2020-07-16     Eustachego, Mariki, Mirelli

Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek 11 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. były celebrowane o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.
N
ie było możliwe przeprowadzenie tradycyjnej procesji Bożego Ciała przez naszą miejscowość do czterech ołtarzy. W związku z tym procesja przeszła wokół kościoła. W procesji szedł tylko kapłan z Najświętszym Sakramentem, asysta liturgiczna oraz feretrony. Dlatego nie było tradycyjnego sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami przez dzieci. Były przygotowane trzy ołtarze wokół kościoła:
1 ołtarz (kapliczka Matki Bożej – Koło Gospodyń Rdziostów); 2 ołtarz (kapliczka Pana Jezusa – Stowarzyszenie Koło Gospodyń Marcinkowice), 3 ołtarz (kapliczka św. Józefa – Koło Gospodyń z Marcinkowic). Wzięły udział panie z feretronami.

Wyswietlen: 40986