2019-05-24     Joanny, Zdenka, Zuzanny     "Prawdziwa miłość zawsze milczy: wyrazem prawdy są czyny, nie słowa". William Szekspir    
Strona główna -> OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    

V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019r

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Zapraszamy serdecznie przede wszystkim dzieci i młodzież. W naszym kościele nabożeństwo odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:00 i bezpośrednio po nim rozpoczyna się Msza św.

2. W poniedziałek na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy kandydatów
do bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany we wtorek
w Chomranicach o 15:30. Kandydaci do bierzmowania i świadkowie są proszeni,
aby punktualnie o 15:00 przybyli do Chomranic.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

4. Próba chóru według wskazań Pani Dyrygent. Próba orkiestry we wtorek o 17:00.

5. Dziękujemy za ofiary złożone z racji składki na inwestycje parafialne oraz za 21 ofiar indywidualnych od numeru. Przypominamy i prosimy serdecznie rodziny z Osiedla Rdziostów – Centrum, które w miesiącu maju troszczą się o porządek w naszym kościele o wsparcie finansowe.

6. Ogłoszenie społeczne: Ludowy Klub Sportowy „Zamczysko” zaprasza dzisiaj
o godz. 17:00 na mecz w Marcinkowicach oraz informuje, że we środę 22.05.2019r.,
o godz. 19:30 odbędzie się walne zebranie Ludowego Klubu Sportowego „Zamczysko” Marcinkowice.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” oraz „Nasza Wiara”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 


 

IV Niedziela Wielkanocna

12.05.2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie.

2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Macieja Apostoła i  św. Zofię, we czwartek –
św. Andrzeja Bobolę – kapłana i męczennika, patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż nasz Pasterz. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji naszego Biskupa.
W piątek – św. Stanisława Papczyńskiego. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia
i zapraszamy do udziału we Mszy św. i przyjęcia komunii św.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwa majowych, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież –
w dni powszednie o 17:30 i w niedzielę o 16:00. Bezpośrednio po nabożeństwie majowym Msza św.

4. W środę zapraszamy serdecznie na nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy na godz. 17:30. A po nim spotkanie Caritas.

5. Z wielką radością informujemy, że nasz kleryk Przemysław Lis w przyszłą sobotę 18.05.2019r.
o godz. 10:00 w Krużlowej przyjmie święcenia diakonatu. Otoczmy go naszą modlitwą.

6. Również w przyszłą sobotę, Akcja Katolicka wyjeżdża z pielgrzymką do Starego Sącza na Mszę św.
z Biskupem Diecezjalnym, rozpoczynającą peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II.
Chętni do wzięcia udziału w tej pielgrzymce – nie tylko członkowie Akcji Katolickiej – proszeni są o kontakt z Panią Łucją Wróbel.

7. W czwartek, piątek i poniedziałek zapraszamy uczniów kl. 3 gim. i kl. 8 wraz z rodzicami na godz. 17:30 na Triduum bezpośrednio przygotowujące młodzież do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W piątek od godz. 17:00 będzie możliwość spowiedzi dla kandydatów do Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania młodzież przyjmie w Chomranicach we wtorek 21.05.2019r.

8. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za dar ołtarza w wysokości 1000 zł. Zostanie  przeznaczony na naczynia liturgiczne dla naszego kościoła.

9. Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne od numeru.

10. W czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

11. Próby chóru o godz. 19.00: w poniedziałek i czwartek – całość. Za tydzień w niedzielę na Mszy św.
o godz. 11:30 wystąpi  orkiestra parafialna.

12. Ogłoszenia społeczne:

1) W marcinkowickim dworze podjęto próbę odtworzenia pomieszczeń  z czasów rodziny Morawskich. Prace są już w zaawansowanym stadium. Jeżeli ktoś z parafian chciałby przyczynić się do tego dzieła
i posiada w swoim domu jakiekolwiek pamiątki związane z rodziną Morawskich, a chciałby
ofiarować je w wyżej wymienionym celu, bądź przekazać w depozyt, proszony jest o kontakt
z ks. Sebastianem.

2) Do 16.05.2019r. do godz. 11.30 na parkingu za domem parafialnym można składać elektrośmieci.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” oraz „Nasza Wiara”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


III Niedziela Wielkanocna

05.05.2019r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich – szczególnie w tym tygodniu -  do częstego czytania i rozważania Pisma św.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Zapraszamy serdecznie przede wszystkim dzieci i młodzież. W ramach Białego Tygodnia prosimy dzieci pierwszokomunijne o udział w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo to jest odprawiane o godz. 17.30 i bezpośrednio po nim sprawowana jest Msza św.

3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Filipa i Jakuba, Apostołów; we środę – św. Stanisława, Bp. i Męcz., głównego patrona Polski i diecezji; wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze  życzenia i zapraszamy do przyjęcia Komunii św.

4. Przyszła niedziela nazywa się Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu i w dniach następnych będziemy się modlić o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o 7.00 – zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 będziemy obchodzić z dziećmi klas IV rocznicę pierwszej Komunii św. Spotkanie tych dzieci i rodziców we czwartek po Mszy św. wieczornej. Na Mszę św. rocznicową zapraszamy także wszystkie dzieci.

6. We środę spotkanie DSM o godz. 16.30.

7. Próby chóru o godz. 19.00: w poniedziałek – tenory, we czwartek – basy. Próba orkiestry we wtorek o godz.17.00.

8. Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych od numeru.

9. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” oraz „Nasza Wiara”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


 

 II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Niedziela Synodalna

28.04.2019r

1. Dzisiaj święto „Caritas”, z tej racji wszystkim należącym do naszego, parafialnego oddziału „Caritas” składamy serdeczne życzenia, by za społeczną, ofiarną pracę św. Faustyna wypraszała im liczne łaski
u Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się także Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

2. Dzisiaj o godz. 15:00 w naszym kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z ucałowaniem relikwii Św. Faustyny. Bardzo zachęcamy do udziału w tej Godzinie Miłosierdzia, by dziękować Bożej dobroci za dar miłosierdzia oraz łaskę sakramentu pokuty. Niech zachętą dla nas będą także te słowa św. Jana Pawła Wielkiego: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”.

3. Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski we wtorek 30 kwietnia -  przeniesiona z 23 kwietnia.

4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które  będą odprawiane w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo zachęcamy również do odprawiania nabożeństw majowych przy figurach i kapliczkach. W kaplicy dworskiej majówki będą odprawiane zawsze o godz. 19.00, a na Stawiskach codziennie o godz. 18:30.

5. We środę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Msza Św. wieczorna przy ołtarzu św. Józefa. W sobotę św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, I piątek – modlimy się za misje oraz wynagradzamy za grzechy i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., we czwartek od 17:00.

7. W piątek uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze Św. z kazaniem w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:30, a o 16:00 nabożeństwo majowe. Prosimy o przystrojenie domów flagami narodowymi.
W piątek odpust parafialny w Świniarsku. Suma odpustowa o godz. 11:00.

8. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Prosimy
o przygotowanie figury Matki Bożej. Przynieśmy również lampiony na procesję. O niesienie figury prosimy Panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich.

9. W  przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. o godz. 10:00. Rodzinom dzieci przypominamy, że dzień I Komunii Św. należy przeżyć godnie i po chrześcijańsku. W niedzielę dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na placu kościelnym o godz. 9:45, skąd uroczyście wprowadzimy je
do kościoła. Ze względu na tę uroczystość suma zostanie odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 12:00. W sobotę od godz. 9:00 spowiedź dzieci mających przystąpić do I Komunii Św. Zapraszamy także najbliższą rodzinę każdego dziecka do przystąpienia do sakramentu pokuty. Pierwsze próby przed spowiedzią i przyjęciem I Komunii św. już w poniedziałek po Mszy św. Wyrażamy wdzięczność Rodzicom  dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła oraz solidne i ofiarne posprzątanie jego otoczenia.

10. „Bóg zapłać” 36 rodzinom z osiedla Rdziostów-Jurczakówka oraz domy przy Granicy za złożone dotychczas ofiary na sprzątanie kościoła w miesiącu kwietniu. W miesiącu maju prosimy o taką pomoc rodziny z osiedla Rdziostów Centrum.

11. Dziękujemy za 1 ofiarę indywidualną od numeru.

12. Próby chóru o godz. 19:00: w poniedziałek - soprany, we czwartek – alty.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
i „Promyczek Dobra”.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Sebastian Rzeszótko l. 38. Nie jest znana jeszcze data pogrzebu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia


 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21.04.2019r.

1. Jutro drugi dzień świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Składka w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na utrzymanie uczelni kat., KUL i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.  Jutrow naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

2. Od W. Piątku trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia przed przyszłą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta w naszym kościele jest odprawiana w dni powszednie o godz. 17.45
a jutro w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.15. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.W przyszłą niedzielę obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5. Przyszła niedziela to także kolejna Niedziela Synodalna.

6. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w piątek o godz. 19.30.

7. W środę 24.04.2019r. o godz. 18.30 odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej. Rozważane będą Psalmy 11 i 12.

8. W sobotę 27.04.2019r. o godz. 8.00 zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych
do posprzątania i przygotowania kościoła na uroczystość I Komunii św. swoich dzieci.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na WSD w Tarnowie i za 3 ofiary indywidualne od numeru. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Koła Gospodyń Wiejskich za ofiarę na energię elektryczną.

10. Dziękujemy wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w godne przeżycie obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.Za przygotowanie grobu, ciemnicy Panu Piotrowi Sowie wraz z rodziną i Michałowi Świderskiemu. Strażakom, za wartę przy grobie. Młodzieży, ministrantom, lektorom, grupom parafialnym za przygotowanie liturgii
i prowadzenie czuwań modlitewnych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

Drodzy Parafianie!!!

 

Jako wspólnota kapłanówpragniemy złożyć Wamnajserdeczniejsze życzenia świąteczne.Niechaj Zmartwychwstały Chrystus, który pokonał śmierć, piekło i szatana, przyniesie Wam potrzebne łaski i Swoje błogosławieństwo oraz obdarza pokojem, którego świat dać nie może.Niech powstały z martwych Chrystus, wlewa w Wasze serca nadzieję na lepsze
i piękniejsze jutro.

Szczęść Boże!

 


Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

14.04.2019r.

1. Dzisiaj przed sumą poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Ogłoszenie wyników Parafialnego Konkursu Palm odbędzie się w środę w Domu Paraf. o godz. 18.30. Komisja gminna dokona oceny palm jutro między godz. 14.00      a godz. 16.00, następnie palmy oceniać będzie również parafialne jury. Do tych konkursów proszę pozostawić
w kościele także palmy małe i średnie. Żeby jednak palma mogła brać udział w konkursie musi być przypięta do niej wypełniona „metryczka palmy”.  Bóg zapłać osobom, które już pomogły nam w ufundowaniu nagród dla zwycięzców konkursu, jednocześnie prosimy chętnych o dalszą pomoc w tej sprawie.

2. Możliwość spowiedzi św. będzie w środę w Parafii św. Heleny i w Tęgoborzy w godzinach od 17.00 – 20.00.

3. Młodzież z Ruchu – Światło – Życie i KSM odwiedzi chorych i starszych w Wielki Piątek od godz. 09.00.

4. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna
ta w dni powszednie będzie odprawiana 15 minut przed nabożeństwami wieczornymi. W Niedzielę Wielkanocną
o godz. 9.45 a w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.15.

5. Całościowe próby chóru parafialnego - w poniedz. i w czwartek o godz. 19.00. Próba orkiestry we wtorek
o godz. 17.00. Bardzo prosimy chórzystów i członków orkiestry o 100% obecność na tych próbach przed występami
na Rezurekcji.

6. Spotkania: *lektorzy i ministranci starsi – poniedziałek – godz. 18.30 – przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia,  *DSM – środa – godz. 14.00.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na opłacenie ogrzewania kościoła. W połączeniu z innymi ofiarami zapłaciliśmy rachunek.

8. Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych od numeru.

9. W środę nie będzie Mszy św. wieczornej z racji przygotowań Grobu Pańskiego i ciemnicy.

10. Ogłoszenia społeczne: *Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach wraz z rodzicami Mikołaja składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na rehabilitację. Zebrana kwota wyniosła 1000 zł i została w całości przekazana rodzicom chłopca. *Pan Wiesław Wilczak wyraża wielką wdzięczność wszystkim uczestnikom pogrzebu jego śp. Mamy Zofii, za zamówione Msze św. i okazane wyrazy współczucia. *Urzędu Gminy Chełmiec informuje o wydłużeniu rekrutacji do projektu „Klikam z głową”
do dnia 30 kwietnia – szczegóły na plakacie.

11. Program TRIDUUM SACRUM:

- W. Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18.00. Zgodnie z przepisami liturgicznymi Komunia św. będzie udzielana tylko podczas Mszy św. o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy według planu do 22.00.

- W. Piątek – adoracja od godz. 7.00, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej,
o 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – (tzn. 3 posiłki w tym jeden do syta
od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych od 14 lat. Ofiary zbierane w W. Piątek i W. Sobotę przy adoracji Krzyża i przy grobie Pańskim są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Adoracja wieczorna po uroczystościach W. Piątku do godz. 24.00. Prosimy strażaków z OSP i chętnych chłopaków o zaciągnięcie warty przy grobie.

- W. Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 do 20.00. Święcenie pokarmów w kościele parafialnym: 9.00; 10.00; 11.00; 12:00. Przy Szkole Podstawowej w Rdziostowie o godz. 11.00. Liturgia W. Soboty – godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec na Wigilię Paschalną.  

Szczegółowy program Triduum Sacrum jest wydrukowany na kartkach – można je zabrać do domu, wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

12. W. Niedziela - Procesja rezurekcyjna, trzykrotna wokół kościoła, o godz. 6.30. Bardzo prosimy, by panie                i dziewczęta, które dotychczas się tym zajmowały, przygotowały procesyjne feretrony. Prosimy osoby odpowiedzialne, aby wszystkie feretrony, jakie  mamy, brały udział w tej najważniejszej procesji w roku. Pozostałe Msze św.  o 10.00, 11.30, 16.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30.

13. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św.  o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30. Nie ma Mszy św. o 16.00. W tym dniu składka będzie przeznaczona na uczelnie:  KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

 


 V Niedziela W. Postu

07.04.2019r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, a jutro również rekolekcje szkolne, które potrwają do środy. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi Ks. Prał. Andrzej Dolański – długoletni misjonarz na Białorusi, a którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w rekolekcjach, znajdźmy trochę czasu dla siebie, na modlitwę, refleksję i posłuchanie konferencji rekolekcyjnych. Składka na potrzeby rekolekcji będzie zbierana we wtorek i we środę na Mszach św.

2. Już jutro, w poniedziałek spowiedź rekolekcyjna od godz. 10.30 – 12.00 i od 15.00 do 18.00 z przerwą półgodzinną o 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później, ponieważ w Wielkim Tygodniu kapłani będą zajęci przygotowaniem liturgii świątecznej i spowiedziami w większych parafiach.

3. W piątek odprawimy XXX Drogę Krzyżową w terenie. Rozpoczniemy Mszą św. w Kaplicy Dworskiej o godz. 17.00. Zachęcając do licznego udziału w tym nabożeństwie, jednocześnie bardzo prosimy o zabranie ze sobą świeć, pochodni lub latarek. Czytających teksty przy stacjach zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele.

4. Ks. Krzysztof zaprasza na Drogę Krzyżową Ekstremalną w piątek 12.04. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 i wyjście Marcinkowice – Limanowa.

5. Zgodnie ze starym zwyczajem kościelnym od dzisiejszej niedzieli aż do W. Piątku  krzyże w kościele będą zasłonięte.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Po procesji wokół kościoła i  uroczystej sumie, w czasie której wystąpi nasz chór parafialny ze śpiewem Pasji, odbędzie się tradycyjny „Konkurs Palm”. Jeszcze raz zachęcając do udziału w tym konkursie, jednocześnie zwracamy się z ponowną prośbą do wszystkich o pomoc w ufundowaniu nagród dla zwycięzców konkursu. Regulamin Gminnego Przeglądu Palm wywieszony jest w gablocie . Dzisiaj można zabrać ze sobą formularz „metryczki palmy wielkanocnej”, który po wypełnieniu i podpisaniu przynosimy wraz z palmą do kościoła. „Metryczki palmy wielkanocnej” są przy wejściu do kościoła.

7. W przyszłą niedzielę składka, jako jałmużna, wielkopostna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Do nabycia są jeszcze baranki wielkanocne. Pamiętajmy także o składaniu ofiar do skarbonki św. Antoniego. Prosimy także o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można składać w kaplicy krzyża św.

9. Próby całości chóru o godz. 19.00: w poniedz. i czwartek -  obecność na nich jest obowiązkowa. Próba orkiestry we wtorek o 17.00.

10. Dziękujemy Państwu Tworkom i Studzińskim za zasponsorowanie drzwi wejściowych do plebani.

11. Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych od numeru.

12. Dziękujemy za prace porządkowe przy plebani P. Monice Zwolińskiej, Elżbiecie Weber i Marcie Piotrowskiej - Gródek.

13. Ogłoszenie społeczne: Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu i Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na kiermasz wielkanocny w Domu Kultury w Marcinkowicach, który będzie trwał do 19.04.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
i „Promyczek Dobra”. Jest już najnowszy numer „Naszej Wiary”, a w nim program rekolekcji parafialnych i uroczystości Wielkotygodniowych.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

 


IV Niedziela W. Postu

31.03.2019r.

1. IV niedziela W. Postu nazywana Laetare – Raduj się, Jerozolimo – w naszej Diecezji jest niedzielą synodalną. Zachęcamy parafian do aktywnego uczestniczenia w pracach Synodu i do modlitwy w intencjach Synodu. Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu na letni, z tego powodu Msze św. popołudniu w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek Droga Krzyżowa o godz.17.30 i 19.00 a w niedzielę o godz. 15.15 i Gorzkie Żale o 16.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i za kapłanów oraz  I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia Boskiemu Sercu za nasze grzechy -  w tym dniu modlimy się także za misje i misjonarzy. Spowiedź św. we czwartek od godz.17.00 i w piątek od 17.00. Możliwość przystąpienia do spowiedzi jest na każdej Mszy św. rano i wieczorem. W I piątek do chorych udadzą się z posługą sakramentalną kapłani: Ks. Sebastian od godz. 10.00 a Ks. Krzysztof od 11.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynany nasze rekolekcje parafialne, a od poniedziałku również rekolekcje szkolne. Zapraszamy do licznego udziału w naukach rekolekcyjnych, spowiedzi rekolekcyjnej. Tylko w ten sposób możemy się dobrze przygotować na Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Od poniedziałku jak już to było wspomniane będą to także rekolekcje szkolne. Zgodnie z obowiązującym prawem uczniowie mają obowiązek uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych, natomiast ci, którzy nie biorą udziału w rekolekcjach, uczestniczą w normalnych zajęciach dydaktycznych – rodziców prosimy o zainteresowanie się rekolekcjami swoich dzieci. Przy okazji pragniemy poinformować rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych, że dzieci otrzymały na czas Wielkiego Postu skarbonki Caritas. Nie chodzi tu o składanie jakiś wielkich ofiar na rzecz potrzebujących, ale by uwrażliwiać dzieci na ludzką biedę. To jest forma jałmużny wielkopostnej, którą złożą dzieci w darze podczas rekolekcji szkolnych.

5. Dzisiaj wolontariusze ze SP w Rdziostowie rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne i ozdoby wielkanocne w ramach szkolnego kiermaszu.

6. Próby chóru o godz. 19.00: poniedziałek - soprany i alty, czwartek  - tenory i basy. Próby te są bardzo ważne, ponieważ dotyczą repertuaru świątecznego. Próba orkiestry: wtorek o godz. 17.00.

7. We czwartek 19.00 próba dla aktorów biorących udział w plenerowej Drodze Krzyżowej. Próba scholi: w sobotę o 9.00 w kościele.

8.Spotkania: w poniedziałek  o 17.00 – ministranci starsi; we czwartek o 18.00 – spotkanie uczniów kl. VIII i 3 Gim. przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania; również we czwartek o 18.30 – spotkanie Akcji Katolickiej – kwadrans biblijny będzie poświęcony rozważaniu Ps. 9 i 10.

9. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w sfinansowaniu kosztów ogrzewania naszego kościoła – rachunek za prąd wynosi 8 900,18. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ten cel. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Koło Gospodyń i Koło Gospodyń będzie rozprowadzało wielkanocne palmy po wszystkich Mszach Św. a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne, w tym na rehabilitację chorego dziecka Mikołaja.

11. Dziękujemy 34 rodzinom z Osiedla Kolonia za ofiary na sprzątanie naszego kościoła i w miesiącu kwietniu troskę o porządek przejmują rodziny z Osiedla Jurczakówka cz. I i cz. II; Granica cz. I od P. Szkarłatów do P. Kazałów.

12. Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych od numeru.

13. Dziękujemy P. Jackowi Popiołowi i Mariuszowi Sławeckiemu za pracę remontową na plebani. Dziękujemy P. Józefowi i Łukaszowi Kądziołkom za darmowe prace hydrauliczne, P. Wiesławowi Kocembie, Wiesławowi Wilczakowi, Piotrowi Szczerbie za darmowe prace elektryczne, P. Antoniemu Mrozowi za naprawę dzwonów, P. Waldemarowi Musiałowi za darmową pracę ciągnikiem w ogrodzie koło plebani.

14. Ponawiamy prośbę o pomoc w ufundowaniu tegorocznych nagród dla wykonawców najpiękniejszych palm.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny"
i "Promyczek Dobra". Do nabycia są również płyty Parafialnego Zespołu Sing and Go w cenie 10 zł, jak również świece i baraki paschalne.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

 

 


III Niedziela W. Postu
24.03.2019r.

l.Dzisiąj w niedzielę przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Zachęcamy do udziału
w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek Droga Krzyżowa o godz.16:30 i 19:00 a w niedzielę
o godz. 15:15 i Gorzkie Żale o 16.00. Przyszła niedziela w naszej diecezji jest niedzielą synodalną.
2.W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3.Dzisiaj członkowie Caritas rozpoczynają rozprowadzanie baranków i paschalików. Przy nabyciu
jednego baranka czy wielkanocnej świecy minimalna ofiara wynosi 5 zł. Są również duże świece
wielkanocne - ofiara minimalna 15 zł.

4.0fiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa prosimy składać do skrzynki wiszącej przy bocznym
ołtarzu w kaplicy Krzyża Św.

5.Zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszym kościele odbędzie się konkurs palm w Niedzielę
Palmową. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w ufundowaniu tegorocznych
nagród dla wykonawców najpiękniejszych palm.

6.Wzorem lat ubiegłych GOK w Chełmcu organizuje corocznie po Niedzieli Palmowej, Konkurs
Palm Wielkanocnych dla mieszkańców gminy Chełmiec. Każda palma musi być podpisana: imię
i nazwisko, adres zamieszkania, wiek autora, numer telefonu. Palmy podpisane należy pozostawić
w kościele. W Marcinkowicach palmy będą oceniane w poniedziałek ok. godz. 14.30 - 16.00.
7.Nasz parafialny zespół Sing and Go w tym roku obchodzi 1S-lecie swego istnienia. Z tej racji
zespół postanowił nagrać płytę na której znajduje się 15 utworów. Płyty będą do nabycia w kiosku
parafialnym. Koszt jednej płyty to 10 zł.

8.W przyszłą niedzielę nasza orkiestra będzie uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, którą poprowadzi
KSM.

9.Próby chóru o godz. 19:00 w poniedz. soprany i alty, w czwartek - tenory i basy.
10.W środę 19.00 spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa.

11.W sobotę o godz. 9.00 próba scholi - obecność obowiązkowa.

12.Również w sobotę w domu parafialnym o godz. 18.00 zebranie członków Kasy Wzajemnej
Pomocy Solidarność.

13. Dziękujemy za S ofiar indywidualnych od numeru.

14.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny"
i "Promyczek Dobra".

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


 

2 Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019r.

 

1.Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

2.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w niedzielę o 15.15, w piątek o 16.30 i 19.00, Gorzkie Żale – niedziela o 16.00.

3.We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin Ks. Prałata Józefa Babicza. Księdzu Prałatowi, jak również wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Obejmujemy Was naszymi modlitwami. Zapraszamy do udziału we Mszach św. i przyjęcia Komunii św. Msza św. wieczorna będzie odprawiana przy ołtarzu św. Józefa.

4.We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, jak również do składania na kartkach: intencji, próśb i podziękowań, które będą przeczytane w czasie nowenny. Po nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w domu parafialnym. Informujemy również, że od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane baranki i paschaliki.

5.Spotkania:

-dzisiaj w niedzielę - spotkanie ministrantów na boisku koło szkoły o godz. 13.30

-w poniedziałek po Mszy św. – spotkanie rodziców odpowiedzialnych za przygotowanie I Komunii św.

-we środę – spotkanie kl. VII z rodzicami o godz. 17.00.

-we czwartek – po Mszy św.: zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego

-w piątek – KSM o godz.18.00.

6.Dzisiaj próba orkiestry o godz. 10.00, a w przyszłą niedzielę udział orkiestry we Mszy św. o godz. 10.00.

7.Próby chóru parafialnego o godz. 19.00: w poniedziałek – tenory i basy, we czwartek całość chóru. Członków chóru i orkiestry bardzo prosimy o odpowiedzialne traktowanie prób i występów.

8.Stowarzyszenie Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny zaprasza mężczyzn na IV pielgrzymkę do św. Józefa Oblubieńca NMP Parafia Luszowice – 19.03.2019r. godz.18.00. Szczegóły na plakacie.

9.Dziękujemy za ofiary z racji składki inwestycyjnej w ubiegłą niedzielę i za 24 indywidualne ofiary od numeru. Bóg zapłać.

10.Dziękujemy panom: Stanisławowi i Damianowi Kądziołkom za darmową pracę koparką przy plebani, dziękujemy również panom: Zbigniewowi i Marcinowi Kuźmom, Tadeuszowi Lisowi, Wiesławowi Kocembie, Wiesławowi Wilczakowi i Wojciechowi Zaczykowi za darmową pomoc przy usuwaniu połamanych drzew przy parafii. Dziękujemy także państwu Pacholarzom i p. Alicji Smajdor za prace porządkowe wokół kościoła.

11.Prosimy o ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, które można składać do skarbonki w kaplicy Krzyża św.

12.Ogłoszenia społeczne:

-W Rdziostowie planowane jest utworzenie Koła Gospodyń Wiejskich. Zainteresowane panie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 21.03.2019r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Rdziostowie. Na to spotkanie są również zaproszeni zainteresowani panowie.

-Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków w okresie 02 – 17 kwietnia 2019r.  Na realizację projektów w zakresie: *podejmowania działalności gospodarczej, *rozwijania działalności gospodarczej, *budowa lub dostosowanie obiektów kulturalnych. Więcej informacji na stronie LGD oraz gminy.

13.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


 

I Niedziela W.Postu

10.03.2019r.

1.Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Również dzisiaj po Mszy Św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2.W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza św. dla dzieci. Również za tydzień w niedzielę, 17 marca Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3.Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście, szczególnie prosimy o udział w tych nabożeństwach dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież klas VII, VIII i 3 gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania:

-Droga Krzyżowa: w niedzielę jest o 15.00 – chętnych  do poprowadzenia tego nabożeństwa (grupy działające przy parafii lub osoby  indywidualne) prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 i o 19.00.

-Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 16.00 z kazaniem pasyjnym.

4.We środę przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Zachęcamy do modlitwy za Ojca Św.

5.Spotkania:

-we środę : o 16.00 - DSM – dziewczynki, które chciałyby należeć do tej grupy parafialnej, zapraszamy na spotkanie,

-we czwartek po Mszy św. wieczornej odbedzie się zebranie Akcji Katolickiej w Centrum Społeczno-Kulturalnym, czyli w tzw. Zielonym Domku.

6.Próby chóru: w poniedziałek o 19.00 – głosy żeńskie a we czwartek o 19.00 – całość chóru. W przyszłą niedzielę chór wystąpi na Mszy św. o 10.00.

7.Próby orkiestry: we środę o godz.17.00 i w niedzielę 17.03. o 10.00.

8.Próba scholi przed Drogą Krzyżową o godz. 17.30. Próba scholi przed Mszą św. dla dzieci w sobotę o godz. 9.00. Zbiórka scholi przed Mszą św. dla dzieci w niedzielę o 10.30.

9.Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.

10.Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Chełmiec informuje o możliwości zapoznania się z będącym w trakcie opracowania projektem Studium Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Chełmiec w terminie od 11 do 12 marca 2019r. w Urzędzie Gminy Chełmiec.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

  Ogłoszenie na prośbę Dyrektora Szkoły 

Dyrektor Katolickiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Nowym Sączu ogłasza nabór uzupełniający do zerówki i klasy pierwszej. W szkole realizowane jest jednocześnie kształcenie ogólne szkoły podstawowej i kształcenie muzyczne pierwszego stopnia. Dyrektor serdecznie zaprasza na bezpłatne przesłuchania podczas „DNIA OTWARTEGO”, który odbędzie się w sobotę 16 marca w budynku szkoły w Nowym Sączu ul. Ducha Świętego 2.

                   

                               8. Niedziela Zwykła (03.03.2019 r.)

1. Dzisiaj  po mszy św. o godz. 11:30 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne, które zakończy się we wtorek. Porządek nabożeństwa jest następujący:
Niedziela:
* godz. 12:30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu
* godz. 16:00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta
Poniedziałek:
* godz. 6:30 – Msza Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu
* godz. 9:00 – Adoracja dla mężczyzn
* godz. 10:30 – Adoracja dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z Marcinkowic
* godz.16:00 – Adoracja dla wszystkich prowadzona przez Akcję Katolicką
* godz. 16:30 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
* godz. 17:00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta
Wtorek:
* godz. 6:30 – Msza Święta i Wystawienie Najświętszego Sakramentu
* godz. 9:00 – Adoracja dla kobiet
* godz. 15:00 – Adoracja dla dzieci kl 0 do VI ze Szkoły Podstawowej z Rdziostowa
* godz.16:00 – Adoracja dla wszystkich prowadzona przez przez Caritas
* godz. 16:30 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
* godz. 17:00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta
W godzinach, których do adoracji nie wyznaczono żadnych grup, ma ona charakter prywatny. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie i prywatnej adoracji Najświętszego Sakrament.

2. W środę przypada Popielec. Porządek mszy św. o godz. 630, 1000, 1700. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w Popielec wszystkich obowiązuje powstrzymanie się
od pokarmów mięsnych. Osoby w wieku od 18 do 60 roku życia mają obowiązek pod grzechem ciężkim zachować tzw. post ścisły, tj. trzy posiłki w tym tylko jeden posiłek do sytości. W Środę Popielcową ofiary na tacę przeznaczone są na cele charytatywne diecezji tarnowskiej.
3. W poniedziałek święto św. Kazimierza królewicza. Odpust w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu.
4. W czwartek przypada I czwartek m-ca. Szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz
za kapłanów.
5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W naszym kościele będą one odprawiane
w piątek o godz.16:30 i 19:00 a w niedzielę o godz. 15:15. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 16:10.
6. W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16:00. Kazanie pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Daniel Syjud wikariusz z Trzetrzewiny.
7. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona na cele inwestycyjne
w naszej parafii.
8. Zmarł ks. Henryk Boguszewski, którego pogrzeb odbył się w czwartek, msza św. za zmarłego zostanie odprawiona w naszym kościele w środę o godz. 10:00.
9. Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych od numeru.
10. W miesiącu marcu rejonem odpowiedzialnym za sprzątanie kościoła jest Kolonia. Dziękujemy tym, którzy w ubiegłym miesiącu złożyli na ten cel ofiarę, były to 33 rodziny, czyli 50%
11. Spotkania:
-w poniedziałek spotkanie ministrantów młodszych i aspirantów o 16:00 oraz próba chóru od 19:00 – tenory
i basy, w czwartek o 19:00 całość chóru,
-w środę próba orkiestry o 17:00,
-w czwartek o 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III gim. i kl 8. Natomiast o godz. 17:30 spotkanie AK, podczas którego rozważany będzie Psalm 7 i 8.
-w piątek spotkanie rodziców i dzieci przed I komunią świętą.
12. Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież kl. 7 na raban wielkopostny w Domu Rekolekcyjnym Efez
w dniach od 15.03 do 17.03. Więcej informacji na plakacie i u animatorów.
13. Ogłoszenie społeczne: Od 04.03 do 14.03 w Domu Parafialnym w godz. od 16:00 do 18:00 przyjmowane będą wpłaty podatku od nieruchomości oraz opłaty za śmieci.
14.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”, i marcowy nr „Naszej Wiary”.
Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

 7. Niedziela Zwykła
24.02.2019 r.

1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy niedzielę synodalną. Zachęcamy wszystkich do gorącej modlitwy w intencji dobrych owoców synodu.
2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – wynagradzamy Boskiemu Sercu Zbawiciela grzechy ludzkości i modlimy się za misje i I sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP. Msze Św. wotywne w I piątek o godz. 6.30 i 17.00,
a w I sobotę o 6.30.
3. Spowiedź przed I piątkiem: we czwartek od 16.00 – bardzo prosimy na tę spowiedź dzieci szkół podstawowych i gimnazjum oraz w piątek od godz. 16.00. Bardzo prosimy
o zachowanie tego porządku.
4. W I piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. ks. Krzysztof
od 11.30, ks. Sebastian od 8.00.
5. W przyszłą niedzielę 3 marca rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne, które będzie trwać do wtorku. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszy o 11.30, a zakończy  o godz. 16.00 i będzie mieć charakter prywatny. Program na poniedziałek i wtorek zostanie podany za tydzień.
6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła.
W połączeniu z częścią ofiarami ze składki inwestycyjnej zapłaciliśmy rachunek za ogrzewanie.
7.Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.
8.Spotkania:
-w poniedziałek próba chóru od 19.00 – soprany i alty,
-w środę próba orkiestry o 17.00. Prosimy wszystkich należących do orkiestry,
 aby nie zapomnieli o próbie,
-w środę o 16.00 spotkanie DSM, a o 19.00 spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn.
-w czwartek próba chóru o 19.00 – całość chóru.
-w sobotę próba scholi o 9.00, zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą włączyć się
   w życie naszego kościoła.
9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

6. Niedziela Zwykła

17.02.2019r.

1.We środę Nowenna do MBNP. Zapraszamy do licznego udziału w nowennie.W tym tygodniu w piątek obchodzimy Święto Katedry św. Piotra, Apostoła, a w sobotę wspominamy św. Polikarpa, bp. i męcz.

2.W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Także w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 zaśpiewa nasz chór parafialny.

3.Spotkania: * w poniedziałek i czwartek o 19.00 – całościowe próby chóru. Obecność chórzystów na próbach obowiązkowa; * we czwartek o godz. 17.30 – zebranie Akcji Katolickiej; również we czwartek po Mszy Św. - spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

4.Dziękujemy za ofiary złożone z racji składki na inwestycje w naszej parafii oraz za 9 ofiar indywidualnych od numeru.

5.Organizujemy zbiórkę makulatury na misje, która będzie trwała przez dwa tygodnie. Makulaturę prosimy składać w garażu Ks. Krzysztofa.

6.Teksty artykułów do Naszej Wiary należy przesłać do poniedziałku 18.02.2019r.

7.Ogłoszenia społeczne:

-Urząd Gminy Chełmiec informuje, że Filia Gminnej Biblioteki Publicznej została przeniesiona do Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach.

-Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach ogłasza rekrutację dzieci z rocznika 2013 i młodsze do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej – z rocznika 2012. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub do szkoły można złożyć w dniach od 18.02. - 15.03.2019r. w sekretariacie szkoły.

-Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie informuje, że rozpoczęto zapisy do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I trwa od 18.02. - 15.03.2019r. Stosowne druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej.

-W Remizie OSP w Klęczanach wydawane są nakazy płatnicze podatku na rok 2019: we wtorek 19.02.2019r. - od godz. 8.00 – 13.00 oraz we środę 20.02.2019r. - od godz. 13.00 – 17.00.

8.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nasza Wiara i dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

Wszystkim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 


 

5 Niedziela Zwykła

10.02.2019r.

1. W tym tygodniu we czwartek wspominamy w liturgii Kościoła św. Cyryla i Metodego, Bp., patronów Europy.

2. W poniedziałek Światowy Dzień Chorego.  W naszej parafii Msza Św. za chorych i tych, którzy się nimi opiekują, połączona z udzielaniem Sakr. Namaszczenia Chorych o godz. 15.30. Po Mszy Św. Krótka adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Chorych, którzy mogą przybyć do kościoła, serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, przygotowywane przez Parafialny Oddział Caritas. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Nie będzie już Mszy Św. o  godz. 17.00.

3. Spotkania: *w poniedziałek i czwartek o 19.00 – całościowe próby chóru;*we środę o 16.00 – DSM.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 zagra nasza Orkiestra Parafialna. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na ich Mszę Św. o godz 11.30.

5. Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.

6. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w sfinansowaniu kosztów ogrzewania naszego kościoła – rachunek za prąd wynosi 8 836,38. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ten cel. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Informujemy, że decyzją Pana Wójta Filia Biblioteki Gminnej mieszcząca się w naszym domu parafialnym została przeniesiona w inne miejsce. Parafialna Biblioteka pozostaje w domu parafialnym i można wypożyczać książki w godzinach otwarcia czyli od poniedziałku do piątku – od 17.00 – 19.00.

8. Rada Duszpasterska Naszej Parafii - której zebranie odbyło się w ubiegłą niedzielę – upoważniła Proboszcza do zwrócenia się z prośbą do wszystkich parafian o kontynuację w roku 2019 tzw. zbiórki od numeru w kwocie 100 zł. Mamy w planie poważne inwestycje w Naszej Parafii takie jak np. budowa dzwonnicy, instalacja wydajniejszego ogrzewania w kościele, montaż nowego nagłośnienia czy adaptacja dla potrzeb wiernych krużganków nad nawami bocznymi i remont dachu kościelnego. Środki finansowe z tych ofiar i nie tylko będziemy gromadzić na koncie parafialnym i jeśli zgromadzimy odpowiednią kwotę przystąpimy do realizacji inwestycji. Dlatego prosimy o Waszą życzliwość w tej materii.

9. Ogłoszenie społeczne: *Gabinet weterynaryjny informuje, że szczepienie psów przeciw wściekliźnie odbędzie się w Woli Marcinkowickiej, Klęczanach i Marcinkowicach w sobotę 16.02.2019r., a w Rdziostowie 23.02.2019r, w tych samych miejscach co w latach poprzednich.*Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach informuje, że w okresie od 18.02 – 15.03. br. prowadzone będą w szkole zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej i zapisy do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Do klasy pierwszej: dzieci 7 – letnie – rocznik 2012; mogą być również – na wniosek rodziców – dzieci 6 – letnie. Do Oddziału Przedszkolnego: dzieci 6 – letnie, rocznik 2013. Mogą być również dzieci 5 i 4-letnie.*Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmcu prowadzi rekrutacje uczestników projektu "Dodaj lat do życia, nasz senior szczęśliwy senior" mający na celu wzmocnienie aktywności seniorów Gminy Chełmiec. Osoby chętne w wieku 55+ proszę o kontakt z sołtysem wsi Katarzyną Bobak.*Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu zaprasza na wystawę IKON. „Ikona Świat Nadprzyrodzony...“ pisanych przez Zenona Tabora. Otwarcie wystawy 15.02.2019r. godz.17.00 Centrum Społeczno-Kulturalne w Marcinkowicach.


10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nasza Wiara i dla dzieci Promyczek Dobra.

 Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

  

 


III Niedziela Zwykła (Niedziela Synodalna)
27.01.2019r.

Z okazji niedzieli synodalnej dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Synodalnemu za zaangażowanie w prace synodu. Zachęcamy wszystkich parafian do angażowania się w prace zespołu poprzez wyrażanie swoich pomysłów, idei związanych z tematami omawianymi w ramach prac synodalnych. Nade wszystko prosimy o modlitwę w intencji synodu.
W tym tygodniu wspominamy: * w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kościoła, *we wtorek –  święto Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie,* we czwartek – św. Jana Bosko, prezb.
We czwartek spowiedź przed I piątkiem miesiąca od godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie dzieci szkół podstawowych i młodzież. Bardzo prosimy o zachowanie tego porządku spowiedzi tak, aby w I piątek nie tworzyły się ogromne kolejki do konfesjonałów.
W I piątek miesiąca wynagradzamy Boskiemu Sercu Zbawiciela za nasze grzechy. Modlimy się również za misje i misjonarzy. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych: Ks. Krzysztof od godz. 10.30, a Ks. Sebastian od godz. 11.00.
W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. Będą sprawowane w naszym kościele: o 6.30, 10.00 i 17.00. Jest to także I sobota miesiąca i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Poświęcenie gromnic w naszym kościele na wszystkich Mszach Św. Uroczysta procesja z gromnicami na Mszy Św. o godz. 10.00. W tym dniu przypada również 44 rocznica święceń biskupich Władysława Bobowskiego, bp. seniora.
Próba chóru dzisiaj przed jasełkami o godz. 16.30, a po jasełkach spotkanie opłatkowe dla chóru.
W imieniu KSM naszej parafii zapraszamy na jasełka, dzisiaj o godz. 17.00. Dochód z jasełek przeznaczony będzie na pomoc bardzo choremu dziecku z naszej parafii – Zuzi.
Spotkanie noworoczne Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich członków rady.
W związku z przeniesieniem kancelarii parafialnej do nowych pomieszczeń na plebanii, zmieniają się również godziny urzędowania w kancelarii. Godziny otwarcia są następujące: codziennie od poniedziałku do piątku – rano 30 minut po Mszy św., wieczorem – 60 minut przed i po Mszy św.. Do chorego i w sprawach pogrzebu o każdej porze. W niedziele i święta kancelaria jest nieczynna. Bardzo prosimy o uszanowanie tego porządku pracy kancelarii parafialnej.
Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne od numeru.
Ogłoszenie społeczne: Urząd Gminy w Chełmcu informuje o możliwości udziału w projekcie „Klikam z głową” podnoszącym kompetencje cyfrowe, w tym usług e-publicznych wśród mieszkańców którzy ukończyli 25 lat. Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny. Szczegóły na plakacie.
Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 


II Niedziela Zwykła

20.01.2019r.

1.      Do piątku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Równocześnie w Panamie odbywają się Światowe Dni Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem. Obejmijmy modlitwą te wydarzenia.

2.      Dzisiaj obchodzi swoje imieniny Ks. Sebastian. Składamy mu najlepsze życzenia, powierzamy Panu Bogu jego posługę w naszej parafii i opiece Matki Niepokalanej, otaczamy naszą modlitwą.

3.      W tym tygodniu wspominamy: * w poniedziałek – św. Agnieszkę, dziew. i męcz., to jest także Dzień Babci, * we wtorek – św. Wincentego Pallottiego, prezb. - to jest zaś Dzień Dziadka – polecajmy Bogu w naszych modlitwach nasze babcie i naszych dziadków, * we czwartek – św. Franciszka Salezego, bp. i dok. Kościoła, * w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. W tym dniu przypada 5. rocz. święceń biskupich Stanisława Salaterskiego, bp. pomocniczego w Tarnowie, * w sobotę – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.

4.      Następna niedziela to Niedziela Synodalna.

5.      W przyszłą niedzielę Mszą Św. o godz. 11.30 rozpocznie się Noworoczne Spotkanie Opłatkowe organizowane przez Fundację Sądecką i Towarzystwo „Sądeczanin”.

6.      Próba jasełek całościowa z Chórem Parafialnym - w poniedziałek  o 19.00 – obecność obowiązkowa. Kolejna próba jasełek we środę - o 19.00 – również obecność obowiązkowa.

7.      27.01.2019r. w niedzielę o godz. 17.00 w Domu Parafialnym – premiera jasełek, na którą KSM serdecznie zaprasza. Dochód z jasełek przeznaczony będzie na pomoc bardzo choremu dziecku - Zuzi. Dziecko czeka na przeszczep wątroby.

8.      We czwartek -  24. 01. 2019r. - o godz. 18.00 – zebranie opłatkowe Akcji Katolickiej.

9.      Próby orkiestry – według planu Kapelmistrza.

10.  Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.

11.  Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019r.

1.      Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna okres zwykły.

2.      W tym tygodniu czcimy:

- we czwartek św. Antoniego, opata

- w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.

3.      We środę o 17.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

4.      We środę po nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

5.      We czwartek w Kościele Katolickim jest obchodzony Dzień Judaizmu.

6.      W piątek 18.01. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25.01.

7.      W sobotę o godz. 9.00 próba scholi. Zapraszamy dzieci od klasy 3.

8.      W niedzielę swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz Ks. Sebastian Musiał. Z okazji imienin życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Niepokalanej, wszelkiej pomyślności i zdrowia. Do życzeń dołączamy dar modlitwy w Jego intencji. Msza Św. w Jego intencji będzie odprawiona w niedzielę o godz. 8.30.

9.      W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza Św. dla dzieci. Zapraszamy.

10.  Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych.

11.  Ruch - Światło – Życie Diecezji Tarnowskiej zaprasza na oazę ewangelizacji, która odbędzie się w dniach 21 – 26. 01. 2019r. Zapraszamy młodzież z klas 7, 8 i III gimnazjum oraz starszych. Więcej informacji na plakacie i na stronie: www.oazatarnow.pl

12.  Zachęcamy do nabycia prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim bardzo ciekawy artykuł o sakramencie Chrztu św. oraz mały obrazek z modlitwą męża za żonę. Dla dzieci jest Promyczek Dobra.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

        

 


Objawienie Pańskie

06.01.2019r.

 

1.      Dzisiaj jest dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka – modlimy się za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy z naszej diecezji. Składka przeznaczona na cele misyjne. Dzisiaj także grupy kolędnicze „Trzech Króli” po rozesłaniu na Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczną kolędowanie po domach naszej parafii.

2.      Dziękujemy za wsparcie akcji kolędników misyjnych. Jest organizowany  wyjazd do Szymbarku koło Gorlic na diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w najbliższą sobotę tj. 12. 01. 2019r. Chętnych uczestników uczniów prosimy o zgłaszanie się do katechetów w swoich szkołach. Katecheci udzielą dokładnych informacji o spotkaniu.

3.      Nasz Chór Parafialny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczął współpracę z Chórem Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu pod dyrekcją Pani Dr Renaty Jonakowskiej – Olszowskiej. Dzisiejszy wspólny koncert kolędowy tych chórów odbędzie się w naszym kościele w czasie i po Mszy Św. o godz. 16.00. Koncert ten będzie w miejsce styczniowej niedzielnej adoracji.

4.      Przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia.W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5.      Dziękujemy serdecznie za 3 ofiary indywidualne.

6.      Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim artykuł – Jaki los czeka nieużywane kościoły? oraz Dlaczego warto ślubować przed ołtarzem? Jest Promyczek Dobra.

 

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa!

 

Niedziela Synodalna!

30.12.2018r.

1.      W poniedziałek – wsp. św. Sylwestra I, pap. O godz. 16.00 Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego z okolicznościowym kazaniem. Będzie to okazja  do przeproszenia Boga za popełnione winy i za niewykorzystane łaski w ciągu kończącego się roku. Jest to także dzień wdzięczności za otrzymane od Boga dobrodziejstwa.

                Zaś o godz. 23.45 w poniedziałek odbędzie się dziękczynno – błagalna adoracja, o godz 24.00 Msza Św., a

                po niej wspólnotowe powitanie Nowego Roku – chlebem i solą.

2.      Również w poniedziałek o godz. 23.15, czyli wcześniej niż zwykle - Msza Św. dziękczynna przy kaplicy Bożego Serca nad Smolnikiem.

3.      We wtorek Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Św. - niedzielny. To również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do służby Bogu, pierwszy piątek – nabożeństwa wynagradzające Boskiemu Sercu Zbawiciela i modlitwa za misje o 6.30 i 17.00, pierwsza sobota miesiąca.

5.      W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Kadzidło można będzie nabyć  u wolontariuszy z Parafialnego Oddziału Caritas przed każdą Mszą Św. Ofiary na tacę w Święto Trzech Króli przeznaczone są na cele misyjne. By powrócić do staropolskiej tradycji w Uroczystość Objawienia Pańskiego grupy kolędnicze „Trzech Króli” po rozesłaniu na Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczną kolędowanie po domach naszej parafii. Próba dla grających role mędrców odbędzie się w środę 02.01. o godz. 17.30.

6.      W niedzielę 06.01. na Mszy Św. o godz. 10.00 będziemy gościć Zespół Regionalny „NISKOWIOKI”. Po Mszy Św. zespół da króciutki koncert, a dzieci z naszej parafii, tańczące w zespole będą zbierały datki na pokrycie kosztów wyjazdu zespołu na festiwal do Bułgarii. Również 06.01. nasz Chór Parafialny o godz. 13.15 da koncert w Bazylice św. Małgorzaty, a potem o godz. 16.00 w Marcinkowicach będzie śpiewał na Mszy Św. i da również koncert.

7.      Spotkania: we środę DSM o godz. 16.00, we czwartek o godz. 17.30 Akcja Katolicka – w ramach kwadransa biblijnego rozważane będą Psalmy 3 i 4. Próba chóru również we czwartek 03.01. o godz. 19.00.

8.      Pragniemy bardzo serdecznie podziękować kolędnikom misyjnym, uczniom szkół podstawowych z Marcinkowic i Rdziostowa oraz ich rodzicom, opiekunom, za przygotowanie strojów, podjęty trud oraz poświęcony czas, za piękne świadectwo o Chrystusie. Dziękujemy także, wszystkim parafianom, którzy przyjęli kolędników, przekazali ofiary na cele misyjne, a także ich ugościli. Zebrano kwotę 5841,32 zł. Bóg zapłać.

9.      Dziękujemy pięknie za 5 ofiar indywidualnych od numeru.

10.  Dziękujemy również za ofiary na sprzątanie kościoła w miesiącu grudniu parafianom z Klęczan - Roli i Zagórza oraz Dziołu i prosimy o to parafian z Klęczan – Półrolka, Przyczki, Pierzwiączki oraz  Domów znad szosy, a także Domów przy Zespole Szkół i Bloku B.

11.  Zwrócono się do nas z prośbą o ogłoszenie apelu do wszystkich świętujących nadejście Nowego Roku o nieużywanie petard i materiałów hukowych ze względu na zwierzęta domowe.

12.  Zachęcamy do nabycia gazetki parafialnej „Nasza Wiara” i kalendarzy parafialnych.

 

 


IV NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018
Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. W dzisiejszym „Gościu Niedziel.” dodatek w postaci wkładki, która zawiera testy biblijne i modlitewne do wykorzystania przy Wieczerzy Wigilijnej. W wigilię nie ma Mszy Św. wieczornej; zapraszamy natomiast na ostatnie Roraty o godz. 6.30. Po tym nabożeństwie można będzie zabrać ze sobą „światło betlejemskie”, które międzynarodowa sztafeta harcerska dostarczyła z Betlejemskiej Groty. O północy tradycyjna „Pasterka”. Zapraszamy bardzo gorąco na tę Mszę Św., aby w ten sposób przywitać Nowonarodzonego Chrystusa. Jest na świecie wiele wspólnot chrześcijańskich, które chciałyby taką Mszę Św. sprawować, ale czy to z braku kapłanów lub innych przyczyn nie mogą. Ceńmy sobie tę możliwość. W czasie pasterki będzie zbierana składka na Fundusz Obrony Życia.
We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Św. jak w każdą niedzielę.
We środę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. - jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy Św. o godz. 16.00. Na Mszy Św. o godz. 10.00 śpiewać będzie nasz Chór Parafialny. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II.
We czwartek 27 grudnia - świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, rano po Mszy Św.  poświęcenie wina.
W piątek 28 grudnia – świętych Młodzianków, męczenników; tego dnia modlimy się szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych.  
W przyszłą niedzielę Święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ nasza Kaplica Dworska jest pod wezwaniem św. Rodziny, dlatego w przyszłą  sobotę zostanie w niej odprawiona Msza św.  o godz. 17.00.  Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy Św. Kaplica Dworska to nasz pierwszy kościół parafialny.
26. 12. o godz. 11.30 będą uroczyście posłani „kolędnicy misyjni”. Prosimy o przyjęcie tych dzieci. Ofiary, które zbierają są w całości przeznaczone na pomoc dzieciom z krajów misyjnych.
Pragniemy bardzo gorąco podziękować za darmową pomoc w przygotowaniu kościoła i parafii na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Dudom za dar wielu choinek; Panu Mariuszowi Jopowi za usługi transportowe; Panu Inżynierowi z synem za artystyczne ubranie własnym kosztem choinek w prezbiterium kościoła; Państwu Agacie, Piotrowi i Mateuszowi Sowom, Panu Patrykowi Cięciwie, za ogrom społecznej pracy przy wykonaniu tegorocznej szopki. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń i ze Stowarzyszenia Gospodyń za przyszycie mocowań do nakładek na ławki w  naszym kościele. Niestety z powodów technicznych nie udało się na wszystkie ławki przed świętami. Reszta będzie zrobiona po świętach. Dziękujemy również Panu Piotrowi Szczerbie za wszelkie prace elektro- wideofoniczne przy plebani. Dziękujemy Panom Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocębie, Sławomirowi Kaflowi, Stefanowi Olszakowi za prace elektryczne przy naszym kościele przed świętami.
Dziękujemy także za 6 ofiar indywidualnych w kopertach, w tym 3 ofiary wpłacone na konto parafialne.
Od 27.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. My kapłani pragniemy przynieść do rodzin naszej parafii Boże błogosławieństwo i lepiej poznać parafian. Pragniemy porozmawawiać o problemach radościach i tam gdzie jest to możliwe skierować pomoc. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy wspólną modlitwą i pokropieniem domu wodą święconą. Nie chcemy się czuć intruzami i nieproszonymi gośćmi. Jeżeli ktoś nie życzy sobie odwiedzin kapłana wystarczy nie otwierać drzwi, bądź nie obrażając ministrantów, powiedzieć im o swojej decyzji. Wszystkim tym, którzy nas życzliwie przyjmą składamy już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”. Program wizyty duszpasterskiej został wydrukowany na kartkach można je zabrać do domu. Będzie również na stronie parafii w internecie.
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczny „Gość Niedziel.” z wspomnianą już wkładką wigilijną, „Mały Gość Niedzielny”. Przed kościołem członkowie Akcji Kat. rozprowadzają kalendarz parafialny.

 


 

III NIEDZIELA ADWENTU

16. 12. 2018

1.      Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Również dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2.      We środę 19.12. parafialna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Pierwsza Msza Św. o godz. 10.00.  Plan spowiedzi:  przed południem: od 10.00 do 12.00, po   południu: od 15.00 do 18.00 - z półgodzinną przerwą o godz. 16.30. O 18.00 zostaną odprawione Roraty. W środę wypada także nowenna do MB. Nieustającej Pomocy, która zostanie połączona z nowenną do Dzieciątka Jezus.

3.      We czwartek przypada 23. rocz. śmierci śp. ks. prałata Józefa Góry – wieloletniego proboszcza w Marcinkowicach. Msza Św., o wieczną radość dla niego, zostanie odprawiona o godz. 6.30.  

4.      W sobotę ze względu na prace przygotowawcze do świąt nie będzie Mszy Św. wieczornej w naszym kościele.

5.      Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców o zezwolenie i zmotywowanie swoich dzieci do udziału w akcji „kolędnicy misyjni”. Prosimy rodziców o przygotowanie strojów. Potrzebni i mile widziani są opiekunowie dla poszczególnych grup.

6.      Spotkania: * w poniedziałek o 16.00 kolędnicy misyjni i ministranci, * we środę  o 16.00 DSM, we czwartek o 17.30 Akcja Katolicka, w piątek o 19.00 KSM.

7.      Próba jasełek we środę o 19.00 – akt 2, we czwartek o 19.00 – akt 1.

8.      Próba chóru: w poniedziałek o 19.00 wszyscy chórzyści i we czwartek o 19.00 również wszyscy. Próba orkiestry według planu kapelmistrza.

9.      W sobotę Ruch – Światło – Życie odwiedzi chorych ks. Sebastiana z życzeniami świątecznymi, a KSM chorych ks. Krzysztofa od godz. 9.00.

10.  Pan organista i pan kościelny bardzo dziękują za życzliwe  przyjęcie ich przez parafian przy okazji roznoszenia opłatków wigilijnych. Jednocześnie informujemy tych, którzy z różnych przyczyn nie otrzymali opłatków, że można jeszcze je nabyć, w zależności od rejonu parafii, u pana organisty lub u pana kościelnego dzisiaj i w kolejne dni adwentu.

11.  Z okazji świąt możemy pomóc ubogim i potrzebującym przez złożenie ofiary pieniężnej na ten cel do skrzynki Św. Antoniego. „Bóg zapłać”

12.  Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji składki na inwestycje parafialne i za 3 ofiary indywidualne w kopertach.

13.  Dziękujemy również panom: Jackowi Popiołowi za prace remontowe na plebani, Łukaszowi i Józefowi Kądziołkom za darmowe prace hydrauliczne na plebani, Wiesławowi Wilczakowi i Wiesławowi Kocembie za darmowe prace eletryczne w parafii, Jerzemu Sikorskiemu za darmowe prace dekarskie wokół plebani, Piotrowi Sowie za prace stolarskie na plebani, Tadeuszowi Lisowi, Zbigniewowi i Marcinowi Kuźmie za darmowe prace porządkowe w parafii. „Bóg zapłać”.        

14.  Ogłoszenia społeczne: * Szpital Powiatowy w Limanowej informuje, że jeszcze do końca roku realizuje projekt: „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego”. Osoby zainteresowane mogą się jeszcze zarejestrować oraz uzyskać szczegółowe informacje pod numerem 18- 33-01-750. *Przeczytać komunikat komitetu poparcia pod apelem o przywrócenie jednoski wojskowej......

15.  Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim płyta z najpiękniejszymi polskimi kolędami ,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

16.  W zwiąyku z tym, że od dzisiaj nie będą czytane intencje mszalne, zostały wydrukowane i można je zabrać do domu ze stolika przed kościołem.

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

        

 


 

 

Odwiedzin :
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach