2019-01-21     Agnieszki, Jarosława, Nory     "Nie ma gorszych ślepców od tych, którzy nie chcą widzieć" - Herbert George Wells    
Strona główna -> OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 

II Niedziela Zwykła

20.01.2019r.

1.      Do piątku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Równocześnie w Panamie odbywają się Światowe Dni Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem. Obejmijmy modlitwą te wydarzenia.

2.      Dzisiaj obchodzi swoje imieniny Ks. Sebastian. Składamy mu najlepsze życzenia, powierzamy Panu Bogu jego posługę w naszej parafii i opiece Matki Niepokalanej, otaczamy naszą modlitwą.

3.      W tym tygodniu wspominamy: * w poniedziałek – św. Agnieszkę, dziew. i męcz., to jest także Dzień Babci, * we wtorek – św. Wincentego Pallottiego, prezb. - to jest zaś Dzień Dziadka – polecajmy Bogu w naszych modlitwach nasze babcie i naszych dziadków, * we czwartek – św. Franciszka Salezego, bp. i dok. Kościoła, * w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. W tym dniu przypada 5. rocz. święceń biskupich Stanisława Salaterskiego, bp. pomocniczego w Tarnowie, * w sobotę – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.

4.      Następna niedziela to Niedziela Synodalna.

5.      W przyszłą niedzielę Mszą Św. o godz. 11.30 rozpocznie się Noworoczne Spotkanie Opłatkowe organizowane przez Fundację Sądecką i Towarzystwo „Sądeczanin”.

6.      Próba jasełek całościowa z Chórem Parafialnym - w poniedziałek  o 19.00 – obecność obowiązkowa. Kolejna próba jasełek we środę - o 19.00 – również obecność obowiązkowa.

7.      27.01.2019r. w niedzielę o godz. 17.00 w Domu Parafialnym – premiera jasełek, na którą KSM serdecznie zaprasza. Dochód z jasełek przeznaczony będzie na pomoc bardzo choremu dziecku - Zuzi. Dziecko czeka na przeszczep wątroby.

8.      We czwartek -  24. 01. 2019r. - o godz. 18.00 – zebranie opłatkowe Akcji Katolickiej.

9.      Próby orkiestry – według planu Kapelmistrza.

10.  Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne od numeru.

11.  Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019r.

1.      Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna okres zwykły.

2.      W tym tygodniu czcimy:

- we czwartek św. Antoniego, opata

- w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.

3.      We środę o 17.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

4.      We środę po nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

5.      We czwartek w Kościele Katolickim jest obchodzony Dzień Judaizmu.

6.      W piątek 18.01. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25.01.

7.      W sobotę o godz. 9.00 próba scholi. Zapraszamy dzieci od klasy 3.

8.      W niedzielę swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz Ks. Sebastian Musiał. Z okazji imienin życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Niepokalanej, wszelkiej pomyślności i zdrowia. Do życzeń dołączamy dar modlitwy w Jego intencji. Msza Św. w Jego intencji będzie odprawiona w niedzielę o godz. 8.30.

9.      W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza Św. dla dzieci. Zapraszamy.

10.  Dziękujemy za 10 ofiar indywidualnych.

11.  Ruch - Światło – Życie Diecezji Tarnowskiej zaprasza na oazę ewangelizacji, która odbędzie się w dniach 21 – 26. 01. 2019r. Zapraszamy młodzież z klas 7, 8 i III gimnazjum oraz starszych. Więcej informacji na plakacie i na stronie: www.oazatarnow.pl

12.  Zachęcamy do nabycia prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim bardzo ciekawy artykuł o sakramencie Chrztu św. oraz mały obrazek z modlitwą męża za żonę. Dla dzieci jest Promyczek Dobra.

 

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

        

 


Objawienie Pańskie

06.01.2019r.

 

1.      Dzisiaj jest dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka – modlimy się za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy z naszej diecezji. Składka przeznaczona na cele misyjne. Dzisiaj także grupy kolędnicze „Trzech Króli” po rozesłaniu na Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczną kolędowanie po domach naszej parafii.

2.      Dziękujemy za wsparcie akcji kolędników misyjnych. Jest organizowany  wyjazd do Szymbarku koło Gorlic na diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych w najbliższą sobotę tj. 12. 01. 2019r. Chętnych uczestników uczniów prosimy o zgłaszanie się do katechetów w swoich szkołach. Katecheci udzielą dokładnych informacji o spotkaniu.

3.      Nasz Chór Parafialny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczął współpracę z Chórem Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu pod dyrekcją Pani Dr Renaty Jonakowskiej – Olszowskiej. Dzisiejszy wspólny koncert kolędowy tych chórów odbędzie się w naszym kościele w czasie i po Mszy Św. o godz. 16.00. Koncert ten będzie w miejsce styczniowej niedzielnej adoracji.

4.      Przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia.W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5.      Dziękujemy serdecznie za 3 ofiary indywidualne.

6.      Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim artykuł – Jaki los czeka nieużywane kościoły? oraz Dlaczego warto ślubować przed ołtarzem? Jest Promyczek Dobra.

 

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 


Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa!

 

Niedziela Synodalna!

30.12.2018r.

1.      W poniedziałek – wsp. św. Sylwestra I, pap. O godz. 16.00 Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego z okolicznościowym kazaniem. Będzie to okazja  do przeproszenia Boga za popełnione winy i za niewykorzystane łaski w ciągu kończącego się roku. Jest to także dzień wdzięczności za otrzymane od Boga dobrodziejstwa.

                Zaś o godz. 23.45 w poniedziałek odbędzie się dziękczynno – błagalna adoracja, o godz 24.00 Msza Św., a

                po niej wspólnotowe powitanie Nowego Roku – chlebem i solą.

2.      Również w poniedziałek o godz. 23.15, czyli wcześniej niż zwykle - Msza Św. dziękczynna przy kaplicy Bożego Serca nad Smolnikiem.

3.      We wtorek Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy Św. - niedzielny. To również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do służby Bogu, pierwszy piątek – nabożeństwa wynagradzające Boskiemu Sercu Zbawiciela i modlitwa za misje o 6.30 i 17.00, pierwsza sobota miesiąca.

5.      W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Kadzidło można będzie nabyć  u wolontariuszy z Parafialnego Oddziału Caritas przed każdą Mszą Św. Ofiary na tacę w Święto Trzech Króli przeznaczone są na cele misyjne. By powrócić do staropolskiej tradycji w Uroczystość Objawienia Pańskiego grupy kolędnicze „Trzech Króli” po rozesłaniu na Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczną kolędowanie po domach naszej parafii. Próba dla grających role mędrców odbędzie się w środę 02.01. o godz. 17.30.

6.      W niedzielę 06.01. na Mszy Św. o godz. 10.00 będziemy gościć Zespół Regionalny „NISKOWIOKI”. Po Mszy Św. zespół da króciutki koncert, a dzieci z naszej parafii, tańczące w zespole będą zbierały datki na pokrycie kosztów wyjazdu zespołu na festiwal do Bułgarii. Również 06.01. nasz Chór Parafialny o godz. 13.15 da koncert w Bazylice św. Małgorzaty, a potem o godz. 16.00 w Marcinkowicach będzie śpiewał na Mszy Św. i da również koncert.

7.      Spotkania: we środę DSM o godz. 16.00, we czwartek o godz. 17.30 Akcja Katolicka – w ramach kwadransa biblijnego rozważane będą Psalmy 3 i 4. Próba chóru również we czwartek 03.01. o godz. 19.00.

8.      Pragniemy bardzo serdecznie podziękować kolędnikom misyjnym, uczniom szkół podstawowych z Marcinkowic i Rdziostowa oraz ich rodzicom, opiekunom, za przygotowanie strojów, podjęty trud oraz poświęcony czas, za piękne świadectwo o Chrystusie. Dziękujemy także, wszystkim parafianom, którzy przyjęli kolędników, przekazali ofiary na cele misyjne, a także ich ugościli. Zebrano kwotę 5841,32 zł. Bóg zapłać.

9.      Dziękujemy pięknie za 5 ofiar indywidualnych od numeru.

10.  Dziękujemy również za ofiary na sprzątanie kościoła w miesiącu grudniu parafianom z Klęczan - Roli i Zagórza oraz Dziołu i prosimy o to parafian z Klęczan – Półrolka, Przyczki, Pierzwiączki oraz  Domów znad szosy, a także Domów przy Zespole Szkół i Bloku B.

11.  Zwrócono się do nas z prośbą o ogłoszenie apelu do wszystkich świętujących nadejście Nowego Roku o nieużywanie petard i materiałów hukowych ze względu na zwierzęta domowe.

12.  Zachęcamy do nabycia gazetki parafialnej „Nasza Wiara” i kalendarzy parafialnych.

 

 


IV NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018
Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. W dzisiejszym „Gościu Niedziel.” dodatek w postaci wkładki, która zawiera testy biblijne i modlitewne do wykorzystania przy Wieczerzy Wigilijnej. W wigilię nie ma Mszy Św. wieczornej; zapraszamy natomiast na ostatnie Roraty o godz. 6.30. Po tym nabożeństwie można będzie zabrać ze sobą „światło betlejemskie”, które międzynarodowa sztafeta harcerska dostarczyła z Betlejemskiej Groty. O północy tradycyjna „Pasterka”. Zapraszamy bardzo gorąco na tę Mszę Św., aby w ten sposób przywitać Nowonarodzonego Chrystusa. Jest na świecie wiele wspólnot chrześcijańskich, które chciałyby taką Mszę Św. sprawować, ale czy to z braku kapłanów lub innych przyczyn nie mogą. Ceńmy sobie tę możliwość. W czasie pasterki będzie zbierana składka na Fundusz Obrony Życia.
We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Św. jak w każdą niedzielę.
We środę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. - jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy Św. o godz. 16.00. Na Mszy Św. o godz. 10.00 śpiewać będzie nasz Chór Parafialny. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II.
We czwartek 27 grudnia - świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, rano po Mszy Św.  poświęcenie wina.
W piątek 28 grudnia – świętych Młodzianków, męczenników; tego dnia modlimy się szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych.  
W przyszłą niedzielę Święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ nasza Kaplica Dworska jest pod wezwaniem św. Rodziny, dlatego w przyszłą  sobotę zostanie w niej odprawiona Msza św.  o godz. 17.00.  Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy Św. Kaplica Dworska to nasz pierwszy kościół parafialny.
26. 12. o godz. 11.30 będą uroczyście posłani „kolędnicy misyjni”. Prosimy o przyjęcie tych dzieci. Ofiary, które zbierają są w całości przeznaczone na pomoc dzieciom z krajów misyjnych.
Pragniemy bardzo gorąco podziękować za darmową pomoc w przygotowaniu kościoła i parafii na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Dudom za dar wielu choinek; Panu Mariuszowi Jopowi za usługi transportowe; Panu Inżynierowi z synem za artystyczne ubranie własnym kosztem choinek w prezbiterium kościoła; Państwu Agacie, Piotrowi i Mateuszowi Sowom, Panu Patrykowi Cięciwie, za ogrom społecznej pracy przy wykonaniu tegorocznej szopki. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń i ze Stowarzyszenia Gospodyń za przyszycie mocowań do nakładek na ławki w  naszym kościele. Niestety z powodów technicznych nie udało się na wszystkie ławki przed świętami. Reszta będzie zrobiona po świętach. Dziękujemy również Panu Piotrowi Szczerbie za wszelkie prace elektro- wideofoniczne przy plebani. Dziękujemy Panom Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocębie, Sławomirowi Kaflowi, Stefanowi Olszakowi za prace elektryczne przy naszym kościele przed świętami.
Dziękujemy także za 6 ofiar indywidualnych w kopertach, w tym 3 ofiary wpłacone na konto parafialne.
Od 27.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. My kapłani pragniemy przynieść do rodzin naszej parafii Boże błogosławieństwo i lepiej poznać parafian. Pragniemy porozmawawiać o problemach radościach i tam gdzie jest to możliwe skierować pomoc. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy wspólną modlitwą i pokropieniem domu wodą święconą. Nie chcemy się czuć intruzami i nieproszonymi gośćmi. Jeżeli ktoś nie życzy sobie odwiedzin kapłana wystarczy nie otwierać drzwi, bądź nie obrażając ministrantów, powiedzieć im o swojej decyzji. Wszystkim tym, którzy nas życzliwie przyjmą składamy już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”. Program wizyty duszpasterskiej został wydrukowany na kartkach można je zabrać do domu. Będzie również na stronie parafii w internecie.
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczny „Gość Niedziel.” z wspomnianą już wkładką wigilijną, „Mały Gość Niedzielny”. Przed kościołem członkowie Akcji Kat. rozprowadzają kalendarz parafialny.

 


 

III NIEDZIELA ADWENTU

16. 12. 2018

1.      Dzisiaj rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Również dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2.      We środę 19.12. parafialna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Pierwsza Msza Św. o godz. 10.00.  Plan spowiedzi:  przed południem: od 10.00 do 12.00, po   południu: od 15.00 do 18.00 - z półgodzinną przerwą o godz. 16.30. O 18.00 zostaną odprawione Roraty. W środę wypada także nowenna do MB. Nieustającej Pomocy, która zostanie połączona z nowenną do Dzieciątka Jezus.

3.      We czwartek przypada 23. rocz. śmierci śp. ks. prałata Józefa Góry – wieloletniego proboszcza w Marcinkowicach. Msza Św., o wieczną radość dla niego, zostanie odprawiona o godz. 6.30.  

4.      W sobotę ze względu na prace przygotowawcze do świąt nie będzie Mszy Św. wieczornej w naszym kościele.

5.      Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców o zezwolenie i zmotywowanie swoich dzieci do udziału w akcji „kolędnicy misyjni”. Prosimy rodziców o przygotowanie strojów. Potrzebni i mile widziani są opiekunowie dla poszczególnych grup.

6.      Spotkania: * w poniedziałek o 16.00 kolędnicy misyjni i ministranci, * we środę  o 16.00 DSM, we czwartek o 17.30 Akcja Katolicka, w piątek o 19.00 KSM.

7.      Próba jasełek we środę o 19.00 – akt 2, we czwartek o 19.00 – akt 1.

8.      Próba chóru: w poniedziałek o 19.00 wszyscy chórzyści i we czwartek o 19.00 również wszyscy. Próba orkiestry według planu kapelmistrza.

9.      W sobotę Ruch – Światło – Życie odwiedzi chorych ks. Sebastiana z życzeniami świątecznymi, a KSM chorych ks. Krzysztofa od godz. 9.00.

10.  Pan organista i pan kościelny bardzo dziękują za życzliwe  przyjęcie ich przez parafian przy okazji roznoszenia opłatków wigilijnych. Jednocześnie informujemy tych, którzy z różnych przyczyn nie otrzymali opłatków, że można jeszcze je nabyć, w zależności od rejonu parafii, u pana organisty lub u pana kościelnego dzisiaj i w kolejne dni adwentu.

11.  Z okazji świąt możemy pomóc ubogim i potrzebującym przez złożenie ofiary pieniężnej na ten cel do skrzynki Św. Antoniego. „Bóg zapłać”

12.  Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji składki na inwestycje parafialne i za 3 ofiary indywidualne w kopertach.

13.  Dziękujemy również panom: Jackowi Popiołowi za prace remontowe na plebani, Łukaszowi i Józefowi Kądziołkom za darmowe prace hydrauliczne na plebani, Wiesławowi Wilczakowi i Wiesławowi Kocembie za darmowe prace eletryczne w parafii, Jerzemu Sikorskiemu za darmowe prace dekarskie wokół plebani, Piotrowi Sowie za prace stolarskie na plebani, Tadeuszowi Lisowi, Zbigniewowi i Marcinowi Kuźmie za darmowe prace porządkowe w parafii. „Bóg zapłać”.        

14.  Ogłoszenia społeczne: * Szpital Powiatowy w Limanowej informuje, że jeszcze do końca roku realizuje projekt: „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego”. Osoby zainteresowane mogą się jeszcze zarejestrować oraz uzyskać szczegółowe informacje pod numerem 18- 33-01-750. *Przeczytać komunikat komitetu poparcia pod apelem o przywrócenie jednoski wojskowej......

15.  Zachęcamy do nabywania prasę katolicką: Gość Niedzielny, a w nim płyta z najpiękniejszymi polskimi kolędami ,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.

16.  W zwiąyku z tym, że od dzisiaj nie będą czytane intencje mszalne, zostały wydrukowane i można je zabrać do domu ze stolika przed kościołem.

Wszystkim DROGIM PARAFIANOM życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

        

 


 

 

Odwiedzin :
Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach