2018-06-23     Albina, Wandy, Zenona     "Dusza żywi się tym, z czego się cieszy". św. Augustyn

W niedzielę 10.06.2018r. mieliśmy Odpust Parafialny ku czci Niepok. Serca NMP. Suma odpustowa odbyła się o godz. 11.00, celebrował ją i kazanie odpustowe wygłosił ks. infułat Adam Kokoszka.

2018-06-01 | Boże Ciało 2018r.

W czwartek 31 maja obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. O godz. 9.00 odbyła się uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną. Przy pięknej pogodzie przeszliśmy z Jezusem w Najświętszym Saktamencie do czterech ołtarzy na terenie Marcinkowic. Była to piękna uroczystość z liczną grupą dzieci sypiących kwiatki,  liczne feretrony, Chór Parafialny,Orkiestra, Strażacy, dzieci pierwszokomunijne... Podobnie jak w latach poprzednich Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii była połączona z prymicjami ks. Mateusza Mikruta, który miał u nas praktykę duszpasterską./Galeria zdjęć Jana Brdeja Kliknij >>/

Zakończenie nabożeństw majowych i 20-lecie kapłaństwa ks. Krzysztofa, uroczystość odbyła się w Kaplicy Dworskiej

Z racji święta MB. Fatimskiej w dniu 14 maja udaliśmy się w procesji do kaplicy M. B. Częstochowskiej na Wężykówce.  Msza Św. na rozpoczęcie procesji, została odprawiona o godz.1800 . Po Mszy Św. rozpoczęła się procesja z lampionami. Figurę nieśli: dzieci pierwszokomunijne  oraz ich Rodzice - Matki na początku  a Ojcowie pod koniec procesji.

Podczas dekanalnego czuwania 20 kwietnia w Marcinkowicach młodzież modliła się za V Synod Diecezji Tarnowskiej./Kliknij>>/Galeria Marcinkowic

2018-04-01 | Rezurekcja 2018r.

Msza REZUREKCYJNA odbywa się zwykle w niedzielę rano. Rezurekcja to nic innego niż uroczyste nabożeństwo w Kościele katolickim, połączone z procesją. Celem nabożeństwa jest obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Jezusa.W procesji obok Hostii w monstrancji niesiony jest krzyż procesyjny ozdobiony na tę okazję czerwoną stułą oraz figurka Jezusa Zmartwychwstałego.
Poród w grobie – przedstawia
posłuchaj >>

Wielki Piątek jest dla katolików jedynym dniem w roku, w którym nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu sprawowana jest Liturgia Męki Pańskiej, która umożliwia wiernym przyjęcie Komunii Świętej.

Jak przeżyć Wielką Sobotę - przedstawia

Jak przeżyć Wielki Piątek - przedstawia
posłuchaj >>

Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.
Jak przeżyć Wielki Czwartek -
przedstawia o. Adam Szustak - posłuchaj >>

W dniu 28.03.2018r.ogłoszono w Domu Parafialnym wyniki Parafialnego Konkursu Palm. Komisja gminna dokonała w poniedziałek oceny palm a ze strony Parafii będzie te palmy oceniać parafialne jury złożone także ze znawców folkloru sądeckiego

Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres w liturgii chrześcijańskiej - Wielki Tydzień. Upamiętnia wjazd Jezusa do Jerozolimy. W Polsce związane są z nią piękne tradycje. Tradycyjnie w naszeju parafi odbędzie się parafialny i gminny  konkurs palm.

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach