2019-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells
Strona główna -> AKTUALNOSCI

W niedzielę 06.01. na Mszy Św. o godz. 10.00 gościliśmy Zespół Regionalny „NISKOWIOKI”. Po Mszy Św. zespół dał krótki koncert.
/Kilka utworów - kliknij/

W niedzielę 30.12.2018r. Święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ nasza Kaplica Dworska jest pod wezwaniem św. Rodziny, dlatego w sobotę zostanie w niej odprawiona Msza św.  o godz. 17.00.  Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy Św. Kaplica Dworska to nasz pierwszy kościół parafialny. Mszę celebrował ks. Prałat Józef Babicz.

Co roku w nocy z 24 na 25 grudnia katolicy udają się na Pasterkę – pierwszą Mszę Bożego Narodzenia. Eucharystia jest odprawiana o północy i otwiera oktawę liturgicznych obchodów związanych z tajemnicą Wcielenia. Pasterka to centralny punkt obchodów związanych z narodzinami Jezusa Chrystusa

6 grudnia 2018 r w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach obchodzono 104. rocznicę Bitwy pod Marcinkowicami.

W niedzielę 11 listopada przypada 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Msza Św. o godz. 1000 będzie miała uroczystą oprawę; rozpocznie się montażem słowno–muzycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Marcinkowicach/kliknij strona Szkoły/.  Na Święto Niepodległości postarajmy się przystroić nasze domy flagami narodowymi / z ogłoszeń parafialnych/.

O godz. 13.00 w uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczęło się nabożeństwo żałobne przy grobach Legionistów.  Po procesji żałobnej została odprawiona  Msza Św. w kaplicy cmentarnej.

Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji Synodu i jeszcze większego zaangażowania się w prace Synodu i w związku z tym zamieszczamy na naszej stronie parafialnej materiały synodalne, które można przeczytać, a następnie najlepiej pisemnie wyrazić swoje przemyślenia i wrzucić je do skarbony św. Antoniego.