2018-11-15     Amielii, Idalii, Leopolda     "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo    
Strona główna -> OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 


 

32 Niedziela Zwykła

1.      Obchodzimy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. Dziękujemy za przystrojenie domów flagami narodowymi. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę, o ciągłej trosce o Ojczyznę i o  nieustannym ożywianiu postaw patriotycznych.

2.      W tym tygodniu czcimy: * poniedziałek – św. Jozafata, bpa i męcz.,* wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.* sobota – św. Elżbietę Węgierską, zak.

3.      We środę o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie nowenny będziemy  wypraszać potrzebne łaski dla nas, naszych rodzin, naszej parafii, Ojczyzny. Będziemy modlić się również za naszych zmarłych. Zapraszamy serdecznie. Po nabożeństwie o 18.00 spotkanie członków Caritas.

4.      W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza Św. dla dzieci. Zapraszamy serdecznie naszych najmłodszych parafian.

5.      Spotkania: * w środę  o 16.00 – aspiranci, * we czwartek o 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, * w piątek o 19.00 KSM.

6.      W poniedziałek o 19.00 próba chóru parafialnego. Gratulujemy naszemu chórowi pięknego występu wczoraj w kinie Sokół w ramach widowiska historyczno – muzycznego z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Próba orkiestry w tym tygodniu wg ustaleń pana kapelmistrza.

7.      15 listopada we czwartek w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu po Mszy św. o godz. 18:00, w ramach programu Niepodległa, odbędzie się koncert 9 chórów szkół muzycznych I i II st z Małopolski południowo-wschodniej pt. Dla Niepodległej. Połączone chóry zaśpiewają także podczas Mszy św. Koncertowi towarzyszy niepodległościowy mapping na frontonie budynku Zespołu Szkół Katolickich w godz. 17:20, 20:00 i 20:35. na koncert i mapping zaprasza Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe.

8.      Ruch Światło-Życie zaprasza na andrzejki rodzinne 17 listopada od godz. 18:00 w domu parafialnym. Wstęp 5 zł. Bilety do nabycia u animatorów i w zakrystii.

9.      Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkie kobiety: żony, matki, babcie i dziewczęta od 18 roku życia na pierwsze takie w naszej Diecezji – rekolekcje dla kobiet. Odbędą się one w dniach od 16 do 18 listopada w domu rekolekcyjnym Efez w Czchowie. Szczegółowe informacje na plakacie.

10.  Próba scholi przed występem w sobotę o 9.00 w domu parafialnym.

11.  W listopadzie  w szkołach na terenie naszej parafii jest organizowana akcja charytatywna dla dzieci i ich rodzin z parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie. Zbierane są przybory szkolne, niezniszczone zabawki, słodycze i artykuły długoterminowe, środki czystości, chemia gospodarcza. Liczymy na wsparcie tej akcji i otwarość serc.

12.  W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane"chlebki miłosierdzia" w cenie 5 zł. Dochód będzie przeznaczony na pomoc najuboższym, a szczególnie dzieciom cierpiącym z powodu niedożywienia .

13.  Dziękujemy panom, którzy pracowali przy czyszczeniu rynien na naszym kościele, plebanii, domu parafialnym, a wcześniej na Dworskiej Kaplicy. Dziękujemy również panom Józefowi i Łukaszowi Kądziołkom oraz panu Andrzejowi Piszczkowi i jego pomocnikom za darmową pomoc przy usuwaniu awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej przy plebani.

14.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim dodatek tarnowski opisujący bitwę pod Marcinkowicami i wydarzenia na naszym terenie poprzedzające odzyskanie niepodległości. Warto nabyć ten numer jako pamiątkę wydarzeń historycznych. Do nabycia są również: "Nasza Wiara", Kalendarz Parafialny na 2019, oraz dla najmłodszych: Promyczek Dobra.

 

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

2018-11-04

1.      W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

2.      W tym tygodniu wspominamy:

-         w piątek Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

-         w sobotę św. Leona Wielkiego, pap. i dok. Kościoła.

3.     W przyszłą niedzielę przypada 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Msza Św. o godz. 1000 będzie miała uroczystą oprawę; rozpocznie się montażem słowno–muzycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Marcinkowicach.  Na Święto Niepodległości postarajmy się przystroić nasze domy flagami narodowymi.

4.      Dziękujemy   wszystkim za liczny udział  w nabożeństwach żałobnych na naszych cmentarzach. Dziękujemy również za ofiary składane z racji   tzw. Wypominek. Ofiary te będą też przeznaczone  na cele diecezjalne i  parafialne.  Dziękujemy za ofiary na nasze Seminarium Duchowne. Różaniec za dusze wypominane będzie odprawiany w naszym kościele przez cały miesiąc listopad, w dni powszednie, po Mszy Św. wieczornej, w niedzielę o 16.00.

5.      W przyszłą niedzielę tradycyjna składka remontowo-inwestycyjna.  Zbieramy na remont i urządzenie nowej kancelarii parafialnej, ponieważ takie zarządzenie Ks. Biskupa znajduje się  w dekrecie  po wizytacji.  

6.      Dziękujemy za 1 ofiarę od numeru i prosimy o dalszą pomoc.

7.      Dziękujemy 46 rodzinom z wyznaczonego regionu za troskę o nasz kościół w miesiącu październiku i prosimy w miesiącu listopadzie rodziny z dzielnic Stawiska i Drzykowa.   

8.      Spotkania:

- we wtorek o 18.00  Akcja Katolicka

- we środę o 16.00 Aspiranci, DSM

- w piątek o 19.00 KSM

9.      Próby chóru parafialnego:

- w poniedziałek od 19.00 do 20.00 soprany i alty, a od 20.00 do 21.00  tenory i basy

- w czwartek o 18.50 próba chóru z orkiestrą w kinie Sokół

- w piątek próba od 16.00 do 20.00 w kinie Sokół

- w sobotę od 9.00 do 13.00 próba generalna, a o godz. 17.00 występ.

10.   Próba orkiestry parafialnej w niedzielę o 11.00.

11.  We wtorek o 19.00 pierwsza próba jasełek w Domu Parafialnym.

12.  Ogłoszenie społeczne: Urząd Gminy Chełmiec zaprasza wszystkich seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia na szkolenie z obsługi tabletu. Po szkoleniu każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie tablet. Zapisy na szkolenie w Domu Kultury w Marcinkowicach, w czwartki i piątki w godzinach 14.00 do 19.00. Termin zapisów upływa 15 listopada.

13.    Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny,  jest już nowe wydanie „Naszej Wiary”. Można też zakupić Kalendarz Parafialny na rok 2019, z bardzo ciekawymi zdjęciami. Dla najmłodszych jest: Promyczek Dobra,            

 


 

XXX Niedziela Zwykła

28.10.2018

1.      Przeżywamy dzisiaj niedzielę synodalną. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji Synodu i jeszcze większego zaangażowania się w prace Synodu i w związku z tym zamieszczamy na naszej stronie parafialnej materiały synodalne, które można przeczytać, a następnie najlepiej pisemnie wyrazić swoje przemyślenia i wrzucić je do skarbony św. Antoniego./Materiały Synodalne poniżej ogłoszeń/

2.      Dzisiejsza niedziela jest również wspomnieniem Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła.

3.      W poniedziałek o godz. 8.30 kapłani udadzą się do chorych i starszych. Prosimy zgłosić u nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. chorych, którzy pragną przyjąć Komunię Św w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.

4.      We środę zakończenie nabożeństw różańcowych.

5.      Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństw rano i wieczorem. We środę będziemy służyć w konfesjonale od godz. 15.00. Zapraszamy.

6.      We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. Uwaga: nie będzie Mszy Św. o godz. 11.30 i wieczorem o 16.00. O godz. 13.00 rozpocznie się nabożeństwo żałobne przy grobach Legionistów.  Po procesji żałobnej Msza Św. w kaplicy cmentarnej.  Składka w czasie nabożeństwa na cmentarzu będzie przeznaczona na cele misyjne. W uroczystość Wszystkich Świętych u bramy naszego cmentarza tradycyjna zbiórka pieniężna na Seminarium Duchowne w Tarnowie.   Również na nowym cmentarzu w Rdziostowie i sąsiednim cmentarzu ofiar zbrodni niemieckich z czasów II wojny światowej zostanie odprawione żałobne nabożeństwo, które rozpocznie się o godz. 13.00.

7.      W piątek Dzień Zaduszny. Msze Św. w naszym kościele o godz.: 6.30 i 17.00. O godz. 10.00 Msza Św. w Kaplicy Dworskiej. Różaniec żałobny połączony z wypominkami będzie w naszym kościele odprawiany  do końca miesiąca listopada; w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, w niedziele przed Mszą Św. o godz.16.00.

8.      W dniach od 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny, ofiarować go za zmarłych, i w ten sposób możemy pomóc duszom czyśćcowym. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić następujące warunki:

-         spowiedź sakramentalna,

-         Komunia Św.,

-         modlitwa w intencjach Ojca Świętego

-         nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych

-         wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet powszedniego (czyli obiecać sobie silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami).

9.      Wypominki roczne i listopadowe można będzie jeszcze zgłaszać do niedzieli 4. listopada.

10.  Ogłoszenia społeczne: * W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmcu zwraca się z apelem o objęcie czujnością i pomocą w ramach "pomocy sąsiedzkiej" ludzi ubogich, chorych, zagrożonych bezdomnością, samotnych, niepełnosprawnych, starszych oraz rodziny wielodzietne. Zwracam się z prośbą o zgłaszanie swoich spotrzeżeń do tutejszego Ośrodka Pomocy. * Stowarzyszenie Koła Gospodyń w Marcinkowicach informuje, że na prośbę mieszkańców przedłużono termin składania wniosków o przyłącz gazu do 31.10.2018r. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Chełmiec pok. nr 3.

6.      Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny. Dla najmłodszych jest: Promyczek Dobra.

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

  Materiały Synodalne

 


 

 

 

 

 


XXIX Niedzila zwykła

21.10.2018

 

1.      Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i równocześnie rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składka jest przeznaczona na misje.

2.      Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.00.

3.      W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, po nabożeństwach rano i wieczorem możliwość ucałowania Jego relikwii.

4.      Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, nie zapomnijmy o przygotowaniu się na tę uroczystość przez spowiedź św. - spowiadamy codziennie rano i wieczorem w czasie nabożeństw. Przypominamy również o wypominkach całorocznych i listopadowych – kartki na wypominki znajdują się przy wejściu do kościoła.

5.      Spotkania w tym tygodniu:

-         w poniedziałek: aspiranci i ministranci o godz. 16.00, * próba chóru: soprany i alty,

-         we wtorek: lektorzy po nabożeństwie różańcowym (spotkanie w sprawie wycieczki)

-         we środę: * o godz. 16.00 DSM,  * o 17.00 uczniowie klasy VII z Rdziostowa wraz z rodzicami, * o 19.00 Grupa Mężczyzn św. Józefa w domu parafialnym,

-         w piątek: *o 18.00 próba chóru w kinie Sokół w sali baletowej, jest to próba reżyserska, * o 19.00 KSM,

-         w sobotę: o 9.00 próba scholi dziecięcej w domu parafialnym, zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą swoim śpiewem chwalić Pana Boga,

-         w przyszłą niedzielę: o 11.00 próba chóru dyrygencka w domu parafialnym.

6.      Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji składki inwestycyjnej, dziękujemy za ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, również bardzo gorąco dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych              "od numeru".   Wszystkim ofiarodawcom składamy szczere Bóg zapłać.

7.      Dziękujemy Mieszkańcom Rdziostowa za ofiarowane 4 flakony na kwiaty.

8.      Dziękujemy także 35 rodzinom z wyznaczonego w tym miesiącu rejonu, za ofiary na sprzątanie naszego Kościoła i prosimy o dalsze wsparcie. Lista i kolejność odpowiedzialnych rejonów jest wywieszona w gablocie przed Kościołem.

9.      Ogłoszenia społeczne:  * Stowarzyszenie Koła Gospodyń w Marcinkowicach informuje, że na prośbę mieszkańców przedłużono termin składania wniosków o przyłącz gazu do 31.10.2018r. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Chełmiec pok. nr 3.

10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, nowe wydanie "Naszej Wiary". Dla najmłodszych są: Promyczek Dobra.

 

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA    

14.10.2018       

                  

1.      Dzisiejsza niedziela to Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane są ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również dzisiaj, w Tarnowie odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny: o 12.00 Msza św. w bazylice Katedralnej, o 13.00 przemarsz ulicami Tarnowa, o 15.00 posiłek i śpiewanie patriotyczne w Kościele bł. Karoliny.

2.      Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W niedzielę o 16.00, w dni powszednie o 17.30.

3.      Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele.. Ofiary z tej niedzieli przeznaczone są na misje.

4.      W przyszłą niedzielę zapraszamy na 11.30 wszystkie dzieci naszej parafii na specjalną Mszę Św. dla dzieci.

5.      W tym tygodniu czcimy:

-         w poniedziałek św. Teresę od Jezusa

-         we wtorek św. Jadwigę Śląską

-         we środę św. Ignacego Antiocheńskiego

-         we czwartek św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia

-         w piątek bł. ks. Jerzego Popiełuszkę

-         w sobotę św. Jana Kantego

          Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału               we Mszy Św. w  dniu imienin.

     6. We wtorek o godz. 18.00 zebranie Akcji Katolickiej.

     7. We środę, o godz. 1700, nowenna do M.B. Nieust.P.  Po nowennie spotkanie Caritas.

     8. W piątek spotkanie Ruchu Światło Życie, o 19.00 spotkanie KSM.

9.      W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 10.00 zagra nasza orkiestra parafialna. Po Mszy św.  przed kościołem członkowie orkiestry będą zbierać ofiary na swoje funkcjonowanie.

10.  Bardzo dziękujemy za 3 ofiary od "numeru". Prosimy o dalsze wsparcie.

11.  Zachęcamy chętnych na wyjazd do Bobowej na Diecezjalne Spotkanie Misyjne dla członków róż różańcowych - 27 października 2018 r. - bardzo prosimy chętnych o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

12.  Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Piękną polską tradycją są tzw. wypominki listopadowe i roczne. Przy wyjściu z kościoła są kartki, które można zabrać ze sobą do domu i wpisać na nich swoich bliskich zmarłych. Bardzo prosimy wyraźnie napisać imiona i nazwiska swoich zmarłych, natomiast przy wypominkach rocznych prosimy również napisać godzinę Mszy Św. przed  którą chcemy, by nasi zmarli byli wspominani.

13.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny,  nowe wydanie „Naszej Wiary”. Dla najmłodszych są: Promyczek Dobra. Można jeszcze zakupić Kalendarz Rolnika.

 

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

           

 

 


 

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.       Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Synodalną, módlmy się gorliwie o dobre owoce Synodu Diecezjalnego.

2.    Dzisiaj po mszach św. Ruch Światło Życie będzie rozprowadzał ręcznie robione różańce w cenie 7 zł. Dochód przeznaczony będzie na działalność ruchu. Dziękujemy.

2.       W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Dlatego od jutra, w dni powszednie, Msza Św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 1700 i po niej, będzie odprawiany różaniec. W każdą niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 1600. Zachęcamy do wspólnego odmawiania Różańca w domu i przy kapliczkach a także do jak najliczniejszego udziału w kościelnych nabożeństwach różańcowych.

3.                  W poniedziałek wspomnienie  Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Świętych Aniołów Stróżów, we czwartek Św. Franciszka z Asyżu a w piątek  Św. Faustyny. W piątek  po Mszy Św. Porannej i  wieczornym nabożeństwie różańcowym odbędzie się ucałowanie relikwii  Św. Faustyny. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału we Mszy Św.

4.                  W tym tygodniu przypada I czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, I piątek – dzień modlitw za misje i I sobota miesiąca października. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i w piątek od godz. 1600. Z posługą sakramentalną odwiedzimy starszych i chorych - w piątek od godz. 9. 00. W sobotę nie będzie Nabożeństwa Fatimskiego, gdyż 13 października będzie procesja Fatimska wokół kościoła.  

5.                  We wtorek o godz. 1800 odbędzie się zebranie AK. W ramach kwadransa biblijnego będzie rozważany wstęp do księgi Psalmów i dwa pierwsze Psalmy.

6.                  We środę o godz. 19.00 – spotkanie Grupy mężczyzn "św. Józefa" w domu parafialnym.

7.                  We czwartek zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania młodzież klas VIII i III gimnazjum wraz z rodzicami.

8.                  W przyszłą niedzielę po Mszy Św. dożynkowej o godz. 11.30 odbędzie się Święto Chleba. Koło Gospodyń Wiejskich Marcinkowice zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie przy kołaczu i kawie zbożowej.

9.                  Bardzo dziękujemy za 4 ofiary od "numeru". I bardzo prosimy o dalszą pomoc.

10.              Dziękujemy 30 rodzinom za troskę o nasz kościół w miesiącu wrześniu i prosimy w miesiącu październiku rodziny z dzielnic Wężykówka, Droga Kalwaryjska, Domy koło Kaplicy. Pamiętajmy, że kościół jest naszym wspólnym dobrem i od nas zależy jak będziemy się w nim czuli, czy będzie w nim pięknie i czysto.

11.              Próba chóru parafialnego: poniedziałek 1900:  soprany i alty, czwartek  1900: tenory i basy.

12.              Spotkanie ministranów i aspirantów w poniedziałek 14.00 na boisku koło szkoły.

13.              Spotkanie KSM w piątek o godz. 19.00.

14.              Szkółka Tańca Ludowego w Marcinkowicach działająca przy GOKu w Chełmcu ogłasza nabór do grupy dorosłej oraz dziecięcej w każdą środę od godz. 17.00 – dzieci od 5 do 12 roku życia oraz od godz. 19.00 – młodzież od 16 roku życia i dorośli. Zapisy trwają cały październik w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach. Zapraszamy.

15.              Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny,  mamy jeszcze ostatnie wydanie „Naszej Wiary”. Dla najmłodszych są: Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny i Tęcza. Można również jeszcze zakupić Kalendarz Rolnika lub kalendarz ścienny.

16.              Rodzina śp. Jana Sromka składa serdeczne podziękowania Straży Honorowej oraz wszystkim uczestnikom pogrzebu, za zamówione Msze Św. i modlitewne wsparcie.

17.              Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Leokadia Pomarańska z Rdziostowa. Pogrzeb w poniedziałek o 13.00 w Nowym Sączu na cmentarzu przy ul. Rejtana. Wieczny odpoczynek......

         Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.        

 


 

XXV Niedziela Zwykła

 

1.       W tygodniu wspominamy świętych:

- środa : św. Kosmy i Damiana, męczennika,

- czwartek : św. Wincentego à Paulo, prezbitera,

- piątek :  św. Wacława, męczenika,

- sobota: święto św. ARCHANOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA.

2.       Następna niedziela, to NIEDZIELA SYNODALNA. Zachęcamy wszystkich do żarliwej modlitwy w intencji Synodu.

3.       Również w następną niedzielę DZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa.

4.       Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przyjęciu pielgrzymów
do Limanowej. Dziękujemy młodzieży z KSM i RUCHU ŚWIATŁO ŻYCIE za przygotowanie i obsługę tego przyjęcia. „BÓG ZAPŁAĆ” także mieszkańcom bloków Zespołu Szkół za przyjęcie  grupy pielgrzymkowej z Bazyliki św. Małgorzaty.  „BÓG ZAPŁAĆ” tym wszystkim, którzy ofiarowali na ten cel wspaniałe wypieki, ciasta, inne produkty żywnościowe oraz ofiary pieniężne.

5.        „BÓG ZAPŁAĆ” za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie oraz ofiary na tacę.

6.       We wrześniu o piękno naszej świątyni troszczą się parafianie z osiedla: Stacja, Grodzisko, Marcinkowice Centrum, Dąbrówki i Domy pod dębami. Dziękujemy 25. rodzinom z tego regionu za złożone już ofiary i prosimy pozostałych o pomoc.

7.       Próba chóru parafialnego:

- poniedziałek 1900:  soprany i alty

- czwartek  1900: tenory i basy.

8.       Spotkania:

- środa 1700 : DSM. Zachęcamy dziewczęta do uczestniczenia w tej grupie maryjnej.

- środa 1800: uczniowie klas VIII, III gimnazjum i rodziców – spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

9.       Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach przypomina, że do 30 września b.r. mija termin złożenia wniosków o przyłącz do sieci gazowej. Wnioski te należy składać w Urzędzie Gminy Chełmiec pok. nr 3 w godz. 730 – 1515.

10.    Zawodnicy i Zarząd Klubu Zamczysko Marcinkowice zapraszają na mecz z Jednością Nowy Sącz.

11.                Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny,  mamy jeszcze ostatnie wydanie „Naszej Wiary”. Dla najmłodszych są: Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny i Tęcza.

12.                Można zakupić również Kalendarz Rolnika w cenie 21 zł lub kalendarz ścienny w cenie 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania prasy katolickiej.

13.    Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Sromek – pogrzeb dzisiaj o 1330, śp. Krzysztof Biel – pogrzeb poniedz. O 1400, śp. Mieczysław Aleksander  – pogrzeb wtorek 1400. Wieczny odpoczynek.....

 

 


 

   24 NIEDZIELA ZWYKŁA

2017-09-16

1.                  Przed kościołem zbierane są dzisiaj ofiary na Papieski Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie.

2.                  Spotkanie ministrantów w poniedziałek o 15 00 na boisku koło szkoły średniej.

3.                  Również w poniedziałek o godz. 1800 spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

4.                  We wtorek wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona polskich dzieci i polskiej młodzieży. Nasza parafia ma szczęście posiadać relikwie św. Stanisława, dlatego w tym dniu, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się ucałowanie relikwii. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. W czwartek wspominamy świętych Męczenników Koreańskich, w piątek obchodzimy święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych za pośrednictwem świętych patronów i zapraszamy do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

5.                  We wtorek o godz. 1830 odbędzie się zebranie Akcji Kat.

6.                 We środę Nowenna do MB.Nieust. P. o godz. 1800. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie, podczas którego będziemy się modlić za wszystkich chorych w naszej parafii i naszych rodzinach. Pierwsze, powakacyjne zebranie Caritas po nabożeństwie.

7.                  We  czwartek o godz. 1830 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.

8.                  W sobotę, odbędzie się Piesza Pielgrzymka Sądecka do Limanowej. Pielgrzymi wyruszą sprzed kościoła Św. Kazimierza o godz.730. Ponieważ pielgrzymka zatrzyma się tradycyjnie przy naszym kościele, dlatego prosimy o pomoc w przyjęciu pielgrzymów. Bardzo będziemy wdzięczni za ciasto, owoce, czy cukier. Bardzo liczymy na tę pomoc, gdyż grupy pielgrzymkowe są coraz większe. Jednocześnie liczymy na pomoc naszych pielgrzymów, którzy w czasie pieszych pielgrzymek też korzystali z życzliwości ludzkiej.

9.                  W przyszłą niedzielę odpust parafialny w Niskowej. Suma odpustowa o godz.1130. Dalsze informacje znajdują się na plakacie.

10.              Serdeczne podziękowania składamy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę z racji składki inwestycyjnej, jak również za 16 ofiar złożonych w kopertach. Bóg zapłać.

11.              Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, a w nim np. artykuł O imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?,  mamy jeszcze ostatnie wydanie „Naszej Wiary”. Dla najmłodszych są: Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny i Tęcza.

12.              Można zakupić również Kalendarz Rolnika w cenie 21 zł lub kalendarz ścienny w cenie 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania prasy katolickiej, a tym samym do pogłębiania naszej wiary.

 

 

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


 

                                         23 NIEDZIELA ZWYKŁA
                                                      2018 – 09 - 09    

1. Dzisiaj po Prymarii zmiana tajemnic Różańca św. dla Matek i Ojców, kobiet i mężczyzn oraz dla młodzieży.
2.W Piątek Święto Podwyższenia Krzyża Św.
3. W sobotę, 15 września, rozpoczyna się odpust w sanktuarium limanowskim. Całotygodniowy program tego odpustu wywieszony jest u wejścia do kościoła.
4. W przyszłą niedzielę odpust na Strzygańcu. Suma odpustowa o godz. 1100.
5. W przyszłą niedzielę, przed kościołem będą zbierane ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
6. Spotkanie ministrantów i aspirantów w poniedziałek o godz. 1700. Przyjmujemy zapisy chłopców do grona ministrantów. Bardzo prosimy rodziców aby zachęcili swoje dzieci do służby Panu Bogu przy ołtarzu.
7. We środę po mszy św. wieczornej spotkanie lektorów.
8. Spotkanie KSM w piątek o godz. 1900.
9. Ruch Światło Życie zaprasza wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie w piątek po Mszy św.
10. Pragniemy serdecznie podziękować strażakom z OSP i panom: Andrzejowi Kwiatkowskiemu, Wiesławowi Kocęba, Zbigniewowi Kuźmie, Marcinowi Kuźmie, Sławomirowi Kafel, Pawłowi Kucharskiemu, Wiesławowi Wilczakowi, Jerzemu Sikorskiemu, Przemkowi Lisowi i Tadeuszowi Lisowi za bezinteresowną pracę porządkową wokół kościoła. Bóg zapłać.
11. Bardzo dziękujemy za 4 ofiary złożone w tym tygodniu w kopertach. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary na na inwestycje w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
12. Informacja dla wsi Rdziostów i Marcinkowice: w dniu 15.09.2018 o godz. 1900 w Szkole Podstawowej w Rdziostowie odbędzie się zebranie wiejskie – tematem zebrania jest podział środków na 2019 r. i sprawy bieżące wsi.
- Marcinkowice – w dniu 15.09. 2018 o godz. 1700  w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach – zebranie wiejskie – podział  środków funduszu sołeckiego na 2019 i sprawy bieżące wsi.
13. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, a w nim np. artykuł "Cztery strony kobiety",  mamy jeszcze parę numerów ostatniego wydania „Naszej Wiary” i bardzo ciekawy artykuł o symbolach podhalańczyków. Dla najmłodszych są: Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny i Tęcza.
14. Można zakupić również Kalendarz Rolnika w cenie 21 zł lub kalendarz ścienny w cenie 5 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania prasy katolickiej, a tym samym do pogłębiania naszej wiary.


Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 

 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 700 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 830. W tym dniu wspominamy również św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kościoła.
 3. We wtorek 4.09. zebranie Akcji Katolickiej o godz. 1830.
 4. Z racji pierwszego piątku we czwartek zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 1700 oraz w piątek również od 1700.
 5. W piątek kapłani odwiedzą chory i starszych i udzielą im sakramentów św. od godz 930.
 6. W sobotę  UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NMP, głównej patronki diecezji tarnowskiej. Poświęcenie ziarna siewnego po Mszy św. wieczornej.
 7. W niedzielę 9 września na stadionie sportowym w Zawadzie odbędzie się Festyn organizowany przez Nowosądecką Grupę Modlitewną Ojca Pio. Początek festynu o godz. 1300, zakończenie o godz. 20 00.
 8. Odpust parafialny w Chomranicach. Suma odpustowa o 1100.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinom z osiedla Domy nad stacją lewa i prawa strona” za posprzątanie naszego kościoła i bardzo serdecznie prosimy we wrześniu o sprzątanie rodziny z osiedla "Marcinkowice Centrum, Stacja i Grodzisko, Dąbrówki, Domy pod dębami". Serdecznie Was prosimy o składanie ofiar na ten cel.
 10. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach informuje, że 30 września 2018 roku upływa ostateczny termin złożenia wniosku o określenie przyłączenia do gazociągu. Wnioski te należy składać w Urzędzie Gminy Chełmiec pokój nr 3, wraz z xero A4 mapy sytuacyjnej budynków zamieszkałych lub działki w przypadku budowy. Jeżeli brakuje tejże mapy Urząd Gminy pomoże w uzyskaniu. Wnioski te można nabyć w Urzędzie Gminy Chełmiec lub na stronie internetowej urzędu.
 11. Lokalna Grupa Działania "Korona Sądecka" informuje o możliwości pozyskania grantu do 30 tysięcy złotych dla organizacji pozarządowych, w ramach naboru: Promocja przedsiębiorczości. Szczegóły na temat naboru na stronie internetowej oraz w biurze LGD "Korona Sądecka".
 12. Fundacja "Osądź mnie Boże" im. Ks. Władysława Gurgacza zaprasza na Mszę św. Pontyfikalną 8. 09. 2018 o godz. 1100 na Hali Łabowskiej.
 13. Drodzy Parafianie bardzo serdecznie Was prosimy  w przyszłą niedzielę o ofiary finansowe na inwestycje w naszej parafii.  Wszystkim, którzy w ten sposób wspierają naszą parafię już dzisiaj składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: m.in. Gość Niedzielny w którym możemy przecztać art. o wzrastającej liczbie nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze i co należy robić, aby młodzież uwolniła się od depresji. Jest również do nabycia Nasza Wiara.

 

Wszystkim PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 21 NIEDZIELA  ZWYKŁA
2018-08-26

       
    W sobotę o godz.1800 Różaniec Fatimski. Przyjdźmy na to nabożeństwo, by prosić M.Bożą w tak ważnej  sprawie jak dobre, religijne wychowanie młodzieży i dzieci. Będziemy także dla nich prosić o szczęśliwy rok szkolny i katechetyczny. Do niesienia figury MB. Fatimskiej prosimy przedstawicieli Róży mężów im. św.Jana Pawła II  i Róży Matek pw. św. Kingi z Marcinkowic oraz panie z Koła Gospodyń, które w strojach regionalnych noszą procesyjny feretron.
    1 września to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, polećmy w tym dniu w naszych modlitwach tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
    W tym tygodniu:  w poniedziałek mamy wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, a  środę w męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
    W przyszłą niedzielę odpust w Trzetrzewinie ku czci MB. Pocieszenia. Suma odpustowa o godz.1100
    Już dzisiaj informujemy, że Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w naszym kościele w poniedziałek, 3 września o godz. 830.
    Prywatne ognisko muzyczne przy Domu Parafialnym w Marcinkowicach ogłasza w roku szkolnym 2018/19 nabór na pierwszy rok nauki gry na instrumentach:
keyboard
gitara klasyczna, elektryczna, basowa.
    Spotkanie organizacyjne oraz przesłuchania kandydatów odbędą się 03.09.2018 r. o godz. 1800 w Domu Parafialnym.
    Przypominamy, że odpowiedzialnymi za sprzątanie w kościele w tym miesiącu są parafianie z „Nad Stacji”.
    Trwają różnego rodzaju prace remontowe w naszej parafii, w najbliższym czasie rozpocznie się odnawianie mieszkania dla ks. proboszcza, który po prawnym, kanonicznym przekazaniu parafii rozpoczął duszpasterzowanie w naszej wspólnocie. Powitanie nowego księdza proboszcza dzisiaj na sumie o godz. 1130.
    Zbiórka w ubiegłą niedzielę na chorego chłopca wyniosła 3570. Jego rodzice byli wzruszeni hojnością naszej parafii, dziękując za tę pomoc.
    Po Mszy Św. nie zapomnijmy zaopatrzyć się w prasę kat.  Dzisiejszy „Gość Niedzielny” w dużej części poświęcony jest sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia z Pasierbca.
W kiosku rozdawany jest także darmowy biuletyn o sanktuarium św. Józefa w Krakowie, przy klasztorze sióstr Bernardynek, w którym mniszką jest nasza siostra Weronika Jurczak z Rdziostowa.
 20 NIEDZIELA ZWYKŁA
(2018-08-19)


W następna niedzielę, 26 VIII, Uroczystość MB. Częstochowskiej i odpust w Rąbkowej, parafia Tabaszowa. Suma odpustowa o godz. 1100.
    Ojcowie Jezuici serdecznie zapraszają nas na tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia w nowosądeckim sanktuarium, które odbędą się w terminie od 22. 08. do 26. 08, czyli od środy do niedzieli.  Sobota w ramach tego odpustu będzie dniem pielgrzymów naszego dekanatu – N. Sącz-Zachód . Szczegółowe informacje o odpuście na afiszu, przy wejściu do kościoła.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę mamy wspomnienie NMP, Królowej; w piątek przypada święto Św. Bartłomieja.    
    Dzisiaj rozpoczyna się odpust na Pasierbcu, który będzie trwał do przyszłej niedzieli włącznie; program odpustu wywieszony jest w gablocie przy chodniku.
    Bardzo wdzięczni jesteśmy dużej grupie parafian, która w ostatnim czasie społecznie, ofiarnie pomagała w pracach renowacyjnych, instalacyjnych i porządkowych na plebanii.
    Z wielkiej potrzeby serca pragnę wyrazić wielką wdzięczność parafii za wzruszającą uroczystość podziękowania za moją posługę proboszczowania w tej parafii. „Bóg zapłać” za Mszę Św., za wszystkie modlitwy w mojej intencji oraz za przyznanie mi takiej wielkiej odprawy proboszczowskiej w postaci luksusowego prezentu. Niech Bóg wynagrodzi hojnie, licznymi łaskami wszystkim ofiarodawcom, wszystkim organizatorom tej uroczystości.    Wdzięczność moją nade wszystko pragnę wyrazić modlitwami przy ołtarzu  pańskim oraz kapłańskimi pacierzami brewiarzowymi.
    W przyszłą sobotę, o godz. 900 w obecności ks. Dziekana nastąpi urzędowe  przekazanie parafii nowemu proboszczowi - ks. Tadeuszowi Celuście. Natomiast jego powitanie odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130. Postarajmy się jak najliczniej przyjść na to inauguracyjne nabożeństwo, przyjmijmy go z szeroko otwartymi sercami a jego pracę duszpasterską w naszej parafii zawierzmy Bożej Opatrzności  i naszej patronce - Niepokalanemu Sercu Maryi.  
    Dzisiaj po wszystkich Mszach Św .przed kościołem  odbywa się zbiórka do puszek na leczenie chorego po raz drugi na nowotwór 12-letniego chłopca.       
Po Mszy Św., jak zawsze, zachęcamy do zaopatrzenia się prasę kat. Szczególnie polecamy nowy numer „Gościa Niedziel.” i ostatnie wydanie „Naszej Wiary”.
Zarząd i zawodnicy Klubu Sportowego Zamczysko serdecznie zapraszają na mecz 3-ciej kolejki, sądeckiej klasy „B”. Mecz odbędzie się o godz. 1700 na boisku w Marcinkowicach. Rywalem będzie zespół Chruślice N. Sącz.
 


 

    19 NIEDZIELA ZWYKŁA
(2018-08-12)

    Dzisiaj po Prymarii zmiana tajemnic Różańca Św.
    W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Maksymiliana Marii Kolbego - odpust w parafii Chomranice; w przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Heleny w N. Sączu; w piątek wspomnienie św. Jacka, kapłana.       
    W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy Św. niedzielny; przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Po sumie poświęcenie  ziół. Teologiczne pogłębienie dogmatu o Wniebowzięciu Matki Bożej znajdziemy  w bieżącym numerze „Gościa Niedzielnego” a także w ostatnim numerze miesięcznika „Nasza Wiara”. W naszej gazetce parafialnej polecamy także ciekawe informacje, artykuły, świeży humor a także fotogazetkę z ostatnich wydarzeń parafialnych. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
    Spotkanie organizacyjne przed XXXVI Pieszą Pielgrzymką Tarnowską grupy 20. - św. Kazimierza, która rozpocznie się w najbliższy piątek, odbędzie się dzisiaj w parafii św. Kazimierza w N. Sączu o godz. 1600. Na tym spotkaniu istnieje możliwość zapisów.
    W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będzie przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie chorego po raz drugi na nowotwór 12-letniego Norberta Gumoli z Mochnaczki k/Krynicy. Jego leczenie skalkulowano na ponad 1, 6 mln zł – jest to tzw. immunoterapia, która nie jest w Polsce refundowana. Rodzina prosi o wsparcie.
    Miesiąc temu odbyła się Niepodległościowa Pielgrzymka naszego  chóru do Wiednia. Bardzo serdecznie pragniemy  podziękować następującym sponsorom i ofiarnym organizatorom tej pielgrzymki:
Ministerstwu Kultury i ministrowi Wiesławowi Janczykowi, Urzędowi Marszałkowskiemu,  Sądeckiej Fundacji  wraz z jej przewodniczącym Zygmuntem Berdychowskim, Firmie DAKO, Starostwu Powiatu Nowosądeckiego, naszemu posłowi Janie Dudzie. Za przygotowanie tej pielgrzymki i wielki trud organizacyjny staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy: pani Monice Szkarłat, pani Ewie Policht, paniom Katarzynie i Elżbiecie Bobak, przewodniczącemu Rady Parafialnej Tadeuszowi Lisowi, wszystkim chórzystom i uczestnikom pielgrzymki za wkład własny. Ponad to, za przygotowanie i wzruszające koncerty na trasie pielgrzymkowej bardzo jesteśmy wdzięczni: pani dyrygent Marzenie Pikułowej, przewodniczącemu chóru Andrzejowi Sowie oraz wszystkim chórzystom.
    Za usunięcie ostatecznych skutków awarii kanalizacji burzowej przy parafii, za bezpłatną pomoc bardzo dziękujemy panom: Zbigniewowi Kuźmie, Piotrowi Szczerbie, Tadeuszowi Lisowi, Andrzejowi Wójsikowi. 
   18 NIEDZIELA ZWYK£A
(2018-08-05)   

Z kalendarza liturgicznego.
    Jutro Œwiêto Przemienienia Pañskiego i centralna uroczystoœæ tygodniowego odpustu w s¹deckiej farze. Suma odpustowa o godz. 1100. Tradycj¹ S¹decczyzny jest, ¿e w Przemienienie Pañskie œwiêtujemy przynajmniej do po³udnia. Plan tygodniowego odpustu w Bazylice œw. Ma³gorzaty znajdziemy w gablocie przykoœcielnej.
    W œrodê wspomnienie œw. Dominika, w czwartek obchodzimy œwiêto Œw. Teresy Benedykty od Krzy¿a zamordowanej w Oœwiêcimiu, patronki Europy a w pi¹tek mamy œwiêto Œw. Wawrzyñca. Ponadto w tym tygodniu, w sobotê, wspominamy œw. Klarê.
W nastêpn¹ niedzielê, po Prymarii, zmiana tajemnic Ró¿añca Œw. dla Matek i Ojców, kobiet i mê¿czyzn oraz ró¿y m³odzie¿owej.
     W przysz³¹ niedzielê sk³adka na bie¿¹ce prace remontowe  przy parafii. Ofiary w „kopertach” na te prace renowacyjne z³o¿y³o dotychczas 123 rodziny czyli 1/7 parafii.
Wci¹¿ jesteœmy zaskakiwani pytaniem, czy zosta³y ju¿ sp³acone do koñca nasze nowe organy. Chocia¿ by³a to inwestycja, której ukoñczenie graniczy³o z cudem, dziêki Bogu i ofiarnoœci bardzo wielu ludzi ta inwestycja zosta³a sp³acona „do ostatniego grosza”. Organy nasze nale¿¹ do jednych z najlepszych diecezji a ich wartoœæ wzros³a do 1,5 miliona z³otych. Sp³aciliœmy tak¿e kolejn¹ po organach niema³¹ inwestycjê, któr¹ by³ parking parafialny... Niestety na ukoñczenie obecnych prac przy plebanii a tak¿e na wyp³acenie sk³adek kurialnych potrzeba  nam jeszcze oko³o 40. 000 tysiêcy z³otych. 26 sierpnia odbêdzie siê przejêcie parafii przez nowego proboszcza. Bêdzie nim ks. Tadeusz Celusta, który 15 lat pracowa³ poza granicami Polski - 4 lata w Niemczech i ostatnie 11 lat w Austrii. Ma 22 lat kap³añstwa, pochodzi  z parafii £¹cko. 25 sierpnia odbêdzie siê kancelaryjne przekazanie parafii i wtedy parafia nie mo¿e mieæ ju¿ ¿adnego d³ugu. Dlatego bardzo prosimy o przyœpieszenie wp³at od numeru; gdyby choæ 50% parafian dokona³o tej wp³aty wówczas nowy proboszcz nie musia³by zaczynaæ od sp³acania d³ugów i bez wahania móg³by przej¹æ nasz¹ parafiê. Przypominamy, ¿e sk³adka roczna,roczna...„od numeru” wynosi 100 z³. Nale¿y te¿ dodaæ, ¿e w najbli¿szym czasie pod chórem zostanie umieszczona cegie³ka, wyra¿aj¹ca wdziêcznoœæ dla wszystkich dobrodziejów wspieraj¹cych nasz¹ parafiê.
Spotkanie przed Piesz¹ Pielgrzymk¹ Tarnowsk¹ grupy 20. w przysz³¹ niedzielê, 12 sierpnia, o godz.1600 w parafii œw. Kazimierza w N. S¹czu.
Zakoñczy³a siê ju¿ kolejka rejonów parafii odpowiedzialnych za sprz¹tanie koœcio³a. Ostatni rejon wywi¹za³ siê z tego obowi¹zku w 50% . W miesi¹cu sierpniu odpowiedzialnymi  za sprz¹tanie koœcio³a i jego otoczenia bêd¹ parafianie z dzielnicy „Na Stacj¹” prawa i lewa strona.
    Po Mszy Œw. zachêcamy do zaopatrzenia siê w prasê kat. W ka¿d¹ pierwsz¹ niedzielê miesi¹ca tradycyjnie rozprowadzany jest nowy numer parafialnej gazetki „Nasza Wiara”. W bie¿¹cym numerze, rekordowo opas³ym – 70 stron,  du¿a lista sponsorów i zwyciêzców ró¿nych konkursów ostatniej parafiady oraz du¿a dokumentacja fotograficzna ró¿nych historycznych wydarzeñ parafialnych. Jak zwykle i w tym numerze znajdziemy bogactwo artyku³ów i felietonów.17 NIEDZIELA ZWYKŁA
(2018-07-29)

     
W środę będziemy obchodzić 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem naszej szczególnej refleksji staną się sierpniowe dni przebudzenia narodowego na polskim Wybrzeżu i 98 rocznica bitwy obronnej 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”.
 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca sierpnia. Comiesięczna spowiedź w  czwartek, od godz. 1630. Z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych i starszych w piątek. W I czwartek po Mszy Św. wieczornej adoracyjna „Godzina Święta”.
W sobotę, o godz. 1800 Nabożeństwo Fatimskie . Kochani są wakacje, wyślijcie Wasze dzieci na to nabożeństwo, bo bez Boga, młody człowiek musi odczuwać, jak każdy, wielką duchową pustkę. Włączmy się też tym nabożeństwem w wielką modlitwę o otrzeźwienie narodu polskiego.  Może dla wyrwania kogoś z nałogu pijaństwa czy narkomanii warto przy okazji tego pokutnego nabożeństwa ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
Do niesienia figury prosimy osoby z Róż Matek i Ojców z Klęczan oraz panie noszące feretron patronalny w strojach regionalnych.     
W czwartek przez nawiedzenie kościoła i spełnienie innych stałych warunków, dzięki Św. Franciszkowi z Asyżu, można uzyskać tzw odpust „porcjunkuli”.
 Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust w sądeckiej bazylice dla uczczenia tajemnicy Przemienienia Pańskiego.  Plan odpustu wywieszony jest w przykościelnych gablotach.   
    Ojciec Gabriel Szewczyk w tym tygodniu powraca na placówkę misyjną do Nikaragui, dlatego po Mszy Św. można przed kościołem złożyć ofiarę na wsparcie jego pracy misyjnej, która dokonuje się w wyjątkowo ciężkich warunkach.
    Przypominamy, że chętnych do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę zapisujemy w parafii do końca lipca. Koszty pielgrzymki wynoszą 90 zł, każda następna osoba z domu płaci 60 a dzieci do klasy VI włącznie 20 zł.
    Po Mszy Św. zaglądnijmy do naszego kiosku, by zaopatrzyć się  w bieżącą prasę kat.
    Jutro w naszym kościele i na cmentarzu w Marcinkowicach odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Dobrosława Czajki. Msza Św. pogrzebowa o godz. 1400 ; o godz. 1330 różaniec przy trumnie zmarłego. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu...

   14 NIEDZIELA ZWYKŁA
(2018-07-08)

    Za chwilę po Prymarii zmiana tajemnic Różańca Św.
    Pamiątką Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji jest nieustanna adoracja Najśw. Sakramentu kontynuowana przez poszczególne parafie. Ten dyżur adoracyjny przed Najśw. Sakramentem wypełnimy jutro, w poniedziałek. Kochani tak bolejemy, że losy świata idą w złym kierunku. Przyczyna tego wszystkiego jest jedna, współczesnemu światu brakuje Boga, odnowy moralnej i modlitwy. Wykorzystajmy zatem ten dzień na religijną i modlitewną  refleksję, na zawierzenie przyszłości świata i naszej Ojczyzny Opatrzności Bożej. Program adoracji będzie następujący:
Godz. 900  -  Msza Św.
Adoracja dla niewiast
Godz. 1015  -  adoracja dla mężczyzn
Godz. 1100  -  Msza Św.
Przerwa o godz. 1200 do godz. 1600
Godz. 1600  -  adoracja prywatna
Godz.  1700 -  adoracja dla pracujących do południa; prowadzi AK
Godz. 1730  -  Nieszpory Eucharystyczne
Godz. 1800  -  Msza Św.  O poprowadzenie adoracji prosimy te osoby i te grupy, które dotychczas to robiły.                                                                           
    W tym tygodniu w liturgii  czcimy: w środę – św. Benedykta, opata, patrona Europy; w czwartek - św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika; w piątek – świętych Andrzeja i Benedykta, patronów naszej diecezji.
    Próba chóru parafialnego w poniedziałek o godz.1900. Obecność wszystkich chórzystów na tej próbie obowiązkowa ze względu na sprawy organizacyjne dotyczące pielgrzymki niepodległościowej.
    We wtorek – 10.07.2018 – o godz.1830 odbędzie się zebranie Akcji Kat. Kwadrans biblijny poświęcony będzie rozważaniu 17 i 18 rozdziału II Księgi Królewskiej.       
    W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.   
    Dwa tygodnie temu odbyła się 18. Parafiada . Cieszy fakt, że tak wielka rzesza ludzi z parafii i poza włączyła się w jej przygotowanie. Za wielką pomoc i udział Parafiadzie'2018 „Bóg zapłać”: Akcji Kat. i pani prezes tego stowarzyszenia, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej wraz z jej przewodniczącym p. Tadeuszem Lisem; naszym radnym parafialnym, gminnym, powiatowym; p. Józefowi Konarowi, Gminie Chełmiec, Parafialnemu Kołu Caritas i pani prezes tego stowarzyszenia; pani Sołtys z Marcinkowic i Kołu Gospodyń Wiejskich – Marcinkowice;
p. Mróz Janinie i niezastąpionemu wodzirejowi p. Andrzejowi Sowie; Orkiestrze Parafialnej i zespołowi ludowemu Dolina Słomki z Gminy Łukowica za piękny występ oraz naszemu zespołowi muzycznemu Oremus-Sumero za porywającą muzykę w czasie zabawy tanecznej; Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Różom Różańcowym i wszystkim paniom za wypiek tak dużej ilości świetnych ciast; Klubowi LKS Zamczysko, Ochotniczej Straży Pożarnej z Klęczan i Krasnego Potockiego, p. Robertowi Świerczkowi za użyczenie pary koni i powożenie bryczką; p. Wojciechowi Guzikowi za strzelnicę pain-ballową; ofiarodawcom fantów i dzieł sztuki na aukcję oraz jej uczestnikom; zespołowi Karetki Maltańskiej i naszym paniom pielęgniarkom za dyżur medyczny i usługę mierzenia ciśnienia; paniom Marii Sikorskiej i Małgorzacie Jacak za obsługę festynowego grilla., p. Ryszardowi Pietrakiewiczowi za pilnowanie obiektu oraz wszystkim anonimowym ofiarodawcom i organizatorom Parafiady. Szczegółowa lista wszystkich darczyńców  jest umieszczona w gablocie przy kościele, a także  będzie umieszczona w najbliższym numerze „Naszej Wiary”.
    P. Tadeusz Lis, przewodniczący Rady Parafialnej  prosił, by jeszcze w podziękowaniu za pomoc w przygotowaniu boiska, przy przewozie i ustawianiu namiotów, ławek, stolików wymienić następujące osoby:  państwo Katarzyna i Krzysztof Bobakowie, Kwiatkowski Marek, Kuźma Zbigniew, Kuźma Marcin,  Kocemba Wiesław,Wilczak Wiesław, Zaczyk Michał,Henryk Jop, Kafel Sławomir, Kafel Artur, Kafel Mariusz, Kwiatkowski Andrzej, Stopa Leszek, Popiół Jacek, Hornik Janusz, Pietrakiewicz Zbigniew, Pietrzak Mirosław, Pietrzak Karol, Szczerba Piotr, Witowski Tadeusz, Witowski Łukaszowi - za darmowe usługi transportowe. Należy dodać, że nikt z biorących udział w organizacji parafiady nie bierze za to najmniejszego wynagrodzenia co powinno budzić nasze najwyższe uznanie i wdzięczność.       
    Po raz kolejny przypominamy hasło: Wakacje z prasą katolicką. Polecamy lipcowy numer „Naszej Wiary a w nim bogaty kącik wakacyjny dla dzieci, ciekawy wywiad z panią Ewą Pierzchałą, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach, oraz najciekawsze, ostatnie wiadomości „Z parafii, kraju i ze świata” redakcji  p. Jacka Kwiatkowskiego.
    Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Bolesław Świderski l. 89 z Marcinkowic. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00.
   13 NIEDZIELA ZWYKŁA
    (2018-07-01)

    W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Różańca Św. dla Matek i Ojców, niewiast i mężczyzn oraz dla Róży młodzieżowej.
    W przyszłą niedzielę tradycyjna składka remontowo-konserwatorska.
    Mamy w bieżącym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek adoracyjna „Godzina święta” po Mszy św. wieczornej. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 1630. Wszystkich chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek!
        W I sobotę miesiąca lipca o godz. 1800 Nabożeństwo Fatimskie .  Do niesienia Figury fatimskiej prosimy po czterech przedstawicieli z  Róży Niewiast św. Józefa i Róży mężów im. majora Henryka Sucharskiego z Rdziostowa oraz  dziewczęta w strojach regionalnych noszących feretron bł. Karoliny Kózkównej.
    Próby chóru parafialnego przed pielgrzymką niepodległościową do sanktuarium w Mariazell i do Wiednia na Kahlenberg o godz. 1900 w poniedziałek i czwartek; obecność na tych próbach obowiązkowa.
    Podsumowanie ostatniej Prafiady w ogłoszeniach następnej niedzieli.
    W miesiącu lipcu odpowiedzialnymi za sprzątnie kościoła i jego otoczenia są parafianie z następujących dzielnic parafii:  Łążek, Brzeziny, Domy nad kościołem od pp. Peciaków, Granica cz. II.   
        Przypominamy o bieżącym haśle: „Wakacje z prasą katolicką”.  Mamy nowy - lipcowy numer gazetki parafialnej „Nasza Wiara” w którym oprócz ciekawych artykułów, felietonów znajdziemy liczne i bardzo piękne zdjęcia z ostatniej parafiady czy procesji Bożego Ciała.
   
   12 NIEDZIELA ZWYKŁA
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
    (2017-06-24)

   
    Dziś od godz. 1400 na boisku sportowym Zamczyska odbywać się będzie 18. Parafiada. Wszyscy uczestniczący w zabawie fantowej będą mogli uczestniczyć w potrójnym losowaniu „super fantów”. Teraz po Mszy Św. i później w czasie festynu można będzie także nabywać „cegiełki”. Ofiary składane przy nabywaniu cegiełek będą przeznaczone na spłatę strojów regionalnych, które zostały wykonane na użytek uroczystości kościelnych.  Kupon z każdej cegiełki weźmie także udział w dodatkowym losowaniu tzw. „super cegiełek”. Dzięki niezwykłej hojności naszych sponsorów w tych loteriach będzie można wylosować naprawdę bardzo wiele cennych rzeczy.  Bardzo pomyślnie wypadła akcja pieczenia ciast na dzisiejszą niedzielę. Z całego serca dziękujemy paniom za trud i koszt tych wypieków. Ciasta te, to domowe, wyśmienite wypieki, bez chemii i konserwantów – można je dzisiaj nabyć po każdej Mszy Św. dopołudniowej.
    Ze względu na mecz piłkarski naszej kadry narodowej na mistrzostwach świata, zabawa taneczna na parafiadzie rozpocznie się półgodziny wcześniej czyli o godz. 1930. Jednocześnie organizatorzy zapewniają, że na obrzeżach boiska sportowego zostanie stworzona „strefa kibica” i będzie można na zamontowanym telebimie oglądnąć ten mecz w warunkach plenerowych.
    We wtorek, spotkanie Komitetu Organizującego Parafiadę na plebanii o godz.1900 w celu podsumowania rodzinnego festynu.
Zapraszamy serdecznie na powitanie lata wszystkie grupy parafialne (KSM, Ruch-Świało Życie, ministrantów, lektorów, DSM, scholę dziecięcą, zespoły młodzieżowe) nie zabraknie tańców, muzyki, zabaw i posiłków. Środa 27 czerwca o godz. 19:00.
    W piątek wypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Św. o godz.: 630, 1000, 1630 i 1800. Starajmy się uczestniczyć w tym dniu we Mszy Św. Tak wszyscy jesteśmy zagonieni, wykorzystujmy zatem takie dodatkowe święta, by nieco odpocząć i pogłębić przez modlitwę swoje życie. Składka w to święto to tzw. „świętopietrze”, co znaczy, że ofiary na tacę z tej uroczystości przeznaczone są do dyspozycji Ojca Św. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Ostatnie nabożeństwo czerwcowe w sobotę po Mszy Św. wieczornej. Przy kaplicy na Kolonii, w sobotę, Msza Św. o godz. 1800 na zakończenie „czerwcówek”.
    Zakończone zostały prace izolacyjno-odwadniające przy plebanii; w tym tygodniu rozpoczniemy montaż niezależnego wejścia na plebanię oraz przebudowę balkonu na konieczny wiatrołap w celu ocieplenia części zachodniej plebanii. Na sfinansowanie tej inwestycji zostało złożonych 70 kopert „od numeru” na ponad 800 rodzin w naszej parafii. Ponieważ zmiana na probostwie nastąpi 11 sierpnia br. - rzecz zrozumiała, że przed tą datą musimy zakończyć zmierzone prace - dlatego pośpieszmy z dalszymi ofiarami, byśmy  nie zostawili nowemu proboszczowi długów do zapłacenia. Zdajemy sobie także sprawę z tego, że dzisiaj cena usług budowlanych niezmiernie wzrosła.
        Przypominamy, by na wolniejsze dla wielu wakacyjne dni, zaopatrzyć się po Mszy Św. w prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym”, którego szczególnie polecamy, znajdziemy piękne zdjęcie naszych pań z Kola Gospodyń w strojach regionalnych, które wzięły udział w diecezjalnym Święcie Rodziny w St. Sączu.
    Zmarł śp. Stanisław Smajdor. Przeżył lat 88. Pogrzeb jutro, wprowadzenie do kościoła o godz. 1530, Msza Św. pogrzebowa o godz. 1600. Polećmy Bożemu Miłosierdziu jego duszę odmawiając...     
   


 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

(2018-06-17)

         Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę, o godz. 1800. W czasie tego nabożeństwa wraz z dziećmi i młodzieżą chcemy dziękować Matce Bożej za opiekę w kończącym się roku szkolnym i prosić o szczęśliwe wakacje. Po nabożeństwie spotkanie wszystkich członków Caritas

         W środę po nowennie spotkanie formacyjne dla II klasy Gimnazjum

         W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza Św. dziękczynna za kolejny rok nauki oraz z prośbą o szczęśliwe wakacje dla dzieci i młodzieży zostanie odprawiona o godz. 830.

         W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.  W naszych modlitwach będziemy polecać Bożej łaskawości wszystkich solenizantów tego dnia.

         Próba Chóru przed Pielgrzymką Niepodległościową do sanktuarium w Mariazell i do Wiednia na Kahlenberg w czwartek o g. 1900. Ze względu na wagę występów w czasie pielgrzymki obecność  na próbie wszystkich chórzystów jest absolutnie konieczna.         

         Spotkanie ministrantów i aspirantów w poniedziałek o godz. 1700.                        
         Spotkanie KSM w piątek o godz. 1900.

         Spotkanie lektorów młodszych we wtorek o godz. 17:00

         W środę po nowennie spotkanie formacyjne kl. II gimn.

         W poniedziałek o godz. 1700 w Domu Paraf. odbędzie się przed Parafiadą robocze zebranie wszystkich  członków AK oraz chętnej do pomocy młodzieży.W przyszłą niedzielę na boisku sportowym Zamczyska odbędzie się 18. Parafiada, w godz. od 1400  do 2000.

O godz. 2000 rozpocznie się zabawa taneczna, którą poprowadzi zespół OREMUS – SUMERO. Program parafiady na afiszu przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Polecamy aukcję dzieł sztuki i zabawę fantową. Będą losowane superfantów. Także wśród nabywców cegiełek, będzie rozlosowany sprzęt wysokiej klasy.  Ofiary składane przy nabywaniu cegiełek będą przeznaczone na spłatę strojów regionalnych, które nabyliśmy na użytek uroczystości kościelnych. Przypominamy, że na przyszłą niedzielę nie pieczemy w domach ciast, gdyż pod kościołem po każdej Mszy Św. będzie można zaopatrzyć się w zestaw wyborowych ciast upieczonych przez mistrzynie w tej dziedzinie.  Tradycja każe, by wypiekiem tych ciast zajęły się róże różańcowe; ciasta będą piekły także panie z Kół Gospodyń i wolontariuszki Caritas; bardzo liczymy też na panie niezrzeszone, że zechcą w ten sposób również udzielić nam pomocy. Tych ciast przydałoby się więcej..., gdyż tradycyjnie brakuje ich na rozprowadzanie po sumie. Bardzo prosimy, by ciasta były bez mas i by nadawały się do spożycia w warunkach plenerowych.  Wypieki prosimy przynosić do Domu Paraf. w najbliższą sobotę do godz.1600. Wciąż przyjmujemy dary rzeczowe i ofiary pieniężne na fanty oraz aukcję dzieł sztuki. Fantów już mamy pewną ilość, ale do pełnej puli brakuje nam ich jeszcze około 500-set sztuk. Dlatego gorąco prosimy o dalsze darowizny.

         Przypominamy, że odpowiedzialni za sprzątanie kościoła i jego otoczenia w miesiącu czerwcu są parafianie z: Potoczkówki, Domów nad kościołem po jednej i drugiej strony szosy.

         Odpust parafialny do duże przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Dlatego składamy serdeczne podziękowanie, staropolskim „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy swoją bezinteresowną pomocą przyczynili się do tego, by to nasze największe święto parafialne było okazałą,  piękną i pożyteczną uroczystością. Szczególnie wdzięczni jesteśmy panom: Stefanowi Olszakowi, Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocembie, Sławomirowi Kaflowi za posprzątanie placu kościelnego i jego dalszego otocznia oraz za usługi elektryczne; państwu Agacie i Piotrowi Sowom za dekoracje  wewnątrz kościoła pięknymi kompozycjami kwiatowymi; „Bóg zapłać” Radzie Parafialnej z jej przewodniczącym na czele za różne prace organizacyjne oraz tym osobom, które wspomogły nas odpustowymi darami żywnościowymi czy pieniężnymi.  Bardzo dziękujemy także za wystawienie warty Straży Honorowej, Ochotniczej Straży Pożarowej z Klęczan za kierowanie ruchem samochodowym oraz za obecność pocztom sztandarowym Akcji Kat. i Koła Pszczelarzy oraz wszystkim tym, którzy wraz z panią katechetką Martą Piotrowską-Gródek w jakikolwiek sposób przyczynili się do ubogacenia liturgii odpustowej.

         Zmarł ks. prałat Adam Plichta, wieloletni wikariusz w naszej parafii. Pogrzeb jutro w St. Sączu, Msza Św. pogrzebowa o godz. 1400  w kościele św. Elżbiety Węgierskiej. Polećmy Bożemu Miłosierdziu jego duszę odmawiając...

         Dzisiaj od 1400 odbędzie się Talenciada – rodzina zabawa z dziećmi - na boisku Zamczyska, na którą zaprasza Zarząd i zawodnicy. Po Mszy Św. ministranci będą rozprowadzać katolicką prasę. Mamy poważny obowiązek,pogłębiania naszej wiary. Zatem zachęcamy do korzystania z prasy kat., która przybliża nam bieżące sprawy w duchu wiary.

         Wędkarz z Limanowej, gdzieś nad wodą w Marcinkowicach, zostawił pokrowiec z wędkami. Uczciwy znalazca proszony jest o kontakt z poszkodowanym, który znalazcy obiecuje nagrodę. Numer telefonu do poszkodowanego można otrzymać w zakrystii.


 


 

 

Odwiedzin :
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach