2020-07-16     Eustachego, Mariki, Mirelli

W czwartek 11 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. były celebrowane o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.
N
ie było możliwe przeprowadzenie tradycyjnej procesji Bożego Ciała przez naszą miejscowość do czterech ołtarzy. W związku z tym procesja przeszła wokół kościoła. W procesji szedł tylko kapłan z Najświętszym Sakramentem, asysta liturgiczna oraz feretrony. Dlatego nie było tradycyjnego sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami przez dzieci. Były przygotowane trzy ołtarze wokół kościoła:
1 ołtarz (kapliczka Matki Bożej – Koło Gospodyń Rdziostów); 2 ołtarz (kapliczka Pana Jezusa – Stowarzyszenie Koło Gospodyń Marcinkowice), 3 ołtarz (kapliczka św. Józefa – Koło Gospodyń z Marcinkowic). Wzięły udział panie z feretronami.

W dniu dzisiejszym tj. 31.05.2020r.o godz. 11.30 ks. Przemysław Lis sparował swoją Mszę św. Prymicyjną. Pamiętajmy o Księdzu Prymicjancie w naszych modlitwach./Kliknij na tytuł zdjęcia/

W dniu 31 maja w niedzielę o godzinie 11.30 ks. Przemysław Lis będzie sprawował Mszę św. Prymicyjną.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną miejsca w kościele będą zarezerwowane dla najbliższej rodziny. Natomiast dla chętnych parafian, na placu kościelnym będą przygotowane krzesła i ławki, z zachowaniem odpowiednich przepisów dotyczących odległości. Kazanie prymicyjne wygłosi ks. prałat Józef Babicz. Pamiętajmy w naszych prywatnych i wspólnotowych modlitwach o diakonie  Przemysławie i jego roczniku, szczególnie teraz, gdy razem przeżywają swoje rekolekcje przed święceniami kapłańskimi./Kliknij na tytuł zdjęcia/

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach

34 8804 0000 0080 0800 0770 0002 Bank Spółdzielczy w Limanowej.