Strona główna -> FOTOWYDARZENIA 2014-2019 -> Warsztaty Medialne 11.03.17r. Tarnów

Warsztaty Medialne
Piszcie dobrze o Kościele.
O tym jak ważną rolę odgrywają media w Kościele przekonali się uczestnicy kursu medialnego.
W Wyższym Seminarium Duchownym 11 marca 2017r odbyły się Warsztaty Medialne dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej.
W spotkaniu uczestniczyły 133 osoby z całej diecezji. Gospodarzem kursu był ks. dr Jan Bartoszek-Asystent Kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się:
ks. dr hab. Józef Kloch -prof. UKSW.
Dorota Kunc - RDN Małopolska.
Ks. Zbigniew Wielgosz - Gość Niedzielny
Monika Paterka - koordynator ŚDM
Kamil Bańkowski - fotograf
Uczestników warsztatów odwiedził bp. Andrzej Jeż.
Ćwiczenia praktyczne poprowadzili dziennikarze Tarnowskiej edycji Gościa Niedzielnego oraz radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Warsztaty miały na celu poszerzyć wiedzę o współpracy z mediami, pomóc w wykorzystaniu ich jako narzędzi do promowania działań i dzielenia się dobrymi informacjami.

Celem warsztatów było przygotowanie kompetentnych osób w parafii do komunikowania się z mediami zewnętrznymi oraz pomoc w redagowaniu informacji dla mediów parafialnych i diecezjalnych.

Program warsztatów:

• 9.00 - Rozpoczęcie warsztatów
  • 9.15 - Dziennikarstwo obywatelskie nowym wymiarem realizowania nakazu: „Idźcie i głoście”. Promocja dobrych wiadomości - ks. dr hab. Józef Kloch prof. UKSW
  • 9.45 - Szukanie tematów dla mediów. Konstrukcja depeszy prasowej, pisanie relacji z wydarzeń - Dorota Kunc RDN Małopolska
  • 10.30 - Przerwa
  • 10.50 - Podstawowe zasady prawne obowiązujące w mediach - ks. Zbigniew Wielgosz „Gość Niedzielny”
  • 11.20 - Wykorzystywanie mediów społecznościowych do promowania Kościoła – Monika Paterka – ŚDM Kraków
  • 11.50 - Warsztaty fotograficzne - Kamil Bańkowski
  • 13.20 - Przerwa obiadowa
  • 14.00 - 15.30 - Warsztaty z pisania notatki prasowej (praca w grupach) - dziennikarze RDN i „Gościa Niedzielnego”
  • 15.30 - Podsumowanie