2019-12-09     Anety, Leokadii, Wiesława

W niedzielę 17.11.2019r.nasz Chór Parafialny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, obchodził 30-lecie swojego istnienia. Z tej racji o godz. 15.00. została sprawowana Msza. św. jubileuszowa, połączona z uroczystym koncertem Chóru

W poniedziałek 11 Listopada w naszej Ojczyźnie przeżywaliśmy 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej racji została odprawiona w Naszej Parafii Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 10.00, która została poprzedzona montażem słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Na tej Mszy św. wystąpił również Chór Parafialny.

Zapraszamy do nawiedzenia cmentarza – modlitwy za zmarłych i uzyskania odpustu za zmarłych.
Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę
w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zaduszanym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

W sobotę 26 X 2019r. o godz. 15.00 była sprawowana Msza św., połączona z nabożeństwem różańcowym w intencji Seniorów

Maria Sopata Urodziła się w NowymSączu16.11.1892r. Była długoletnią nauczycielką, najpierw w szkołach w Łącku(od1912r.), Jadamwolii Woli Kurowskiej, gdzie zastał ją wybuch I wojny światowej, a następnie w Podolu i Rdziostowie. Na50-lecie swojej pracy pedagogicznej odznaczona została Orderem „Polonia Restituta” .W 1967r .przeszła na emeryturę, aby po dwóch latach przenieść się do Nowego Sącza. Zmarła10.08.1974r.,spoczywa na cmentarzu w  Gołąbkowicach .

Link do oficjalnej strony Synodu, gdzie można się przekierować bezpośrednio na stronę Synodu

W sobotę 21 września 2019r. odbyła się Piesza Pielgrzymka do Limanowej, która wyruszyła sprzed kościoła św. Kazimierza o godz. 7.30. W naszej parafii pielgrzymka tradycyjnie zatrzymała się przy kościele i blokach.

W dniach 7-8.09.19r. Koło Gospodyń w Marcinkowicach zorganizowało dla parafian wycieczkę" Szlakiem Piastowskim"
Kórnik,Gniezno,Kruszwica,Licheń. W wycieczce wziął udział nasz proboszc ks. Tadeusz Celusta. Dziękujemy Organizatorom./Kliknij zdjęcia/

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach

34 8804 0000 0080 0800 0770 0002 Bank Spółdzielczy w Limanowej.