2018-05-28     Augustyna, Ingi, Jaromira        
Strona główna -> OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.
(2018-05-20)

    Jutro drugi dzień świąteczny. Chociaż jest to dzień pracy w zakładach, starajmy się jednak zachować jego religijny charakter przez uczestniczenie we Mszy Św. i powstrzymanie się od prac gospodarskich. Jest to bowiem święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W naszym Kościele Msze Św. będą odprawiane o godz. :630,1000,1630,1800.
    We wtorek o godz. 1900  odbędzie się zebranie Akcji Kat.
    Całościowe próby Chóru Paraf. w poniedz. i czwartek o godz. 1900. Bardzo prosimy, by wszyscy, bez wyjątku, chórzyści pamiętali o tym, że chór przygotowuje się do występów podczas uroczystości Bożego Ciała i Odpustu Parafialnego – stąd obecność na próbach obowiązkowa .                                                                                      
Próba orkiestry parafialnej w poniedziałek o godz. 1800. Obecność również obowiązkowa ze względu na zbliżające się bardzo ważne występy.                                                                                          
Wewnętrzny egzamin przed S. Bierzmowania dla młodzieży z klasy II Gimnazjum w Marcinkowicach odbędzie się w czwartek o godz.1900. O ile możności na ten egzamin młodzież przychodzi z rodzicami. 
W piątek po mszy św. wieczornej zbiórka lektorów przed  Uroczystością Bożego Ciała. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.                                       
Zbliża się też uroczystość Bożego Ciała, w związku z tym już dzisiaj prosimy o przygotowanie ołtarzy:
przed sklepem GS-u - mieszkańców Rdziostowa;
na terenie Zespołu Szkół Rol. – mieszkańców kolejnego bloku;
na werandzie Domu Paraf.- prosimy o zrobienie ołtarza parafian z Klęczan i Drzykowej;
natomiast przy figurze M. Bożej na placu kościelnym - wykonują ołtarz Matki i Ojcowie z Marcinkowic.                                                                                                                                
Spotkanie Komitetu organizującego parafiadę w piątek o godz.1930.   Przypominamy parafianom z Rdziostowa – Centrum o odpowiedzialności za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w kończącym się bieżącym miesiącu.                Za darmowe prace na rzecz parafii w ostatnim czasie „Bóg zapłać” p.Antoniemu Mrozowi i  p. Józefowi Kądziołce.
    Rozpoczęliśmy prace izolacyjne przy fundamentach plebanii oraz prace przy ich odwodnieniu, dlatego bardzo jesteśmy wdzięczni za „ofiary na te remonty” złożone w ubiegłą niedzielę na „tacę” oraz za 24 ofiary w kopercie – „od numeru”. Nieśmiało liczymy, że przy tej inwestycji zostaniemy poratowani także datkami od życzliwych, chętnych darczyńców.
    Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych i rodziców na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w środę, 23.05, o godz. 800 z parkingu parafialnego.
     Z racji prymicji ks. Mateusza Mikruta, który jako diakon miał u nas praktykę, w  przyszłą niedzielę nie będzie w naszym kościele  Mszy Św. o godz. 1600.
Po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę kat.
W dzisiejszym „Gościu Niedziel.” o św. Stanisławie Papczyńskim urodzonym w Podegrodziu.  „Ola i Jaś” z laurką dla mamy      
                                                                                                                                                                                                             


 

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
2018-05-13   

        Po Prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Matek i Ojców, niewiast i mężczyzn oraz róży młodzieżowej.   
    Z racji dzisiejszego święta MB. Fatimskiej jutro udamy się w procesji do kaplicy M. B. Częstochowskiej na Wężykówce.  Msza Św. na rozpoczęcie procesji, zostanie odprawiona o godz.1800 . Po Mszy Św. rozpocznie się procesja z lampionami, które będzie można nabyć przed nabożeństwem. Figurę poniosą: dzieci pierwszokomunijne  oraz ich Rodzice - Matki na początku  a Ojcowie pod koniec procesji.
W środę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Solenizantów tego dnia zapraszamy na Mszę św., byśmy jak największą wspólnotą mogli uczcić tego świętego, którego bogatą hagiografię znajdziemy w bieżącym numerze tygodnika „Źródło”
Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy w środę, o godz.1800. Prosimy o liczny udział w tym nabożeństwie, w czasie którego będziemy się modlić za naszą parafię - o łaskę uzdrowienia dla wszystkich chorych z naszych rodzin, o religijne wychowanie dzieci i młodzieży a także o sprzyjającą pogodę dla prac rolniczych i tegorocznych upraw.  Comiesięczne zebranie Caritas po Nowennie, o godz. 1915.                                                    
Trwa nowenna do Ducha Św., w ten sposób przygotowujemy się do owocnego przeżycia uroczystości Zesłania Ducha św. Tą uroczystością w przyszłą niedzielę kończymy już okres wielkanocny. Pamiętajmy też o chrześcijańskiej i polskiej tradycji, by umaić zielonymi gałązkami nasze domy na tę uroczystość.                                                        
Na nabożeństwa majowe w tym tygodniu zapraszamy w poniedziałek wszystkie klasy; wtorek – klasy I, II; środa – klasy  III; czwartek – klasy IV; piątek – klasy V; sobotę – klasy VI i VII.
Spotkanie uczniów klasy VII wraz z rodzicami w środę po nabożeństwie majowym.
Próby całości Chóru Paraf. o godz. 1900 : w poniedz. i czwartek. Bardzo  prosimy, by nikt z chórzystów nie zapomniał o tych próbach.                                                                            
Spotkanie Redakcji „Naszej Wiary” we wtorek o godz. 1915.                                           
Próba orkiestry parafialnej dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1000. Obecność obowiązkowa.
Akcja Kat. zaprasza do wzięcia udziału w pielgrzymce na Jasną Górę do Królowej Polski w sobotę 9 czerwca br. Zgłoszenia należy składać do 31 maja wraz z wpłatą części kosztów  w kwocie 20 zł. Istnieje możliwość nawiedzenia sanktuarium w Łagiewnikach i Centrum św. Jana Pawła Wielkiego.
U Ojców Jezuitów „Na Kolei” jutro - 14 maja rozpocznie się dziesięciodniowy Kurs Przedmałżeński. Plan tego kursu wywieszony jest w gablocie przy wejściu do kościoła.
Na 24 czerwca planowana jest parafiada – w tym roku już XVIII. Wpisała się ona w kalendarz zdarzeń parafialnych i z roku na rok powiększa ofertę atrakcji. Jak dotąd, wielkie powodzenie ma loteria fantowa. Rozmaitość fantów ma swe źródło w darowanych na ten cel przedmiotach lub datkach pieniężnych na ich zakup. Organizatorzy zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w tej sprawie i liczą na parafialną solidarność. Fanty można przynosić na plebanię lub do członków Akcji Kat., można je będzie także składać do wystawionych koszów w bocznych kaplicach.
W imieniu całej parafii za dar ołtarza dziękujemy Rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz pani Helenie Piszczek za urodzinowy dar ołtarza.  „Bóg zapłać” dzieciom pierwszokomunijnym za złożenie ofiary na misje w wysokości 1100 zł.
    Jak zwykle po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę kat. Polecamy „Olę i Jasia”bez płyty lub z płytą zatytułowaną Słoneczny Maj. Także dla dzieci przyszedł majowo- czerwcowy numer czasopisma moje pismo Tęcza. Pozostało nam jeszcze trochę egzemplarzy najnowszego numeru „Naszej Wiary”. Zachęcamy do nabycia tego parafialnego biuletynu, jest w nim wiele różnotematycznych, ciekawych artykułów oraz kronikarskich zdjęć. W „Gościu Niedziel.” przeczytajmy ciekawy artykuł o dzieciach, które żyją, choć nie dano i na to szans. „Cuda i Łaski Boże”poświęcone są Matce Bożej Nauczycielce Młodzieży.
    Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach organizuje wycieczkę połączoną z majówką do Sanktuarium Matko Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, która odbędzie się 26 maja br., tj. w sobotę. Lista miejsc ograniczona. Szczegóły na plakatach.
   
 


 

VI NIEDZIELA WIELKANOCA
2018-05-06

    Przeżywamy dzisiaj uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii. Jako jedna rodzina parafialna  otoczmy dzieci pierwszokomunijne troskliwą modlitwą o ich dalszy rozwój religijny. W imię odpowiedzialności za świat i Kościół brońmy te dzieci przed jakimkolwiek zgorszeniem i zepsuciem. Jak już było zapowiadane dzisiaj w naszym kościele jest zmieniony rozkład Mszy Św. Następne Msze Św. będą dzisiaj o godz. 830, 1000, 1200, o godz. 1600 nabożeństwo majowe, po majówce o godz.1630 wieczorna Msza Św.     We wtorek uroczystość Św. Stanisława, Bpa i Męcz., głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej.
    W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Św. przed uroczystością Zielonych Świąt.
    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tradycyjną procesję błagalną o urodzaje, związaną z tym świętem, odprawimy w środę o godz. 1800. Po procesji, w czasie której odśpiewamy Litanię do Matki Bożej, zostanie odprawiona Msza św. wieczorna.    
14 maja, w poniedziałek, odbędzie się majowa procesja fatimska do kaplicy na Wężykówce z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.
W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Matek i Ojców, niewiast i mężczyzn oraz róży młodzieżowej. Składka na wszystkich Mszach Św., jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona  na fundusz remontowy naszej parafii. Koniecznie, w  najbliższych tygodniach, musimy jeszcze dokonać izolacji pionowej fundamentów plebanii i od strony południowo-wschodniej zrobić odwodnienie tych fundamentów, gdyż od dawna do pomieszczeń w piwnicy plebanii, w czasie większych deszczów, podchodzi woda. Rodzinom, które już złożyły ofiarę w kopercie „od numeru” na tegoroczne parafialne remonty składamy serdeczne „Bóg zapłać”.  
    W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1000 uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dla dzieci z klasy III z Marcinkowic.          
    Próby chóru paraf. o godz. 1900: w poniedz. - tenory i basy a w czwartek – całość chóru. Próba orkiestry parafialnej we wtorek; o godzinie rozpoczęcia tej próby telefonicznie poinformuje pan kapelmistrz. Bardzo prosimy o niezawodną obecność na tych próbach, ze względu na bliskie już występy w czasie procesji Bożego Ciała, czy odpustu parafialnego. Chór przygotowuje się także do wyjazdu w lipcu do Wiednia, by na Kahlenbergu przy ołtarzu Ojczyzny podziękować Bożej Opatrzności za dar wolności narodu polskiego w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
    We wtorek, 08 maja 2018 r., o godz. 1900 odbędzie się zebranie Akcji Kat. Kwadrans biblijny poświęcony będzie rozważaniu 15 i 16 r. II Księgi Królewskiej.   
     Jak zwykle po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę kat.  Rozprowadzamy dla dzieci majowe numery miesięczników Promyczek Dobra i  Małego Promyczka. Mamy też najnowszą „Naszą Wiarę” z listami: młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania oraz dzieci, które dzisiaj przystąpią/ły do I Komunii św. a także ze zwycięzcami w Parafialnym Konkursie Palm oraz z pięknymi zdjęciami z Dróg Krzyżowych oraz z procesji w Niedzielę Palmową w Nikaragui, którą poprowadził nasz ojciec misjonarz ks. Gabriel .
    Stowarzyszenie Koło Gospodyń w Marcinkowicach serdecznie zaprasza wszystkich właścicieli istniejących jak i projektowanych budynków na terenie Marcinkowic, na spotkanie, które odbędzie się  11. maja br., tj. w piątek, o godz. 1900 w Domu Paraf. Tematem spotkania będzie budowa sieci gazowej w naszej miejscowości. Rozdane będą wnioski o określenie warunków przyłącza.
   
V NIEDZIELA WIELKANOCNA.
2018-04-29


    We wtorek rozpoczyna się, chyba najpiękniejszy miesiąc roku, maj. Kościół poświęca go w sposób szczególny Matce Bożej. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane o godz.1830, a w niedzielę o godz. 1600. Bardzo zachęcamy również do odprawiania nabożeństw majowych przy figurach i kapliczkach. Niech ten wieczorny śpiew litanijny będzie świadectwem wiary i naszego przywiązania do Matki Najśw. Zgodnie z naszą tarnowską tradycją nabożeństwa majowe rozpoczynają się w ostatni dzień kwietnia czyli  jutro. W kaplicy dworskiej majówki będą odprawiane zawsze o godz. 1900 a na Stawiskach codziennie o godz. 1830.
    We wtorek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Msza Św. wieczorna przy ołtarzu św. Józefa. W czwartek św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
W czwartek uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze Św. z kazaniem w naszym kościele o godz. 700, 830, 1000, 1630, o 1600 nabożeństwo majowe. Kochani i jeszcze tradycyjne przypomnienie, byśmy na to trzeciomajowe święto przystroili domy flagami narodowymi. W tym roku przeżywamy 100-lecie Odzyskania Niepodległości - powinno to  zachęcać wszystkich Polaków do różnych patriotycznych zachowań.
W czwartek odpust parafialny w Świniarsku. Suma odpustowa o godz. 1100.
    W tym tygodniu wypada I piątek maja. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek na wszystkich Mszach Św. Będzie to również dzień spowiedzi dla młodzieży, która 4 maja w kościele w Chomranicach przystąpi do Sakr. Bierzmowania.  Prosimy, by z tej spowiedzi skorzystały również rodziny kandydatów do bierzmowania oraz ich świadkowie. W I piątek po południu mamy uroczystość bierzmowania, dlatego wyspowiadać się będzie można tylko w czwartek i piątek rano. W piątek w godzinach  dopołudniowych odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych naszej parafii.
W tym tygodniu mamy także I sobotę miesiąca.  Nie będzie jednak w tym dniu nabożeństwa fatimskiego, gdyż w zamian za to odprawimy procesję fatimską 13 maja.
W  przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. o godz.1000. Jak co roku przypominamy, że dzień I Komunii Św. należy przeżyć godnie i po chrześcijańsku. Zróbmy wszystko, by z tej pięknej i wzniosłej uroczystości usunąć wszystko co jest jej nie godne. Nie może być ta uroczystość okazją do picia alkoholu, wystawnych przyjęć czy bogatych prezentów. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na placu kościelnym o godz.945, skąd uroczyście wprowadzimy je do kościoła. Ze względu na tę uroczystość suma zostanie odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 1200.W sobotę od godz. 900 spowiedź dzieci mających przystąpić do I Komunii Św. Oczywiście cała najbliższa rodzina każdego dziecka przystępuje do Sakramentów Św. Na tę spowiedź zaprosiliśmy także księży spoza parafii.                                                                                                                                                                    „Bóg zapłać” parafianom z Rdziostowa-Jurczakówki oraz domów przy Granicy za złożone dotychczas ofiary na sprzątanie kościoła w miesiącu kwietniu. W miesiącu maju odpowiedzialni finansowo za sprzątanie kościoła  i jego otoczenia będą parafianie z Rdziostowa Centrum.                                              Staropolskim „Bóg zapłać” pragniemy także wyrazić wdzięczność Rodzicom  dzieci pierwszokomunijnych oraz Rodzicom młodzieży, która przyjmie Sakr. Bierzmowania, za posprzątanie kościoła oraz solidne i ofiarne posprzątanie jego otoczenia.  Rodzicom młodzieży bierzmowanej bardzo dziękujemy również za złożony „dar ołtarza”.                                                                                          Rodzinom młodzieży, która w piątek otrzyma Sakrament Bierzmowania została udzielona dyspensa od postu piątkowego. Zastępczym czynem pokutnym za tę dyspensę było właśnie sprzątanie przy kościele.                                                                                                                                           Ostatnia składka na ogrzewanie kościoła okazała się niewystarczająca na pokrycie całego rachunku - by go wypłacić, musieliśmy pożyczyć 3 tysiące złotych. „Bóg zapłać” tym osobom, które złożyły ofiarę na ten cel.                                                                                                                                               Próba Chóru Paraf., głosów żeńskich, w poniedziałek. o godz. 1900.Ze względu na wagę najbliższych występów obecność na tej próbie  jest konieczna.                                                                             Na sekwencję kilku wolnych dni zaopatrzmy się obficiej w prasę katolicką.  W „Gościu Niedziel.” znajdziemy notatkę o dekanalnym czuwaniu młodzieży w naszym kościele, które miało miejsce 20 kwietnia. Nowa  „Arka” poświęcona jest wielkiemu sanktuarium Matki Bożej ze Świętej Lipki. Polecamy także „Olę i Jasia” dla dzieci z piękną układanką oraz ciekawy jak zawsze tygodnik „Źródło”.                                          Prawo i Sprawiedliwość zaprasza mieszkańców na spotkanie z posłem Jarosławem Krajewskim w ramach spotkań „POLSKA JEST JEDNA”. Poseł Krajewski jest członkiem Komisji badającej aferę Amber Gold. Zebranie odbędzie się w Domu Paraf. w Marcinkowicach w dn. 5.05.2018r. o godz. 1700.. Podpisany pan Marek Kwiatkowski.IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
2018-04-22   

Jutro  uroczystość Św. Wojciecha patrona Akcji Kat. Z tej okazji wszystkim członkom Parafialnego Oddziału AK chcemy podziękować za wielką społeczną pracę na rzecz rozwoju duchowego, religijnego i kulturalnego naszej wspólnoty parafialnej, życząc jednocześnie obfitości łask za pośrednictwem wielkiego Patrona, którego ciekawą hagiografię znajdziemy w bieżącym numerze „Niedzieli”.
       W środę w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marka Ewangelisty, z tej racji w tym dniu procesja błagalna o urodzaje o godz. 1800 a następnie Msza Św. wieczorna. Przyjdźmy licznie na to nabożeństwo świadomi tego, że plony zależą przede wszystkim od pogody, czyli od P. Boga.   
    W środę po mszy św. spotkanie formacyjne uczniów kl. II gimnazjum.
    W środę rozpoczyna się również triduum dla kandydatów do s. bierzmowania.
    Ksiądz diakon Mateusz Mikrut dzisiaj (22 kwietnia) kończy u nas praktykę diakonatu, dlatego pod koniec tej posługi wyrażamy mu wielką wdzięczność i uznanie za wniesienie w życie naszej parafii apostolskiego entuzjazmu; za pracę katechetyczną i piękne kazania, śpiewy i rozważania Dróg Krzyżowych. Żegnając ks. Mateusza życzymy wielu łask Bożych potrzebnych w przygotowaniach do święceń kapłańskich oraz pięknych prymicji. Jednocześnie zapraszamy na Mszę Św. prymicyjną do naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała.         
     Próby Chóru Paraf. przed ważnymi występami o godz.1900: w poniedziałek – soprany i alty i w czwartek – całość chóru. Próba orkiestry w poniedziałek - przed występem na sumie  w następna niedzielę. O godzinie próby pan kapelmistrz poinformuje członków orkiestry telefonicznie.
    Spotkanie ministrantów na boisku szkolnym dzisiaj o godz. 1400.
Ze względu na zbliżającą się uroczystość I Komunii Św. bardzo prosimy, by do najbliższego czwartku włącznie zabrać palmy z kościoła, za których piękne wykonanie jeszcze raz bardzo dziękujemy.
W przyszłą niedzielę przełożona składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
Z inicjatywy Koła Gospodyń zasadniczo każda suma w ostatnią niedzielę miesiąca będzie „mszą lachowską”. Dlatego prosimy by ci, którzy posiadają lachowski strój w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 1130 przyszli ubrani na ludowo.
     Jak zwykle po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę kat.  W  „Gościu Niedziel.” jako bezpłatny dodatek nowa adhortacja apostolska papieża Franciszka o świętości w świecie współczesnym. W „Źródle” ciekawy wywiad z metropolitą krakowskim
abp. Markiem Jędraszewskim. W „Oli i Jasiu” puzzle i zgadywanki.III NIEDZIELA WIELKANOCNA.
2018-04-15

   

W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, w czasie której będziemy się modlić za dzieci, które 6 maja przystąpią do I Komunii Św. oraz za młodzież, która 4 maja przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
Po Nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
Próby Chóru Parafialnego – głosów męskich – w poniedziałek i czwartek o g. 1900.
Zebranie Akcji Kat. we wtorek – 17.04.2018 – o godz. 1830. Po zebraniu spotkanie Redakcji „Naszej Wiary”. 
Spotkanie dzieci przed I Komunią św. w poniedziałek o godz. 18:00.
Spotykanie formacyjne dla kl. VI i VII przed egzaminem do bierzmowania w środę o godz. 18:00.
Pierwsze spotkanie kandydatów na lektorów  w czwartek o godz. 18:00.
Trwa nabór kandydatów na ministrantów.
W piątek w nasze parafii odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla młodzieży, na który serdecznie zapraszamy. W trakcie nabożeństwa słowo Boże wygłosi ks. Marcin Kawa z Łęgu Tarnowskiego. Serdecznie zapraszamy.
Rozpoczęły się zapisy na Oazę Ruchu Światło – Życie dla dzieci z klas III i wzwyż, młodzieży gimnazjalnej i starszych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły w gablocie przy kościele.
                                                                                                                                       
Przyszedł rachunek za ogrzewanie kościoła w drugiej połowie zimy; wynosi on 8031 zł. Składka na zapłacenie tej należności w przyszłą niedzielę. Przy tej składce pamiętajmy też  o kosztach ogrzewania Domu Parafialnego, który służy wszystkim, bo w większej części jest  domem użyteczności publicznej. By ogrzać Dom Parafialny w sezonie zimowym trzeba zużyć 20 ton węgla.                                                                                                                                      Rodzina śp. Elżbiety Sołtys staropolskim „Bóg zapłać” pragnie podziękować wszystkim uczestnikom pogrzebu za modlitwę w intencji zmarłej, obecność oraz licznie zamówione Msze Św.                                                                                                                                       
Jak zwykle po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę kat. W naszym sklepiku z gazetami oprócz świeżych tygodników można także nabyć nowe numery dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz  miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” . W „Oli i Jasiu” dla dzieci różne gry i zabawy w tym samochodzik do sklejenia.II NIEDZIELA WIELKANOCY – „BIAŁA”,
czyli NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
2018-04-08   

Po Mszy Św. o godz. 700 zmiana tajemnic Różańca Św.
Dzisiaj święto „Caritas”, z tej racji wszystkim należącym do naszego, parafialnego oddziału „Caritas” składamy serdeczne życzenia, by za społeczną, ofiarną pracę
św. Faustyna wypraszała im liczne łaski u Bożego Miłosierdzia.
Dzisiaj o godz.1500 w naszym kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z ucałowaniem relikwii Św. Faustyny. Bardzo zachęcamy do udziału w tej  Godzinie Miłosierdzia, by dziękować Bożej dobroci za dar miłosierdzia oraz  łaskę sakramentu pokuty. Niech zachętą dla nas będą także te słowa św. Jana Pawła Wielkiego: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”.
          Jutro przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jednocześnie jest to także Dzień Świętości Życia i duchowej adopcji.
    Całościowe próby Chóru Paraf. przed ważnymi występami o godz.1900: w poniedziałek i w czwartek.
    Spotkanie ministrantów w środę o godz. 17:00 w kościele parafialnym.
    Spotkanie dla uczniów przed egzaminem do bierzmowania w czwartek o 18:00.
    Próba scholi odbędzie się w sobotę o godz. 11:00. Zapraszamy.
    Z miesiącem marcem zakończyliśmy okres wpłat ofiar „od numeru” za rok ubiegły. Ofiara „w kopercie od numeru” w roku bieżącym będzie podobna jak w 2017, czyli będzie wynosić 100 zł na rok. Ponieważ  ks. Biskup polecił  w czasie wizytacji wyremontowane mieszkanie po śp. ks. Józefie Dominiku przeznaczyć na kancelarie parafialną, dlatego musimy na plebanii przygotować niezależne mieszkanie dla drugiego księdza.
    W miesiącu kwietniu odpowiedzialnymi za sprzątanie kościoła są parafianie z: Jurczakówki - część I i II oraz Granicy - od państwa Szkarłatów do państwa Kazałów.  
     Jak zwykle po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę kat. w której pełno pogłębionych rozważań o Bożym Miłosierdziu. Nowy numer „Źródła” w całości jest poświęcony polskiej pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej, która będzie beatyfikowana 28 kwietnia w  Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. „ Ola i Jaś” dla dzieci jest do nabycia z płytą CD zatytułowaną „Maryja Królowa Polski”. Rozprowadzamy także ostatni numer „Naszej Wiary” w którym ks. Sebastian zapoznaje nas z postacią biskupa Jana, Pawła Woronicza wybitego literata, poety z przełomu XVIII  i XIX wieku; warto również przeczytać wywiad z naszym diakonem Mateuszem Mikrutem
    W piątek odeszła nagle z naszej wspólnoty śp. Elżbieta Sołtys z dzielnicy „Domów przy Granicy”. Przeżyła 44 lata. Pogrzeb we wtorek, wprowadzenie do kościoła  o godz. 1230, Msza Św. pogrzebowa o godz. 1300. Módlmy się za osieroconą rodzinę zmarłej; Bożemu Miłosierdziu polecajmy duszę śp. Elżbiety. - Zdrowaś Maryjo, Dobry Jezu a nasz Panie...NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
2018-04-01


        Jutro drugi dzień świąteczny, Poniedziałek Wielkanocny. Składka w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na utrzymanie uczelni kat., KUL-u i Uniwersytetu Papieskiego.  Na sumie wystąpi  Orkiestra Parafialna. Mszy Św. wieczornej jutro w naszym kościele nie będzie.    
    Od  W. Piątku trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia przed przyszłą Niedzielą Białą, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta w naszym kościele jest odprawiana w dni powszednie o godz. 1740 a jutro w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 810. Natomiast w przyszłą niedzielę to nabożeństwo zostanie odprawione o g. 1500.
    W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia. W czwartek po Mszy Św wieczornej adoracyjna „Godzina Święta”. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 1700. W sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 1800, na które zapraszamy przede wszystkim gimnazjalistów przed ich bierzmowaniem. Jest to jednocześnie spotkanie formacyjne.  Zapraszamy także dzieci, które w tym roku  w pierwszą niedzielę maja przystąpią do I Komunii Św. Bardzo prosimy, by z uczniami na to nabożeństwo przyszli także Rodzice, aby Matce Bożej Fatimskiej zawierzyć swoje dzieci. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i starszych.    
    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia.    
    Diecezjalna uroczystość Święta Caritas odbędzie się w sobotę 07 kwietnia br. w Brzesku w parafii Bożego Miłosierdzia. Początek uroczystości o godz. 1000.
    Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Na koniec od naszej  wspólnoty kapłańskiej, przyjmijcie Drodzy parafianie i Drodzy Goście życzenia świąteczne wyrażone  słowami liturgii wielkanocnej: „Niech światło Chrystusa chwalebnie zmartwychwstałego rozprasza wszelkie ciemności Waszych serc i umysłów.” Jednocześnie życzymy Wam rodzinnego i ciepłego przeżywania tych Świąt.


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
2018-04-02
Dzisiaj nie ma  Mszy Św. popołudniowej o godz.1600 .

Próba chóru przed niedzielnym występem w czwartek o 19:00.

Licznym gościom, którzy przyjechali do nas na Święta, polecamy gazetkę parafialną „Nasza Wiara”, która jest świetnym diariuszem życia naszej wspólnoty przez ostatnie 20 lat. Wraz z innymi czasopismami katolickimi jest do nabycia w naszym kiosku.

Zmarł nasz parafianin z dzielnicy Wężykówka śp. Stefan Błaszczyk. Przeżył 61 lat. Dzień pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Polećmy Bożemu Miłosierdzie jego duszę – odmawiając: Dobry Jezu a nasz Panie... 


 
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
2018 - 03 - 25       

        Dzisiaj przed sumą poświęcenie palm i procesja wokół kościoła.  Przypominamy, że stara tradycja z poświęconych palm każe robić krzyżyki i wbijać je na zagonach obsianych zbożem. Ogłoszenie wyników Parafialnego Konkursu Palm odbędzie się w środę, w Domu Paraf. o godz. 1830. Komisja gminna dokona oceny palm jutro o godz. 1430  a o godz.1600 będzie te palmy oceniać parafialne jury złożone także ze znawców folkloru sądeckiego. Do tych konkursów proszę pozostawić w kościele także palmy małe i średnie. Żeby jednak palma mogła brać udział w konkursie musi być przypięta do niej wypełniona „metryczka palmy”. Formularz takiej metryki możemy jeszcze odebrać w zakrystii. „ Bóg zapłać” osobom, które już pomogły nam w ufundowaniu nagród dla zwycięzców konkursu, jednocześnie dalej apelujemy o pomoc, gdyż wciąż mamy niedostateczne fundusze na przeprowadzenie konkursu parafialnego.    Na sumie palmy z kościoła bierzemy o ile możności na procesję, która będzie filmowana przez ekipę Centrum Kultury Sokół w N. Sączu.   
    W W. Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia przed przyszłą Niedzielą Białą, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta w dni powszednie będzie  odprawiana 15 minut przed nabożeństwami wieczornymi; w Niedzielę Wielkanocną o godz. 945 a w Poniedziałek Wielkanocny o godz.815.   
Całościowe próby chóru parafialnego - w poniedz. o godz. 1900 i  w czwartek o ustalonej godzinie. Bardzo prosimy chórzystów  o pełną mobilizację przed  wielkotygodniowymi występami.
Caritas przypomina o koszach wystawionych w kaplicy Krzyża Św. na pomoc świąteczną, jak również o skrzynce Św. Antoniego.
 Gdyby ktoś chciał jeszcze złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu P. Jezusa, bardzo będziemy wdzięczni za każdy grosz.
Młodzież z RŚŻ i KSM odwiedzi chorych i starszych w Wielki Piątek od godz. 09.00.
W środę o godz. 18:00 próba asysty liturgicznej przed Triduum Sacrum.
I jeszcze omówienie programu Triduum Paschalnego.
W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobota to trzy najważniejsze dni powszednie w roku.
W tym tygodniu należy przyozdobić krzyże i kapliczki przydrożne, aby w ten sposób oddać cześć Chrystusowi, który oddał życie za nas na krzyżu w W. Piątek. Szczególnie nie zapomnijmy o krzyżu misyjnym przy kościele.
Nowe przepisy liturgiczne wyraźnie zabraniają udzielania Komunii Św. w czasie Triduum Paschalnego poza celebracją Mszy Św. i Liturgii Męki Pańskiej. Nie będzie zatem, jak to było dotychczas, przedpołudniowej Komunii św. o godz. 900 w Wielki Czwartek czy w Wielki Piątek.
W  W. Czwartek  o godz. 1800 Msza Św. koncelebrowana, w czasie której generalna Komunia Św. Składka w czasie tego nabożeństwa będzie przeznaczona na cele charytatywne. Po Eucharystii nastąpi przeniesienie P. Jezusa do Ciemnicy i adoracja, którą od 1930 do 2030 poprowadzi Caritas a następnie młodzież.
W  W. Piątek całodzienna adoracja P. Jezusa w Ciemnicy a o godz. 1615 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, następnie Adoracja Krzyża w czasie której składamy ofiary, które przeznaczone są na utrzymanie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej. Po Adoracji Krzyża nastąpi odśpiewanie przez chór i solistów Męki Pańskiej z Ewangelii św. Jana, wspólna Komunia Św. i przeniesienie P. Jezusa do Grobu, następnie Gorzkie Żale i adoracja P. Jezusa w Grobie. Adoracja ta odbywać się będzie wg. tradycyjnego już harmonogramu, który wywieszony jest w gablotach przy kościele. Adorację poprowadzą różne grupy wg następującego rozkładu : po „Gorzkich Żalach” - Chór Paraf. i po nim Akcja Kat./ od g.2100 – grupa modlitewna p. Krystyny Musiałowej/ od g.2200 – grupa modlitewna p. Małgorzaty Jacakowej/
od g. 2300 – Ruch Światło-Życie/od g. 2400 – KSM.W W. Piątek obowiązuje post ścisły począwszy od 18. roku życia do 60. Dyspensy  w tym dniu nie ma dla nikogo.
W. Sobota.  Święcenie pokarmów o godz. : 900,1000,1100,1200,1300. Dla Rdziostowa święcenie pokarmów w szkole o godz. 1100.
Liturgia w W. Sobotę rozpocznie się o godz. 1900 poświęceniem ognia i paschału na placu kościelnym. Po tym nastąpi procesja z zapalonymi świecami – należy przynieść ze sobą gromnice lub paschaliki. Po odczytaniu proroctw, około godz. 1945 rozpocznie się koncelebrowana Msza Św. w czasie której będzie udzielany Sakrament Chrztu. Trzeba zatem z dziećmi do Chrztu przyjść na godz. 1930. Po tej Mszy Św. kończy się Wielki Post. Wspomniane paschaliki można jeszcze dzisiaj nabyć przed kościołem. Można je też zanieść, jako symbol zmartwychwstania, na groby naszych bliskich
Wielka Niedziela. Procesja rezurekcyjna, trzykrotna wokół kościoła, o godz. 630. Na tę procesję bardzo prosimy, by panie i dziewczęta, które dotychczas się tym zajmowały, przygotowały procesyjne feretrony. Bardzo prosimy osoby odpowiedzialne, by wszystkie feretrony, jakie  mamy, brały udział w tej najważniejszej procesji w roku. Przygotujmy te  feretrony - odświeżmy je - dzień wcześniej
W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Św. o godz. 830, żebyśmy po rezurekcji  mogli spokojnie zjeść wspólne wielkanocne śniadanie. Pozostałe Msze Św. jak w każdą niedzielę, ostatnia o godz. 1600. W Poniedziałek Wielkanocny Mszy Św. wieczornej nie będzie; na wszystkich Mszach Św. w tym dniu składka będzie przeznaczona na uczelnie kat. KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Cały program Triduum Paschalnego w naszym kościele, łącznie z harmonogramem adoracji znajduje się w marcowym numerze „Naszej Wiary”, który jest jeszcze do nabycia w kiosku.
    W Wielkanoc świeccy szafarze udadzą się z Komunią Św. do chorych. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy chcieliby w święta skorzystać z posługi szafarzy.
    Parafianom z Kolonii ponownie przypominamy, że w tym miesiącu są finansowo odpowiedzialni za sprzątanie kościoła i jego otoczenia, bo na razie z tego obowiązku wywiązało się tylko 20 rodzin.
    Po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w cotygodniową prasę kat.
    W „Źródle”  trzeba przeczytać artykuł o tym: „Co zrobić ze starymi obrazami świetymi i drukami?” W „Małym Gościu Niedzielnym.” ciekawy dla uczniów artykuł: „Jak się uczyć, żeby się nauczyć”. W „Oli i Jasiu” gra planszowa: Świąteczny koszyczek. Przyszedł nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
    


 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.
2018-03-18   

Od dzisiaj do środy trwają w naszej parafii rekolekcje parafialne. W środę spowiedź rekolekcyjna, przedświąteczna od godz. 1030 do 1800 z długą przerwą południową od 1200 do 1500 i krótką przerwą popołudniową od 1630 do17oo. Składka na pokrycie wydatków rekolekcyjnych we wtorek i  środę  na wszystkich Mszach Św. Pamiętajmy o tym, że bieżące rekolekcje są potrójne: dla starszych, młodzieży i dzieci.
W piątek odprawimy XXIX Drogę Krzyżową w terenie. Początek Drogi Krzyżowej przy kaplicy, o godz.1730. Zachęcając do licznego udziału w tym nabożeństwie jednocześnie bardzo prosimy o zabranie ze sobą świeć, pochodni lub latarek; prosimy o odpowiednie ubranie się, stosowne obuwie. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w Drodze Krzyżowej w plenerze, w piątek zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w kościele o godz. 1600  a bezpośrednio po niej Msza Św. wieczorna. W kaplicy dworskiej kwadrans przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej, a więc o 1715, będzie udzielana Komunia Św. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje sceny pasyjne Drogi Krzyżowej w terenie w najbliższy wtorek o godz. 1900. Obecność obowiązkowa. 
W  poniedziałek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.    
Zgodnie ze starym zwyczajem kościelnym od dzisiejszej niedzieli aż do W. Piątku  krzyże w kościele winny być zasłonięte
Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Po procesji wokół kościoła i  uroczystej sumie w czasie której wystąpi nasz chór parafialny ze śpiewem Pasji, odbędzie się tradycyjny „Konkurs Palm”. Jeszcze raz zachęcając do udziału w tym Konkursie, jednocześnie zwracamy się z ponowną prośbą do prywatnych przedsiębiorców i wszystkich tych, którym leży na sercu podtrzymywanie pięknych religijnych, polskich tradycji o pomoc w ufundowaniu nagród dla zwycięzców Konkursu. Regulamin Gminnego Przeglądu Palm wywieszony jest w gablocie . Dzisiaj też można otrzymać przed kościołem formularz „metryczki palmy wielkanocnej”, który po wypełnieniu i podpisaniu przynosimy wraz z palmą do kościoła. Tym rozdawaniem „metryk”zajmą się lektorzy. I jeszcze jedno, procesja z palmami będzie w tym roku nagrywana przez Małopolskie Centrum Kultury w celu nakręcenia filmu o małopolskich tradycjach. W związku z tym prosimy byśmy, kto tylko może, przyszli  na procesję w strojach regionalnych. 
Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej i ministrantów w środę po nauce rekolekcyjnej.
Spotkanie przed Ekstremalną Drogą Krzyżową w środę po mszy św. wieczornej.
Spotkanie lektorów w czwartek o godz. 18:30. Obecność obowiązkowa.
    W przyszłą niedzielę składka, jako jałmużna, wielkopostna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
    Ze względu na dłuższe już dni, z wyjątkiem najbliższego piątku, Msze Św. wieczorne w naszym kościele w dni powszednie będą odprawiane o godz. 1800 . W najbliższy piątek Msza Św. wieczorna o godz. 1630. W przyszłą  niedzielę nabożeństwa już wg letniego czasu.
    Są jeszcze do nabycia baranki oraz paschaliki, które mogą być nie tylko ważnym religijnym symbolem na naszych wielkanocnych stołach, ale także światłem Zmartwychwstałego Chrystusa na grobach naszych bliskich. 
    Od poniedziałku w kaplicy Krzyża Św. będą wystawione kosze Caritas na pomoc świąteczną. Pamiętajmy także o składaniu ofiar do skrzynki Św. Antoniego pod chórem.        
    Próby całości chóru  o godz. 1900: w poniedz. i czwartek. Są to już ostatnie próby przed  świątecznymi występami, dlatego obecność na nich jest obowiązkowa.. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 1O00 wystąpi orkiestra parafialna.
    Kochani, przypominamy też o ofiarach na kwiaty i na urządzenie Grobu P. Jezusa, gdyż na razie uzbieraliśmy tylko małą część potrzebnej kwoty. Również z rejonu, który odpowiedzialny jest za sprzątanie kościoła w marcu, ofiary na ten cel złożyło zaledwie 25 %.
Bardzo zachęcamy do nabywania prawdziwych świątecznych palm rozprowadzanych przez panie z Koła Gospodyń i ze Stowarzyszenia „Koło Gospodyń”.
    Po Mszy Św. prosimy o zaopatrzenia się w prasę kat.  W „ Gościu Niedziel.” zdjęcie naszego ks. Sebastiana w gronie kibiców piłki nożnej.  Mamy jeszcze parę numerów „Naszej Wiary” z Programami Rekolekcji i Uroczystości Wielkotygodniowych oraz ciekawą dokumentacją zdjęciową.IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2018-03-11

   
W następną niedzielę rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje, które będzie prowadził ks. dr Robert Dytko pracownik referatu Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Od poniedziałku będą to także rekolekcje dla naszej Szkoły Średniej, Gimnazjum oraz dla uczniów Szkól Podstawowych. Przy okazji pragniemy uświadomić rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych, że dzieci otrzymały na czas Wielkiego Postu 150 skarbonek Caritas. Nie chodzi tu o składanie jakiś wielkich ofiar na rzecz potrzebujących, ale by uwrażliwiać dzieci na ludzką biedę.
Całościowe  próby chóru paraf.: w poniedz. i czwartek  o godz. o godz. 1900.  Ponieważ do świat już tak blisko, dlatego prosimy chórzystów pełną frekwencję.
Próba Orkiestry Parafialnej w poniedziałek o godz. 1700. Również prosimy o 100%  obecność na tej próbie.
Spotkanie grupy mężczyzn św. Józefa  w środę o godz. 1900.
Stowarzyszenie Koło Gospodyń w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzało wielkanocne palmy po Mszach Św. o godz. 830 i 1130 a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Natomiast panie z Koła Gospodyń swoje palmy wykonanie ręcznie będą rozprowadzać po Mszach Św. o godz.700 i 1000.
Podobnie jak w latach poprzednich możemy przy rozliczeniach podatkowych przekazać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej – zamiast do budżetu państwa. Wykorzystajmy wszyscy tę okazje, by pomóc w ten sposób za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym. Na ulotkach znajdujących się na bocznych ołtarzach a także na stoliku pod chórem są umieszczone adres i numer konta, na które można dokonywać wpłat. Prosimy także wszystkie panie zajmujące się księgowością, rozliczaniem podatków, aby zachęcały lub przynajmniej informowały swoich klientów o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Caritas.
Ruch Światło Życie zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową w plenerze, która jak co roku odbędzie się w plenerze na Grodzisku. Rozpoczęcie o godz. 18:00 w kościele skąd wyruszymy w kierunku Grodziska.
W poniedziałek o godz. 17:00 spotkanie uczniów i rodziców przed I komunią św.
W środę spotkanie ministrantów o godz. 15:00.
Zapisy na wyjazd na Niedzielę Palmową do Tarnowa w zakrystii u Pana Piotra.
Próba przed Niedzielą Palmową z Panem Organistą w poniedziałek o 15:30.
    Po Mszy Św. zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę kat.
    W „Źródle” pouczający wywiad z ks. Franciszkiem Ślusarczykiem, kustoszem sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dzieci zachęcamy do zaopatrzenia się w nowy numer tygodnika „Ola i Jaś”, gdzie znajdziemy ciekawy kalendarz na znaczenie dobrych uczynków wielkopostnych oraz płytę o Świętach Wielkanocnych.. W „Gościu Niedziel.” notatka  o wymownym tytule: „Najlepszy KSM Marcinkowice”. Przyszedł nowy marcowy numer miesięcznika „Cuda i Łaski Boże”. Przypominamy, że w marcowym numerze „Naszej Wiary” znajduje się obszerny program parafialnych rekolekcji oraz program Triduum Paschalnego.
Przypomnienie.   
    Dnia 16.03. tj. w piątek o godz.17.30 w Szkole Podstawowej odbędzie się Zebranie Wiejskie. Tematem będą bieżące sprawy wsi.III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
2018-03-04

            W sobotę, 10 marca, rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Józefa.

            Spotkanie wszystkich członków AK we wtorek o godz. 1730. Kwadrans biblijny będzie poświęcony rozważaniu11 i 12 r. II Księgi Królewskiej.         

            Próba orkiestry paraf. dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1000.

            Próby Chóru Paraf. o godz.1900 : w poniedz. - tenory i basy; w czwartek – soprany i alty.

            Bardzo jesteśmy wdzięczni za ostatnią składkę na opłacenie zużytego prądu, wyniosła ona 6263 zł, co pozwoliło w całości wypłacić rachunek za ogrzewanie kościoła. Była to największa składka od wielu miesięcy.

           „Bóg zapłać” dzielnicom parafii, które w lutym były odpowiedzialne za sprzątanie kościoła i jego otoczenia. W miesiącu marcu dyżur ten przechodzi na mieszkańców całej Kolonii.

         W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla kobiet i mężczyzn oraz dla róży młodzieżowej. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę tzw. składka remontowo-inwestycyjna, która będzie też przeznaczona na zakup skradzionych wycieraczek.

   Już dzisiaj członkowie Caritas rozpoczynają rozprowadzanie tzw. caritasowskich baranków i paschalików. Przy nabyciu jednego baranka czy wielkanocnej świecy minimalna ofiara wynosi 5 zł. Zbliżające się Święta Wielkanocne każą nam również  pomyśleć o kwiatach do Grobu P. Jezusa. Ofiary na ten cel prosimy składać do skrzynki wiszącej przy bocznym ołtarzu w kaplicy Krzyża Św.
Zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszym kościele odbędzie się konkurs palm w Niedzielę Palmową. Do udziału w tym konkursie zachęcamy także szkoły z terenu naszej parafii. Dbajmy wszyscy o zachowanie pięknych religijnych i narodowych tradycji. Zwracamy się także do prywatnych przedsiębiorców, rzemieślników, o pomoc w ufundowaniu tegorocznych nagród dla wykonawców najpiękniejszych palm. Ale mamy wielką prośbę, by nagrody, czy ofiary na ich zakupienie złożyć trochę wcześniej, byśmy wiedzieli, na jaką pomoc możemy liczyć. 

 

 Dzisiaj przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Ogolnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes

 

 - Spotkanie klas VII z rodzicami przed bierzmowaniem w poniedziałęk o godz. 17:00
- Spotkanie KSM w piątek o godz. 18:00.  Młodzież z KSM-mu zaprasza wszystkich na przygotowywaną przez siebie Drogę Krzyżową w przyszłą niedzielę o godz. 1515
 - W sobotę odbędzie się próba scholi o godz. 11:00.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą się włączyć w przygotowanie śpiewu na Niedzielę Palmową i Wielki Czwartek. 
Ruch – Światło Życie zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową w piątek na godzinę 19:00. Będzie możliwość spowiedzi. W czasie nabożeństwa posługiwać będzie Diakonia Muzyczna z Nowego Sącza.                                                                                                                                     
„Bóg zapłać” grupom kolędniczym: „Trzech Króli” i „Z szopką” za złożenie darowizny pieniężnej na działalność charytatywną  Gimazjalnego Koła Caritas.  „Bóg zapłać” p. Halinie Kocembowej i p. Mariuszowi Jopowi za przygotowanie tych grup. 
Sekcji piłkarskiej naszego KSM-u gratulujemy wielkiego, historycznego zwycięstwa w Diecezjalnym Turnieju Piłki Halowej.                                                                                                                           
Ks. Proboszcz wyraża wielką wdzięczność wszystkim, którzy przez głosowanie wzięli udział w plebiscycie  „Sądeczanin 2017” a zwycięstwo w nim dedykuje całej naszej parafii. Mamy obowiązek pogłębiania naszej wiary, w czym pomocą może być lektura prasy katolickiej.
W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” ciekawa historia „Gorzkich Żali” - polskiego pasyjnego nabożeństwa. W „Niedzieli” „O Jezusowej Męce” wg ks. Dolindo. Jest już nowa „Nasza Wiara”, która powinna znaleźć się w każdym domu naszej parafii, gdyż znajdziemy w tym numerze program wielkopostnych rekolekcji dla starszych, młodzieży szkoły średniej oraz dzieci, a także program nabożeństw Triduum Paschalnego w naszym kościele. Polecamy także dla dzieci Duży i Mały Promyczek Dobra”, ciekawą „Tęczę” oraz „Olę i Jasia” z opowieścią o św. Kazimierzu.

 Ogłoszenie pani Sołtys z Marcinkowic.
            Dnia 16.03. tj. w piątek o godz.17.30 w Szkole Podstawowej odbędzie się Zebranie Wiejskie. Tematem będą bieżące sprawy wsi.      

 Przypomnienie. 

 Od 05.03 tj. od poniedziałku do 15 marca tj. czwartek w godz. 1600 – 1800 w Domu Parafialnym przyjmowane będą wpłaty podatku oraz opłaty za śmieci.


 

 

Odwiedzin :
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach