2018-03-24     Gabrieli, Marka, Seweryna     "Zdrowy człowiek ma mnóstwo życzeń, chory - tylko jedno." - Przysłowie indyjskie    
Strona główna -> OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
2018-03-18   

Od dzisiaj do środy trwają w naszej parafii rekolekcje parafialne. W środę spowiedź rekolekcyjna, przedświąteczna od godz. 1030 do 1800 z długą przerwą południową od 1200 do 1500 i krótką przerwą popołudniową od 1630 do17oo. Składka na pokrycie wydatków rekolekcyjnych we wtorek i  środę  na wszystkich Mszach Św. Pamiętajmy o tym, że bieżące rekolekcje są potrójne: dla starszych, młodzieży i dzieci.
W piątek odprawimy XXIX Drogę Krzyżową w terenie. Początek Drogi Krzyżowej przy kaplicy, o godz.1730. Zachęcając do licznego udziału w tym nabożeństwie jednocześnie bardzo prosimy o zabranie ze sobą świeć, pochodni lub latarek; prosimy o odpowiednie ubranie się, stosowne obuwie. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w Drodze Krzyżowej w plenerze, w piątek zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w kościele o godz. 1600  a bezpośrednio po niej Msza Św. wieczorna. W kaplicy dworskiej kwadrans przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej, a więc o 1715, będzie udzielana Komunia Św. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje sceny pasyjne Drogi Krzyżowej w terenie w najbliższy wtorek o godz. 1900. Obecność obowiązkowa. 
W  poniedziałek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.    
Zgodnie ze starym zwyczajem kościelnym od dzisiejszej niedzieli aż do W. Piątku  krzyże w kościele winny być zasłonięte
Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Po procesji wokół kościoła i  uroczystej sumie w czasie której wystąpi nasz chór parafialny ze śpiewem Pasji, odbędzie się tradycyjny „Konkurs Palm”. Jeszcze raz zachęcając do udziału w tym Konkursie, jednocześnie zwracamy się z ponowną prośbą do prywatnych przedsiębiorców i wszystkich tych, którym leży na sercu podtrzymywanie pięknych religijnych, polskich tradycji o pomoc w ufundowaniu nagród dla zwycięzców Konkursu. Regulamin Gminnego Przeglądu Palm wywieszony jest w gablocie . Dzisiaj też można otrzymać przed kościołem formularz „metryczki palmy wielkanocnej”, który po wypełnieniu i podpisaniu przynosimy wraz z palmą do kościoła. Tym rozdawaniem „metryk”zajmą się lektorzy. I jeszcze jedno, procesja z palmami będzie w tym roku nagrywana przez Małopolskie Centrum Kultury w celu nakręcenia filmu o małopolskich tradycjach. W związku z tym prosimy byśmy, kto tylko może, przyszli  na procesję w strojach regionalnych. 
Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej i ministrantów w środę po nauce rekolekcyjnej.
Spotkanie przed Ekstremalną Drogą Krzyżową w środę po mszy św. wieczornej.
Spotkanie lektorów w czwartek o godz. 18:30. Obecność obowiązkowa.
    W przyszłą niedzielę składka, jako jałmużna, wielkopostna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
    Ze względu na dłuższe już dni, z wyjątkiem najbliższego piątku, Msze Św. wieczorne w naszym kościele w dni powszednie będą odprawiane o godz. 1800 . W najbliższy piątek Msza Św. wieczorna o godz. 1630. W przyszłą  niedzielę nabożeństwa już wg letniego czasu.
    Są jeszcze do nabycia baranki oraz paschaliki, które mogą być nie tylko ważnym religijnym symbolem na naszych wielkanocnych stołach, ale także światłem Zmartwychwstałego Chrystusa na grobach naszych bliskich. 
    Od poniedziałku w kaplicy Krzyża Św. będą wystawione kosze Caritas na pomoc świąteczną. Pamiętajmy także o składaniu ofiar do skrzynki Św. Antoniego pod chórem.        
    Próby całości chóru  o godz. 1900: w poniedz. i czwartek. Są to już ostatnie próby przed  świątecznymi występami, dlatego obecność na nich jest obowiązkowa.. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 1O00 wystąpi orkiestra parafialna.
    Kochani, przypominamy też o ofiarach na kwiaty i na urządzenie Grobu P. Jezusa, gdyż na razie uzbieraliśmy tylko małą część potrzebnej kwoty. Również z rejonu, który odpowiedzialny jest za sprzątanie kościoła w marcu, ofiary na ten cel złożyło zaledwie 25 %.
Bardzo zachęcamy do nabywania prawdziwych świątecznych palm rozprowadzanych przez panie z Koła Gospodyń i ze Stowarzyszenia „Koło Gospodyń”.
    Po Mszy Św. prosimy o zaopatrzenia się w prasę kat.  W „ Gościu Niedziel.” zdjęcie naszego ks. Sebastiana w gronie kibiców piłki nożnej.  Mamy jeszcze parę numerów „Naszej Wiary” z Programami Rekolekcji i Uroczystości Wielkotygodniowych oraz ciekawą dokumentacją zdjęciową.IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2018-03-11

   
W następną niedzielę rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje, które będzie prowadził ks. dr Robert Dytko pracownik referatu Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Od poniedziałku będą to także rekolekcje dla naszej Szkoły Średniej, Gimnazjum oraz dla uczniów Szkól Podstawowych. Przy okazji pragniemy uświadomić rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych, że dzieci otrzymały na czas Wielkiego Postu 150 skarbonek Caritas. Nie chodzi tu o składanie jakiś wielkich ofiar na rzecz potrzebujących, ale by uwrażliwiać dzieci na ludzką biedę.
Całościowe  próby chóru paraf.: w poniedz. i czwartek  o godz. o godz. 1900.  Ponieważ do świat już tak blisko, dlatego prosimy chórzystów pełną frekwencję.
Próba Orkiestry Parafialnej w poniedziałek o godz. 1700. Również prosimy o 100%  obecność na tej próbie.
Spotkanie grupy mężczyzn św. Józefa  w środę o godz. 1900.
Stowarzyszenie Koło Gospodyń w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzało wielkanocne palmy po Mszach Św. o godz. 830 i 1130 a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Natomiast panie z Koła Gospodyń swoje palmy wykonanie ręcznie będą rozprowadzać po Mszach Św. o godz.700 i 1000.
Podobnie jak w latach poprzednich możemy przy rozliczeniach podatkowych przekazać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej – zamiast do budżetu państwa. Wykorzystajmy wszyscy tę okazje, by pomóc w ten sposób za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym. Na ulotkach znajdujących się na bocznych ołtarzach a także na stoliku pod chórem są umieszczone adres i numer konta, na które można dokonywać wpłat. Prosimy także wszystkie panie zajmujące się księgowością, rozliczaniem podatków, aby zachęcały lub przynajmniej informowały swoich klientów o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Caritas.
Ruch Światło Życie zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową w plenerze, która jak co roku odbędzie się w plenerze na Grodzisku. Rozpoczęcie o godz. 18:00 w kościele skąd wyruszymy w kierunku Grodziska.
W poniedziałek o godz. 17:00 spotkanie uczniów i rodziców przed I komunią św.
W środę spotkanie ministrantów o godz. 15:00.
Zapisy na wyjazd na Niedzielę Palmową do Tarnowa w zakrystii u Pana Piotra.
Próba przed Niedzielą Palmową z Panem Organistą w poniedziałek o 15:30.
    Po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę kat.
    W „Źródle” pouczający wywiad z ks. Franciszkiem Ślusarczykiem, kustoszem sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dzieci zachęcamy do zaopatrzenia się w nowy numer tygodnika „Ola i Jaś”, gdzie znajdziemy ciekawy kalendarz na znaczenie dobrych uczynków wielkopostnych oraz płytę o Świętach Wielkanocnych.. W „Gościu Niedziel.” notatka  o wymownym tytule: „Najlepszy KSM Marcinkowice”. Przyszedł nowy marcowy numer miesięcznika „Cuda i Łaski Boże”. Przypominamy, że w marcowym numerze „Naszej Wiary” znajduje się obszerny program parafialnych rekolekcji oraz program Triduum Paschalnego.
Przypomnienie.   
    Dnia 16.03. tj. w piątek o godz.17.30 w Szkole Podstawowej odbędzie się Zebranie Wiejskie. Tematem będą bieżące sprawy wsi.III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2018-03-04

            W sobotę, 10 marca, rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Józefa.

            Spotkanie wszystkich członków AK we wtorek o godz. 1730. Kwadrans biblijny będzie poświęcony rozważaniu11 i 12 r. II Księgi Królewskiej.         

            Próba orkiestry paraf. dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1000.

            Próby Chóru Paraf. o godz.1900 : w poniedz. - tenory i basy; w czwartek – soprany i alty.

            Bardzo jesteśmy wdzięczni za ostatnią składkę na opłacenie zużytego prądu, wyniosła ona 6263 zł, co pozwoliło w całości wypłacić rachunek za ogrzewanie kościoła. Była to największa składka od wielu miesięcy.

           „Bóg zapłać” dzielnicom parafii, które w lutym były odpowiedzialne za sprzątanie kościoła i jego otoczenia. W miesiącu marcu dyżur ten przechodzi na mieszkańców całej Kolonii.

         W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla kobiet i mężczyzn oraz dla róży młodzieżowej. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę tzw. składka remontowo-inwestycyjna, która będzie też przeznaczona na zakup skradzionych wycieraczek.

   Już dzisiaj członkowie Caritas rozpoczynają rozprowadzanie tzw. caritasowskich baranków i paschalików. Przy nabyciu jednego baranka czy wielkanocnej świecy minimalna ofiara wynosi 5 zł. Zbliżające się Święta Wielkanocne każą nam również  pomyśleć o kwiatach do Grobu P. Jezusa. Ofiary na ten cel prosimy składać do skrzynki wiszącej przy bocznym ołtarzu w kaplicy Krzyża Św.
Zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszym kościele odbędzie się konkurs palm w Niedzielę Palmową. Do udziału w tym konkursie zachęcamy także szkoły z terenu naszej parafii. Dbajmy wszyscy o zachowanie pięknych religijnych i narodowych tradycji. Zwracamy się także do prywatnych przedsiębiorców, rzemieślników, o pomoc w ufundowaniu tegorocznych nagród dla wykonawców najpiękniejszych palm. Ale mamy wielką prośbę, by nagrody, czy ofiary na ich zakupienie złożyć trochę wcześniej, byśmy wiedzieli, na jaką pomoc możemy liczyć. 

 

 Dzisiaj przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Ogolnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes

 

 - Spotkanie klas VII z rodzicami przed bierzmowaniem w poniedziałęk o godz. 17:00
- Spotkanie KSM w piątek o godz. 18:00.  Młodzież z KSM-mu zaprasza wszystkich na przygotowywaną przez siebie Drogę Krzyżową w przyszłą niedzielę o godz. 1515
 - W sobotę odbędzie się próba scholi o godz. 11:00.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą się włączyć w przygotowanie śpiewu na Niedzielę Palmową i Wielki Czwartek. 
Ruch – Światło Życie zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową w piątek na godzinę 19:00. Będzie możliwość spowiedzi. W czasie nabożeństwa posługiwać będzie Diakonia Muzyczna z Nowego Sącza.                                                                                                                                     
„Bóg zapłać” grupom kolędniczym: „Trzech Króli” i „Z szopką” za złożenie darowizny pieniężnej na działalność charytatywną  Gimazjalnego Koła Caritas.  „Bóg zapłać” p. Halinie Kocembowej i p. Mariuszowi Jopowi za przygotowanie tych grup. 
Sekcji piłkarskiej naszego KSM-u gratulujemy wielkiego, historycznego zwycięstwa w Diecezjalnym Turnieju Piłki Halowej.                                                                                                                           
Ks. Proboszcz wyraża wielką wdzięczność wszystkim, którzy przez głosowanie wzięli udział w plebiscycie  „Sądeczanin 2017” a zwycięstwo w nim dedykuje całej naszej parafii. Mamy obowiązek pogłębiania naszej wiary, w czym pomocą może być lektura prasy katolickiej.
W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” ciekawa historia „Gorzkich Żali” - polskiego pasyjnego nabożeństwa. W „Niedzieli” „O Jezusowej Męce” wg ks. Dolindo. Jest już nowa „Nasza Wiara”, która powinna znaleźć się w każdym domu naszej parafii, gdyż znajdziemy w tym numerze program wielkopostnych rekolekcji dla starszych, młodzieży szkoły średniej oraz dzieci, a także program nabożeństw Triduum Paschalnego w naszym kościele. Polecamy także dla dzieci Duży i Mały Promyczek Dobra”, ciekawą „Tęczę” oraz „Olę i Jasia” z opowieścią o św. Kazimierzu.

 Ogłoszenie pani Sołtys z Marcinkowic.
            Dnia 16.03. tj. w piątek o godz.17.30 w Szkole Podstawowej odbędzie się Zebranie Wiejskie. Tematem będą bieżące sprawy wsi.      

 Przypomnienie. 

 Od 05.03 tj. od poniedziałku do 15 marca tj. czwartek w godz. 1600 – 1800 w Domu Parafialnym przyjmowane będą wpłaty podatku oraz opłaty za śmieci.


 

 

Odwiedzin :
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach