2017-09-25     Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany

W czwartek 14 września obchodziliśmy Święto Podwyższenia Krzyża Św., który jest wielkim chrześcijańskim znakiem nadziei i zwycięstwa. Dla rozważenia tej wielkiej tajemnicy krzyża została odprawiona Droga Krzyżowa na Kalwarii Marcinkowickiej, po Mszy Św., która została sprawowana w Dworskiej Kaplicy o godz. 17.00. Całość przygotowała grupa KSM oraz młodzież Parafii.

Zygmunt Berdychowski zaprosił Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego do Niskowej i Marcinkowic. 40 kilometrów z Krynicy-Zdroju pokonali na tyle szybko, by nie tylko złożyć kwiaty przed tablicami upamiętniającymi katastrofę smoleńską, ale porozmawiać z mieszkańcami a na plebanii w Marcinkowicach wypić herbatę przy stole, przy którym jadał marszałek Piłsudski.

W miejsce ks. Andrzeja ks. Biskup delegował do naszej parafii ks. Sebastiana Musiała, który przychodzi do nas z parafii Łukowica w siódmym roku kapłaństwa. Ks. Sebastian obecnie doktoryzuje się  z literatury polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, pochodzi ze Straszęcina k. Dębcy. Serdecznie witamy ks. Sebastiana i jednocześnie zawierzamy jego pracę duszpasterską w tutejszej parafii opiece naszej Patronki Maryi – Jej Niepokalanemu Sercu. /z ogłoszeń parafialnych/

W dniu 19.08.2017r. w naszym Kościele  godzinie 18.00 pożegnaliśmy po 9 latach posługi w naszej parafii ks. mgr Andrzeja Kmiecika

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych górale i turyści chętnie wzięli udział 13 sierpnia w Mszy św. ludzi gór, która miała miejsce w Gorcach, a dokładnie przy Kaplicy Papieskiej pod Turbaczem.
/Kazanie po góralsku kliknij filmik >>/
/Ogłoszenia po góralsku kliknij filmik>>/

2017-07-02 | Parafiada 2017r.

W niedzielę 02.07.2017r. na boisku sportowym Zamczyska odbyła się 17. Parafiada, w godz. od 1400  do 2000. O godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach