2016-12-11     Biny, Damazego, Waldemara

/z ogł. Parafialnego/ /Kliknij zdjęcia >>/ Święto Pszczelarzy racji  wspomnienia św. Ambrożego. Z tego powodu w naszym kościele w środę zostaną odprawione Roraty, wyjątkowo o godz. 1700,  w int. wszystkich pszczelarzy należących do Koła Pszczelarzy z terenu Gminy Chełmiec. Temu nabożeństwu będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż, który jednocześnie poświęci nowy sztandar Koła Pszczelarzy, poświęci także miód, który będzie rozdawany dzieciom po uroczystości. Drodzy Parafianie, ks. bp z Tarnowa przyjedzie do nas na roraty w środę, dlatego i nas nie może zabraknąć na tym nabożeństwie.

W tym tygodniu przypadają: święto Św. Andrzeja Apostoła i imieniny naszego ks. Andrzeja. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożych łaski, ludzkiej życzliwości i wiele sił do  pracy z młodzieżą oraz dalszej ofiarnej, godnej podziwu pracy w naszej parafii/ z ogłoszenia parafialnego/.

12 listopada w Marcinkowicach. o godzinie 11.00  odbyły się Uroczystości Pogrzebowe śp. Ks. Józefa Dominika. Bp Stanisław Salaterski odprawił mszę św. żałobną , po czym ciało ks. Józefa Dominika odprowadzono na cmentarz .Spocznie on w Mogile Kapłanów.

11 listopada 2016 rok to 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.

Dziś w południe (9 listopada) w Domu Księży Emerytów w Tarnowie zmarł ks. Józef Dominik, budowniczy m.in. monumentalnej Drogi Krzyżowej w Tylmanowej. Miał 73 lata.

Wszystkich Świętych - to nazwa święta obchodzonego 1 listopada każdego roku przez Kościół katolicki. Mówi się też o nim potocznie „święto zmarłych”.

W sobotę o godz. 1800 w Domu Paraf. odbyło się spotkanie z p. prezesem Zygmuntem Berdychowskim,  który opowiedział nam o swoich wyprawach w Himalaje - wszystko zilustrowane było niezwykłymi zdjęciami z tych himalaistycznych wypraw. Dziękujemy.

Zgromadzeni na uroczystości w naszej parafii dziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory.  W parafii  Wieniec dożynkowy przygotowała Maria Sikorska. Przedstawiciele pozostałych miejscowości  z parafii przynieśli chleby, owoce i wino i miód.

Sanktuarium Matki Boskiej Litmanowskiej – greckokatolickie sanktuarium maryjne w miejscowości Litmanowa na Słowacji. Dzięki temu sanktuarium niewielka Litmanowa stała się jedną z najliczniej odwiedzanych miejscowości w północnej Słowacji. Udostępnione też dla Katolików.Warto się wybrać.

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach