Strona główna -> FOTOWYDARZENIA 2014-2019 -> Pogrzeb śp. ks. Józefa Dominika 12.11.2016r.

Śp. Ks. Józef Dominik

Wyświęcony w 1975 roku przez biskupa Jerzego Ablewicza. Pracował na parafiach m.in. w Wojakowej, Tylmanowej, Stróżnej, Dzikowicach i Bereście.
W Tylmanowej, w czasach głębokiej komuny (1977-1983), pokonując opór ówczesnych władz, wybudował piękną Kalwarię, zwieńczoną krzyżem, dobrze widocznym z drogi wojewódzkiej Nowy Sącz - Krościenko.

W Stróżnej rozpoczął budowę kościoła; stacje Męki Pańskiej postawił także w rodzinnych Chruślicach, obecnie dzielnica Nowego Sącza.
Dzięki jego staraniom pojawił się w latach 90. zeszłego stulecia krzyż na nowym cmentarzu w Gołąbkowicach, a niedawno przy nowo otwartym cmentarzu w Rdziostwie.

Ostatnie dwadzieścia lat spędził jako rezydent w parafii w Marcinkowicach. Dobrze mu było przy boku ks. prałata Józefa Babicza, wybudował pięć kapliczek.

Słynął z gorliwości kapłańskiej,  głosił płomienne patriotyczne kazania.

Strony: 12
Autor: j.k.