2017-05-29     Benity, Maksymiliana, Teodozji

W  niedzielę 07.05.2017r. w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej.
„krótki filmik z tej uroczystości, kliknij >>”

We wtorek 25.04.2017r.  nasza młodzież gimnazjalna wraz z młodzieżą z Chomranic w naszej świątyni przyjęła z rąk ks. bp. Stanisława Salaterskiego Sakr. Bierzmowania/homilia ks. Biskupa/>>

2017-04-21 | Konkurs Palm 2017r.

Sprawozdanie z XXIX Parafialnego Konkursu Palm -09 kwietnia 2017

2017-04-16 | Msza Rezurekcyjuna

W niedzielę o godz. 6.30 w naszym kościele odbyła się Msza REZUREKCYJNA- Homilia ks. Andrzeja Kliknij >>

Niedziela palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia przychodzi się do kościoła z palemką, która jest symbolem odradzającego się życia. Niedziela palmowa to święto, które ma przygotować duchowo chrześcijan do Wielkanocy, okresu wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa

W piątek 07.04.2017r.odprawiliśmy XXVIII Drogę Krzyżową w terenie. Początek Drogi Krzyżowej był przy kaplicy a zakończenie na cmentarzu przy grobie dzieci nienarodzonych. Wszystkim parafianom i aktorom dziękujemy za udział w tym nabożeństwie.

Czy zasada "nie ma cię w mediach nie istniejesz" także dotyczy parafii i działających w niej wspólnot? W Tarnowie 11 marca odbyły się Warsztaty Medialne dla liderów Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Zorganizował je Wydział Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii i Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej.

W sobotę, 25 lutego, zmarł Józef Gościej, zasłużony nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Orkana, twórca muzeum szkolnego, strażnik pamięci po legionistach Józefa Piłsudskiego. Za trzy tygodnie skończyłby 85 lat. /Życiorys zmarłego/.

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach