2018-05-20     Bazylego, Bernardyna, Krystyny     "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown

Z racji święta MB. Fatimskiej w dniu 14 maja udaliśmy się w procesji do kaplicy M. B. Częstochowskiej na Wężykówce.  Msza Św. na rozpoczęcie procesji, została odprawiona o godz.1800 . Po Mszy Św. rozpoczęła się procesja z lampionami. Figurę nieśli: dzieci pierwszokomunijne  oraz ich Rodzice - Matki na początku  a Ojcowie pod koniec procesji.

Podczas dekanalnego czuwania 20 kwietnia w Marcinkowicach młodzież modliła się za V Synod Diecezji Tarnowskiej./Kliknij>>/Galeria Marcinkowic

2018-04-01 | Rezurekcja 2018r.

Msza REZUREKCYJNA odbywa się zwykle w niedzielę rano. Rezurekcja to nic innego niż uroczyste nabożeństwo w Kościele katolickim, połączone z procesją. Celem nabożeństwa jest obwieszczenie światu Dobrej Nowiny o Zmartwychwstaniu Jezusa.W procesji obok Hostii w monstrancji niesiony jest krzyż procesyjny ozdobiony na tę okazję czerwoną stułą oraz figurka Jezusa Zmartwychwstałego.
Poród w grobie – przedstawia
posłuchaj >>

Wielki Piątek jest dla katolików jedynym dniem w roku, w którym nie sprawuje się Eucharystii. W tym dniu sprawowana jest Liturgia Męki Pańskiej, która umożliwia wiernym przyjęcie Komunii Świętej.

Jak przeżyć Wielką Sobotę - przedstawia

Jak przeżyć Wielki Piątek - przedstawia
posłuchaj >>

Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.
Jak przeżyć Wielki Czwartek -
przedstawia o. Adam Szustak - posłuchaj >>

W dniu 28.03.2018r.ogłoszono w Domu Parafialnym wyniki Parafialnego Konkursu Palm. Komisja gminna dokonała w poniedziałek oceny palm a ze strony Parafii będzie te palmy oceniać parafialne jury złożone także ze znawców folkloru sądeckiego

Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres w liturgii chrześcijańskiej - Wielki Tydzień. Upamiętnia wjazd Jezusa do Jerozolimy. W Polsce związane są z nią piękne tradycje. Tradycyjnie w naszeju parafi odbędzie się parafialny i gminny  konkurs palm.

W piątek 23 marca 2018r. została odprawiona XXX Drogę Krzyżowa w terenie. Początek Drogi Krzyżowej zaczął się przy kaplicy, o godz.1730 zakończenie przy cmentarzu./Zdjęcia J.Brdeja> kliknij galeria/

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach