2019-09-19     Januarego, Konstancji, Leopolda     "Jeśli człowiek traci szacunek dla najmniejszej cząstki życia, traci szacunek dla całego życia" - Albert Schweitzer    
Strona główna -> OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXIV Niedziela Zwykła

15.09.2019r.

1.Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Papieski Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie.

2.W przyszłą niedzielę odpust w Niskowej ku czci św. Stanisława Kostki. Suma odpustowa o godz. 11.30. Natomiast w piątek odbędzie się w Niskowej czuwanie dla młodzieży o godz. 19.00. Młodzież chętna na wyjazd może zapisać się w zakrystii lub u animatorów Ruchu-Światło Życie do środy włącznie.

3.W tygodniu wspominamy: w środę św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży. Z tej racji po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii, w piątek św. Męczenników Koreańskich, a w sobotę św. Mateusza Ewangelistę.

4.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, podczas której będziemy szczególnie modlić się o dobre wychowanie dla dzieci i młodzieży. Po Nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

5.Pragniemy poinformować, że w każdy czwartek w naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie się rozpoczynać po Mszy św. wieczornej, i będzie trwać do godz. 21.00. Adoracja ma charakter prywatny. Zatem zapraszamy wszystkich na indywidualne spotkanie z Chrystusem,
który czeka na nas ukryty w Najświętszym Sakramencie.

6.W sobotę odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Limanowej, która wyruszy sprzed kościoła św. Kazimierza
o godz. 7.30. Pielgrzymka tradycyjnie zatrzyma się przy kościele i blokach. W związku z tym prosimy
o pomoc w przyjęciu pielgrzymów. Będziemy wdzięczni za ciasto, owoce, cukier. Prosimy również,
aby wymienione produkty składać w Domu Parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00 do 21.00.
Już dziękujemy za okazaną pomoc.

7.Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych od numeru z ubiegłej niedzieli,a także za ofiary złożone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać.

8.Spotkania:

*Próby chóru parafialnego o godz. 19.00: w poniedziałek – tenory i basy; w czwartek – soprany i alty.
W poniedziałek o godz. 20.00 spotkanie Zarządu Chóru. Bardzo prosimy chórzystów o poważne traktowanie obecności na próbach, ponieważ chór przygotowuje się do koncertu w związku
z 30 – tą rocznicą swojego powstania.

*Próba orkiestry parafialnej w przyszłą niedzielę 22.09.2019 o godz. 11.00 Będzie to również spotkanie organizacyjne, dlatego prosimy o 100% obecność wszystkich dotychczas należących do naszej orkiestry.

*W środę: o godz. 17.00 DSM, na który zapraszamy również wszystkie chętne dziewczęta z parafii;
o godz. 18.00 kl. VIII z rodzicami.

9.Ogłoszenie społeczne:

*Sołtys wsi Marcinkowicezaprasza na zebranie wiejskie do budynku Szkoły Podstawowej w piątek
20.09.2019r. na godz. 18.00. Tematem spotkania będzie podział środków na rok 2020 i sprawy bieżące.

 

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim bardzo ciekawe artykuły: m.in. „Krzyż się kocha” oraz o fińskiej pani minister przeciw, której prowadzone jest śledztwo za publiczne cytowanie Pisma św.; „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Tęcza” i „Nasza Wiara”. Od dzisiejszej niedzieli można również nabyć „Kalendarz Rolnika” w cenie 21 zł i kalendarz ścienny w cenie 5 zł. 

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

XXIII Niedziela Zwykła

08.09.2019r.

1.Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

2.W przyszłą niedzielę obchodzimy światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczyna się
IX Tydzień Wychowania.

3.W przyszłą niedzielę odpust w Chomranicach ku czci Imienia Najświętszej Maryi Panny i w kaplicy
na Strzygańcu ku czci Podwyższenia Krzyża. Sumy odpustowe o godz. 11.00. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się wielki odpust w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, który zakończy się
22 września.

4.W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na ich Mszę św. o godz. 11.30.  

5.W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, natomiast w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża.

6.Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru z ubiegłej niedzieli, w tym dwie wpłacone na konto parafialne, a także za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać.

7.W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie
i Tarnowie.

8.Spotkania:

*W poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 próba chóru dla całości,

*W środę o godz. 18.00 kl. VII z rodzicami,

*W czwartek o godz. 18.30 Akcja Katolicka z udziałem gościa specjalnego, misjonarki z Afryki s. Norberty,

*W piątek o godz. 18.00 uczniowie kl. III wraz z rodzicami,

*W sobotę o godz. 8.30 ministranci,

*W piątek o godz. 19.00 Ruch Światło Życie zaprasza dzieci i młodzież z klas 4-8 i starszych na spotkanie integracyjne w domu parafialnym.

9.Ogłoszenie społeczne:

*Sołtys wsi Rdziostów zaprasza na zebranie wiejskie do budynku Szkoły Podstawowej w sobotę
14.09.2019r. na godz. 18.00. Tematem spotkania będzie podział środków na rok 2020 i sprawy bieżące.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami internetowymi? Jak niszczono polską kolej i czy są szanse na jej modernizację?; „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Tęcza” i najnowszy numer „Naszej Wiary”.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


XXII Niedziela Zwykła

01.09.2019r.

1.Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza, dla uczczenia ofiar tych wydarzeń, o godz. 14.00 w naszej diecezji rozdzwonią się dzwony kościelne. Pamiętajmy również w naszych modlitwach o wszystkich, którzy złożyli w ofierze swoje życie, w czasie tych tragicznych dni.

2.W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu przeżywamy również Uroczystość Narodzenia NMP głównej patronki diecezji tarnowskiej. Poświęcenie owsa po każdej mszy św.

3.Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30.

4.W tym tygodniu przypada: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów
i o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź przed I piątkiem od 17.00; *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się
za misje i misjonarzy. Spowiedź od 17.00. W I piątek kapłani udadzą się z posługą do chorych ks. Krzysztof od godz. 11.00, ks. Sebastian od godz. 8.00.

5.W I sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją z lampionami na godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Do niesienia figury Matki Bożej prosimy młodzież z KSMu. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tym nabożeństwie.

6.W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

7.Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom z osiedla Domy nad stacją za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. We wrześniu o tę przysługę prosimy mieszkańców z rejonów Marcinkowice Centrum, Stacja
i Grodzisko, Dąbrówki, Domy pod dębami
.

8.Spotkania:

*W czwartek 05.09.2019r. o godz. 18.30 Akcja Katolicka. Kwadrans biblijny będzie poświęcony rozważaniu Psalmów 15 i 16.

*W czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się przesłuchanie osób chcących zapisać się do Chóru Parafialnego. Szczegóły w artykule autorstwa Pani Dyrygent w najnowszym numerze „Naszej Wiary”.

9.Ogłoszenie społeczne:

*Wójt Gminy Chełmiec informuje, że istnieje możliwość zapoznania się projektem zagospodarowania przestrzennego Gminy Chełmiec w Urzędzie Gminy od 2 do 24 września br. w pokoju nr 4 w godz. Od 7.30 do 15.30.

*Pani Sołtys informuje, że staraniem Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oraz samorządowców został wyremontowany plac zabaw, który już następnego dnia zniszczono. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców o wzmożoną czujność i informowanie stosownych służb o wszelkich niepokojących zajściach na tym terenie.  Możliwie jak najszybciej obiekt zostanie objęty monitoringiem.

*Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę Szlakiem Piastowskim (Kórnik, Gniezno, Kruszwica, Licheń) na którą serdecznie zaprasza KGW Marcinkowice. Więcej informacji na stronie parafialnej oraz
u Katarzyny Bobak.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł o diable i kiedy potrzebny jest już egzorcysta; a także jakie plany miał Hitler wobec Polski; „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i najnowszy numer „Naszej Wiary”.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


 

XXI Niedziela Zwykła

25.08.2019r.

 

1.Dzisiaj przeżywamy w naszej diecezji niedzielę synodalną. Wesprzyjmy to dzieło naszą modlitwą.

2.W poniedziałek przeżywamy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. wieczorna w Kaplicy Dworskiej o godz. 18.00. Z tej racji nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.

3.We wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę św. Augustyna a w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4.Z racji zbliżającego się rozpoczęcia roku szkolnego, zapraszamy dzieci i młodzież
do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Możliwość taka będzie w piątek od godz. 17.00.

5.W przyszłą niedzielę odpust parafialny w Trzetrzewinie ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 11.00.

6.Dziękujemy za 2 ofiary od numeru z ubiegłej niedzieli i uroczystości Wniebowzięcia NMP. Dziękujemy również za 2 ofiary na sprzątanie wpłacone na konto parafialne.

7.Przypominamy, że odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia
w miesiącu sierpniu ponoszą parafianie z rejonu „Domy nad stacją”.

8.Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku
z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.

9.Ogłoszenie społeczne:

*Lokalna Grupa Działania „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków w zakresie działalności gospodarczej w okresie 2-16 września. Szczegóły na stronie LGD „Korona Sądecka” oraz gminy.

10.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim bardzo ciekawy artykuł o mrocznych czasach, które nadchodzą dla Kościoła, o tym, że w Australii kapłani za zachowanie tajemnicy spowiedzi będą karani więzieniem; „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i „Nasza Wiara”.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


 

XX Niedziela Zwykła

18.08.2019r.

 

1. Wczoraj rozpoczęła się 37. PPT na Jasną Górę. Wspierajmy naszą modlitwą pielgrzymów, zwłaszcza z naszej parafii. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania poprzez łączenie się w modlitwie z pielgrzymami, słuchanie codziennych relacji w diecezjalnym radiu RDN.

2. Wczoraj także rozpoczął się Wielki Odpust w Pasierbcu, który potrwa
do 25.08.2019r.

3. W najbliższą środę zapraszamy wszystkich na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę obchodzimy święto św. Bartłomieja, Apostoła.

5. Przyszła niedziela jest w naszej Diecezji niedzielą synodalną.

6. Redakcja Naszej Wiary prosi o odesłanie wszystkich artykułów do dnia 23.08.2019r.

7. Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych od numeru.

8. Spotkania:

W czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym próba chóru przed występem
w Pasierbcu. Prosi się chórzystów o obecność.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”– a w nim dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku
z 100. Rocznicą wybuchu, dla dzieci „Promyczek Dobra”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Wiara”.

10. Komunikat Biskupa Tarnowskiego………

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 


XIX Niedziela Zwykła

11.08.2019r.

 

1. Dzisiaj po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

2. W czwartek przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane potocznie Świętem Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św., jak w niedzielę. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. 

3. W przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Heleny w Nowym Sączu.

4. Dzisiaj o godz. 16.00, w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu, spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę, która wyrusza z Tarnowa w sobotę 17 sierpnia.
Na spotkaniu istnieje możliwość zapisów.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Papieskiego Uniwersytetu JPII w Krakowie i Tarnowie.

6. Dziękujemy za 2 ofiary od numeru z ubiegłej niedzieli.

7. Przypominamy, że odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia
w miesiącu sierpniu ponoszą parafianie z rejonu „Domy nad stacją”. Prosimy o dalszą pomoc finansową, ponieważ dotychczas ofiarę złożyło tylko 17 rodzin.

8. Spotkania:

W związku z planowanym występem Chóru Parafialnego na odpuście w Pasierbcu 24 sierpnia o godz. 18.00, prosi się chórzystów o zarezerwowanie czasu na występ. Próba przed występem odbędzie się 22 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

9. Rodzina zmarłej śp. Rozalii Gawlik składa serdeczne podziękowania za okazane współczucie, wszelaką pomoc, modlitewne wsparcie, udział w uroczystości pogrzebowej
i zamówione Msze św.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i najnowszy numer „Naszej Wiary”.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 


 

XVIII Niedziela Zwykła

04.08.2019r.

 

1. We wtorek przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego, suma odpustowa w bazylice
św. Małgorzaty w Nowym Sączu o godz. 11.00, której będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz. Przypominamy również o mszy św. w int. Rolników, Sadowników, Pszczelarzy, KGW, Właścicieli  winnic w przyszłą niedzielę o godz. 9.00, na którą szczególnie zapraszają organizatorzy ks. prałat Jerzy Jurkiewicz i poseł Jan Duda.

2. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

3. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę grupy XX odbędzie się
w niedzielę 11 sierpnia o godz. 16.00 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu.

3. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

4. Dziękujemy za 4 ofiary od numeru z ubiegłej niedzieli.

5. Ogłoszenie społeczne:

*Zarząd Stowarzyszenia KGW w Marcinkowicach zaprasza wszystkich parafian
na XIV Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmiec, który odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w Małej Wsi.

*KGW Marcinkowice zaprasza na wycieczkę Szlakiem Piastowskim (Licheń, Gniezno, Kurnik, Kruszwica) w dniach 7-8 września 2019r. Więcej informacji na Facebooku KGW Marcinkowice oraz u Katarzyny Bobak.

*W poniedziałek 05 sierpnia o godz. 16.30 przy naszym kościele zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny, w którym można przeprowadzić badania gęstości kości, objętości
i wydajności płuc oraz równowagi kwasowo-zasadowej. Szczegóły na ulotkach i plakacie.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i najnowszy numer „Naszej Wiary”, a w niej sprawozdanie wraz z foto-kroniką  z XIX Parafiady oraz listy darczyńców i podziękowania.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 


 

XVII Niedziela Zwykła

28.07.2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę synodalną. Pamiętajmy o modlitewnym wsparciu naszego Synodu Diecezjalnego.

2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu powstrzymania się w tym miesiącu od spożywania napojów alkoholowych.

3. W tym tygodniu przypada: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów
i o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź przed I piątkiem od 17.00; *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź od 17.00. W I piątek kapłani udadzą się z posługą do chorych od godz. 8.30.

4. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją z lampionami na godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Do niesienia figury Matki Bożej prosimy osoby
z Róż Matek i Ojców z Klęczan oraz panie noszące feretron patronalny w strojach regionalnych. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tym nabożeństwie.

5. W środę spotkanie Grupy św. Józefa o godz. 19.00.

6. W niedzielę 4. sierpnia w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna się Wielki Odpust
ku czci Przemienienia Pańskiego i potrwa do 11. sierpnia – program odpustu jest wywieszony
w gablocie. 11.08. o godz. 9.00 w Bazylice św. Małgorzaty zostanie odprawiona Msza św.
w int. Rolników, Sadowników, Pszczelarzy, Właścicieli winnic oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Na tę Mszę św. jesteśmy zaproszeni wszyscy.

7. Dziękujemy 28 rodzinom z regionu: Łążek, Brzeziny, Domy nad kościołem od P. Peciaków, Granica cz. II. za troskę o nasz kościół i prosimy o to w miesiącu sierpniu rodziny z regionu „Domy nad stacją”.

8. Dziękujemy za 1 ofiarę od numeru.

9. Przypominamy, że chętnych do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę zapisujemy do końca lipca.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 


 

XVI Niedziela Zwykła

21.07.2019r.

 1. W najbliższy czwartek 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszy św. wieczornej odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i kierowców. Jest to również dzień imienin ks. Krzysztofa, dlatego pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, wypraszając dla niego potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w życiu kapłańskim i osobistym.  

2. W środę wspomnienie św. Kingi patronki diecezji tarnowskiej, uroczystości odpustowe w Starym Sączu.

3. Nadal zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę (17-25 VIII 2019r.).

4. Przypominamy, że odpowiedzialność finansową za sprzątanie kościoła i jego otoczenia ponoszą w miesiącu lipcu parafianie z: Łążku, Brzezin, domów nad kościołem od pp. Peciaków oraz Granicy cz. II. Prosimy o dalszą pomoc finansową, ponieważ dotychczas ofiarę złożyło tylko 10 rodzin.

5. Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru z ubiegłej niedzieli.

6. Ogłoszenie społeczne:

Informujemy, że również w dniu dzisiejszym istnieje możliwość zwiedzenia ekspozycji muzealnej w dworze Morawskich,  która znajduje na I piętrze, w godzinach od 15.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”,
„Promyczek Dobra”, „Tęcza” oraz „Nasza Wiara”.

  

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

XV Niedziela Zwykła

14.07.2019r.

1. W ubiegłą niedzielę odbyła się XIX Parafiada. Cieszyła się ona bardzo dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszej parafii, ale także przybyło wielu gości z okolicznych miejscowości. Przedsięwzięcie to nie odbyłoby się bez ludzi dobrej woli. W związku z tym kierujemy szczególne podziękowania w stronę Komitetu Organizacyjnego z Panem Tadeuszem Lisem na czele, który to Komitet koordynował przygotowanie i przebieg Parafiady. Ponadto bardzo dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wspomogli przygotowanie tego przedsięwzięcia: Staroście Powiatowemu Markowi Kwiatkowskiemu, Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu, Urzędowi Gminy Chełmiec, Akcji Katolickiej, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Kołu Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic, Kołu Gospodyń Wiejskich z Rdziostowa, Stowarzyszeniu Koła Gospodyń, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Różom Różańcowym, Klubowi LKS Zamczysko, Ochotniczej Straży Pożarnej z Klęczan i Krasnego Potockiego, Radzie Parafialnej. Dziękujemy również wszystkim, którzy dostarczyli ciasta. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania naszej wspólnej zabawy. Podziękowania kierujemy także pod adresem ofiarodawców. Szczegółowa lista wszystkich darczyńców została umieszczona w gablocie przy kościele, a także będzie wydrukowana w „Naszej Wierze”. Całościowy dochód z tegorocznej Parafiady wyniósł 20.000 zł, pieniądze zostaną przeznaczone na potrzebne prace remontowe w Domu Parafialnym.

2. W najbliższą środę zapraszamy wszystkich na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas którego będziemy szczególnie prosić o dobre zbiory i zachowanie nas od klęsk żywiołowych. 

3. Zachęcamy do zapisywania się na XXXVII PPT na Jasną Górę (17-25 VIII 2019r.). Do końca lipca można zapisywać się w kancelarii parafialnej, a w sierpniu w parafii św. Kazimierza. Koszt udziału wynosi 100 zł od osoby, kolejna osoba z domu płaci 70 zł, dzieci do kl. VI włącznie 20 zł.

4. W przyszłą niedzielę  składka przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

5. Wrażamy naszą wdzięczność Państwu Marii i Ludwikowi Gawrońskim za ufundowanie do kościoła gongu z ok. złotego jubileuszu małżeństwa. Bóg zapłać. Dziękujemy również za 4 ofiary indywidualne od numeru.

6. Animatorzy dekanalni i parafialni zapraszają młodzież i dorosłych na pielgrzymkę do Zabawy 18 lipca 2019r. (czwartek), gdzie odbędzie się Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózka. Wyjazd ok. 13.00 z parkingu parafialnego. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u animatorki Moniki Zwolińskiej.

7. Ogłoszenie społeczne:

W związku z dużym zainteresowaniem nowo powstałym Muzeum w dworze Morawskich, informujemy
że w dniu dzisiejszym istnieje możliwość bezpłatnego zwiedzenia ekspozycji muzealnej, która znajduje się w dworze na I piętrze, w godzinach od 14.00 do 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zapoznać się z historią dworu.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”,
„Promyczek Dobra”, „Tęcza” oraz „Nasza Wiara” z ciekawymi artykułami.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

                    

 

 

                    

 


XIV Niedziela Zwykła

07.07.2019r.

 

 

1. Dziś od godz. 14.00 na stadionie sportowym Zamczyska odbywać się będzie 19. Festyn Parafialny.
W trakcie jego trwania przewidziano wiele atrakcji i zabaw. Zapraszamy całe rodziny, gości, wszystkich wypoczywających w Marcinkowicach i życzymy miłej zabawy, dobrego odpoczynku. Wszyscy uczestniczący
w zabawie fantowej będą mogli uczestniczyć w potrójnym losowaniu „super fantów”. Po Mszach Św.
i w czasie festynu będzie można nabywać „cegiełki”. Ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na konieczne prace remontowe w naszym domu parafialnym. Dzięki niezwykłej hojności naszych sponsorów w loteriach będzie można wylosować naprawdę bardzo wiele cennych rzeczy. Z całego serca dziękujemy wszystkim za trud i poniesione koszty wypieków. Ciasta te można nabyć dzisiaj po każdej Mszy Św. dopołudniowej. Zabawa taneczna rozpocznie się o godz. 20.00.

2. We wtorek, spotkanie Komitetu Organizującego Parafiadę na plebanii o godz. 19.00 – podsumowanie festynu parafialnego.

3. We wtorek przypada dla naszej parafii dzień adoracji eucharystycznej. Rozpoczęcie adoracji po Mszy Św. o godz. 6.30, a zakończenie przed Mszą Św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich, aby w swoim planie dnia znaleźć trochę czasu na osobistą modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Jeśli chcemy, żeby Pan Bóg nam błogosławił, ofiarujmy Mu również swój wolny czas. Bóg czeka na nas. Czeka na CIEBIE! Grupy działające przy parafii mogą wybrać sobie dowolną porę i w sposób zorganizowany poprowadzić adorację.

4. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w parafii.

6. W miesiącu lipcu Dom Parafialny będzie nieczynny.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” a w nim ciekawe komentarze do czytań liturgicznych w nadchodzącym tygodniu, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”, jest już najnowszy numer „Naszej Wiary” z ciekawymi artykułami.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

                    

 


 

XIII Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP

30.06.2019r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Z tej racji możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy czyli zupełne lub częściowe darowanie kar za grzechy. Warunki uzyskania odpustu wypisane są u wejścia do kościoła. Dzisiejsza niedziela jest również niedzielą synodalną w naszej diecezji – polecajmy Maryi Niepokalanej tę bardzo ważną  sprawę synodu diecezjalnego. Wszystkim naszym miłym gościom
i tym, którzy przybyli w pielgrzymce do naszej świątyni, życzymy wyproszenia wielu łask Bożych za pośrednictwem Niepokalanego Serca NMP. Przypominamy, że nie ma dzisiaj Mszy Św. o godz. 10.00, natomiast suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 11.00. Po południu nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.00 i Msza Św. Dzisiejszym kaznodzieją i sumistą był Ks. Prał. Dr Piotr Drewniak – Diecezjalny Konserwator Zabytków. Bóg zapłać
za przewodniczenie Eucharystii i wygłoszenie kazania. Dzisiaj, przed kościołem wolontariusze z Caritas rozprowadzają odpustowe serca z obrazkiem naszej Patronki. Możemy je potem ofiarować osobom starszym i chorym lub tym, którzy nie mogli uczestniczyć w odpuście. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za posprzątanie placu  wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji i uświetnieniu odpustu parafialnego.

2. W przyszłą niedzielę na stadionie sportowym Zamczyska odbędzie się 19. Parafiada od godz. 14.00 do 20.00.
Swój jubileusz 65 – lecia i awans do klasy rozgrywkowej A będzie również świętował LKS Zamczysko. Z tej okazji zostanie rozegrany mecz piłkarski Zamczysko Marcinkowice – LKS Piwniczna. O godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna. Program parafiady umieszczony jest na afiszu przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej parafii.
W trakcie festynu będą losowane bardzo atrakcyjne superfanty. Będzie wiele innych atrakcji tj.: występ zespołu Podegrodzcy Chłopcy, będą również gry, zabawy oraz bigos i kiełbasa z grilla. Wśród nabywców cegiełek będzie rozlosowany sprzęt wysokiej klasy. Dochód z cegiełek i całej parafiady będzie przeznaczony na konieczne prace remontowe naszego domu parafialnego. Bardzo serdecznie prosimy wszystkie chętne panie i panów również
o wypiek ciast i ofiarowanie ich na parafiadę. Ciasta będzie można przynieść do domu parafialnego w sobotę
do godz. 16.00. Wypieki będą też rozprowadzane przed kościołem w niedzielę po każdej Mszy Św. Gdyby ktoś jeszcze zechciał ofiarować fanty na parafiadę lub w jakiś inny sposób wesprzeć to przedsięwzięcie będziemy bardzo wdzięczni. Wszystkich parafian z rodzinami, gości z innych miejscowości bardzo serdecznie zapraszamy do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia na naszym festynie parafialnym.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi: w czwartek i piątek
od godz. 17.00. W I piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 8.00.

4. W I sobotę Msza Św. i procesja fatimska z lampionami o godz. 20.00. O niesienie figury Matki Bożej prosimy Koło Gospodyń z Rdziostowa.

5.  Dziękujemy 29 rodzinom z rejonu Potoczkówka, Domy nad kościołem od P. Olszaków i Domy od P. Smajdorów
do P. Peciaków za troskę o naszą świątynię. W miesiącu lipcu prosimy rodziny z regionu: Łążek, Brzeziny, Domy nad kościołem od P. Peciaków, Granica cz. II.

6. Dziękujemy 3 ofiary indywidualne od numeru.

7. W poniedziałek 01.07.2019r. o godz. 18.30 spotkanie Akcji Katolickiej.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


XII Niedziela Zwykła

23.06.2019r.

 

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne odbywają się codziennie: dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o 11.30, w dni powszednie po Mszy św. o 18.00. Możliwość spowiedzi przed odpustem parafialnym w tygodniu: przed i na każdej Mszy św. Dzisiaj odpust w parafiach: Brzezna i Tęgoborze.

2. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W czwartek zakończenie oktawy, błogosławieństwo dzieci, poświęcenie ziół i wianków przy ołtarzu św. Józefa.

4. W piątek Uroczystość NSPJ. Msza św. o 18.00 z procesją eucharystyczną. W tym dniu będzie sprawowana Msza św. przy kaplicy NSPJ na Kolonii o 19.30. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od potraw mięsnych.

5. W sobotę Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św.: 6.30; 10.00; 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.

6. Przyszłą niedzielę Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP. Msze św. 7.00; 8.30; 16.00. Suma odpustowa o 11.00, którą będzie celebrował ks. prał. dr Piotr Drewniak – Diecezjalny Konserwator Zabytków. Nie będzie Mszy św. o 10.00. Zachęcamy do licznego udziału w sumie odpustowej i w procesji eucharystycznej – prosimy o udział dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, niosących feretrony, chorągwie, baldachim, róże różańcowe niosące świece wokół Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na nasze święto wszystkich chętnych oraz gości
z innych miejscowości. Już tradycyjnie w dzień odpustu wolontariusze Caritas będą rozprowadzać odpustowe serca z wizerunkiem Matki Bożej, które będą pamiątką tegorocznego odpustu.

7. Zwracamy się ponownie z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród na loterię fantową na nasz festyn parafialny. Fanty można przynosić na plebanię lub do członków Akcji Kat., można je także składać do wystawionych koszów w bocznych kaplicach. Dochód z tegorocznego festynu będzie przeznaczony na konieczne prace remontowe w domu parafialnym, który służy nam wszystkim.

8. Termin I Komunii św. w naszej parafii pozostaje niezmieniony czyli w I niedzielę maja.

9. Spotkania: *w środę o 19.00 – spotkanie Grupy św. Józefa * w czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie przy ognisku grup KSM, Ruchu – Światło – Życie,  ministrantów i lektorów oraz DSM;
* w czwartek o 19.00 – próba całego chóru parafialnego przed odpustem parafialnym.

10. Rodzina zmarłej śp. Bogusławy Leśnik składa serdeczne podziękowania za okazane współczucie, wszelaką pomoc, modlitewne wsparcie, udział w pogrzebie i zamówione Msze św.

11. Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne od numeru.

12. Prosimy o dalszą pomoc w trosce o nasz kościół mieszkańców osiedla: Potoczkówka, Domy nad kościołem od P. Olszaków i Domy od P. Smajdorów do P. Peciaków. Dotychczas ofiarę na ten cel złożyło tylko 20 rodzin.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”.

13. Z powodu popełnionych w ostatnim czasie przez wrogów Pana Boga, chrześcijaństwa i Kościoła obrzydliwych czynów świętokradczych, bluźnierstw, profanacji przedmiotów i czynności kultu Bożego. Księża biskupi proszą, aby w dzisiejszą niedzielę, w ramach ekspiacji i przebłagania za te grzechy, błagając o uchronienie przed karą Bożą odśpiewać suplikację na zakończenie Mszy św.

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


Niedziela Najświętszej Trójcy

16.06.2019r.

1. W dzisiejszą niedzielę - Najświętszej Trójcy przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Główne uroczystości rozpoczynają się o godz. 10.00 w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim.

2. W poniedziałek w naszej parafii odbędzie się peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Program jest następujący:

- o 17.00 uroczyste wniesienie relikwii i obrazu do kościoła, złożenie kwiatów, modlitwa do św. Jana Pawła II, czas na osobistą modlitwę;

- 18.00 – Msza Św.;

- 19.00 – Różaniec;

- 19.30 – Program i modlitwa Ruchu – Światło – Życie;

- 20.15 – Nabożeństwo próśb i podziękowań;

- 20.30 – 21.00 – Apel Jasnogórski, ucałowanie relikwii i zakończenie.

Przypominamy o spisywaniu próśb, podziękowań za łaski i wrzuceniu ich do skrzynki nowennowej pod chórem. Prosimy o liczny udział w tych uroczystościach.

3. Z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego oraz Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do przystąpienia do sakramentu Pokuty we wtorek o godz. 17.00.

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w środę o godz. 8.30. Pamiętajmy nie tylko
o prośbach do Pana Boga, ale także dziękujmy Mu za Jego błogosławieństwo w minionym roku szkolnym.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MBNP. Po nabożeństwie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

6. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa Pana-Boże Ciało. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszej parafii, prosząc Boga o błogosławieństwo dla nas. Udział w tej procesji niech będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary. Jest to święto obowiązkowe. W Boże Ciało porządek Mszy Św. w naszym kościele następujący:
o godz. 7.00 - prymaria; suma o godz. 9.00 i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, po południu Msza Św.
z procesją o godz. 16.00. Jak każe polska tradycja, postarajmy się o przystrojenie świętymi obrazami okien domów katolickich, obok których będzie przechodzić procesja w Boże Ciało. Posprzątajmy także na tę okoliczność przed swoimi domami. Wolą Ks. Biskupa Ordynariusza składka z Bożego Ciała zostaje przeznaczona na utrzymanie hospicjów w naszej diecezji. Próba sypania kwiatów dla dzieci w środę o godz. 17.00. Poprowadzą tę próbę animatorki, rodziców prosimy o przybycie z dziećmi na tę próbę. Panie i dziewczęta, które dotychczas nosiły feretrony prosimy, aby pamiętały o tym również w tym roku. W dni powszednie, podczas oktawy, Msze Św. z procesją o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę procesja będzie tylko po sumie. We wszystkich procesjach uczestniczą również dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która przyjęła s. Bierzmowania.

Feretrony zostaną przewiezione już w środę o 17.00 do kaplicy i tam można je stroić do godz. 19.00. Ponieważ
w Kaplicy Dworskiej jest ograniczona liczba miejsc siedzących, prosimy o zabranie ze sobą przenośnych krzesełek.
W przypadku złych warunków atmosferycznych pozostaniemy w kościele parafialnym.

7. Organizatorzy Festynu Parafialnego zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w ufundowaniu nagród na loterię fantową. Fanty można przynosić na plebanię lub do członków Akcji Kat., można je także składać do wystawionych koszów w bocznych kaplicach.

8. Spotkania: * w poniedziałek  o 19.00 – próba chóru - całość; w środę o 17.00 – spotkanie ministrantów i lektorów odnośnie Uroczystości Bożego Ciała, a o 19.00 -  KSM.

9. Dziękujemy za ofiary z racji składki na inwestycje w naszej parafii oraz za 15 ofiar indywidualnych od numeru.

10. Ogłoszenie społeczne: Informacje Wójta Gminy Chełmiec na temat wyborów do Rad Powiatowych Małopolskiej Izby Rolniczej znajdują się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Nasza Wiara” .

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09.06.2019r.

1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świątek – Msze Św. będą sprawowane
o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszach św. i do świątecznego przeżywania tego dnia. Jeśli możemy to zrezygnujmy z wykonywania niekoniecznych prac.

2. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego  Kapłana.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres, w którym możemy przyjąć Komunie św. Wielkanocną. Przykazania kościelne przypominają nam, że: Przynajmniej raz
w roku należy przystąpić do spowiedzi świętej i w Okresie Wielkanocnym przystąpić do Komunii św. Jeśli więc z własnej winy nie dopełnimy tego obowiązku popełniamy grzech śmiertelny.

4. W związku z peregrynacją relikwii i obrazu św. Jana Pawła II, która będzie miała miejsce
w poniedziałek po niedzieli Trójcy Świętej, prosimy o spisanie próśb, podziękowań za łaski i wrzucenie ich do skrzynki nowennowej pod chórem. Już dzisiaj prosimy o liczny udział w tych uroczystościach. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku będzie zmieniona trasa procesji eucharystycznej. Rozpoczniemy Mszą św. w Kaplicy Dworskiej, następnie udamy się z procesją do I ołtarza przy starej szkole, a o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców osiedla Kolonia, dalej idziemy do II ołtarza przy sklepie GS – o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców Rdziostowa, trzeci ołtarz przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym – prosimy o przygotowanie ołtarza Panie z Marcinkowic i IV ołtarz, kończący  procesję – na werandzie Domu Parafialnego – prosimy mieszkańców Klęczan i Drzykowej.

6. W środę o godz. 14.30 w Domu Parafialnym – egzamin przed Bierzmowaniem, prosimy
o punktualność.

7. Spotkania:

- Próba orkiestry we wtorek o godz. 17.00;

- w środę po  Mszy św. wieczornej – spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego;

- w czwartek o 18.30 – zebranie Akcji Katolickiej;

- w sobotę próba scholi godz. 9.00 – obecność obowiązkowa.

8. Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne od numeru.

9. Ogłoszenia społeczne:

- Lokalna Grupa Działania „Korona Sądecka” informuje o możliwości pozyskania grantu dla organizacji  pozarządowych – szczegóły na stronie internetowej i w biurze LGD „Korona sądecka”;

- Przewodniczący Rady Gminy Chełmiec informuje o możliwości zgłaszania w terminie
do 30.06.2019r. – kandydatów na ławników sądowych – na stronie Gminy Chełmiec lub w Urzędzie Gminy Chełmiec.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” i „ Nasza Wiara”.

11. Rodzina zmarłego śp. Kazimierza Kwiatkowskiego składa serdeczne podziękowania za pomoc, modlitwę i zamówione Msze św.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


Wniebowstąpienie Pańskie

VII Niedziela Wielkanocna

02.06.2019r.

 

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zmianę tajemnic różańcowych.

2. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie po Mszy św., a w niedzielę o godz. 16.00.

3. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek rano i wieczorem modlimy się
o powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź  w tym dniu od godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież.

5. W I piątek odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Boskiemu Sercu za grzechy i bluźnierstwa ludzi oraz modlimy się za misje. Spowiedź od godz. 17.00. W tym dniu kapłani udadzą się również
z posługą sakramentalną do chorych w naszej parafii. Ks. Sebastian od godz. 9.30, Ks. Krzysztof
od godz. 11.00.

6. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na remonty i inwestycje w naszej parafii. Dziękujemy za
6 ofiar indywidualnych złożonych w ubiegłą niedzielę.

7. We wtorek po Mszy św. wieczornej zebranie na plebani Komitetu Organizacyjnego Festynu Parafialnego. Festyn odbędzie się w tym roku w niedzielę 7 lipca. Wielkie powodzenie ma loteria fantowa. Rozmaitość fantów ma swe źródło w darowanych na ten cel przedmiotach lub datkach pieniężnych na ich zakup. Organizatorzy zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w tej sprawie i liczą na parafialną solidarność. Fanty można przynosić na plebanię lub do członków Akcji Kat., można je będzie także składać do wystawionych koszów w bocznych kaplicach.

8. Próby chóru: w poniedziałek soprany i alty, w czwartek tenory i basy o godz. 19.00. Próba orkiestry
we wtorek o godz. 17.00.

9. W czwartek po wieczornym nabożeństwie odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej.

10. Ruch Światło Życie zaprasza dzieci i młodzież z klas 3 – 7 i III gimnazjum na oazy wakacyjne. Więcej szczegółów na plakacie i u animatorów.

11. Autobus z pielgrzymami na Jasną Górę będzie odjeżdżał z parkingu parafialnego w sobotę 08.06.
o godz. 5.45.

12. Parafia św. Małgorzaty zaprasza do bazyliki na Koncert Papieski w 40 rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II
do Ojczyzny w sobotę na godz. 19.00 i na Festyn Parafialny w przyszłą niedzielę od godz. 13:00 na parkingu parafialnym.

13. Ogłoszenie społeczne: W przyszłą sobotę 08.06.2019r. o godz. 14.00 na boisku Zamczyska odbędzie się Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”. Jest już najnowszy numer „Naszej Wiary” a w nim ciekawe artykuły oraz foto – kronika z święceń diakonatu naszego diakona Przemysława Lisa, I Komunii św. dzieci naszej parafii, z bierzmowania w Chomranicach i innych wydarzeń.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


 

VI Niedziela Wielkanocna

26.05.2019r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Synodalną. Zachęcamy do modlitwy o dobre owoce V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W środę nabożeństwo majowe będzie odprawiane w Kaplicy Dworskiej o 17.30 a po nim Msza św. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele. W piątek ostatnie
w tym roku nabożeństwo majowe. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będziemy sprawować po  Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 16.00. W sobotę o godz. 19.00 rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych przy kaplicy NSPJ na Kolonii.

3. W piątek 31.05.2019r. święto Nawiedzenia NMP. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Ducha Św.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. i procesję fatimską z lampionami wokół kościoła o godz. 20.00. O niesienie figury Matki Bożej prosimy Koło Gospodyń z Marcinkowic.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Spotkania:

- w poniedziałek: o godz. 15.00 – ministranci na boisku przy szkole; również w poniedziałek: o godz. 17.30 – uczniowie klasy VII z rodzicami,

- próby chóru: w poniedziałek soprany i alty, w czwartek tenory i basy o godz. 19.00. Próba orkiestry wewtorek
o godz. 17.00,

- w środę: o godz. 19.00 – Grupa św. Józefa,

- w czwartek: wspólne zebranie Akcji Katolickiej wraz z oddziałem z Parafii św. Heleny i Chomranic. O godz. 18.00
w Kaplicy Dworskiej będzie odprawione nabożeństwo majowe, a po nabożeństwie agapa na posesji Państwa Guzików,

- w piątek: o godz. 18.30 – KSM,

- w sobotę: o godz. 9.00 – schola.

7. Pielgrzymka na Jasną Górę planowana jest na 8 czerwca. Chętni do udziału powinni się zgłosić do 30 maja
 w zakrystii lub u członków Akcji Katolickiej wraz z opłatą wstępną 20 zł.

8. 17.06.2019r. będziemy przeżywać nawiedzenie pielgrzymujących po parafiach, gdzie są oddziały Akcji Katolickiej,  relikwii Jana Pawła II wraz z jego obrazem. Nasz oddział wraz z kapłanami serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w tej uroczystości, podczas której będziemy się modlić o wstawiennictwo św. Papieża u Boga. Na karteczkach będzie można składać podziękowania i prośby.

9. Dziękujemy rodzinom z Osiedla Rdziostów – Centrum za troskę o porządek w naszym kościele. W miesiącu czerwcu i prosimy o pomoc rodziny z Osiedla: Potoczkówka, Domy nad kościołem od P. Olszaków i Domy
od P. Smajdorów do P. Peciaków.

10. Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych od numeru. Dziękujemy również młodzieży, która przyjęła s. bierzmowania oraz jej rodzicom za dar ołtarza w wysokości 2000 zł. Wspólnie z ofiarą od dzieci pierwszokomunijnych zakupimy nową monstrancję.

11.W imieniu organizatorów zbiórki podpisów pod apelem o przywrócenie jednostki wojskowej w Nowym Sączu składamy wszystkim podziękowanie za złożony podpis. Zebrano ponad 30 000 podpisów. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej jednostka wojskowa wraca do Nowego Sącza.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” oraz „Nasza Wiara”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019r

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Zapraszamy serdecznie przede wszystkim dzieci i młodzież. W naszym kościele nabożeństwo odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:00 i bezpośrednio po nim rozpoczyna się Msza św.

2. W poniedziałek na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy kandydatów
do bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany we wtorek
w Chomranicach o 15:30. Kandydaci do bierzmowania i świadkowie są proszeni,
aby punktualnie o 15:00 przybyli do Chomranic.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

4. Próba chóru według wskazań Pani Dyrygent. Próba orkiestry we wtorek o 17:00.

5. Dziękujemy za ofiary złożone z racji składki na inwestycje parafialne oraz za 21 ofiar indywidualnych od numeru. Przypominamy i prosimy serdecznie rodziny z Osiedla Rdziostów – Centrum, które w miesiącu maju troszczą się o porządek w naszym kościele o wsparcie finansowe.

6. Ogłoszenie społeczne: Ludowy Klub Sportowy „Zamczysko” zaprasza dzisiaj
o godz. 17:00 na mecz w Marcinkowicach oraz informuje, że we środę 22.05.2019r.,
o godz. 19:30 odbędzie się walne zebranie Ludowego Klubu Sportowego „Zamczysko” Marcinkowice.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” oraz „Nasza Wiara”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 


 

IV Niedziela Wielkanocna

12.05.2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego. W przyszłą niedzielę składka na WSD w Tarnowie.

2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Macieja Apostoła i  św. Zofię, we czwartek –
św. Andrzeja Bobolę – kapłana i męczennika, patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Biskup Diecezjalny Andrzej Jeż nasz Pasterz. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji naszego Biskupa.
W piątek – św. Stanisława Papczyńskiego. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia
i zapraszamy do udziału we Mszy św. i przyjęcia komunii św.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwa majowych, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież –
w dni powszednie o 17:30 i w niedzielę o 16:00. Bezpośrednio po nabożeństwie majowym Msza św.

4. W środę zapraszamy serdecznie na nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy na godz. 17:30. A po nim spotkanie Caritas.

5. Z wielką radością informujemy, że nasz kleryk Przemysław Lis w przyszłą sobotę 18.05.2019r.
o godz. 10:00 w Krużlowej przyjmie święcenia diakonatu. Otoczmy go naszą modlitwą.

6. Również w przyszłą sobotę, Akcja Katolicka wyjeżdża z pielgrzymką do Starego Sącza na Mszę św.
z Biskupem Diecezjalnym, rozpoczynającą peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II.
Chętni do wzięcia udziału w tej pielgrzymce – nie tylko członkowie Akcji Katolickiej – proszeni są o kontakt z Panią Łucją Wróbel.

7. W czwartek, piątek i poniedziałek zapraszamy uczniów kl. 3 gim. i kl. 8 wraz z rodzicami na godz. 17:30 na Triduum bezpośrednio przygotowujące młodzież do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W piątek od godz. 17:00 będzie możliwość spowiedzi dla kandydatów do Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania młodzież przyjmie w Chomranicach we wtorek 21.05.2019r.

8. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za dar ołtarza w wysokości 1000 zł. Zostanie  przeznaczony na naczynia liturgiczne dla naszego kościoła.

9. Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne od numeru.

10. W czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

11. Próby chóru o godz. 19.00: w poniedziałek i czwartek – całość. Za tydzień w niedzielę na Mszy św.
o godz. 11:30 wystąpi  orkiestra parafialna.

12. Ogłoszenia społeczne:

1) W marcinkowickim dworze podjęto próbę odtworzenia pomieszczeń  z czasów rodziny Morawskich. Prace są już w zaawansowanym stadium. Jeżeli ktoś z parafian chciałby przyczynić się do tego dzieła
i posiada w swoim domu jakiekolwiek pamiątki związane z rodziną Morawskich, a chciałby
ofiarować je w wyżej wymienionym celu, bądź przekazać w depozyt, proszony jest o kontakt
z ks. Sebastianem.

2) Do 16.05.2019r. do godz. 11.30 na parkingu za domem parafialnym można składać elektrośmieci.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” oraz „Nasza Wiara”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


III Niedziela Wielkanocna

05.05.2019r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich – szczególnie w tym tygodniu -  do częstego czytania i rozważania Pisma św.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Zapraszamy serdecznie przede wszystkim dzieci i młodzież. W ramach Białego Tygodnia prosimy dzieci pierwszokomunijne o udział w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo to jest odprawiane o godz. 17.30 i bezpośrednio po nim sprawowana jest Msza św.

3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek - św. Filipa i Jakuba, Apostołów; we środę – św. Stanisława, Bp. i Męcz., głównego patrona Polski i diecezji; wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze  życzenia i zapraszamy do przyjęcia Komunii św.

4. Przyszła niedziela nazywa się Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu i w dniach następnych będziemy się modlić o powołania do służby w Kościele. Po Mszy św. o 7.00 – zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 będziemy obchodzić z dziećmi klas IV rocznicę pierwszej Komunii św. Spotkanie tych dzieci i rodziców we czwartek po Mszy św. wieczornej. Na Mszę św. rocznicową zapraszamy także wszystkie dzieci.

6. We środę spotkanie DSM o godz. 16.30.

7. Próby chóru o godz. 19.00: w poniedziałek – tenory, we czwartek – basy. Próba orkiestry we wtorek o godz.17.00.

8. Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych od numeru.

9. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra” oraz „Nasza Wiara”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


 

 II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Niedziela Synodalna

28.04.2019r

1. Dzisiaj święto „Caritas”, z tej racji wszystkim należącym do naszego, parafialnego oddziału „Caritas” składamy serdeczne życzenia, by za społeczną, ofiarną pracę św. Faustyna wypraszała im liczne łaski
u Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się także Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

2. Dzisiaj o godz. 15:00 w naszym kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z ucałowaniem relikwii Św. Faustyny. Bardzo zachęcamy do udziału w tej Godzinie Miłosierdzia, by dziękować Bożej dobroci za dar miłosierdzia oraz łaskę sakramentu pokuty. Niech zachętą dla nas będą także te słowa św. Jana Pawła Wielkiego: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”.

3. Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski we wtorek 30 kwietnia -  przeniesiona z 23 kwietnia.

4. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które  będą odprawiane w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:00. Bardzo zachęcamy również do odprawiania nabożeństw majowych przy figurach i kapliczkach. W kaplicy dworskiej majówki będą odprawiane zawsze o godz. 19.00, a na Stawiskach codziennie o godz. 18:30.

5. We środę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Msza Św. wieczorna przy ołtarzu św. Józefa. W sobotę św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, I piątek – modlimy się za misje oraz wynagradzamy za grzechy i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., we czwartek od 17:00.

7. W piątek uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze Św. z kazaniem w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:30, a o 16:00 nabożeństwo majowe. Prosimy o przystrojenie domów flagami narodowymi.
W piątek odpust parafialny w Świniarsku. Suma odpustowa o godz. 11:00.

8. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wraz z procesją wokół kościoła. Prosimy
o przygotowanie figury Matki Bożej. Przynieśmy również lampiony na procesję. O niesienie figury prosimy Panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich.

9. W  przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. o godz. 10:00. Rodzinom dzieci przypominamy, że dzień I Komunii Św. należy przeżyć godnie i po chrześcijańsku. W niedzielę dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na placu kościelnym o godz. 9:45, skąd uroczyście wprowadzimy je
do kościoła. Ze względu na tę uroczystość suma zostanie odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 12:00. W sobotę od godz. 9:00 spowiedź dzieci mających przystąpić do I Komunii Św. Zapraszamy także najbliższą rodzinę każdego dziecka do przystąpienia do sakramentu pokuty. Pierwsze próby przed spowiedzią i przyjęciem I Komunii św. już w poniedziałek po Mszy św. Wyrażamy wdzięczność Rodzicom  dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła oraz solidne i ofiarne posprzątanie jego otoczenia.

10. „Bóg zapłać” 36 rodzinom z osiedla Rdziostów-Jurczakówka oraz domy przy Granicy za złożone dotychczas ofiary na sprzątanie kościoła w miesiącu kwietniu. W miesiącu maju prosimy o taką pomoc rodziny z osiedla Rdziostów Centrum.

11. Dziękujemy za 1 ofiarę indywidualną od numeru.

12. Próby chóru o godz. 19:00: w poniedziałek - soprany, we czwartek – alty.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
i „Promyczek Dobra”.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Sebastian Rzeszótko l. 38. Nie jest znana jeszcze data pogrzebu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia


 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21.04.2019r.

1. Jutro drugi dzień świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Składka w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na utrzymanie uczelni kat., KUL i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.  Jutrow naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

2. Od W. Piątku trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia przed przyszłą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta w naszym kościele jest odprawiana w dni powszednie o godz. 17.45
a jutro w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.15. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

3. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.W przyszłą niedzielę obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

5. Przyszła niedziela to także kolejna Niedziela Synodalna.

6. Spotkanie mężczyzn św. Józefa w piątek o godz. 19.30.

7. W środę 24.04.2019r. o godz. 18.30 odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej. Rozważane będą Psalmy 11 i 12.

8. W sobotę 27.04.2019r. o godz. 8.00 zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych
do posprzątania i przygotowania kościoła na uroczystość I Komunii św. swoich dzieci.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na WSD w Tarnowie i za 3 ofiary indywidualne od numeru. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Koła Gospodyń Wiejskich za ofiarę na energię elektryczną.

10. Dziękujemy wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w godne przeżycie obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.Za przygotowanie grobu, ciemnicy Panu Piotrowi Sowie wraz z rodziną i Michałowi Świderskiemu. Strażakom, za wartę przy grobie. Młodzieży, ministrantom, lektorom, grupom parafialnym za przygotowanie liturgii
i prowadzenie czuwań modlitewnych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 

Drodzy Parafianie!!!

 

Jako wspólnota kapłanówpragniemy złożyć Wamnajserdeczniejsze życzenia świąteczne.Niechaj Zmartwychwstały Chrystus, który pokonał śmierć, piekło i szatana, przyniesie Wam potrzebne łaski i Swoje błogosławieństwo oraz obdarza pokojem, którego świat dać nie może.Niech powstały z martwych Chrystus, wlewa w Wasze serca nadzieję na lepsze
i piękniejsze jutro.

Szczęść Boże!

 


Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

14.04.2019r.

1. Dzisiaj przed sumą poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Ogłoszenie wyników Parafialnego Konkursu Palm odbędzie się w środę w Domu Paraf. o godz. 18.30. Komisja gminna dokona oceny palm jutro między godz. 14.00      a godz. 16.00, następnie palmy oceniać będzie również parafialne jury. Do tych konkursów proszę pozostawić
w kościele także palmy małe i średnie. Żeby jednak palma mogła brać udział w konkursie musi być przypięta do niej wypełniona „metryczka palmy”.  Bóg zapłać osobom, które już pomogły nam w ufundowaniu nagród dla zwycięzców konkursu, jednocześnie prosimy chętnych o dalszą pomoc w tej sprawie.

2. Możliwość spowiedzi św. będzie w środę w Parafii św. Heleny i w Tęgoborzy w godzinach od 17.00 – 20.00.

3. Młodzież z Ruchu – Światło – Życie i KSM odwiedzi chorych i starszych w Wielki Piątek od godz. 09.00.

4. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna
ta w dni powszednie będzie odprawiana 15 minut przed nabożeństwami wieczornymi. W Niedzielę Wielkanocną
o godz. 9.45 a w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.15.

5. Całościowe próby chóru parafialnego - w poniedz. i w czwartek o godz. 19.00. Próba orkiestry we wtorek
o godz. 17.00. Bardzo prosimy chórzystów i członków orkiestry o 100% obecność na tych próbach przed występami
na Rezurekcji.

6. Spotkania: *lektorzy i ministranci starsi – poniedziałek – godz. 18.30 – przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia,  *DSM – środa – godz. 14.00.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na opłacenie ogrzewania kościoła. W połączeniu z innymi ofiarami zapłaciliśmy rachunek.

8. Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych od numeru.

9. W środę nie będzie Mszy św. wieczornej z racji przygotowań Grobu Pańskiego i ciemnicy.

10. Ogłoszenia społeczne: *Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach wraz z rodzicami Mikołaja składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na rehabilitację. Zebrana kwota wyniosła 1000 zł i została w całości przekazana rodzicom chłopca. *Pan Wiesław Wilczak wyraża wielką wdzięczność wszystkim uczestnikom pogrzebu jego śp. Mamy Zofii, za zamówione Msze św. i okazane wyrazy współczucia. *Urzędu Gminy Chełmiec informuje o wydłużeniu rekrutacji do projektu „Klikam z głową”
do dnia 30 kwietnia – szczegóły na plakacie.

11. Program TRIDUUM SACRUM:

- W. Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18.00. Zgodnie z przepisami liturgicznymi Komunia św. będzie udzielana tylko podczas Mszy św. o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy według planu do 22.00.

- W. Piątek – adoracja od godz. 7.00, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej,
o 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – (tzn. 3 posiłki w tym jeden do syta
od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych od 14 lat. Ofiary zbierane w W. Piątek i W. Sobotę przy adoracji Krzyża i przy grobie Pańskim są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Adoracja wieczorna po uroczystościach W. Piątku do godz. 24.00. Prosimy strażaków z OSP i chętnych chłopaków o zaciągnięcie warty przy grobie.

- W. Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7.00 do 20.00. Święcenie pokarmów w kościele parafialnym: 9.00; 10.00; 11.00; 12:00. Przy Szkole Podstawowej w Rdziostowie o godz. 11.00. Liturgia W. Soboty – godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec na Wigilię Paschalną.  

Szczegółowy program Triduum Sacrum jest wydrukowany na kartkach – można je zabrać do domu, wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

12. W. Niedziela - Procesja rezurekcyjna, trzykrotna wokół kościoła, o godz. 6.30. Bardzo prosimy, by panie                i dziewczęta, które dotychczas się tym zajmowały, przygotowały procesyjne feretrony. Prosimy osoby odpowiedzialne, aby wszystkie feretrony, jakie  mamy, brały udział w tej najważniejszej procesji w roku. Pozostałe Msze św.  o 10.00, 11.30, 16.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.30.

13. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św.  o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30. Nie ma Mszy św. o 16.00. W tym dniu składka będzie przeznaczona na uczelnie:  KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

 


 V Niedziela W. Postu

07.04.2019r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, a jutro również rekolekcje szkolne, które potrwają do środy. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi Ks. Prał. Andrzej Dolański – długoletni misjonarz na Białorusi, a którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w rekolekcjach, znajdźmy trochę czasu dla siebie, na modlitwę, refleksję i posłuchanie konferencji rekolekcyjnych. Składka na potrzeby rekolekcji będzie zbierana we wtorek i we środę na Mszach św.

2. Już jutro, w poniedziałek spowiedź rekolekcyjna od godz. 10.30 – 12.00 i od 15.00 do 18.00 z przerwą półgodzinną o 16.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później, ponieważ w Wielkim Tygodniu kapłani będą zajęci przygotowaniem liturgii świątecznej i spowiedziami w większych parafiach.

3. W piątek odprawimy XXX Drogę Krzyżową w terenie. Rozpoczniemy Mszą św. w Kaplicy Dworskiej o godz. 17.00. Zachęcając do licznego udziału w tym nabożeństwie, jednocześnie bardzo prosimy o zabranie ze sobą świeć, pochodni lub latarek. Czytających teksty przy stacjach zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele.

4. Ks. Krzysztof zaprasza na Drogę Krzyżową Ekstremalną w piątek 12.04. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 i wyjście Marcinkowice – Limanowa.

5. Zgodnie ze starym zwyczajem kościelnym od dzisiejszej niedzieli aż do W. Piątku  krzyże w kościele będą zasłonięte.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Po procesji wokół kościoła i  uroczystej sumie, w czasie której wystąpi nasz chór parafialny ze śpiewem Pasji, odbędzie się tradycyjny „Konkurs Palm”. Jeszcze raz zachęcając do udziału w tym konkursie, jednocześnie zwracamy się z ponowną prośbą do wszystkich o pomoc w ufundowaniu nagród dla zwycięzców konkursu. Regulamin Gminnego Przeglądu Palm wywieszony jest w gablocie . Dzisiaj można zabrać ze sobą formularz „metryczki palmy wielkanocnej”, który po wypełnieniu i podpisaniu przynosimy wraz z palmą do kościoła. „Metryczki palmy wielkanocnej” są przy wejściu do kościoła.

7. W przyszłą niedzielę składka, jako jałmużna, wielkopostna będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Do nabycia są jeszcze baranki wielkanocne. Pamiętajmy także o składaniu ofiar do skarbonki św. Antoniego. Prosimy także o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które można składać w kaplicy krzyża św.

9. Próby całości chóru o godz. 19.00: w poniedz. i czwartek -  obecność na nich jest obowiązkowa. Próba orkiestry we wtorek o 17.00.

10. Dziękujemy Państwu Tworkom i Studzińskim za zasponsorowanie drzwi wejściowych do plebani.

11. Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych od numeru.

12. Dziękujemy za prace porządkowe przy plebani P. Monice Zwolińskiej, Elżbiecie Weber i Marcie Piotrowskiej - Gródek.

13. Ogłoszenie społeczne: Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu i Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na kiermasz wielkanocny w Domu Kultury w Marcinkowicach, który będzie trwał do 19.04.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”
i „Promyczek Dobra”. Jest już najnowszy numer „Naszej Wiary”, a w nim program rekolekcji parafialnych i uroczystości Wielkotygodniowych.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

 


IV Niedziela W. Postu

31.03.2019r.

1. IV niedziela W. Postu nazywana Laetare – Raduj się, Jerozolimo – w naszej Diecezji jest niedzielą synodalną. Zachęcamy parafian do aktywnego uczestniczenia w pracach Synodu i do modlitwy w intencjach Synodu. Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu na letni, z tego powodu Msze św. popołudniu w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek Droga Krzyżowa o godz.17.30 i 19.00 a w niedzielę o godz. 15.15 i Gorzkie Żale o 16.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i za kapłanów oraz  I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia Boskiemu Sercu za nasze grzechy -  w tym dniu modlimy się także za misje i misjonarzy. Spowiedź św. we czwartek od godz.17.00 i w piątek od 17.00. Możliwość przystąpienia do spowiedzi jest na każdej Mszy św. rano i wieczorem. W I piątek do chorych udadzą się z posługą sakramentalną kapłani: Ks. Sebastian od godz. 10.00 a Ks. Krzysztof od 11.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynany nasze rekolekcje parafialne, a od poniedziałku również rekolekcje szkolne. Zapraszamy do licznego udziału w naukach rekolekcyjnych, spowiedzi rekolekcyjnej. Tylko w ten sposób możemy się dobrze przygotować na Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Od poniedziałku jak już to było wspomniane będą to także rekolekcje szkolne. Zgodnie z obowiązującym prawem uczniowie mają obowiązek uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych, natomiast ci, którzy nie biorą udziału w rekolekcjach, uczestniczą w normalnych zajęciach dydaktycznych – rodziców prosimy o zainteresowanie się rekolekcjami swoich dzieci. Przy okazji pragniemy poinformować rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych, że dzieci otrzymały na czas Wielkiego Postu skarbonki Caritas. Nie chodzi tu o składanie jakiś wielkich ofiar na rzecz potrzebujących, ale by uwrażliwiać dzieci na ludzką biedę. To jest forma jałmużny wielkopostnej, którą złożą dzieci w darze podczas rekolekcji szkolnych.

5. Dzisiaj wolontariusze ze SP w Rdziostowie rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne i ozdoby wielkanocne w ramach szkolnego kiermaszu.

6. Próby chóru o godz. 19.00: poniedziałek - soprany i alty, czwartek  - tenory i basy. Próby te są bardzo ważne, ponieważ dotyczą repertuaru świątecznego. Próba orkiestry: wtorek o godz. 17.00.

7. We czwartek 19.00 próba dla aktorów biorących udział w plenerowej Drodze Krzyżowej. Próba scholi: w sobotę o 9.00 w kościele.

8.Spotkania: w poniedziałek  o 17.00 – ministranci starsi; we czwartek o 18.00 – spotkanie uczniów kl. VIII i 3 Gim. przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania; również we czwartek o 18.30 – spotkanie Akcji Katolickiej – kwadrans biblijny będzie poświęcony rozważaniu Ps. 9 i 10.

9. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w sfinansowaniu kosztów ogrzewania naszego kościoła – rachunek za prąd wynosi 8 900,18. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ten cel. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Koło Gospodyń i Koło Gospodyń będzie rozprowadzało wielkanocne palmy po wszystkich Mszach Św. a dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne, w tym na rehabilitację chorego dziecka Mikołaja.

11. Dziękujemy 34 rodzinom z Osiedla Kolonia za ofiary na sprzątanie naszego kościoła i w miesiącu kwietniu troskę o porządek przejmują rodziny z Osiedla Jurczakówka cz. I i cz. II; Granica cz. I od P. Szkarłatów do P. Kazałów.

12. Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych od numeru.

13. Dziękujemy P. Jackowi Popiołowi i Mariuszowi Sławeckiemu za pracę remontową na plebani. Dziękujemy P. Józefowi i Łukaszowi Kądziołkom za darmowe prace hydrauliczne, P. Wiesławowi Kocembie, Wiesławowi Wilczakowi, Piotrowi Szczerbie za darmowe prace elektryczne, P. Antoniemu Mrozowi za naprawę dzwonów, P. Waldemarowi Musiałowi za darmową pracę ciągnikiem w ogrodzie koło plebani.

14. Ponawiamy prośbę o pomoc w ufundowaniu tegorocznych nagród dla wykonawców najpiękniejszych palm.

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny"
i "Promyczek Dobra". Do nabycia są również płyty Parafialnego Zespołu Sing and Go w cenie 10 zł, jak również świece i baraki paschalne.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

 

 


III Niedziela W. Postu
24.03.2019r.

l.Dzisiąj w niedzielę przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Zachęcamy do udziału
w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek Droga Krzyżowa o godz.16:30 i 19:00 a w niedzielę
o godz. 15:15 i Gorzkie Żale o 16.00. Przyszła niedziela w naszej diecezji jest niedzielą synodalną.
2.W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3.Dzisiaj członkowie Caritas rozpoczynają rozprowadzanie baranków i paschalików. Przy nabyciu
jednego baranka czy wielkanocnej świecy minimalna ofiara wynosi 5 zł. Są również duże świece
wielkanocne - ofiara minimalna 15 zł.

4.0fiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa prosimy składać do skrzynki wiszącej przy bocznym
ołtarzu w kaplicy Krzyża Św.

5.Zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszym kościele odbędzie się konkurs palm w Niedzielę
Palmową. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w ufundowaniu tegorocznych
nagród dla wykonawców najpiękniejszych palm.

6.Wzorem lat ubiegłych GOK w Chełmcu organizuje corocznie po Niedzieli Palmowej, Konkurs
Palm Wielkanocnych dla mieszkańców gminy Chełmiec. Każda palma musi być podpisana: imię
i nazwisko, adres zamieszkania, wiek autora, numer telefonu. Palmy podpisane należy pozostawić
w kościele. W Marcinkowicach palmy będą oceniane w poniedziałek ok. godz. 14.30 - 16.00.
7.Nasz parafialny zespół Sing and Go w tym roku obchodzi 1S-lecie swego istnienia. Z tej racji
zespół postanowił nagrać płytę na której znajduje się 15 utworów. Płyty będą do nabycia w kiosku
parafialnym. Koszt jednej płyty to 10 zł.

8.W przyszłą niedzielę nasza orkiestra będzie uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, którą poprowadzi
KSM.

9.Próby chóru o godz. 19:00 w poniedz. soprany i alty, w czwartek - tenory i basy.
10.W środę 19.00 spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa.

11.W sobotę o godz. 9.00 próba scholi - obecność obowiązkowa.

12.Również w sobotę w domu parafialnym o godz. 18.00 zebranie członków Kasy Wzajemnej
Pomocy Solidarność.

13. Dziękujemy za S ofiar indywidualnych od numeru.

14.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny"
i "Promyczek Dobra".

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


 

2 Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019r.

 

1.Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

2.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w niedzielę o 15.15, w piątek o 16.30 i 19.00, Gorzkie Żale – niedziela o 16.00.

3.We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin Ks. Prałata Józefa Babicza. Księdzu Prałatowi, jak również wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Obejmujemy Was naszymi modlitwami. Zapraszamy do udziału we Mszach św. i przyjęcia Komunii św. Msza św. wieczorna będzie odprawiana przy ołtarzu św. Józefa.

4.We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, jak również do składania na kartkach: intencji, próśb i podziękowań, które będą przeczytane w czasie nowenny. Po nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w domu parafialnym. Informujemy również, że od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane baranki i paschaliki.

5.Spotkania:

-dzisiaj w niedzielę - spotkanie ministrantów na boisku koło szkoły o godz. 13.30

-w poniedziałek po Mszy św. – spotkanie rodziców odpowiedzialnych za przygotowanie I Komunii św.

-we środę – spotkanie kl. VII z rodzicami o godz. 17.00.

-we czwartek – po Mszy św.: zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego

-w piątek – KSM o godz.18.00.

6.Dzisiaj próba orkiestry o godz. 10.00, a w przyszłą niedzielę udział orkiestry we Mszy św. o godz. 10.00.

7.Próby chóru parafialnego o godz. 19.00: w poniedziałek – tenory i basy, we czwartek całość chóru. Członków chóru i orkiestry bardzo prosimy o odpowiedzialne traktowanie prób i występów.

8.Stowarzyszenie Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny zaprasza mężczyzn na IV pielgrzymkę do św. Józefa Oblubieńca NMP Parafia Luszowice – 19.03.2019r. godz.18.00. Szczegóły na plakacie.

9.Dziękujemy za ofiary z racji składki inwestycyjnej w ubiegłą niedzielę i za 24 indywidualne ofiary od numeru. Bóg zapłać.

10.Dziękujemy panom: Stanisławowi i Damianowi Kądziołkom za darmową pracę koparką przy plebani, dziękujemy również panom: Zbigniewowi i Marcinowi Kuźmom, Tadeuszowi Lisowi, Wiesławowi Kocembie, Wiesławowi Wilczakowi i Wojciechowi Zaczykowi za darmową pomoc przy usuwaniu połamanych drzew przy parafii. Dziękujemy także państwu Pacholarzom i p. Alicji Smajdor za prace porządkowe wokół kościoła.

11.Prosimy o ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, które można składać do skarbonki w kaplicy Krzyża św.

12.Ogłoszenia społeczne:

-W Rdziostowie planowane jest utworzenie Koła Gospodyń Wiejskich. Zainteresowane panie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 21.03.2019r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Rdziostowie. Na to spotkanie są również zaproszeni zainteresowani panowie.

-Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków w okresie 02 – 17 kwietnia 2019r.  Na realizację projektów w zakresie: *podejmowania działalności gospodarczej, *rozwijania działalności gospodarczej, *budowa lub dostosowanie obiektów kulturalnych. Więcej informacji na stronie LGD oraz gminy.

13.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


 

I Niedziela W.Postu

10.03.2019r.

1.Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Również dzisiaj po Mszy Św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2.W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza św. dla dzieci. Również za tydzień w niedzielę, 17 marca Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3.Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach w Wielkim Poście, szczególnie prosimy o udział w tych nabożeństwach dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież klas VII, VIII i 3 gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania:

-Droga Krzyżowa: w niedzielę jest o 15.00 – chętnych  do poprowadzenia tego nabożeństwa (grupy działające przy parafii lub osoby  indywidualne) prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. W piątek Droga Krzyżowa o 16.30 i o 19.00.

-Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o 16.00 z kazaniem pasyjnym.

4.We środę przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Zachęcamy do modlitwy za Ojca Św.

5.Spotkania:

-we środę : o 16.00 - DSM – dziewczynki, które chciałyby należeć do tej grupy parafialnej, zapraszamy na spotkanie,

-we czwartek po Mszy św. wieczornej odbedzie się zebranie Akcji Katolickiej w Centrum Społeczno-Kulturalnym, czyli w tzw. Zielonym Domku.

6.Próby chóru: w poniedziałek o 19.00 – głosy żeńskie a we czwartek o 19.00 – całość chóru. W przyszłą niedzielę chór wystąpi na Mszy św. o 10.00.

7.Próby orkiestry: we środę o godz.17.00 i w niedzielę 17.03. o 10.00.

8.Próba scholi przed Drogą Krzyżową o godz. 17.30. Próba scholi przed Mszą św. dla dzieci w sobotę o godz. 9.00. Zbiórka scholi przed Mszą św. dla dzieci w niedzielę o 10.30.

9.Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.

10.Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Chełmiec informuje o możliwości zapoznania się z będącym w trakcie opracowania projektem Studium Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Chełmiec w terminie od 11 do 12 marca 2019r. w Urzędzie Gminy Chełmiec.

11.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

  Ogłoszenie na prośbę Dyrektora Szkoły 

Dyrektor Katolickiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Nowym Sączu ogłasza nabór uzupełniający do zerówki i klasy pierwszej. W szkole realizowane jest jednocześnie kształcenie ogólne szkoły podstawowej i kształcenie muzyczne pierwszego stopnia. Dyrektor serdecznie zaprasza na bezpłatne przesłuchania podczas „DNIA OTWARTEGO”, który odbędzie się w sobotę 16 marca w budynku szkoły w Nowym Sączu ul. Ducha Świętego 2.

                   

                               8. Niedziela Zwykła (03.03.2019 r.)

1. Dzisiaj  po mszy św. o godz. 11:30 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne, które zakończy się we wtorek. Porządek nabożeństwa jest następujący:
Niedziela:
* godz. 12:30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu
* godz. 16:00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta
Poniedziałek:
* godz. 6:30 – Msza Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu
* godz. 9:00 – Adoracja dla mężczyzn
* godz. 10:30 – Adoracja dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z Marcinkowic
* godz.16:00 – Adoracja dla wszystkich prowadzona przez Akcję Katolicką
* godz. 16:30 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
* godz. 17:00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta
Wtorek:
* godz. 6:30 – Msza Święta i Wystawienie Najświętszego Sakramentu
* godz. 9:00 – Adoracja dla kobiet
* godz. 15:00 – Adoracja dla dzieci kl 0 do VI ze Szkoły Podstawowej z Rdziostowa
* godz.16:00 – Adoracja dla wszystkich prowadzona przez przez Caritas
* godz. 16:30 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
* godz. 17:00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta
W godzinach, których do adoracji nie wyznaczono żadnych grup, ma ona charakter prywatny. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie i prywatnej adoracji Najświętszego Sakrament.

2. W środę przypada Popielec. Porządek mszy św. o godz. 630, 1000, 1700. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w Popielec wszystkich obowiązuje powstrzymanie się
od pokarmów mięsnych. Osoby w wieku od 18 do 60 roku życia mają obowiązek pod grzechem ciężkim zachować tzw. post ścisły, tj. trzy posiłki w tym tylko jeden posiłek do sytości. W Środę Popielcową ofiary na tacę przeznaczone są na cele charytatywne diecezji tarnowskiej.
3. W poniedziałek święto św. Kazimierza królewicza. Odpust w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu.
4. W czwartek przypada I czwartek m-ca. Szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz
za kapłanów.
5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W naszym kościele będą one odprawiane
w piątek o godz.16:30 i 19:00 a w niedzielę o godz. 15:15. Koronka do Bożego Miłosierdzia o 16:10.
6. W niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16:00. Kazanie pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Daniel Syjud wikariusz z Trzetrzewiny.
7. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona na cele inwestycyjne
w naszej parafii.
8. Zmarł ks. Henryk Boguszewski, którego pogrzeb odbył się w czwartek, msza św. za zmarłego zostanie odprawiona w naszym kościele w środę o godz. 10:00.
9. Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych od numeru.
10. W miesiącu marcu rejonem odpowiedzialnym za sprzątanie kościoła jest Kolonia. Dziękujemy tym, którzy w ubiegłym miesiącu złożyli na ten cel ofiarę, były to 33 rodziny, czyli 50%
11. Spotkania:
-w poniedziałek spotkanie ministrantów młodszych i aspirantów o 16:00 oraz próba chóru od 19:00 – tenory
i basy, w czwartek o 19:00 całość chóru,
-w środę próba orkiestry o 17:00,
-w czwartek o 17:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III gim. i kl 8. Natomiast o godz. 17:30 spotkanie AK, podczas którego rozważany będzie Psalm 7 i 8.
-w piątek spotkanie rodziców i dzieci przed I komunią świętą.
12. Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież kl. 7 na raban wielkopostny w Domu Rekolekcyjnym Efez
w dniach od 15.03 do 17.03. Więcej informacji na plakacie i u animatorów.
13. Ogłoszenie społeczne: Od 04.03 do 14.03 w Domu Parafialnym w godz. od 16:00 do 18:00 przyjmowane będą wpłaty podatku od nieruchomości oraz opłaty za śmieci.
14.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”, i marcowy nr „Naszej Wiary”.
Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

 7. Niedziela Zwykła
24.02.2019 r.

1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy niedzielę synodalną. Zachęcamy wszystkich do gorącej modlitwy w intencji dobrych owoców synodu.
2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – wynagradzamy Boskiemu Sercu Zbawiciela grzechy ludzkości i modlimy się za misje i I sobota miesiąca – poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP. Msze Św. wotywne w I piątek o godz. 6.30 i 17.00,
a w I sobotę o 6.30.
3. Spowiedź przed I piątkiem: we czwartek od 16.00 – bardzo prosimy na tę spowiedź dzieci szkół podstawowych i gimnazjum oraz w piątek od godz. 16.00. Bardzo prosimy
o zachowanie tego porządku.
4. W I piątek kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. ks. Krzysztof
od 11.30, ks. Sebastian od 8.00.
5. W przyszłą niedzielę 3 marca rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne, które będzie trwać do wtorku. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszy o 11.30, a zakończy  o godz. 16.00 i będzie mieć charakter prywatny. Program na poniedziałek i wtorek zostanie podany za tydzień.
6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła.
W połączeniu z częścią ofiarami ze składki inwestycyjnej zapłaciliśmy rachunek za ogrzewanie.
7.Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.
8.Spotkania:
-w poniedziałek próba chóru od 19.00 – soprany i alty,
-w środę próba orkiestry o 17.00. Prosimy wszystkich należących do orkiestry,
 aby nie zapomnieli o próbie,
-w środę o 16.00 spotkanie DSM, a o 19.00 spotkanie Grupy Mężczyzn św. Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn.
-w czwartek próba chóru o 19.00 – całość chóru.
-w sobotę próba scholi o 9.00, zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą włączyć się
   w życie naszego kościoła.
9.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

6. Niedziela Zwykła

17.02.2019r.

1.We środę Nowenna do MBNP. Zapraszamy do licznego udziału w nowennie.W tym tygodniu w piątek obchodzimy Święto Katedry św. Piotra, Apostoła, a w sobotę wspominamy św. Polikarpa, bp. i męcz.

2.W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Także w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 zaśpiewa nasz chór parafialny.

3.Spotkania: * w poniedziałek i czwartek o 19.00 – całościowe próby chóru. Obecność chórzystów na próbach obowiązkowa; * we czwartek o godz. 17.30 – zebranie Akcji Katolickiej; również we czwartek po Mszy Św. - spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

4.Dziękujemy za ofiary złożone z racji składki na inwestycje w naszej parafii oraz za 9 ofiar indywidualnych od numeru.

5.Organizujemy zbiórkę makulatury na misje, która będzie trwała przez dwa tygodnie. Makulaturę prosimy składać w garażu Ks. Krzysztofa.

6.Teksty artykułów do Naszej Wiary należy przesłać do poniedziałku 18.02.2019r.

7.Ogłoszenia społeczne:

-Urząd Gminy Chełmiec informuje, że Filia Gminnej Biblioteki Publicznej została przeniesiona do Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach.

-Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach ogłasza rekrutację dzieci z rocznika 2013 i młodsze do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej – z rocznika 2012. Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub do szkoły można złożyć w dniach od 18.02. - 15.03.2019r. w sekretariacie szkoły.

-Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie informuje, że rozpoczęto zapisy do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I trwa od 18.02. - 15.03.2019r. Stosowne druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej.

-W Remizie OSP w Klęczanach wydawane są nakazy płatnicze podatku na rok 2019: we wtorek 19.02.2019r. - od godz. 8.00 – 13.00 oraz we środę 20.02.2019r. - od godz. 13.00 – 17.00.

8.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nasza Wiara i dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

Wszystkim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 


 

5 Niedziela Zwykła

10.02.2019r.

1. W tym tygodniu we czwartek wspominamy w liturgii Kościoła św. Cyryla i Metodego, Bp., patronów Europy.

2. W poniedziałek Światowy Dzień Chorego.  W naszej parafii Msza Św. za chorych i tych, którzy się nimi opiekują, połączona z udzielaniem Sakr. Namaszczenia Chorych o godz. 15.30. Po Mszy Św. Krótka adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Chorych, którzy mogą przybyć do kościoła, serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, przygotowywane przez Parafialny Oddział Caritas. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Nie będzie już Mszy Św. o  godz. 17.00.

3. Spotkania: *w poniedziałek i czwartek o 19.00 – całościowe próby chóru;*we środę o 16.00 – DSM.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 zagra nasza Orkiestra Parafialna. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na ich Mszę Św. o godz 11.30.

5. Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.

6. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w sfinansowaniu kosztów ogrzewania naszego kościoła – rachunek za prąd wynosi 8 836,38. W związku z tym w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ten cel. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Informujemy, że decyzją Pana Wójta Filia Biblioteki Gminnej mieszcząca się w naszym domu parafialnym została przeniesiona w inne miejsce. Parafialna Biblioteka pozostaje w domu parafialnym i można wypożyczać książki w godzinach otwarcia czyli od poniedziałku do piątku – od 17.00 – 19.00.

8. Rada Duszpasterska Naszej Parafii - której zebranie odbyło się w ubiegłą niedzielę – upoważniła Proboszcza do zwrócenia się z prośbą do wszystkich parafian o kontynuację w roku 2019 tzw. zbiórki od numeru w kwocie 100 zł. Mamy w planie poważne inwestycje w Naszej Parafii takie jak np. budowa dzwonnicy, instalacja wydajniejszego ogrzewania w kościele, montaż nowego nagłośnienia czy adaptacja dla potrzeb wiernych krużganków nad nawami bocznymi i remont dachu kościelnego. Środki finansowe z tych ofiar i nie tylko będziemy gromadzić na koncie parafialnym i jeśli zgromadzimy odpowiednią kwotę przystąpimy do realizacji inwestycji. Dlatego prosimy o Waszą życzliwość w tej materii.

9. Ogłoszenie społeczne: *Gabinet weterynaryjny informuje, że szczepienie psów przeciw wściekliźnie odbędzie się w Woli Marcinkowickiej, Klęczanach i Marcinkowicach w sobotę 16.02.2019r., a w Rdziostowie 23.02.2019r, w tych samych miejscach co w latach poprzednich.*Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach informuje, że w okresie od 18.02 – 15.03. br. prowadzone będą w szkole zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej i zapisy do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2019/2020. Do klasy pierwszej: dzieci 7 – letnie – rocznik 2012; mogą być również – na wniosek rodziców – dzieci 6 – letnie. Do Oddziału Przedszkolnego: dzieci 6 – letnie, rocznik 2013. Mogą być również dzieci 5 i 4-letnie.*Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmcu prowadzi rekrutacje uczestników projektu "Dodaj lat do życia, nasz senior szczęśliwy senior" mający na celu wzmocnienie aktywności seniorów Gminy Chełmiec. Osoby chętne w wieku 55+ proszę o kontakt z sołtysem wsi Katarzyną Bobak.*Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu zaprasza na wystawę IKON. „Ikona Świat Nadprzyrodzony...“ pisanych przez Zenona Tabora. Otwarcie wystawy 15.02.2019r. godz.17.00 Centrum Społeczno-Kulturalne w Marcinkowicach.


10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nasza Wiara i dla dzieci Promyczek Dobra.

 Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

  

 


III Niedziela Zwykła (Niedziela Synodalna)
27.01.2019r.

Z okazji niedzieli synodalnej dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Synodalnemu za zaangażowanie w prace synodu. Zachęcamy wszystkich parafian do angażowania się w prace zespołu poprzez wyrażanie swoich pomysłów, idei związanych z tematami omawianymi w ramach prac synodalnych. Nade wszystko prosimy o modlitwę w intencji synodu.
W tym tygodniu wspominamy: * w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kościoła, *we wtorek –  święto Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie,* we czwartek – św. Jana Bosko, prezb.
We czwartek spowiedź przed I piątkiem miesiąca od godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie dzieci szkół podstawowych i młodzież. Bardzo prosimy o zachowanie tego porządku spowiedzi tak, aby w I piątek nie tworzyły się ogromne kolejki do konfesjonałów.
W I piątek miesiąca wynagradzamy Boskiemu Sercu Zbawiciela za nasze grzechy. Modlimy się również za misje i misjonarzy. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych: Ks. Krzysztof od godz. 10.30, a Ks. Sebastian od godz. 11.00.
W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. Będą sprawowane w naszym kościele: o 6.30, 10.00 i 17.00. Jest to także I sobota miesiąca i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Poświęcenie gromnic w naszym kościele na wszystkich Mszach Św. Uroczysta procesja z gromnicami na Mszy Św. o godz. 10.00. W tym dniu przypada również 44 rocznica święceń biskupich Władysława Bobowskiego, bp. seniora.
Próba chóru dzisiaj przed jasełkami o godz. 16.30, a po jasełkach spotkanie opłatkowe dla chóru.
W imieniu KSM naszej parafii zapraszamy na jasełka, dzisiaj o godz. 17.00. Dochód z jasełek przeznaczony będzie na pomoc bardzo choremu dziecku z naszej parafii – Zuzi.
Spotkanie noworoczne Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich członków rady.
W związku z przeniesieniem kancelarii parafialnej do nowych pomieszczeń na plebanii, zmieniają się również godziny urzędowania w kancelarii. Godziny otwarcia są następujące: codziennie od poniedziałku do piątku – rano 30 minut po Mszy św., wieczorem – 60 minut przed i po Mszy św.. Do chorego i w sprawach pogrzebu o każdej porze. W niedziele i święta kancelaria jest nieczynna. Bardzo prosimy o uszanowanie tego porządku pracy kancelarii parafialnej.
Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne od numeru.
Ogłoszenie społeczne: Urząd Gminy w Chełmcu informuje o możliwości udziału w projekcie „Klikam z głową” podnoszącym kompetencje cyfrowe, w tym usług e-publicznych wśród mieszkańców którzy ukończyli 25 lat. Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny. Szczegóły na plakacie.
Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 


II Niedziela Zwykła

20.01.2019r.

1.      Do piątku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Równocześnie w Panamie odbywają się Światowe Dni Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem. Obejmijmy modlitwą te wydarzenia.

2.      Dzisiaj obchodzi swoje imieniny Ks. Sebastian. Składamy mu najlepsze życzenia, powierzamy Panu Bogu jego posługę w naszej parafii i opiece Matki Niepokalanej, otaczamy naszą modlitwą.

3.      W tym tygodniu wspominamy: * w poniedziałek – św. Agnieszkę, dziew. i męcz., to jest także Dzień Babci, * we wtorek – św. Wincentego Pallottiego, prezb. - to jest zaś Dzień Dziadka – polecajmy Bogu w naszych modlitwach nasze babcie i naszych dziadków, * we czwartek – św. Franciszka Salezego, bp. i dok. Kościoła, * w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. W tym dniu przypada 5. rocz. święceń biskupich Stanisława Salaterskiego, bp. pomocniczego w Tarnowie, * w sobotę – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.

4.      Następna niedziela to Niedziela Synodalna.

5.      W przyszłą niedzielę Mszą Św. o godz. 11.30 rozpocznie się Noworoczne Spotkanie Opłatkowe organizowane przez Fundację Sądecką i Towarzystwo „Sądeczanin”.

6.      Próba jasełek całościowa z Chórem Parafialnym - w poniedziałek  o 19.00 – obecność obowiązkowa. Kolejna próba jasełek we środę - o 19.00 – również obecność obowiązkowa.

7.      27.01.2019r. w niedzielę o godz. 17.00 w Domu Parafialnym – premiera jasełek, na którą KSM serdecznie zaprasza. Dochód z jasełek przeznaczony będzie na pomoc bardzo choremu dziecku - Zuzi. Dziecko czeka na przeszczep wątroby.

8.      We czwartek -  24. 01. 2019r. - o godz. 18.00 – zebranie opłatkowe Akcji Katolickiej.

9.      Próby orkiestry – według planu Kapelmistrza.

10.  Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.

11.  Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019r.

1.      Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna okres zwykły.

2.      W tym tygodniu czcimy:

- we czwartek św. Antoniego, opata

- w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.

3.      We środę o 17.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

4.      We środę po nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

5.      We czwartek w Kościele Katolickim jest obchodzony Dzień Judaizmu.

6.      W piątek 18.01. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25.01.

7.      W sobotę o godz. 9.00 próba scholi. Zapraszamy dzieci od klasy 3.

8.      W niedzielę swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz Ks. Sebastian Musiał. Z okazji imienin życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Niepokalanej, wszelkiej pomyślności i zdrowia. Do życzeń dołączamy dar modlitwy w Jego intencji. Msza Św. w Jego intencji będzie odprawiona w niedzielę o godz. 8.30.

9.      W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza Św. dla dzieci. Zapraszamy.

10.  Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych.

11.  Ruch - Światło – Życie Diecezji Tarnowskiej zaprasza na oazę ewangelizacji, która odbędzie się w dniach 21 – 26. 01. 2019r. Zapraszamy młodzież z klas 7, 8 i III gimnazjum oraz starszych. Więcej informacji na plakacie i na stronie: www.oazatarnow.pl

12.  Zachęcamy do nabycia prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim bardzo ciekawy artykuł o sakramencie Chrztu św. oraz mały obrazek z modlitwą męża za żonę. Dla dzieci jest Promyczek Dobra.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

        

 


Objawienie Pańskie

06.01.2019r.

 

1.      Dzisiaj jest dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka – modlimy się za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy z naszej diecezji. Składka przeznaczona na cele misyjne. Dzisiaj także grupy kolędnicze „Trzech Króli” po rozesłaniu na Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczną kolędowanie po domach naszej parafii.

2.      Dziękujemy za wsparcie akcji kolędników misyjnych. Jest organizowany  wyjazd do Szymbarku koło Gorlic na diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w najbliższą sobotę tj. 12. 01. 2019r. Chętnych uczestników uczniów prosimy o zgłaszanie się do katechetów w swoich szkołach. Katecheci udzielą dokładnych informacji o spotkaniu.

3.      Nasz Chór Parafialny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczął współpracę z Chórem Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu pod dyrekcją Pani Dr Renaty Jonakowskiej – Olszowskiej. Dzisiejszy wspólny koncert kolędowy tych chórów odbędzie się w naszym kościele w czasie i po Mszy Św. o godz. 16.00. Koncert ten będzie w miejsce styczniowej niedzielnej adoracji.

4.      Przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia.W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5.      Dziękujemy serdecznie za 3 ofiary indywidualne.

6.      Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim artykuł – Jaki los czeka nieużywane kościoły? oraz Dlaczego warto ślubować przed ołtarzem? Jest Promyczek Dobra.

 

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa!

 

Niedziela Synodalna!

30.12.2018r.

1.      W poniedziałek – wsp. św. Sylwestra I, pap. O godz. 16.00 Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego z okolicznościowym kazaniem. Będzie to okazja  do przeproszenia Boga za popełnione winy i za niewykorzystane łaski w ciągu kończącego się roku. Jest to także dzień wdzięczności za otrzymane od Boga dobrodziejstwa.

                Zaś o godz. 23.45 w poniedziałek odbędzie się dziękczynno – błagalna adoracja, o godz 24.00 Msza Św., a

                po niej wspólnotowe powitanie Nowego Roku – chlebem i solą.

2.      Również w poniedziałek o godz. 23.15, czyli wcześniej niż zwykle - Msza Św. dziękczynna przy kaplicy Bożego Serca nad Smolnikiem.

3.      We wtorek Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Św. - niedzielny. To również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do służby Bogu, pierwszy piątek – nabożeństwa wynagradzające Boskiemu Sercu Zbawiciela i modlitwa za misje o 6.30 i 17.00, pierwsza sobota miesiąca.

5.      W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Kadzidło można będzie nabyć  u wolontariuszy z Parafialnego Oddziału Caritas przed każdą Mszą Św. Ofiary na tacę w Święto Trzech Króli przeznaczone są na cele misyjne. By powrócić do staropolskiej tradycji w Uroczystość Objawienia Pańskiego grupy kolędnicze „Trzech Króli” po rozesłaniu na Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczną kolędowanie po domach naszej parafii. Próba dla grających role mędrców odbędzie się w środę 02.01. o godz. 17.30.

6.      W niedzielę 06.01. na Mszy Św. o godz. 10.00 będziemy gościć Zespół Regionalny „NISKOWIOKI”. Po Mszy Św. zespół da króciutki koncert, a dzieci z naszej parafii, tańczące w zespole będą zbierały datki na pokrycie kosztów wyjazdu zespołu na festiwal do Bułgarii. Również 06.01. nasz Chór Parafialny o godz. 13.15 da koncert w Bazylice św. Małgorzaty, a potem o godz. 16.00 w Marcinkowicach będzie śpiewał na Mszy Św. i da również koncert.

7.      Spotkania: we środę DSM o godz. 16.00, we czwartek o godz. 17.30 Akcja Katolicka – w ramach kwadransa biblijnego rozważane będą Psalmy 3 i 4. Próba chóru również we czwartek 03.01. o godz. 19.00.

8.      Pragniemy bardzo serdecznie podziękować kolędnikom misyjnym, uczniom szkół podstawowych z Marcinkowic i Rdziostowa oraz ich rodzicom, opiekunom, za przygotowanie strojów, podjęty trud oraz poświęcony czas, za piękne świadectwo o Chrystusie. Dziękujemy także, wszystkim parafianom, którzy przyjęli kolędników, przekazali ofiary na cele misyjne, a także ich ugościli. Zebrano kwotę 5841,32 zł. Bóg zapłać.

9.      Dziękujemy pięknie za 5 ofiar indywidualnych od numeru.

10.  Dziękujemy również za ofiary na sprzątanie kościoła w miesiącu grudniu parafianom z Klęczan - Roli i Zagórza oraz Dziołu i prosimy o to parafian z Klęczan – Półrolka, Przyczki, Pierzwiączki oraz  Domów znad szosy, a także Domów przy Zespole Szkół i Bloku B.

11.  Zwrócono się do nas z prośbą o ogłoszenie apelu do wszystkich świętujących nadejście Nowego Roku o nieużywanie petard i materiałów hukowych ze względu na zwierzęta domowe.

12.  Zachęcamy do nabycia gazetki parafialnej „Nasza Wiara” i kalendarzy parafialnych.

 

 


IV NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018
Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. W dzisiejszym „Gościu Niedziel.” dodatek w postaci wkładki, która zawiera testy biblijne i modlitewne do wykorzystania przy Wieczerzy Wigilijnej. W wigilię nie ma Mszy Św. wieczornej; zapraszamy natomiast na ostatnie Roraty o godz. 6.30. Po tym nabożeństwie można będzie zabrać ze sobą „światło betlejemskie”, które międzynarodowa sztafeta harcerska dostarczyła z Betlejemskiej Groty. O północy tradycyjna „Pasterka”. Zapraszamy bardzo gorąco na tę Mszę Św., aby w ten sposób przywitać Nowonarodzonego Chrystusa. Jest na świecie wiele wspólnot chrześcijańskich, które chciałyby taką Mszę Św. sprawować, ale czy to z braku kapłanów lub innych przyczyn nie mogą. Ceńmy sobie tę możliwość. W czasie pasterki będzie zbierana składka na Fundusz Obrony Życia.
We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Św. jak w każdą niedzielę.
We środę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. - jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy Św. o godz. 16.00. Na Mszy Św. o godz. 10.00 śpiewać będzie nasz Chór Parafialny. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II.
We czwartek 27 grudnia - świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, rano po Mszy Św.  poświęcenie wina.
W piątek 28 grudnia – świętych Młodzianków, męczenników; tego dnia modlimy się szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych.  
W przyszłą niedzielę Święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ nasza Kaplica Dworska jest pod wezwaniem św. Rodziny, dlatego w przyszłą  sobotę zostanie w niej odprawiona Msza św.  o godz. 17.00.  Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy Św. Kaplica Dworska to nasz pierwszy kościół parafialny.
26. 12. o godz. 11.30 będą uroczyście posłani „kolędnicy misyjni”. Prosimy o przyjęcie tych dzieci. Ofiary, które zbierają są w całości przeznaczone na pomoc dzieciom z krajów misyjnych.
Pragniemy bardzo gorąco podziękować za darmową pomoc w przygotowaniu kościoła i parafii na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Dudom za dar wielu choinek; Panu Mariuszowi Jopowi za usługi transportowe; Panu Inżynierowi z synem za artystyczne ubranie własnym kosztem choinek w prezbiterium kościoła; Państwu Agacie, Piotrowi i Mateuszowi Sowom, Panu Patrykowi Cięciwie, za ogrom społecznej pracy przy wykonaniu tegorocznej szopki. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń i ze Stowarzyszenia Gospodyń za przyszycie mocowań do nakładek na ławki w  naszym kościele. Niestety z powodów technicznych nie udało się na wszystkie ławki przed świętami. Reszta będzie zrobiona po świętach. Dziękujemy również Panu Piotrowi Szczerbie za wszelkie prace elektro- wideofoniczne przy plebani. Dziękujemy Panom Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocębie, Sławomirowi Kaflowi, Stefanowi Olszakowi za prace elektryczne przy naszym kościele przed świętami.
Dziękujemy także za 6 ofiar indywidualnych w kopertach, w tym 3 ofiary wpłacone na konto parafialne.
Od 27.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. My kapłani pragniemy przynieść do rodzin naszej parafii Boże błogosławieństwo i lepiej poznać parafian. Pragniemy porozmawawiać o problemach radościach i tam gdzie jest to możliwe skierować pomoc. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy wspólną modlitwą i pokropieniem domu wodą święconą. Nie chcemy się czuć intruzami i nieproszonymi gośćmi. Jeżeli ktoś nie życzy sobie odwiedzin kapłana wystarczy nie otwierać drzwi, bądź nie obrażając ministrantów, powiedzieć im o swojej decyzji. Wszystkim tym, którzy nas życzliwie przyjmą składamy już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”. Program wizyty duszpasterskiej został wydrukowany na kartkach można je zabrać do domu. Będzie również na stronie parafii w internecie.
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczny „Gość Niedziel.” z wspomnianą już wkładką wigilijną, „Mały Gość Niedzielny”. Przed kościołem członkowie Akcji Kat. rozprowadzają kalendarz parafialny.

 


 

III NIEDZIELA ADWENTU

16. 12. 2018

1.      Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Również dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2.      We środę 19.12. parafialna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Pierwsza Msza Św. o godz. 10.00.  Plan spowiedzi:  przed południem: od 10.00 do 12.00, po   południu: od 15.00 do 18.00 - z półgodzinną przerwą o godz. 16.30. O 18.00 zostaną odprawione Roraty. W środę wypada także nowenna do MB. Nieustającej Pomocy, która zostanie połączona z nowenną do Dzieciątka Jezus.

3.      We czwartek przypada 23. rocz. śmierci śp. ks. prałata Józefa Góry – wieloletniego proboszcza w Marcinkowicach. Msza Św., o wieczną radość dla niego, zostanie odprawiona o godz. 6.30.  

4.      W sobotę ze względu na prace przygotowawcze do świąt nie będzie Mszy Św. wieczornej w naszym kościele.

5.      Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców o zezwolenie i zmotywowanie swoich dzieci do udziału w akcji „kolędnicy misyjni”. Prosimy rodziców o przygotowanie strojów. Potrzebni i mile widziani są opiekunowie dla poszczególnych grup.

6.      Spotkania: * w poniedziałek o 16.00 kolędnicy misyjni i ministranci, * we środę  o 16.00 DSM, we czwartek o 17.30 Akcja Katolicka, w piątek o 19.00 KSM.

7.      Próba jasełek we środę o 19.00 – akt 2, we czwartek o 19.00 – akt 1.

8.      Próba chóru: w poniedziałek o 19.00 wszyscy chórzyści i we czwartek o 19.00 również wszyscy. Próba orkiestry według planu kapelmistrza.

9.      W sobotę Ruch – Światło – Życie odwiedzi chorych ks. Sebastiana z życzeniami świątecznymi, a KSM chorych ks. Krzysztofa od godz. 9.00.

10.  Pan organista i pan kościelny bardzo dziękują za życzliwe  przyjęcie ich przez parafian przy okazji roznoszenia opłatków wigilijnych. Jednocześnie informujemy tych, którzy z różnych przyczyn nie otrzymali opłatków, że można jeszcze je nabyć, w zależności od rejonu parafii, u pana organisty lub u pana kościelnego dzisiaj i w kolejne dni adwentu.

11.  Z okazji świąt możemy pomóc ubogim i potrzebującym przez złożenie ofiary pieniężnej na ten cel do skrzynki Św. Antoniego. „Bóg zapłać”

12.  Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji składki na inwestycje parafialne i za 3 ofiary indywidualne w kopertach.

13.  Dziękujemy również panom: Jackowi Popiołowi za prace remontowe na plebani, Łukaszowi i Józefowi Kądziołkom za darmowe prace hydrauliczne na plebani, Wiesławowi Wilczakowi i Wiesławowi Kocembie za darmowe prace eletryczne w parafii, Jerzemu Sikorskiemu za darmowe prace dekarskie wokół plebani, Piotrowi Sowie za prace stolarskie na plebani, Tadeuszowi Lisowi, Zbigniewowi i Marcinowi Kuźmie za darmowe prace porządkowe w parafii. „Bóg zapłać”.        

14.  Ogłoszenia społeczne: * Szpital Powiatowy w Limanowej informuje, że jeszcze do końca roku realizuje projekt: „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego”. Osoby zainteresowane mogą się jeszcze zarejestrować oraz uzyskać szczegółowe informacje pod numerem 18- 33-01-750. *Przeczytać komunikat komitetu poparcia pod apelem o przywrócenie jednoski wojskowej......

15.  Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim płyta z najpiękniejszymi polskimi kolędami ,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

16.  W zwiąyku z tym, że od dzisiaj nie będą czytane intencje mszalne, zostały wydrukowane i można je zabrać do domu ze stolika przed kościołem.

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

        

 


 

 

Odwiedzin :
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach