2017-02-26     Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Ksiądz Józef Babicz oficerem WP
163 księży przymusowo wcielonych do wojska w czasach PRL odebrało w sobotę w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie patenty oficerskie.

Mszą w kościele parafialnym pw Niepokalanego serca NMP w Marcinkowicach rozpoczęło się niedzielne spotkanie opłatkowe pracowników, współpracowników i sympatyków dwóch organizacji: Fundacji Sądeckiej oraz Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin", o których działaniach każdy na Sądecczyźnie na pewno słyszał.

Jasełka wystawiane w naszej Parafii to Jasełka Podhalańskie wielkiego starosądeckiego twórcy Jana Joachima Czecha. Jasełka te, w które zaangażowane są dziesiątki wykonawców zostały tym razem przygotowane przez naszą młodzież. Przesłanie tej teatralnej sztuki jest zadziwiająco wciąż niezwykle aktualne. Bardzo zachęcamy do oglądnięcia tego bożonarodzeniowego przedstawienia; koniecznie przyprowadźmy na nie dzieci. By uniknąć zamieszania, wstęp na Jasełka będą mieli przede wszystkim ci, którzy zaopatrzą się dzisiaj u lektorów w darmowe bilety wstępu na piątkowy występ o godz. 1800. Na zakończenie wychodząc z Jasełek będzie można złożyć dowolną ofiarę do góralskiego kapelusza przy wyjściu z Jasełek./Kliknij zwiastun/

W Domu Parafialnym odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków naszego Chóru.Przy pięknie udekorowanych stołach złożono sobie życzenia ,śpiewano kolędy a dla wszystkich uczestników wystąpił parafialny zespół kolędniczy.

Pani Magdalena zajmuje się koronkarstwem, specjalizuje się w koronce klockowej (wykonywana jest przez splatanie ze sobą nici lnianych lub bawełnianych nawiniętych na specjalne szpulki zwane klockami).

2016-12-25 | Pasterka 2016r.

Co roku w nocy z 24 na 25 grudnia katolicy udają się na Pasterkę – pierwszą Mszę Bożego Narodzenia. Eucharystia jest odprawiana o północy i otwiera oktawę liturgicznych obchodów związanych z tajemnicą Wcielenia. Pasterka to centralny punkt obchodów związanych z narodzinami Jezusa Chrystusa.

/z ogł. Parafialnego/ /Kliknij zdjęcia >>/ Święto Pszczelarzy racji  wspomnienia św. Ambrożego. Z tego powodu w naszym kościele w środę zostaną odprawione Roraty, wyjątkowo o godz. 1700,  w int. wszystkich pszczelarzy należących do Koła Pszczelarzy z terenu Gminy Chełmiec. Temu nabożeństwu będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż, który jednocześnie poświęci nowy sztandar Koła Pszczelarzy, poświęci także miód, który będzie rozdawany dzieciom po uroczystości. Drodzy Parafianie, ks. bp z Tarnowa przyjedzie do nas na roraty w środę, dlatego i nas nie może zabraknąć na tym nabożeństwie.

W tym tygodniu przypadają: święto Św. Andrzeja Apostoła i imieniny naszego ks. Andrzeja. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożych łaski, ludzkiej życzliwości i wiele sił do  pracy z młodzieżą oraz dalszej ofiarnej, godnej podziwu pracy w naszej parafii/ z ogłoszenia parafialnego/.

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach