2018-04-21     Jarosława, Konrada, Selmy     "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir

2018-04-01 | Rezurekcja 2018r.

Msza REZUREKCYJNA odbywa się zwykle w niedzielę rano. Rezurekcja to nic innego niż uroczyste nabożeństwo w Kościele katolickim, połączone z procesją. Celem nabożeństwa jest obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Jezusa.W procesji obok Hostii w monstrancji niesiony jest krzyż procesyjny ozdobiony na tę okazję czerwoną stułą oraz figurka Jezusa Zmartwychwstałego.
Poród w grobie – przedstawia
posłuchaj >>

Wielki Piątek jest dla katolików jedynym dniem w roku, w którym nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu sprawowana jest Liturgia Męki Pańskiej, która umożliwia wiernym przyjęcie Komunii Świętej.

Jak przeżyć Wielką Sobotę - przedstawia

Jak przeżyć Wielki Piątek - przedstawia
posłuchaj >>

Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.
Jak przeżyć Wielki Czwartek -
przedstawia o. Adam Szustak - posłuchaj >>

W dniu 28.03.2018r.ogłoszono w Domu Parafialnym wyniki Parafialnego Konkursu Palm. Komisja gminna dokonała w poniedziałek oceny palm a ze strony Parafii będzie te palmy oceniać parafialne jury złożone także ze znawców folkloru sądeckiego

Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres w liturgii chrześcijańskiej - Wielki Tydzień. Upamiętnia wjazd Jezusa do Jerozolimy. W Polsce związane są z nią piękne tradycje. Tradycyjnie w naszeju parafi odbędzie się parafialny i gminny  konkurs palm.

W piątek 23 marca 2018r. została odprawiona XXX Drogę Krzyżowa w terenie. Początek Drogi Krzyżowej zaczął się przy kaplicy, o godz.1730 zakończenie przy cmentarzu./Zdjęcia J.Brdeja> kliknij galeria/

W sobotę 3.03 nasz KSM już 3 raz wybrał się na kolejny turniej piłki halowej KSM Diecezji Tarnowskiej.

- Są nadzwyczajni i nietuzinkowi, tak o laureatach tegorocznego plebiscytu na Sądeczanina Roku mówił gospodarz dzisiejszej gali Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin.Wszyscy byli na swój wyjątkowi i wszyscy mieli swoje fankluby, których członkowie do ostatniej chwili toczyli bitwę na głosy. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Sądeczaninem Roku 2017 został ks. Józef Babicz, proboszcz parafii w Marcinkowicach./Filmik z tej uroczystości - kliknij/

Głosowanie potrwa do 23 lutego 2018, godz. 9.00.

Z naszej Parafii kandyduje proboszcz ks Józef Babicz. Okażmy jako parafianie lokalny patriotyzm, głosujmy na jego osobę uznając w ten sposób zsługi naszego  Duszpasterza. Na dużym banerze lista kandydatów a w wiadomości opis działalności naszego kandydata.
/Kliknij ks. Józef Babicz mówi sam o sobie >>>/

W dniu 28.01.2018r. o godz. 17.00 w Domu Parafialnym odbyło się „Pożegnanie z kolędą i kolędnikami”. Występ ten składał się z koncertu kolęd w wykonaniu Chóru Parafialnego oraz przedstawień naszych grup kolędniczych.  Po koncercie odbyło się spotkanie opłatkowe dla chórzystów / krótki filmik z występu - kliknij >>/

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach