2021-01-26     Lutosława, Normy, Pauliny     "Doświadczony żeglarz nie walczy z prądami ani wiatrem, ale pozwala im unosić się w obranym przez siebie kierunku" - Bolesław Prus    
Strona główna -> OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

 

 

 

III Niedziela Zwykła

24.01.2021r.

1.Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejną Niedzielę Synodalną, pamiętajmy o wsparciu modlitewnym.

2.Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz Wydział ds. Nowej Ewangelizacji i Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej zapraszają w dniach 29-31 stycznia br. na X Forum Formacyjne: Moc Misji – Tajemnica Eucharystii. Konferencje i spotkania, w których chcemy na nowo odkrywać Eucharystię, poprowadzą zaproszeni goście: ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Krzysztof Porosło oraz nasz Biskup Andrzej Jeż. Forum adresowane jest do Wszystkich Diecezjan. Z powodu epidemii nie jest możliwe, aby to spotkanie odbywało się fizycznie w jednym miejscu, dlatego chcemy, aby miejscem Forum był kościół parafialny i przestrzeń radiowo – internetowa. Transmisje odbywać się będą na falach Radia RDN, przez kanał Synaj.tv
na platformie YouTube
(link:
https://www.youtube.com/channel/UCAPmWNE4ONknaiwFjfj6G7w) oraz Radia internetowego Profeto. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie, które, może przynieść obfite owoce w naszej diecezji. Plan forum jest wywieszony w gablocie i na stronie parafii.

3.Przed kościołem trwa zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanej w trzęsieniu ziemi Chorwacji.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz.
17.30 do 20.00. W tym tygodniu różaniec będzie odmawiać Róża św. Faustyny z Rdziostowa.

5.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek nawrócenie św. Pawła, we wtorek św. Tymoteusza i Tytusa,
w czwartek św. Tomasza z Akwinu, w piątek święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Ponadto
w poniedziałek przypada 7. Rocznica św. biskupich biskupa Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy o Nim
w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych.

6.W sobotę zakończyliśmy Msze św. kolędowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę, a przez to budowanie poczucia wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za gest dobrej woli i złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne oraz utrzymane parafii. Bóg zapłać.

7.Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli w ramach akcji prowadzonej przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz można nabyć w sklepiku parafialnym gromnice w cenie 20 zł za sztukę. Do każdej świecy dołączony jest folder z informacją o historii święta Matki Bożej Gromnicznej, znaczeniu świecy zwanej gromnicą oraz
o roku świętego Józefa.

8.Przypominamy, że Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
Pod chórem umieszczone są ulotki ze szczegółowymi informacjami na ten temat.

9.Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

10.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.00 będzie grała nasza orkiestra parafialna. Po Mszy św. da krótki koncert kolęd. Ponieważ Orkiestra chce zakupić werbel marszowy, przy drzwiach wejściowych  będzie koszyk
z logo orkiestry i jeżeli ktoś będzie miał życzenie wesprzeć zakup instrumentu będziemy wdzięczni za okazane wsparcie.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: styczniowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”. Ponadto dla dzieci „Promyczek Dobra”, „Mały Gość Niedzielny”.

12. Komunikat……

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


II Niedziela Zwykła

17.01.2021r.

 

1.W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan, pamiętajmy o modlitwie w tej intencji. Przyszła niedziela, zgodnie z decyzją Papieża Franciszka, będzie NIEDZIELĄ SŁOWA BOŻEGO. Niedziela ta ma przypomnieć wszystkim pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego w życia chrześcijan.

2.W związku z utrzymującą się trudną sytuacją pandemiczną zmieniamy porządek niedzielnych Mszy św.
na: 7.00; 8.30; 10.00; 11.00; 12.00 i 16.00. Równocześnie przypominamy, że w sobotę wieczorem o 17.00 jest już sprawowana Msza św. z niedzieli. Można również w tym trudnym czasie uczestniczyć we Mszy św. w tygodniu.
Nasz kościół nie jest zbyt duży i obowiązuje nas limit 30 osób. Prosimy o zrozumienie i rozważenie zaproponowanych możliwości uczestniczenia w Mszach św.

3.W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek św. Agnieszkę męczennicę.
W tym tygodniu przypada również Dzień Babci (czwartek) i Dziadka (piątek), pamiętajmy o nich w naszych modlitwach dla żywych prosząc o potrzebne łaski, a dla zmarłych o radość wieczną.

4.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki od godz. 18.30 do 20.00. W tym tygodniu różaniec będzie odmawiać Róża Jubileuszowa Matek z Klęczan.

6.Na Msze św. kolędowe na godz. 18.00 zapraszamy następujące rejony: w poniedziałek: Domy nad Stacją – całość, we wtorek: Jurczakówka cz. I i II oraz Stacja i Grodzisko, w czwartek: Wężykówka i Domy nad kościołem
od Państwa Olszaków
, w piątek: Droga Kalwaryjska i Dżykowa, w sobotę: Stawiska i Klęczany - Półrolek.

7.Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

8.Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00.

9.Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę
24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.

10.W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia
w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: styczniowy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
A dla dzieci „Promyczek Dobra”.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


Niedziela Chrztu Pańskiego

10.01.2021r.

1.Z dzisiejszą niedzielą kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

2.W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

3.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz. 18.30 do 20.00. W tym tygodniu różaniec będzie odmawiać
IV Róża Matek.

4.Na Msze św. kolędowe zapraszamy następujące rejony: w poniedziałek: Marcinkowice Centrum i Brzeziny od Państwa Szkaradków do Państwa Mrozów, we wtorek: Granica cz. I i cz. II, w środę: Domy koło Kaplicy
i Blok D
, czwartek: Dąbrówki i Domy pod Dębami, w piątek: Dział oraz Domy przy Zespole Szkół i w sobotę: Potoczkówka – całość.

5.Dziękujemy za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne i za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również pewnemu małżeństwu z Tęgoborzy za ufundowanie nowej puszki na komunikanty.

6.Przypominamy, że w miesiącu styczniu odpowiedzialne za sprzątanie kościoła są rodziny z rejonów: Klęczany Półrolek, Przyczka, Pierzwiączka, Domy wzdłuż szosy, bloku B i domów przy Zespole Szkół. Prosimy o dalszą pomoc w tym względzie.

7.Ogłoszenie społeczne:

*Kierownictwo Ośrodka Zdrowia w Chomranicach informuje, iż uruchamia Punkt Szczepień przeciwko
Covid – 19. Rejestracja pacjentów możliwa jest telefonicznie pod numerem przychodni oraz od 15 stycznia rejestracja – online: przez infolinię lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Kolejność szczepień zgodnie
z Harmonogramem Narodowego Programu Szczepień. Szczepienie dotyczy również pacjentów niezdeklarowanych do lekarza POZ Przychodni w Chomranicach.

*Urząd Gminy w Chełmcu informuje, że wywóz śmieci (pojemniki, worki, bioodpady) dla Marcinkowic odbędzie się 14.01.2021r.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: najnowszy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”,
a dla dzieci „Promyczek Dobra”. Nowością w sprzedaży jest „Niedziela”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 


II niedziela po Narodzeniu Pańskim

03.01.2021r.

1.W środę przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tj. Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 16.00, nie ma Mszy św. o 13.00. Jest to również dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka z tej racji szczególnie modlimy się za księży diecezjalnych, pracujących
na misjach i za wszystkich misjonarzy z naszej diecezji. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.
Na wszystkich Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy.

2.Za tydzień w niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych. Informujemy również, że od przyszłej niedzieli powracamy do tradycyjnego porządku Mszy św. tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.  Przypominamy
i prosimy o zachowanie limitu osób w naszym kościele – 30. Brak numerów przed wejściem do kościoła oznacza, że w kościele nie ma wolnych miejsc i dlatego te osoby prosimy o pozostanie na zewnątrz.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, szczególnie modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz. 18.30 do 20.00. W tym tygodniu różaniec będzie odmawiać I Róża Matek z Marcinkowic.

5.W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. kolędowe następujące rejony: w poniedziałek: Domy nad kościołem od Państwa Smajdorów i Domy od Państwa Peciaków, we wtorek: Łazy, Zasmolnicze i Równica, czwartek: Kolonia – całość, w piątek: Blok B i C i w sobotę: Rdziostów Centrum – całość.

6.W przyszłą niedzielę składaka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

7.Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia i Nowego Roku.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 


Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

27.12.2020r.

1.Dzisiaj przeżywamy w naszej diecezji Niedzielę Synodalną. Pamiętajmy o modlitwie w  tej intencji.

2.W czwartek zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną na zakończenie starego roku kalendarzowego
z okolicznościo
wym kazaniem na godz. 16.00 i 17.30. Będzie to okazja, aby podziękować Panu Bogu
za otrzymane dobro i łaski w minionym roku i przeprosić
za popełnione grzechy.

3.W piątek obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w Boże Narodzenie
tj. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 16.00. Jest to również światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4.W przyszłą niedzielę Msze św. również o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 16.00.

5.W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek świętych Młodzianków Męczenników, w sobotę św. Bazylego
i Grzegorza z Nazjanzu. Jest to również I sobota miesiąca, podczas której wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

6.Od poniedziałku 28.12.2020r. zapraszamy przedstawicieli poszczególnych rejonów kolędowych na Mszę św. o godz. 18.00, sprawowaną w ich intencji mieszkańców. Bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkie przepisów. Porządek: poniedziałek: Klęczany –  Pierzmiączka, Przyczka i domy wzdłuż szosy; wtorek: Klęczany – Rola; środa: Klęczany Zagórze; sobota: Łężek do Państwa Miarczyńskich.

7.Pragniemy bardzo gorąco podziękować za  pomoc w przygotowaniu kościoła i parafii na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Dudom za ofiarowane choinki, Panu Mariuszowi Jopowi
za usługi transportowe, Panu Inżynierowi z synami za przystrojenie choinek, Państwu Agacie, Piotrowi
i Mateuszowi Sowom, Marii Wójsik za ogrom pracy przy wykonaniu tegorocznej szopki i sprzątaniu kościoła. Dziękujemy Panom Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocembie, za prace elektryczne przy naszym kościele przed świętami i przystrojenie drzewka na zewnątrz kościoła. Dziękujemy również Panu Jerzemu Sikorskiemu ze współpracownikami za wymianę rynny dachowej na domu parafialnym. Bóg zapłać.

8.Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za sprzątanie kościoła w grudniu. A w miesiącu styczniu prosimy
o tę przysługę rodziny z rejonów: Klęczany Półrolek, Przyczka, Pierzwiączka, Domy wzdłuż szosy oraz mieszkańców bloku B i domów przy Zespole Szkół.

9.Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia oraz z Bożego Narodzenia.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


IV Niedziela Adwentu

20.12.2020r.

1.W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją w duchowości i tradycji chrześcijańskiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Dzieleniu się opłatkiem niech towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach.
W wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. Natomiast rano Msze św. o godz. 6.30 i 7.00.

2.W związku z ograniczeniami uczestników nabożeństw tego roku będziemy sprawować dwie Msze św. pasterskie o godz. 22.00 i 24.00 – ofiary z pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

3.W środę zakończymy roraty dla dzieci o godz. 7.00 i 17.00.

4.W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00,  dodatkowa o 13.00 oraz o 16.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5.W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II. W tym roku naszych domów nie odwiedzą również kolędnicy misyjni w związku z tym po Mszy św. o godz. 12.00 grupa dzieci pod kierunkiem p. Marty Gródek Piotrowskiej przedstawi scenkę kolędniczą, będzie to również okazja do tradycyjnego materialnego wsparcia misjonarzy.

6.W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św.
jak w Boże Narodzenie. W tym roku nie będzie tradycyjnej Mszy św. w Kaplicy Dworskiej.

7.Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy każdego dnia podczas każdej Mszy św.
i popołudniu od 16.00 w czasie adoracji i Mszy św., natomiast w środę dodatkowo do godz. 19.00. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi parafialnej.

8.We wtorek od godz. 8.30 udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii.

9.Przypominamy, że nadal obowiązuje limit do 30 osób, które mogą zmieścić w naszym kościele. Dlatego bardzo prosimy, aby do kościoła wchodziły tylko osoby z ponumerowanymi karteczkami. Pozostali niestety będą musieli pozostać na zewnątrz kościoła. Nie przestrzeganie tych przepisów wiąże się o dużymi karami finansowymi dla parafii.

 

10.Przypominamy, że w sklepiku parafialnym i w zakrystii są nadal do nabycia opłatki wigilijne.

11.Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych oraz przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

12.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: grudniowy numer „Naszej Wiary”,  „Gość Niedzielny”, a w nim wkładka Rodzinna modlitwa wigilijna i artykuły: Nauka czy ideologia – o życiu ludzkim od poczęcia,
aż do naturalnej śmierci, Miłość usuwa lęk – czyli o Bożym Narodzeniu. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


III Niedziela Adwentu

13.12.2020r.

1.Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2.Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00 i 17.00. Msze św. niedzielne: 7.00; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.00
i 16.00. W związku z ograniczoną do 30 liczbą uczestników nabożeństw, pod chórem znajdują się kartki
z numerami, które należy zabrać ze sobą wchodząc do kościoła a po nabożeństwie zwrócić. Brak numerów oznacza, że w kościele wszystkie miejsca są już zajęte. Bardzo prosimy o stosowanie się do tych przepisów.

3.Od wtorku 16.12.2020r. rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.

4.W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Jana od Krzyża. Natomiast w środę zapraszamy
na nowennę
do MB. Nieustającej Pomocy, połączoną z nowenną do Dzieciątka Jezus.

5.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz. 17.30 do 20.00. Różaniec w czasie adoracji będzie odmawiać Róża bł. Karoliny Kózka.

6.W przyszłą niedzielę przypada 25. rocznica śmierci śp. ks. prałata Józefa Góry, wieloletniego proboszcza
w Marcinkowicach. Msza
św. o wieczną radość dla niego będzie sprawowana o godz. 12.00.

 

7.Przypominamy, że w sklepiku parafialnym i w zakrystii są nadal do nabycia opłatki wigilijne.

8.Dziękujemy złożone dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła, jak również za 9 ofiar indywidualnych oraz przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

9.Przypominamy, że w grudniu odpowiedzialnymi za sprzątanie są mieszkańcy z rejonów Klęczany Zagórze, Rola i Dzioły. Bardzo prosimy o dalsze wsparcie.

10.Informujemy, że za domem parafialnym, na utwardzonym placu można parkować samochody. Prosimy
o nieparkowanie w przejazdach przy kościele i domu parafialnym, tak aby był możliwy wyjazd w każdej chwili.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: grudniowy numer „Naszej Wiary”,  „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Orzeł przemówił – czyli o sekretach obrazu MB z Guadalupe, Cud nienaruszonych ciał –
czyli o zmarłych, których ciała po śmierci nie uległy rozkładowi, Chcieli chleba, dostali kule – o grudniu 1970. Pod chórem są jeszcze egzemplarze „Kalendarza Parafialnego” na 2021r. w cenie 10 zł.

12.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Stanisława Szkaradek z Marcinkowic, której pogrzeb odbył się w czwartek. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


II Niedziela Adwentu

06.12.2020r.

1.W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

2.Informujemy, że w związku z dużą ilością uczestników rorat, a ograniczoną ilością osób do 30, które mogą zmieścić w naszym kościele, od poniedziałku 07.12.2020r., wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 7.00. Zatem porządek Mszy będzie następujący: 6:30 Msza św. adwentowa – niech przyjdą starsi, natomiast
o godz. 7.00 i 17.00 Msze św. roratnie. Bardzo prosimy, aby rozdzielić się na roraty. Rano niech przyjdą młodsze dzieci, a  wieczorem starsze, tak aby nie gromadzić się tylko na porannej Mszy o godz. 7.00.

3.Informujemy również, że od przyszłej niedzieli 13.12.2020r. do Nowego Roku nastąpi zmiana godzin
Mszy św. niedzielnych i świątecznych, tak aby więcej osób mogło uczestniczyć w nabożeństwach. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 16.00. Bardzo prosimy, aby zapoznać się
z intencjami mszalnymi, które uległy przesunięciu.

4.W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Ambrożego. Natomiast we wtorek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 17.00.

5.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki od godz. 17.30 do 20.00. W tym tygodniu różaniec będzie odmawiać Róża św. Józefa z Rdziostowa.

6.Przypominamy, że w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

7.Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

8.Składka z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

9.Dziękujemy panom Józefowi i Łukaszowi Kądziołkom, Wiesławowi Wilczakowi i Wiesławowi Kocembie
za darmowe wykonanie prac montażowych hydraulicznych i elektrycznych w domu parafialnym.
Panu Staroście Markowi Kwiatkowskiemu za przekazanie materiału do utwardzenia placu za domem parafialnym, panu Jackowi Popiołowi, Piotrowi Sowie za prace remontowe pomieszczeń mieszkalnych wikariusza w domu parafialnym, panu Stanisławowi Kądziołce za darmową pracę koparką przy równaniu placu za domem parafialnym.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: grudniowy numer „Naszej Wiary”,  „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Jego świętość jest nie do poważenia, Historia nieznanej fotografii – historia Edmunda Wojtyły. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Parafialny” na 2021r.
w cenie 10 zł.

11.Zmarła Maria Potoczek, która pochodziła z Rdziostowa, jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


I Niedziela Adwentu

28.11.2020r.

1.Dziasiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Od jutra zapraszamy na Roraty. O godz. 6.00 będą śpiewane Godzinki
o Niepok
alanym Poczęciu NMP. O godz. 6.30 Msza św. z krótką homilią. Przypominamy, że dzieci, które będą obecne na Roratach gromadzą się w przedsionku kościoła, skąd celebrans poprowadzi je przed stopnie ołtarza. Codziennie losowanie żłóbka z Dzieciątkiem Jezus. Każdego dnia będą rozdawane naklejki, którymi trzeba uzupełnić adwentową planszę.

2.W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego.

3.W tym tygodniu przypada również: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów,
o powołania kapłańskie i zakonne. *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. *I sobota miesiąca –
w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP. Spowiedź przed I piątkiem w piątek od 16.00. Odwiedziny chorych na wyraźne życzenie i po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem.

4.W piątek o godz. 11.00 w Chomranicach będzie sprawowana Msza św. w intencji górników, pracowników Kopalni Surowców Skalnych i ich rodzin z okazji tradycyjnego święta Barbórki.

5.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Natomiast w czwartki zapraszamy na adorację po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

6.Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

7.Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych oraz przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

8.Dziękujemy rodzinom z rejonu Stawiska i Drzykowa za materialne wsparcie i troskę o naszą świątynię.
W miesiącu grudniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonów Klęczany Zagórze, Rola i Dzioły.

9.Dziękujemy również Pani Marii Sikorskiej za wykonanie wieńców adwentowych do naszego kościoła.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Nasza Wiara”,  „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Adwentowe rekolekcje, Gotowy – czyli o sensie Adwentu. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”
i „Promyczek Dobra”. W sklepiku jest jeszcze do nabycia „Kalendarz Parafialny” na 2021r. w cenie 10 zł.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.


XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla

22.11.2020r.

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy o nich
w naszych modlitwach, dziękując im za pracę i zaangażowanie dla naszej parafii.

2.W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3.W sobotę 28.11.2020 r. przypada 11. rocznica święceń biskupich Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Zachęcamy do modlitwy za Pasterza naszej Diecezji.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, jak również na codzienny różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.

5.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Msze św. zwane Roratami będą sprawowane o 6.30. Zapraszamy wszystkich do religijnego przeżywania Adwentu. Zachęcamy dzieci z klas młodszych
do przygotowania sobie roratnich lampionów. Ponieważ obowiązują ograniczenia w naszym kościele
do 30 osób, prosimy, aby może na roraty przyszli przedstawiciele rodzin, a pozostali w domu, szczególnie dzieci, zapalili lampiony bądź świece, zaśpiewali pieśń adwentową i odmówili dziesiątek różańca.

6.Z racji panującej pandemii, w tym roku nie przyjdą do nas z opłatkami wigilijnymi p. Organista i p. Kościelny. Opłatki poświęcone będzie można nabyć w każdą niedzielę Adwentu w sklepiku parafialnym bądź w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji będą wyrazem wdzięczności za trud pracy i służenia naszej wspólnocie parafialnej przez pp. Organistę i Kościelnego.

7.Wyrażamy wdzięczność pani Sołtys za dostarczenie w ostatnim czasie chryzantem, które przyozdobiły otoczenie kościoła. Bóg zapłać. Dziękujemy również p. Stanisławowi Kądziołce i jego współpracownikom
za utwardzenie placu za domem parafialnym oraz wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom na ten cel.
Bóg zapłać.

8.Dzisiaj w sklepiku panie z Caritas będą rozprowadzać piernikowe Mikołajów – ofiara 6 zł, dochód
z uzbieranych funduszy będzie przeznaczony na cele dobroczynne.

9.Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

10.Ogłoszenie społeczne: Zakład Kominiarski z Nowego Sącza, z ul. Klasztornej 38/15 informuje, że na terenie naszej parafii będzie dokonywał corocznego przeglądu kominiarskiego.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Najnowszy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”,
a w nim artykuły: Proszę wstać sąd Idzie o sądzie ostatecznym, Jak przeżyć Mszę w telewizji?. Natomiast
dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Parafialny” na 2021r. w cenie 10 zł.

12.Rodzina zmarłego Stanisława Pacholarza, którego pogrzeb odbył się w czwartek, wyraża wdzięczność wszystkim pomagającym w przygotowaniu pogrzebu, jego uczestnikom, za zamówione Msze św., modlitwę
i złożone wyrazy współczucia. W ubiegłą niedzielę odbył się również pogrzeb Krystyny Jurkowskiej,
która pochodziła z Marcinkowic. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.


XXXIII Niedziela Zwykła

15.11.2020r.

1.Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Ubogich.

2.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jednocześnie jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W tym dniu swoje patronalne święto przeżywają AK i KSM,
które przez swoją pracę i zaangażowanie w życie religijne naszej parafii zasługują na uznanie i wdzięczność.

3.W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Elżbietę Węgierską, w środę bł. Karolinę Kózkównę, w piątek  św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę Ofiarowanie NMP.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, jak również na codzienny różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.

5.W środę zapraszamy na nabożeństwo nowennowe połączone z różańcem za zmarłych.

6.Przypominamy, że obecnie w naszym kościele może zmieścić się maksymalnie 30 osób. Pragniemy również przypomnieć, że chociaż obowiązują dosyć duże ograniczenia dotyczące uczestnictwa w nabożeństwach
w naszym kościele, a także  Ks. Bp udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, jednak to nie zwalnia nas wierzących z obowiązku oddania czci Panu Bogu w niedzielę i święta obowiązkowe. Istnieje wiele możliwości spełnienia tego obowiązku takich jak: udział w telewizyjnej, internetowej lub radiowej Mszy św., można także w dniu powszednim uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, gdzie jest mniejsza liczba wiernych. Trudnym jest do zrozumienia i wytłumaczenia, że lęk przed zakażeniem oraz ścisłe przestrzeganie przepisów sanitarnych powstrzymują nas tylko od oddawania czci Panu Bogu, ale przed masowymi zakupami w supermarketach i marszami już nie. Pamiętajmy, że Pan Bóg jest miłosierny ale również – jak mówi przysłowie – nierychliwy ale sprawiedliwy i odda każdemu według jego zasług.

7.Dziękujemy za  4 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

8.Przypominamy, że w miesiącu listopadzie odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia ponoszą mieszkańcy z rejonów: Stawiska i Drzykowa. Bardzo prosimy o  dalszą pomoc finansową.

9.W przyszłą niedzielę Caritas naszej parafii będzie rozprowadzać w sklepiku piernikowe Mikołaje.
Ofiara wynosi 6 zł i będzie przeznaczona na pomoc potrzebującym.

10.Ogłoszenie społeczne:

*Zarząd LGD „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków w okresie od 24.11 do 08.12.2020r. na realizację projektów w zakresie: podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Najnowszy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Patomowa o wulgaryzmach w debacie publicznej, Gdybyś znała ich mękę – o cierpieniach czyścowych. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Parafialny” na 2021r. w cenie 10 zł.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.


APEL

WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO
I BISKUPA ORDYNARIUSZA
W związku z panującą sytuacją w Tarnowie w najbliższym czasie rozpocznie się budowa szpitala tymczasowego. W związku z tym:

*Zachęcamy do zaangażowania się w pracę w szpitalu tymczasowym w Tarnowie lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenia sanitarne i wynagrodzenie zgodne
z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia.

Osoby zainteresowane w sprawie pracy kontakt: szpitaltymczasowy@lukasz.med.pl

*Zwracamy się także z apelem do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID i mogą oddać osocze. Prosimy zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Tarnowie w szpitalu Specjalistycznym w Tarnowie im. Edwarda Szczeklika, ul. Szpitalna 13, 33-100 Tarnów.

 


XXXII Niedziela Zwykła

08.11.2020r.

1.Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

2.Do nabycia są już świece wigilijne, które znajdują się w przedsionku kościoła: mała świeca – ofiara 6 zł,
duża świeca – ofiara 15 zł. Ofiary te będą przeznaczone na działalność Caritas.

3.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona papieża, w środę św. Marcina, w czwartek św. Jozafata, w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników Polski.

4.W środę będziemy obchodzić 102 r. odzyskania nieodległości. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za Polskę, szczególnie w tym trudnym czasie. W naszym kościele Msza. św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana wieczorem. Z tej racji w przedsionku kościoła będą wystawione wstążeczki o barwach narodowych, przygotowane przez KGW Marcinkowice. Bardzo prosimy wszystkich chętnych o przypięcie ich do ubrania,
aby w ten sposób uczcić Święto Narodowe.

5.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, jak również na codzienny różaniec za zmarłych, połączony z wypominkami o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.

6.Przypominamy, że w tym roku odpust zupełny za zmarłych możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad. Należy wypełnić następujące warunki:

*spowiedź sakramentalna,

*Komunia św.,

*modlitwa w intencjach Ojca Świętego,

*nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych,

*wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet powszedniego (czyli obiecać sobie silne dążenie
do świętości poprzez walkę z grzechami).

7.W związku z kolejnymi zaostrzeniami rządowymi, w naszej świątyni może zmieścić się maksymalnie 30 osób. Przypominamy, że Komunię św. na rękę przyjmujemy w kaplicy św. Józefa, a na zewnątrz przyjmujący w ten sposób podchodzą jako pierwsi do kapłana. Prosimy o stosowanie się do wszystkich wytycznych sanitarnych.

8.Dziękujemy za złożone dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła oraz za 2 ofiary indywidualne i przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: najnowszy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: W służbie niewidomym o siostrze Elżbiecie Czackiej,  Chaos w czasie zarazy, Okropne przestępstwo – o grzechu aborcji. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. W sklepiku można nabyć „Kalendarz Parafialny” na 2021 r. w cenie 10 zł.

10.Rodzina śp. Edwarda Bajerskiego wyraża głęboką wdzięczność wszystkim uczestnikom pogrzebu,
za zamówione Msze św., modlitwę i złożone wyrazy współczucia.

11.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności: Helena Tobiasz z Klęczan, której pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00, Zbigniew Romaniak z Klęczan, którego pogrzeb będzie w  piątek o godz. 11.00
oraz Piotr Wolak z Marcinkowic. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.XXXI Niedziela Zwykła

 

01.11.2020r.

 

1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, do południa porządek Mszy św. niedzielny, nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Informujemy również, że nie będzie Mszy św. w kaplicy na cmentarzu w Rdziostowie. Natomiast Msza św. za zmarłych wraz z różańcem będzie sprawowana o godz. 13.00 w kościele parafialnym.

 

2.W poniedziałek Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz.: 6.30, 10.00 i 17.00.

3.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, jak również na codzienny różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.

5.Przypominamy, że w tym roku odpust zupełny za zmarłych możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad. Należy wypełnić następujące warunki:

*spowiedź sakramentalna,

*Komunia św.,

*modlitwa w intencjach Ojca Świętego,

*nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych,

*wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet powszedniego (czyli obiecać sobie silne dążenie
do świętości poprzez walkę z grzechami).

 

   .6.W tym tygodniu przypada: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. *I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP. Spowiedź pierwszo piątkowa w piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych na życzenie i po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem

7.Przypominamy o możliwości składania kartek z wypominkami listopadowymi i rocznymi. Prosimy o wyraźne zapisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a przy rocznych wypominkach napisać godz. Mszy św., przed którą chcemy, aby byli wspominani nasi zmarli.

8.Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

9.Przed kościołem zbierane są ofiary na WSD w Tarnowie. Natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

10.Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu październiku. W miesiącu listopadzie o tę przysługę prosimy rodziny z dzielnic Stawiska i Drzykowa.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Najnowszy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Polska bez aborcji eugenicznejKadzidło i znicz – czyli o Uroczystości Wszystkich Świętych. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. W sklepiku są do nabycia również „Kalendarze Parafialne” na 2021 r. w cenie 10 zł.

12.Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Edward Bajerski z Marcinkowic. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

XXX Niedziela Zwykła

25.10.2020r.

1.Dzisiaj przeżywamy niedzielę synodalną. Zachęcamy do modlitwy w intencji Synodu. Dzisiaj wspominamy również Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.

2.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

3.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

4.W środę w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki Krzyża Nowohuckiego i relikwii bł. Jerzego Popiełuszki. Rozpoczęcie o godz. 16.00 – prywatna adoracja; 17.00 – Różaniec i Msza św.; następnie czuwanie do 20.00.

 

5.Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństw rano i wieczorem. W piątek – dodatkowo możliwość spowiedzi po Mszy św. wieczorowej do 20.00. Zapraszamy.

6.Przypominamy o możliwości składania kartek z wypominkami listopadowymi i rocznymi. Prosimy o wyraźne zapisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, a przy rocznych wypominkach napisać godz. Mszy św., przed którą chcemy, aby byli wspominani nasi zmarli. Wypominki są również wielką pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących, ponieważ cała wspólnota Kościoła parafialnego modli się o zbawienie tych wypominanych zmarłych. 

7.W niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30,  nie będzie Mszy św. o 16.00. Ze względu na obecnie panującą sytuację nie będzie Mszy św.
na cmentarzu i tradycyjnej procesji za zmarłych. Natomiast Mszę św. za zmarłych wraz z różańcem będziemy sprawować o godz. 13.00 w kościele parafialnym. W uroczystość Wszystkich Świętych przed kościołem będzie  zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Na cmentarzu w Rdziostowie
będzie sprawowana
Msza św. za zmarłych
o godz. 13.00 w kaplicy, a następnie będzie odmówiony różaniec, bez procesji po cmentarzu. Prosimy o zachowanie wszystkich przepisów sanitarnych w kaplicy i na cmentarzu.

8.W poniedziałek Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz.: 6.30 i 10.00 i 17.00. Różaniec żałobny połączony z wypominkami będzie odprawiany do końca miesiąca listopada. W dni powszednie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00.

9.Zgodnie z decyzją Ojca św. Franciszka przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny, ofiarować
go za zmarłych, i w ten sposób możemy pomóc duszom czyśćcowym. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić następujące warunki:

*spowiedź sakramentalna,

*Komunia św.,

*modlitwa w intencjach Ojca Świętego,

*nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych

*wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet powszedniego (czyli obiecać sobie silne dążenie
do świętości poprzez walkę z grzechami).

10.Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

11.Rodzina zmarłego śp. Andrzeja Smajdora wyraża głęboką wdzięczność za udział w pogrzebie, zamówione Msze św., modlitwę i okazane wyrazy współczucia.

12.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Nasza Wiara”, „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Posłuszeństwo drogą do wolności – o powodach kryzysu powołań,  Szkoła na „home office” – o zdalnym nauczaniu oraz
o sanktuarium MB w Ociece
. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej  niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


 

XXIX Niedziela Zwykła

18.10.2020r.

 

 

1.Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i równocześnie rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
Składka przeznaczona jest na misje.

2.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejną Niedzielę Synodalną, pamiętajmy o modlitwie
w tej intencji.

3.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie
o godz. 17.00. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W
każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe
o godz. 1
6.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca
w domu
.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

5.W tygodniu wspominamy we wtorek św. Jana Kantego, w czwartek św. Jana Pawła II, a w niedzielę rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

6.W związku z kolejnymi zaostrzeniami związanymi z wprowadzeniem czerwonej strefy, w naszej świątyni może zmieścić się maksymalnie 70 osób. Przypominamy, że Komunię św. na rękę przyjmujemy w kaplicy św. Józefa, a na zewnątrz przyjmujący w ten sposób podchodzą jako pierwsi do kapłana. Prosimy o stosowanie się do wszystkich wytycznych sanitarnych. Z tej racji będzie również zamknięty dom parafialny
– do odwołania.

7.Przypominamy, że pod chórem znajdują się kartki z wypominkami listopadowymi i całorocznymi. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk swoich zmarłych. A przy wypominkach rocznych wpisujemy godzinę Mszy św., przed  którą chcemy, aby nasi zmarli byli wspominani.

8.Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia oraz za ofiary złożone do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia
.

9.W naszym kościele w nawie Krzyża św. są zaprezentowane różańce wykonane własnoręcznie przez uczniów z klas I – III oraz przedszkolaków z Marcinkowic i Rdziostowa. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą,
a dzieciom  dziękujemy za trud przygotowania pięknych różańców.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Najnowszy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”,
a w nim artykuły: Z braku rodzi się lepsze… - wywiad z nieżyjącym już ks. Pawlukiewiczem, 
Papież odczytywany na nowo, Wołanie o pasterzy – czy łatwo dziś być księdzem.

11.W minionym tygodniu odeszła do wieczności Krystyna Turska pochodząca z Marcinkowic – Łazy, której pogrzeb odbył się w piątek. Dzisiaj rano zmarł Andrzej Smajdor, którego pogrzeb odbędzie się w środę
o godz. 14.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

                    

 


XXVIII Niedziela Zwykła

11.10.2020r.

 

1.Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, a przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.W przyszłą niedzielę 18.10.2020r. przypada światowy Dzień Misyjny, składka przeznaczona na misje.

3.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele od poniedziałku w dni powszednie o godz. 17.00! (uwaga – zmiana). Bezpośrednio po różańcu Msza św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30!

5.W tygodniu wspominamy we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek św. Jadwigę Śląską, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego. W środę przypada DEN w naszej modlitwie pamiętajmy o naszych wychowawcach, nauczycielach i pracownikach szkół.

6.Zbliża się miesiąc listopad, czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Piękną tradycją są wypominki listopadowe i roczne. Pod chórem znajdują się kartki, które można zabrać do domu i wpisać na nich swoich bliskich zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk swoich zmarłych. A przy wypominkach rocznych wpisujemy godzinę Mszy św., przed  którą chcemy, aby nasi zmarli byli wypominani.

7.Przypominamy, że w miesiącu październiku odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia ponoszą mieszkańcy z rejonów: Wężykówka, Droga Kalwaryjska, Domy koło Kaplicy. Bardzo prosimy o  dalszą pomoc, ponieważ dotychczas ofiarę złożyło 11 rodzin.

8.Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia oraz za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne w naszej parafii
. Pragniemy również poinformować, że została dokończona wymiana instalacji elektrycznej dzwonnicy, dwóch zepsutych silników i sterowania – koszt naprawy wyniósł 13 100 zł i na tę naprawę przeznaczyliśmy 2 składki inwestycyjne i kilka ofiar indywidualnych. Ponadto dzwonnica została odmalowana i naprawiono niezbędne ubytki. Farba i praca zostały ofiarowane przez pewne rodziny. Został także odnowiony krzyż przy kościele. Wykonano również konieczne naprawy i odświeżenia w niektórych pomieszczeniach domu parafialnego. W trakcie odnawiania są pomieszczenia mieszkalne dla księdza wikariusza. Zbierane dziś ofiary na inwestycje będą przeznaczone
na przygotowanie placu pod parking za domem parafialnym.

9.W związku z sytuacją epidemiologiczną przypominamy, że jesteśmy zobowiązani do noszenia maseczek
w kościele, a na zewnątrz kościoła do zachowania odstępu społecznego 1,5 m. Przypominamy również,
że Komunia św. na rękę jest udzielana w kaplicy św. Józefa, a następnie jeśli jest taka konieczność szafarz Komunii św. wychodzi na zewnątrz kościoła i najpierw podchodzą ci, którzy chcą przyjąć Komunię św.
na rękę, następnie pozostali. Do godnego przyjęcia Komunii św. na rękę przygotowujemy dwie ręce nałożone jedną na drugą i po przyjęciu Ciała Pańskiego spożywamy je przy szafarzu – nie odchodzimy z Komunią św. Bardzo prosimy o zachowanie takiego porządku przyjmowania Komunii św.

10.Spotkania:

*Próba orkiestry w czwartek o godz. 18.00, w związku występem w niedziele 18.10.2020r. - obecność obowiązkowa.

*KSM Junior w piątek o godz. 18.00; KSM – grupa starsza w piątek o godz. 19.00.

*Ministranci w sobotę o godz. 10.00.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Najnowszy numer „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny”, a w nim dodatek w postaci płyty DVD z filmem Ziemia Maryi artykuły: Na froncie walki z koronawirusem,  Osaczenie ks. Jana – historia ks. Jana Machy w cenie 6 zł. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

                    

 


XXVII Niedziela Zwykła

04.10.2020r.

 1.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 7.00.

2. W przyszłą niedzielę 11.10.2020r. będziemy przeżywać w Polsce Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przed kościołem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. W naszym kościele w dni powszednie
o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W
każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Zachęcamy również do wspólnego odmawiania różańca w domu.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5.W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. s. Faustynę Kowalską, w środę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

6.Informujemy, że egzamin przed s. bierzmowania dla kl. VIII odbędzie się we wtorek 06.10.2020r. w Domu Parafialnym: Klasa VIII ze Szkoły Podstawowej w Rdziostowie o godz. 16.30, kl. VIII ze Szkoły Podstawowej
w Marcinkowicach po Mszy św.

7.W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

8.Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia
.

9.Spotkania:

*DSM – w środę o 16.30.

*KSM Junior od 12 do 16 lat w piątek o godz. 18.00.

*Lektorzy w sobotę o godz. 10.00.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Najnowszy nr „Naszej Wiary” a w nim m.in. artykuł o historii obrazu Niepokalanego Serca NMP z głównego ołtarza, „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Ogień i krew, czyli o św. Franciszku z Asyżu,  Paciorki z miłością o modlitwie różańcowej. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”, w zakrystii jest jeszcze do nabycia kilka egzemplarzy kalendarza rolników
w cenie 25 zł.

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

                    

 


XXVI Niedziela Zwykła

27.09.2020r.

 

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywmy Niedzielę Synodalną. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji tego ważnego dla diecezji dzieła.

2.W przyszłą niedzielę zapraszamy na parafialne święto plonów. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory  o godz. 11.30.

3.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4.W poniedziałek 28.09.2020r. o godz. 15.00 gromadzimy się na ulicach naszej parafii na modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego: na Rdziostowie przy „Białej Kapliczce”, Klęczany przy kaplicy nad Smolnikiem,
w Marcinkowicach przy kapliczce Przemienienia pod wzgórzem kościelnym.

5.W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, ponadto zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca w domu,
a także do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele.

6.W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Wacława – męczennika, we wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek św. Aniołów  Stróżów.

7.Ponadto w tym tygodniu przypada: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów
i o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź przed I piątkiem od 17.00; *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się
za misje i misjonarzy. Spowiedź od 17.00. Wyjazd do chorych na życzenie i po wcześniejszym umówieniu się
z kapłanem. 

8.W I sobotę miesiąca zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła  o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie.

9.Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia
.

10.Dziękujemy 22 rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu wrześniu. A w miesiącu październiku o tę pomoc prosimy mieszkańców z rejonów: Wężykówka, Droga Kalwaryjska, Domy koło Kaplicy.

11.Spotkania:                                                         

*Dzieci I – komunijne z rodzicami – poniedziałek po Mszy św. – na Mszy św. będzie poświęcenie różańców.

*Próba orkiestry w czwartek 01.10.2020r. o godz. 18.00 i w niedzielę 04.10.2020r. o godz. 11.00. Muzyków

  prosi się o obecność ze względu na nowy repertuar i najbliższe występy.

*KSM Junior od 12 do 16 lat w piątek o godz. 18.00; KSM grupa starsza - w piątek o godz. 19.00.

*Ministranci w sobotę o godz. 10.00.

12.Ogłoszenie społeczne.

*Stowarzyszenie KGW informuje o wolnych miejscach na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się        03.09.2020r. Wyjazd z piątku na sobotę o 24.00. ze stacji „Gród”. Koszt 80 zł. Zapisy do wtorku 29.09.2020r. Informacje w zakrystii lub pod nr tel. 606 581 989.

13.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Anioł bliski ciału, czyli wszystko o Aniołach,  Paciorki za modlitwę o tym jak powstaje różaniec. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”, w sklepiku jest do nabycia kalendarz rolników w cenie 25 zł.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

        

 


XXV Niedziela Zwykła 

 

20.09.2020r.

 

 

1.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Synodalną. Zachęcamy wszystkich do modlitwy
w intencji tego ważnego dla diecezji dzieła. Jest to również Dzień Modlitw o Trzeźwość, w którym odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.

2.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

 

 

3.W tygodniu wspominamy w poniedziałek święto św. Mateusza Ewangelisty, w środę św. Ojca Pio. 

 

4.Przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie oraz zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”.

5.Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia
.

6.W związku z zamawianymi Mszami św. z okazji pogrzebu i w dniu pogrzebu, pragniemy poinformować,
że nie jesteśmy w stanie sprawować wszystkich Mszy św. w naszej parafii i dlatego w naszym kościele odprawiamy Msze św. od najbliższej rodziny, a pozostałe odsyłamy do innych kapłanów, misjonarzy. Nie jesteśmy również w stanie zobowiązać się, z racji dużej ilości zamawianych na bieżąco Mszy św. w naszym kościele, do sprawowania Mszy św. gregoriańskich w parafii. Prosimy o wyrozumiałość.

7.Spotkania:

 

 

*Parafialny Zespół Synodalny w czwartek o godz.18.30.   

 

*KSM Junior od 12 do 16 lat w piątek o godz. 18.00; KSM – grupa starsza - w piątek o godz. 19.00.

*Lektorzy w sobotę o godz. 10.00.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Twarzą w twarz, czyli jak naprawdę wyglądała twarz Jezusa, Powróćmy do Eucharystii i Nowa broń masowego rażenia
o odpowiedzialności za słowo w sieci. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”,
w sklepiku jest do nabycia kalendarz rolników w cenie 25 zł oraz kalendarz ścienny w cenie 10 zł.

 

9.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Halina Golińska, której pogrzeb odbył się
w środę i  śp. + Stanisław Zaręba, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.30. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

                       

 


 

XXIV Niedziela Zwykła

13.09.2020r.

 

1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy X Tydzień Wychowania w Polsce.

2.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3.W tygodniu wspominamy w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek Matkę Bożą Bolesną, w środę św. Korneliusza – papieża, w piątek św. Stanisława kostkę – patrona Polski.

4.W środę zapraszamy na nabożeństwo nowennowe do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, podczas której będziemy szczególnie modlić się o dobre wychowanie dla dzieci i młodzieży. Po nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

5.W niedzielę 20.09.2020r. na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy świętować 30 rocznicę święceń kapłańskich naszego rodaka ks. Janusza Garbacza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. jubilata.

6.We wtorek 15.09.2020r. w Limanowej rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, który zakończy się 22.09.2020r. Program odpustu wywieszony jest w gablocie.

7.Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia
, a także za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać.
Za tydzień w niedzielę prowadzona będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie
i Tarnowie.

8.W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie prowadzona, przez członków Akcji Katolickiej, zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Szczegóły na plakacie. 

9.Przypominamy, że w miesiącu wrześniu odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła ponoszą mieszkańcy z rejonów Marcinkowice Centrum, Stacja i Grodzisko, Dąbrówki, Domy pod dębami. Prosimy
o dalszą pomoc w tym względzie.

10.Spotkania:

*Chór parafialny – spotkanie informacyjne – w poniedziałek o 19.00.

*Ruch Światło-Życie kl. od 5 do 7 w czwartek o godz. 17.00.

*Ministranci w sobotę o godz. 10.00.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, który znajduje się w przedsionku kościoła,
a w nim artykuły: Odpuść człowieku! o łasce przebaczenia, Banicja arcybiskupa – o niewpuszczaniu
i usuwaniu Polaków z Białorusi, Katolik wobec LGBT+. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”
i „Promyczek Dobra”, w sklepiku jest do nabycia kalendarz rolników w cenie 25 zł oraz kalendarz ścienny
w cenie 10 zł.

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

                       

 


XXII Niedziela Zwykła

30.08.2020r.

 

 

1.Zgodnie z decyzją ks. Biskupa Ordynariusza od 27.08.2020r. obowiązki wikariusza w naszej parafii podjął neoprezbiter ks. mgr Łukasz Kuczaj pochodzący z parafii Łężkowice koło Bochni. Ks. Łukasza witamy serdecznie
w naszej wspólnocie parafialnej, życzymy Mu obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej, życzliwości ludzi i obiecujemy modlitwę w jego intencji.

2.W czwartek przypada wspomnienie św. Grzegorza – papieża. Ponadto w tygodniu przypada *I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi oraz modlimy się za misje
i misjonarzy oraz *I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi wszystkie dzieci, młodzież, dorosłych.
Niech rodzice przypomną dzieciom o pięknym zwyczaju 9 pierwszych piątków miesiąca. Możliwość spowiedzi: czwartek i piątek od 17.00 oraz codziennie przed i w czasie Mszy św. Wyjazd do chorych
na wyraźną prośbę osoby zainteresowanej i po wcześniejszym uzgodnieniu się z księdzem.

3.W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 18.00.

4.We wtorek rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Z racji sytuacji związanej z epidemią nie będzie organizowane uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. W związku z tym nie będzie też specjalnej Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy jednakże dzieci, młodzież, rodziców
do udziału weMszy św. o godz. 18.00 podczas, której będziemy się modlić o Boże błog. i ustrzeżenie
od nieszczęść w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zachęcamy wszystkich, którzy z obawy przed wirusem nie będą uczestniczyć we Mszy św. o 18.00 we wtorek, aby w ciągu tygodnia przyjść na Mszę św., kiedy jest mniejsza liczba wiernych i tak w osobisty sposób poprosić Boga o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

5.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6.Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

7.Dziękujemy rodzinom z osiedla Domy nad stacją za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. We wrześniu
o tę przysługę prosimy mieszkańców z rejonów Marcinkowice Centrum, Stacja i Grodzisko, Dąbrówki, Domy pod dębami.

8.Spotkanie Akcji Katolickiej – poniedziałek 31.08. o godz. 18.00 – przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych.

9.Ogłoszenie społeczne: Sołtys wsi Marcinkowice zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 11.09.2020r.
o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach. Tematem zebrania jest podział środków budżetu 2020/21 oraz omówienie bieżących spraw sołeckich.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, który znajduje się w przedsionku kościoła,
a w nim dodatek Sierpniowy przełom. 40 rocznica powstania Solidarności oraz artykuły: Lustro – czyli wszystko
o Psalmach, Solidarna w ciemności – o św. Teresie z Kalkuty. Natomiast dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”
i „Promyczek Dobra”.

11.Z naszej parafii odszedł do wieczności Tadeusz Wroński z Marcinkowic, jego pogrzeb odbędzie się
w poniedziałek o godz. …….. Dobry Jezu a nasz Panie

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


XXI Niedziela Zwykła

23.08.2020r.

1.Dzisiaj przy kościele trwa zbiórka do puszek prowadzona przez Caritas naszej parafii na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.

2.W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Bartłomieja – apostoła, w czwartek św. Monikę, w piątek
św. Augustyna, w sobotę męczeństwo św. Jana Chrzciciela. 

3.W środę przeżywamy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. wieczorna w Kaplicy Dworskiej
o godz. 18.00. Z tej racji nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.

4.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5.Przypominamy że w związku z nowymi zaostrzeniami rządowymi związanymi z epidemią covid-19 na ternie powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza, w naszym kościele może przebywać maksymalnie 100 osób. Bardzo prosimy o stosowanie się do wytycznych.

6.Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, który znajduje się w przedsionku kościoła,
a w nim dodatek Narodziny Solidarności. 40 rocznica strajków we Wrocławiu oraz artykuły: To niemożliwe? Nie tutaj! - o sanktuarium na Jasnej Górze, Plaster miodu – historia św. Bernarda i cystersów, Aniołowie dzieci wpatrują się w Boga, czyli o pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem.

8.Zmarł Zygmunt Mordarski, pochodzący z Rdziostowa, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia


XX Niedziela Zwykła

16.08.2020r.

1.Dzisiaj zgodnie z prośbą ks. Bpa Ordynariusza przeżywamy w całej diecezji dzień solidarności z ciężko doświadczonym w ostatnich dniach narodem libańskim, a szczególnie  z mieszkańcami zniszczonego przez eksplozję materiałów wybuchowych Bejrutu. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Caritas naszej parafii będzie zbierał ofiary na rzecz poszkodowanych.

2.W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Jacka, w czwartek św. Bernarda, w piątek św. Piusa X – papieża, w sobotę Najświętszą Maryję Pannę, Królową. 

3.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4.W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

5.Przypominamy że w związku z nowymi zaostrzeniami rządowymi związanymi z epidemią covid-19 na ternie powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza, w naszym kościele może przebywać maksymalnie 100 osób. Bardzo prosimy o stosowanie się do wytycznych.

6.Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

7.Przypominamy, że odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w miesiącu sierpniu ponoszą parafianie z rejonu „Domy nad stacją”. Prosimy o dalszą pomoc finansową.

8.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, który znajduje się w przedsionku kościoła,
a w nim artykuły: Kiedy Pan Bóg kule nosi, czyli skąd wiadomo, że Cud nad Wisłą to był cud?, Cena zwycięstwa – historia Bitwy Warszawskiej, Wirusy z przeszłości, czyli co wiemy o zarazach z historii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.XIX Niedziela Zwykła

09.08.2020r.

 

 

1.Dzisiaj po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Przypominamy również o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

2.W przyszłą sobotę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane potocznie Świętem Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św., jak w niedzielę. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św. 

3.Ponadto w tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Wawrzyńca męczennika, we wtorek św. Klarę,
w piątek św. Maksymiliana Marię Kolbego.

4.Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Papieskiego Uniwersytetu JPII w Krakowie
i Tarnowie.

5.Informujemy, że w związku z nowymi zaostrzeniami rządowymi związanymi z epidemią covid-19 na ternie powiatu nowosądeckiego i Nowego Sącza, w naszym kościele może przebywać maksymalnie 100 osób. Bardzo prosimy o stosowanie się do wytycznych.

6.Dziękujemy za ofiary złożone dziś na inwestycje w naszej parafii oraz za 3 ofiary indywidualne oraz przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, który znajduje się w przedsionku kościoła,
a w nim artykuły: Każdy może zawierzyć wszystko, czyli o zawierzeniu się Sercu Maryi w Niepokalanowie, Pocztówka z klasztoru, co robi mąż i ojciec dwójki dzieci w klasztorze? Słowa na wagę, czyli o kłótniach
w internecie i polityce w Kościele.

8.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli w minionym tygodniu do wieczności Jerzy Skraba, którego pogrzeb odbył się w środę oraz Genowefa Zięba z Marcinkowic, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.30. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

                    

 

 

                    

 

 


XVIII Niedziela Zwykła

02.08.2020r.

 

 

1.W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Jana Marii Vianneya, w sobotę św. Dominika. Natomiast
w przyszłą niedzielę na prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 10.00 zagra Orkiestra Parafialna, a po Mszy św. przed kościołem będzie zbierać ofiary na swoją działalność.

2.Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

3.W czwartek przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego, suma odpustowa w bazylice św. Małgorzaty
w Nowym Sączu o godz. 11.00, której będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz. Zapraszamy do udziału.

4.Ponadto w tygodniu przypada I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, I piątek –wynagradzamy za grzechy popełnione na Sercu Pana Jezusa i modlimy się za misje i misjonarzy. Możliwość spowiedzi codziennie przed i w czasie Mszy św. Wyjazd do chorych, tak jak było to zapowiadane wcześniej, na wyraźną prośbę osoby zainteresowanej i po wcześniejszym uzgodnieniu się z księdzem.

5.Decyzją Ks. Bp. Ordynariusza, Ks. Krzysztof Mirek nasz wikariusz został mianowany proboszczem w parafii Chojnik. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za posługę ks. Krzysztofa
w naszej parafii i prosić o potrzebne dla niego łaski do posługi proboszcza. Zapraszamy wszystkich
do wspólnej modlitwy.

6.Dziękujemy rodzinom z rejonu: Łążek, Brzeziny, Domy nad kościołem od P. Peciaków, Granica cz. II.
za troskę o nasz kościół. A w miesiącu sierpniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonu „Domy nad stacją”.

7.Dziękujemy za 3 ofiary przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę ofiary będą przeznaczone na inwestycje i remonty parafialne.

8.Ogłoszenie społeczne:

*LGD „Korona Sądecka” informuje o wolnych miejscach w Żłobku „Bajkowa Kraina” w Biczycach Dolnych. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.

*Rodzina śp. Kazimierza Mroza – dziękuje wszystkim za okazane wyrazy współczucia, modlitwę, zamówione Msze św. i udział w pogrzebie.

9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: najnowszy numer „Naszej Wiary” a w nim ciekawe artykuły:  wywiad z ks. Przemysławem Lisem i przypomnienie tradycji związanej z świętem Matki Bożej Zielnej oraz „Gość Niedzielny” a w nim artykuły: Parafia w XXI wieku, Między ołtarzem a sądem… Czy kościół odchodzi
od nauki o nierozerwalności małżeństwa?
Czasopisma znajdują w przedsionku kościoła.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


XVII Niedziela Zwykła

26.07.2020r.

1.W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Martę, w piątek św. Ignacego z Loyoli, w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego. 

2.W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca sierpnia, podczas której szczególnie oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Nabożeństwie Fatimskim i procesji z lampionami na godz. 18.00.

3.W sobotę rozpoczyna się również miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu powstrzymania się w tym miesiącu od spożywania napojów alkoholowych.

4.W niedzielę 2. sierpnia w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego i potrwa do 09. sierpnia. Program odpustu jest wywieszony w gablocie.

5.Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych oraz przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Dziękujemy również za ofiary złożone przy okazji wczorajszego poświęcenia samochodów. Bóg zapłać.

6.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, który znajduje się w przedsionku kościoła, a w nim ciekawe artykuły jak: Cząstka najważniejsza – historia św. Marty, Kaprysy Piotrusia Pana – czyli o pokoleniu maminsynków i Wojna o dusze – czyli o wojnie 1920 r.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

 


XVI Niedziela Zwykła

19.07.2020r.

 

 

1.W tym tygodniu wspominamy: w środę święto św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidę – patronkę Europy, w piątek św. Kingę – patronkę diecezji tarnowskiej, w sobotę święto św. Jakuba apostoła. 

2.W sobotę 25 lipca przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców
i podróżujących. Z tej racji po Mszy św. wieczornej odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców. Jest to również dzień imienin ks. Krzysztofa, dlatego pamiętajmy o nim
w naszych modlitwach, wypraszając dla niego potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w życiu kapłańskim
i osobistym.

3.Przypominamy, że odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w miesiącu lipcu ponoszą parafianie z Łążku, Brzezin, domów nad kościołem od pp. Peciaków oraz Granicy cz. II. Prosimy
o dalszą pomoc finansową, ponieważ dotychczas ofiarę złożyło tylko 15 rodzin.

4.Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych oraz za ofiary przekazane drogą przelewu internetowego
lub tradycyjnie. Dziękujemy za złożoną dziś składkę na Wyższe Seminarium w Tarnowie. Dziękujemy również pewnej osobie z Rdziostowa za podarowane kwiaty do przystrojenia ołtarza. Bóg zapłać.

5.Przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Bardzo prosimy o stosowanie się do tego przepisu, tym bardziej, że dotyczy to naszego bezpieczeństwa.

6.Ogłoszenie społeczne:

*Szkoła policealna TEB Edukacja zaprasza na bezpłatne zajęcia dla seniorów w formie warsztatów florystycznych, kosmetycznych i masażowych. Szczegóły na plakacie i w siedzibie szkoły Rynek 16
w Nowym Sączu.

*Przypominamy, że odbiór śmieci wielkogabarytowych przewidziany jest na 22.07.2020r.

7.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, który znajduje się w przedsionku kościoła, a w nim ciekawy artykuły na temat: Zakochana po uszy - rzecz o św. Marii Magdalenie;
Czas sklejania - czy jest możliwe połączenie podzielonych Polaków?; Bajkowe panoramy i prastara historia – podróż po Łącku.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

                    

 

 

                    

 

 

 


XV  Niedziela Zwykła

12.07.2020r.

 

 

1.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja i Benedykta, pustelników, patronów diecezji; we środę zapraszamy wszystkich na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas którego będziemy szczególnie prosić o dobre zbiory i zachowanie nas od klęsk żywiołowych; we czwartek – NMP z Góry Karmel; w sobotę -  św. Szymona  z Lipnicy.

2.Zachęcamy do zapisu na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. W tym roku Pielgrzymka Tarnowska będzie miała charakter „sztafetowy” czyli tylko jeden dzień do przejścia i możliwość przyjazdu bezpośrednio do Częstochowy w ostatnim dniu. Grupa nr. 20 wyruszy na szlak w drugi dzień pielgrzymowania - 18 sierpnia z Zabawy do Książnic. Zapisy na Pielgrzymkę w Parafii Świętego Kazimierza w Nowym Sączu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 11.00 i popołudniu od 17.00 do 18.00. Koszt pielgrzymki 50 zł natomiast dzieci 25 zł.  Ograniczona ilość miejsc w grupie 150 osób.

3.Dziękujemy tym wszystkim, którzy w dniu wyznaczonym dla naszej parafii całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu wygospodarowali czas na spotkanie z Jezusem. Przypominamy, że w naszym kościele jest codziennie godzinna adoracja o godz. 17.00.  Zapraszamy do osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

4. W przyszłą niedzielę  składka przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego
w Tarnowie.

5. Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych, oraz za ofiary przekazane  drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać

6. Ogłoszenie społeczne: Gmina Chełmiec organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych tzw. „wystawka” dla Marcinkowic i Rdziostowa w dniu 22. 07.2020r (środa).

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, który znajduje się w przedsionku kościoła, a w nim bardzo ciekawy artykuł na temat: „czy można orzec nieważność małżeństwa, ponieważ narzeczeni twierdzą, że nie kochali się naprawdę?”; jest dla dzieci „Promyczek Dobra”.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

                    

 

 


XIV Niedziela Zwykła

05.07.2020r.

1.W nadchodzącym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Marię Teresę Ledóchowską – patronkę misji diecezji tarnowskiej, w sobotę święto św. Benedykta Opata – patrona Europy.

2.W czwartek przypada dla naszej parafii dzień adoracji eucharystycznej. Rozpoczęcie adoracji po Mszy św.
o godz. 6.30, a zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich, aby w swoim planie dnia znaleźć trochę czasu na osobistą modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Jeśli chcemy, żeby nam Pan Bóg błogosławił, ofiarujmy Mu również swój czas. Bóg czeka na nas. Czeka na CIEBIE! Grupy działające przy parafii mogą wybrać sobie odpowiedni czas i w sposób zorganizowany poprowadzić adorację.

3.W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

4.Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest w dalszym ciągu na naprawę instalacji dzwonów.

5.Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne, oraz za ofiary przekazane  drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać.

6.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, który znajduje się w przedsionku kościoła, a w nim bardzo ciekawy artykuł na temat wątpliwości w wierze. Natomiast najnowszy numer „Naszej Wiary” z ciekawymi artykułami  i publikacja o ks. Prałacie Józefie Górze rozprowadzane są w sklepiku.

7.Z naszej Parafii odeszli do wieczności: Władysława Dziubanowska, której pogrzeb odbył się w sobotę
i Mieczysław Wideł, dzień pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Wieczne odpoczywanie……

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


XIII Niedziela Zwykła

28.06.2020r.

1.Jutroprzeżywamy  uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 10.00, 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.

2.Od dzisiejszej niedzieli dzieci I – komunijne rozpoczynają tzw. „Biały Tydzień”. Zapraszamy codziennie
na Mszę św. na godz. 18.00.

3.W czwartek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Wpiątek św. TomaszaApostoła. Ponadto w tygodniu przypada I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, I piątek – modlitwa wynagradzająca za grzechy oraz za misje, misjonarzy i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie przed i w czasie Mszy św. Wyjazd do chorych, tak jak było to zapowiadane wcześniej, na wyraźną prośbę osoby zainteresowanej i po wcześniejszym uzgodnieniu się z księdzem.

4.W sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim o godz. 18.00.

5.Zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach czerwcowych, które sprawujemy codziennie
o godz. 18.00.

6.Dziękujemy rodzinom z rejonu Potoczkówka, Domy nad kościołem od P. Olszaków i Domy od P. Smajdorów
do P. Peciaków za troskę o naszą świątynię. W miesiącu lipcu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonu: Łężek, Brzeziny, Domy nad kościołem od P. Peciaków, Granica cz. II.

7.Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne, oraz za ofiary przekazane drogą przelewu internetowego
lub tradycyjnie. Bóg zapłać.

8.Ogłoszenie społeczne:

*Dyrekcja Zespołu Szkół w Marcinkowicach im. Wł. Orkana przypomina o trwającym naborze uczniów
na kierunki: Klasa Sportowa – Ogólnorozwojowa – sporty zimowe, Technik Logistyk, Liceum Ogólnokształcące o profilach Bezpieczeństwo Publiczne, Przysposobienie Wojskowe, Pożarnictwo z Ratownictwem Medycznym oraz Szkoła Branżowa I stopnia – wielozawodowa. Szczegóły na plakacie i na ulotkach, które znajdują się
w przedsionku kościoła.

9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, który znajduje się w przedsionku kościoła. Natomiast najnowszy numer „Naszej Wiary” i publikacja o ks. Prałacie Józefie Górze rozprowadzane są w sklepiku.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


XII Niedziela Zwykła Uroczystość Odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP

21.06.2020r.

1.Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy czyli zupełne lub częściowe darowanie kar za grzechy. Warunki uzyskania odpustu wypisane są u wejścia do kościoła. Wszystkim naszym miłym gościom i tym, którzy przybyli w pielgrzymce do naszej świątyni, życzymy wyproszenia wielu łask Bożych za pośrednictwem Niepokalanego Serca NMP. Przypominamy, że nie ma dzisiaj Mszy Św. o godz. 10.00, natomiast suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 11.00. Po południu nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.00 i Msza Św. Dzisiejszym kaznodzieją i sumistą jest Ks. Prał. dr Jacek Nowak – długoletni rektor WSD w Tarnowie, a obecnie proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach. Bóg zapłać za przewodniczenie Eucharystii
i wygłoszone kazania. Dzisiaj, przed kościołem wolontariusze z Caritas rozprowadzają odpustowe serca
z obrazkiem naszej Patronki. Możemy je potem ofiarować osobom starszym i chorym lub tym, którzy nie mogli uczestniczyć w odpuście. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji
i uświetnieniu odpustu parafialnego, za porządkowanie placu kościelnego i ofiarowane ciasta.

2.W tygodniu wspominamy w środę uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

3.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które sprawujemy codziennie o godz. 18.00.

4.W sobotę 27.06.2020r. w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dla uczniów kl. III. Msza św. z obrzędem przyjęcia Komunii św. będzie sprawowana o godz. 10.00. Z tego względu prosimy,
aby dzieci wraz z rodzicami zgromadziły się przy kościele o godz. 9.30. W związku ze stanem epidemicznym bardzo prosimy, aby nie lekceważyć sobie przepisów bezpieczeństwa, ale sumiennie się do nich zastosować. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

5.W piątek o godz. 15.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci pierwszo-komunijnych i ich rodziców.

6.Z racji z trwającej epidemii nie będzie zorganizowanej Mszy św. na zakończenie roku szkolnego. Natomiast
w czwartek 27.06.2020r. o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za kończący się rok szkolny,  zapraszamy do udziału nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

7.Dziękujemy za 17 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie.
Bóg zapłać.

8.Spotkania:

*Próba chóru w poniedziałek i czwartek o 19.00.

9.Ogłoszenie społeczne:

*Wójt Gminy Chełmiec ogłasza wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w dniu 05.07.2020r. w godz. od 8.00 do 16.00, które odbędą się dla sołectwa Klęczany  w Szkole Podstawowej w Klęczanach.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, który znajduje się w przedsionku kościoła. Natomiast najnowszy numer „Naszej Wiary” i publikacja o ks. Prałacie Józefie Górze rozprowadzane są w sklepiku, zachęcamy również do nabycia broszury z Litanią do Niepokalanego Serca NMP .

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


XI Niedziela Zwykła

14.06.2020r.

1.Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne odbywają się codziennie o godz. 18.00, dzisiaj
po Mszy św. o 11.30. Możliwość spowiedzi przed odpustem parafialnym w tygodniu przed i na każdej
Mszy św. Dzisiaj odpust w parafiach Brzezna i Tęgoborze.

2.W tygodniu wspominamy w poniedziałek 8 rocznicę objęcia diecezji tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach, w środę św. br. Alberta Chmielowskiego.

3.W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na to nabożeństwo
i prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności. Z racji sytuacji epidemicznej, nie będzie tradycyjnego błogosławieństwa dzieci przez nałożenie rąk kapłana, natomiast w czasie procesji wokół kościoła, tradycyjnie przy ołtarzu św. Józefa wszystkim przybyłym dzieciom kapłan udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W tym dniu błogosławieństwo ziół i wianków. 

4.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.00 procesja wokół kościoła, połączona
ze śpiewem litanii, a po jej zakończeniu Msza. św. Na Kolonii Msza św. o godz. 19.00.

5.Za tydzień w niedzielę Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 11.00 i 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Sumę odpustową będzie celebrował i wygłosi kazania
ks. dr Jacek Nowak do niedawna rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a obecnie proboszcz parafii pw. Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach. W tym roku procesja wokół kościoła odbędzie się w ten sam sposób, jak w Boże Ciało. Zatem weźmie w niej udział kapłan z Najświętszym Sakramentem, asysta liturgiczna i feretrony. Już tradycyjnie w dzień odpustu wolontariusze Caritas będą rozprowadzać odpustowe serca z wizerunkiem Matki Bożej, które będą pamiątką tegorocznego odpustu. Prosimy o przygotowanie feretronów, sztandarów i przybycie w strojach regionalnych.

6.Prosimy o zgłoszenie chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty św., i wtedy kapłani udadzą się z posługą. Ze względów bezpieczeństwa kapłani nie mogą odwiedzać chorych od domu do domu, ale będą
w umówionych terminach odwiedzać tych, którzy sobie tego życzą.

7.Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie oraz
za ofiary złożone dziś na naprawę instalacji dzwonów. Bóg zapłać.

8.Przypominamy, że w tym miesiącu troszczą się o nasz kościół mieszkańcy z rejonu: Potoczkówka, Domy nad kościołem od P. Olszaków i Domy od P. Smajdorów do P. Peciaków. Prosimy o dalszą pomoc w tym względzie.

9.Spotkania:

*W poniedziałek i czwartek próba chóru parafialnego o godz. 19.00.

*W poniedziałek dzieci przygotowujące się do Komunii św. z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00.

*W poniedziałek i piątek próba orkiestry parafialnej o godz. 18.00.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Małego Gościa”,
które znajdują się w przedsionku kościoła. Natomiast najnowszy numer „Naszej Wiary” i publikacja
o ks. Prałacie Józefie Górze rozprowadzane są w sklepiku.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


Uroczystość Trójcy Świętej

07.06.2020r.

1.Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej kończy okres, w którym możemy przyjąć Komunię św. Wielkanocną.

2.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

3.W tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Jadwigę Królową, w piątek bł. ks. Romana Sitkę i Towarzyszy -męczenników II wojny światowej.

4.W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.
Jak już wspominaliśmy, nie będzie możliwe przeprowadzenie tradycyjnej procesji Bożego Ciała przez naszą miejscowość do czterech ołtarzy. W związku z tym procesja przejdzie wokół kościoła. W procesji pójdzie tylko kapłan z Najświętszym Sakramentem, asysta liturgiczna oraz feretrony. Dlatego nie będzie tradycyjnego sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami dla dzieci. Jeszcze raz prosimy, aby przygotować trzy ołtarze wokół kościoła:
1 ołtarz (kapliczka Matki Bożej – Koło Gospodyń Rdziostów); 2 ołtarz (kapliczka Pana Jezusa – Stowarzyszenie Koło Gospodyń Marcinkowice), 3 ołtarz (kapliczka św. Józefa – Koło Gospodyń z Marcinkowic). Prosimy również
o przygotowanie feretronów.

5.W czasie oktawy Msze św. połączone z procesją i nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00.

6.Za tydzień w niedzielę składka będzie przeznaczona na cele remontowo – inwestycyjne w parafii. Uległa awarii instalacja dzwonów kościelnych, jej wymiana będzie nas kosztowała ok. 10 000 zł. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. Natomiast składka z Bożego Ciała jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

7.Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie oraz
za ofiary na utrzymanie kościoła. Dziękujemy również młodzieży, która przyjęła s. Bierzmowania i ich rodzicom za dar ołtarza. Bóg zapłać.

8.W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I Komunii św. dla klas IV.

9.Spotkania:

*w poniedziałek po Mszy św. spotkanie dzieci klas III przygotowujące przed I Komunią św., 

*w poniedziałek i czwartek próba chóru o 19.00,

*w środę próba orkiestry o godz. 18.00.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: najnowszy numer „Naszej Wiary”, „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Promyczka Dobra”, które znajdują się w przedsionku kościoła.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020r.

1.W dniu dzisiejszym o godz. 11.30 ks. Przemysław Lis będzie sparował swoją Mszę św. Prymicyjną. Pamiętajmy o Księdzu Prymicjancie w naszych modlitwach.

2.Jutro przeżywamy Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Zachęcamy do świątecznego przeżywania tego dnia. Jeśli możemy to zrezygnujmy  z wykonywania niekoniecznych prac. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe o godz. 18.00.

3.W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z tym dniem kończy się okres, w którym możemy przyjąć Komunię św. Wielkanocną. Przykazanie kościelne przypomina nam, że: Przynajmniej raz w roku należy przystąpić do spowiedzi świętej i w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię św. Jeśli więc z własnej winy nie dopełnimy tego obowiązku popełniamy grzech śmiertelny.

4.W tygodniu wspominamy: w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wynagradzamy Boskiemu Sercu za grzechy i bluźnierstwa ludzi i modlimy się za misje. Możliwość spowiedzi codziennie od godz. 17.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.W sobotę nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

6.Informujemy, że z racji nowych poluzowań związanych z epidemią koronawirusa s. bierzmowania odbędzie się, nie jak było zapowiadane 04.06.2020r., ale 06.06.2020r. w Świniarsku o godz. 8.30. Z tego względu zapraszamy kandydatów do bierzmowania w środę, czwartek i piątek na triduum przygotowujące do tego sakramentu na godz. 18.00. Spowiedź dla kandydatów odbędzie się w piątek od godz. 16.30. Zachęcamy rodziców i świadków, aby skorzystali z tego sakramentu w innym dowolnym czasie.

7.Informujemy, że od czerwca chcemy powrócić do dotychczasowej formy troski o nasz kościół. W związku z tym prosimy mieszkańców osiedla: Potoczkówka, Domy nad kościołem od P. Olszaków i Domy
od P. Smajdorów do P. Peciaków o ofiarę na ten cel.

8.Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie oraz
za ofiary na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

9.Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania uroczystości prymicyjnej ks. Przemysława. Dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali wokół kościoła i domu parafialnego, panom elektrykom za montaż i naprawę oświetlenia i urządzeń elektrycznych. Dziękujemy paniom i panom za przygotowanie dekoracji i udekorowanie drogi przejazdu prymicjanta, placu kościelnego i kościoła. Wszystkim i każdemu z osobna składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek po Mszy św. o 18.00.

11.Ks. Prymicjant będzie sprawował Mszę św. przy kaplicy na Koloni – w poniedziałek 01.06. o godz. 18.00.

12.Ponieważ w tym roku nie będzie możliwe przeprowadzenie tradycyjnej procesji Bożego Ciała przez naszą miejscowość do czterech ołtarzy, zostanie zorganizowana procesja wokół kościoła i dlatego bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy w kapliczkach przy kościele: 1 ołtarz (kapliczka Matki Bożej – Koło Gospodyń Rdziostów); 2 ołtarz (kapliczka Pana Jezusa – Stowarzyszenie Koło Gospodyń Marcinkowice), 3 ołtarz (kapliczka św. Józefa – Koło Gospodyń z Marcinkowic).

13.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej tj.: „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Promyczka Dobra”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Tęczy”, które znajdują się w przedsionku kościoła.

14.Z naszej wspólnoty odszedł do wieczność Andrzej Piotrowski z Rdziostowa. Różaniec za zmarłego dziś i jutro w kaplicy na Rdziostowie o godz. 18.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


VII Niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

24.05.2020r.

1.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w tradycji Zielone Świątki.

2.W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość prymicji dk. Przemysława Lisa.
W sobotę 30 maja o godz. 9.00 w kościele bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie dk. Przemek przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. biskupa Andrzeja Jeża. W związku z tym w sobotę o godz. 17.00 na granicy parafii,
na Rdziostowie koło szkoły podstawowej, odbędzie się przywitanie Księdza Prymicjanta przez przedstawicieli parafii. Po przywitaniu Ksiądz Prymicjant w towarzystwie banderii składającej się z koni i rowerzystów, uda się do kościoła parafialnego. Zachęcamy do radosnego pozdrowienia prymicjanta w czasie przejazdu. Następnie po przywitaniu przed kościołem będzie sprawował nabożeństwo majowe. Z racji obowiązujących przepisów
w kościele będzie obecna tylko najbliższa rodzina. Pozostali uczestnicy powitania, przejazdu i nabożeństwa majowego proszeni są o zachowanie wszystkich przepisów prawa państwowego.

3.W dniu 31 maja w niedzielę o godzinie 11.30 ks. Przemysław Lis będzie sparował Mszę św. Prymicyjną.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną miejsca w kościele będą zarezerwowane dla najbliższej rodziny. Natomiast dla chętnych parafian, na placu kościelnym będą przygotowane krzesła i ławki, z zachowaniem odpowiednich przepisów dotyczących odległości. Kazanie prymicyjne wygłosi ks. prałat Józef Babicz. Pamiętajmy w naszych prywatnych i wspólnotowych modlitwach o diakonie  Przemysławie i jego roczniku, szczególnie teraz, gdy razem przeżywają swoje rekolekcje przed święceniami kapłańskimi.

4.Informujemy, że transmisja ze święceń kapłańskich w sobotę będzie możliwa do obejrzenia na stronie internetowej diecezji. Natomiast dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w Mszy św. prymicyjnej
w niedzielę link do transmisji będzie zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

5.W przyszłą niedzielę, z racji prymicji nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

6.W związku z planowanymi uroczystościami bardzo prosimy chętnych: panie i panów na czwartek na godz. 9.00 o pomoc przy porządkowaniu placu wokół kościoła i domu parafialnego. Pragniemy również serdecznie podziękować 3 panom, którzy w sobotę poświęcili swój czas na malowanie sali wieczernika w domu parafialnym.

 

7.W piątek 29.05.2020r. ks. Sebastian będzie przeżywał 10 r. swoich święceń kapłańskich. Z tej racji życzymy mu wszelkiej pomyślności, Bożego błogosławieństwa i pamiętajmy o nim  w naszych modlitwach.

8.Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek po majówce.

9.Informujemy, że s. bierzmowania odbędzie się 04.06.2020r. Godzina i miejsce uroczystości zostaną podane wkrótce.

10.Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie oraz
za ofiary na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej tj.: „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Promyczka Dobra”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Tęczy”, które znajdują się w przedsionku kościoła. Przypominany również
o możliwości zakupienia w sklepiku publikacji na temat ks. prałata Józefa Góry.

12.Z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp. Stanisława Jurkowska z Klęczan. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


VI Niedziela Wielkanocna

17.05.2020r.

1.W przyszłą  niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.W piątek rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością zesłania.

3.Zachęcamy do celebrowania nabożeństw majowych we wspólnotach rodzinnych. W środę  nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4.Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z sakrament pokuty od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej, w trakcie trwającej adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zachowanie odpowiednich przepisów i ostrożności.

5.Informujemy, że w związku z nowymi regulacjami prawnymi, w naszym kościele może brać udział maksymalnie do 45 osób z zachowanie przepisowej odległości 1,5. Bardzo prosimy, aby stosować się do tych przepisów i zajmować w kościele wyznaczone do tego miejsca. Proszę zwrócić uwagę na nowy plan rozmieszczenia miejsc. Liczba 45 osób związana jest z wielkością całościowej powierzchni kościoła, która wynosi 450 m2.

6.Dziękujemy za 13 ofiar, przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie oraz za ofiary
na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

7.Staraniem Akcji Katolickiej działającej przy naszej parafii ukazała się książka o ks. prałacie Józefie Górze, wieloletnim proboszczu. W związku z tym, w przyszłą niedzielę, członkowie AK będą rozprowadzać publikację
w naszym sklepiku. Zachęcamy do nabycia tej książki i do jej lektury.

8.Informujemy kandydatów do bierzmowania, że w związku z nowymi regulacjami dotyczącymi epidemii, będzie w czerwcu możliwość przystąpienia do tego sakramentu. W związku z tym bardzo prosimy rodziców lub prawnych opiekunów o pisemne zgłoszenie woli przyjęcia s. bierzmowania przez ich dziecko. Kartki prosimy składać w zakrystii do środy włącznie. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek obawy, to będzie również możliwość przyjęcia sakramentu bierzmowania w okresie po wakacyjnym lub nawet w przyszłym roku. Termin bierzmowania nie został jeszcze ustalony i będzie podany później.

9.W związku ze zbliżającymi się prymicjami naszego diakona Przemka Lisa pragniemy poinformować, że jest organizowana grupa motocyklowa, która będzie towarzyszyć prymicjantowi dłuższy odcinek drogi i dlatego prosimy o kontakt telefoniczny kierujących motocyklami o pojemności większej niż 125 cm3 z organizatorem Arkiem Horowskim  (tel. 510 636 797). Przypominamy również o zgłaszaniu się rowerzystów w zakrystii lub
u rodziny prymicjanta.

10.Zgodnie z tradycją istniejącą w naszej parafii, parafianie wspierali materialnie prymicjanta i dlatego, jeżeli ktoś ma taką wolę i życzenie, to może to uczynić i złożyć taką ofiarę w kopercie. Ofiary te można składać
w zakrystii bądź wrzucić do koszyka z ofiarami na utrzymanie kościoła, zaznaczając, że jest przeznaczona
dla prymicjanta, można też napisać nazwisko ofiarodawcy. Bóg zapłać.

11.Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Promyczka Dobra”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Tęczy”, które znajdują się w przedsionku kościoła.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


V Niedziela Wielkanocna

10.05.2020r.

 

1.W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Macieja Apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Jest to również dzień imienin Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach polecajmy Ordynariusza naszej diecezji i jego duszpasterską posługę. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia.

2.W związku z tym, że w ostatnim czasie nie było osób korzystających z sakramentów pokuty i Komunii św.
do południa. Zatem od najbliższego poniedziałku taka możliwość będzie
od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej, w trakcie trwającej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w czasie każdej Mszy św.  Prosimy
o zachowanie odpowiednich przepisów i ostrożności.

3.Zachęcamy do celebrowania nabożeństw majowych we wspólnotach rodzinnych.

4.Dziękujemy za 12 ofiar, przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

5.Z wielką radością informujemy, że nasz diakon Przemysław Lis w dniu 30.05.2020r. przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy go naszą modlitwą i polecajmy go dobremu Bogu przez wstawiennictwo Niepokalanej Matki Maryi, prosząc dla niego o potrzebne łaski na drodze jego kapłańskiego posługiwania. Po święceniach
ks. Przemysław odprawi w naszym kościele swoją Mszę św. Prymicyjną w niedzielę 31.05.2020r. o 11.30.
W związku z tymi uroczystościami bardzo prosimy parafian o pomoc przy organizacji tej uroczystości. Prosimy zwłaszcza sąsiadów o pomoc rodzinie przyszłego kapłana w koniecznych pracach. Wszystkich mieszkających przy drodze przejazdu nowo wyświęconego kapłana prosimy o przystrojenie domów i pomoc przy strojeniu drogi przejazdu. Prosimy wszystkich chętnych, którzy chcą towarzyszyć Prymicjantowi na rowerach bądź skuterach w drodze od granicy parafii (tj. Rdziostów obok szkoły) do kościoła, o zgłaszanie swego udziału albo w zakrystii albo u rodziców ks. Prymicjanta. Dalsze szczegóły uroczystości prymicyjnej będą podane w późniejszym terminie.

6.Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Promyczka Dobra” i „Tęczy”, które znajdują się w przedsionku kościoła.

7.Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Andrzej Pasionek z Rdziostowa. Jego pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu. Nie jest znana konkretna data. Dobry Jezu a nasz Panie….

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


IV Niedziela Wielkanocna

03.05.2020r.

 

1.Dzisiaj przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby
w Kościele. Zachęcamy do modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego.

2.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Floriana, w  środę św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. biskupa Stanisława – głównego patrona Polski i diecezji. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia.

3.Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlimy się szczególnie kapłanów, powołanych
do kapłaństwa i o święte powołania do kapłaństwa.

4.Przypominamy, że można korzystać z sakramentu pokuty i Komunii św. codziennie w wyznaczonych godzinach: tj. od 9.00 do 9.30 i od 11.30 do 12.00. Ponadto od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej, w trakcie trwającej adoracji Najświętszego Sakramentu.  Prosimy o zachowanie odpowiednich przepisów i ostrożności.

5.Zachęcamy do celebrowania nabożeństw majowych we wspólnotach rodzinnych. W naszym kościele nabożeństwa majowe o 18.00.

6.Przypominamy, że w naszym kościele może brać udział maksymalnie do 20 osób z zachowanie przepisowej odległości 1,5. Liczba 20 osób związana jest z wielkością powierzchni kościoła, która wynosi 300 m2.

7.Dziękujemy za 15 ofiar przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać.

8.Drodzy Dobroczyńcy naszej Parafii pragniemy z całego serca podziękować Wam za złożone ofiary pieniężne, poprzez przelew na konto parafialne, tradycyjnie przekazane w Kancelarii Parafialnej, w zakrystii oraz przez inne osoby, na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy za ten dar serca, za zrozumienie, życzliwość i okazaną pomoc. Tym bardziej, że dzielicie się Państwo tym co macie w tak trudnym dla wszystkich czasie.  Bóg zapłać.

9.Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”, który znajduje się w przedsionku kościoła.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 


 

                   

 

Odwiedzin :
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach