2020-10-20     Ireny, Kleopatry, Witalisa     "Daleko trudniej ukochać niewolnika, niż pisać o zniesieniu niewoli" - Adam Mickiewicz

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY

“Przez cnotę, naukę i pracę służyć
Bogu i Ojczyźnie- Gotów!”

“Nie wstydźcie się waszych ideałów — wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM.
Jan Paweł II, 15.04.1995 r. Watykan

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest stowarzyszeniem kościelnym, zrzeszającym młodych katolików świeckich, działających na terenie całej Polski. Zasadniczo KSM tworzy młodzież w wieku od 14 do 30 lat. Celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego, zgodnie z pozdrowieniem: ,,Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie- Gotów!”
15 kwietnia 1995 roku w Watykanie papież Jan Paweł II podkreślił jak ważna jest rola KSM słowami: „Nie wstydźcie się waszych ideałów – wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM

Artykuł Naszej Wiary Czerwiec 2015

KSM w obecnym składzie istnieje od września 2014r. Na początku swojej działalności wybraliśmy nowy zarząd w składzie: prezes- Monika Zwolińska, zastępca- Kamil Weber, skarbnik- Kamila Król. Pozostałymi członkami są:Angelika Jurczak, Karolina Potoczek i Dominik Mróz. Nasza działalność polega na zrzeszaniu młodzieży z parafii.W trakcie spotkań pogłębiamy naszą wiarę poprzez lekturę Pisma Świętego, którą przybliża i wyjaśnia nam nasz opiekun ksiądz Krzysztof.
Organizujemy czuwania modlitewne połączone z oprawą muzyczną
oraz odwiedzamy z życzeniami świątecznymi chorych i starszych. Oprócz Boga naszą wielką miłością i pasją są góry. W ubiegłym roku 15.11 wybraliśmy się w góry Beskidu Sądeckiego.

Nasza piesza pielgrzymka rozpoczęła się w malowniczo położonej wsi Sucha Dolina. A zakończyła modlitwą w Sanktuarium w Litmanowej. Dzięki księdzu Andrzejowi wraz z Ruchem Światło-Życie we ferie zimowe zwie dziliśmy Zakopane. Udaliśmy się również do Doliny Kościeliskiej. Dnia 22 marca zorganizowaliśmy drogę krzyżową a  22 maja majówkę w plenerze na Grodzisku połączoną z Mszą świętą.  W najbliższym czasie planujemy również rozprowadzać widokówki z krajobrazami z naszej parafii. Naszym marzeniem jest, aby do naszego stowarzyszenia dołączyło jak najwięcej młodych ludzi z Marcinkowic i okolic. Tak jak w ubiegłym roku, planujemy też i w obecnym rozprowadzać znicze przed świętem wszystkich zmarłych. Pragniemy również zdobywać kolejne szczyty Beskidu Sądeckiego,
w którym jesteśmy zakochani.

Kamil Weber

Skład KSM oddział Marcinkowice