2020-09-24     Dory, Gerarda, Maryny     "Przeszłość i teraĽniejszość są dla nas środkami; celem jest tylko przyszłość" - Blaise Pascal

Życzenia

"Człowiek jest wielki
 nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
 nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli sie z innymi "(JPII).

Te słowa naszego Świętego Rodaka, jakże piękne i jakże aktualne, rozbrzmiewają w naszych sercach. Przeżywamy teraz trudny czas i w tej atmosferze będziemy przeżywali Triduum Sacrum i Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa, każdy w swoim domu. Dlatego jako wspólnota parafialna pragniemy złożyć serdeczne życzenia dla naszych kapłanów.

Dziękujemy drodzy kapłani: ks. proboszczu Tadeuszu, ks. prałacie Józefie, ks. Krzysztofie, ks. Sebastianie, za wszystko czym dzielicie się z nami każdego dnia. Dziękujemy dobremu Bogu za dar Chrystusowego kapłaństwa, którego jesteście uczestnikami. Dziękujemy za Waszą miłość do Jezusa, którą dzielicie się z nami, zwłaszcza w sakramentach świętych. Za zaangażowanie, czas i serdeczny uśmiech, którym dzielicie się z nami każdego dnia.

Pragniemy Wam życzyć drodzy kapłani, abyście zawsze kochali Eucharystię, nie tylko w Wielki Czwartek, ale cały rok. Aby Wasze życie było przepełnione miłością, zdrowiem, siłą oraz żeby nigdy w Waszym życiu nie zabrakło życzliwości ludzkiej. Życzymy, abyście zawsze z takim entuzjazmem i poświęceniem prowadzili nas do Boga.

Życzymy, dk. Przemysławowi błogosławionego czasu bezpośredniego przygotowania się do przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich oraz kl. Matuszowi dużo sił, wytrwałości i ufności w Bożą opiekę, na drodze formacji do życia w kapłaństwie.

Życzymy także, radosnych i błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, aby Zmartwychwstały Chrystus napełniał Wasze kapłańskie serca wielkanocnym pokojem, a Wasze życie było przepełnione paschalną radością. Abyście zawsze pamiętali, że Zsmartwychwstały Pan za którym podążacie każdego dnia Waszego życia, jest jedyną Prawdą i nieprzemijającą Miłością.

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Alleluja, alleluja.

W imieniu parafian,