2020-08-15     Marii, napoleona, Stelii     "Wiem tylko, że życia nie można zrozumieć bez miłosiernej wyrozumiałości, nie można go bez niej przeżyć." - Oscar Wilde

Msza na turbaczu
W dniu 10 sierpnia 2014r. , w Gorcach na polanie Rusnakowej odprawiona została Msza Święta Tischnerowska. Po raz 33-ci. Zgromadziła prawdziwe tłumy.
Mszę celebrowali ks. kapelan Władysław Zązel, ks. kapelan Jan Gacek, ks. Wojciech Mroszczak oraz pochodzący z Sieniawy, misjonarz w Argentynie, ks. Olaf. Sprzyjała nam wspaniała pogoda. Księża Zązel i Gacek stworzyli znakomitą atmosferę podczas liturgii. Było wrażenie prawdziwej wspólnoty. Nie zabrakło cytatów z Tischnera. Zarówno ks. Zązel jak i ks. Gacek „znają się na Tischnerze”, jak mało kto. Pierwszy był przyjacielem, drugi studentem Księdza Profesora. Przepięknie, muzycznie Mszę „oprawił” zespół Mali Śwarni, obchodzący w tym roku 30-lecie działalności. Dzieci i młodzież z zespołu bardzo się postarali. Na pewno w dużej mierze dla swojej Twórczyni i Instruktorki,  nieodżałowanej śp. Marii Staszel, zmarłej w maju tego roku. Dopisały delegacje z pocztami sztandarowymi Oddziałów Związku Podhalan. Reprezentowane były również inne organizacje społeczne i kombatanckie. W imieniu organizatorów - Związku Podhalan w Nowym Targu, wszystkim którzy pomogli w organizacji Mszy Świętej serdecznie podziękował prezes Oddziału Wojciech Groń.  Zakończył słowami „do zobaczenia za rok”. Trzymajmy się tego naprawdę warto!
Wszystkich turystów z Parafii informuję, że msze te odbywają się w każdy rok w drugą niedzielę sierpnia. Jest to msza odpustowa. Można powiązać dobre z pożytecznym. Warto być na tej Mszy Św. chociażby dla samej atmosfery innej niż zwykle./J.K/

Autor: J.K