2016-09-26     Cypriana, Justyny, Łucji     "Ludzie nie mogący osiągnąć tego, co nieodzowne, trudzą się nad tym, co zbędne" - Johann Wolfgang Goethe

Sanktuarium Matki Boskiej Litmanowskiej – greckokatolickie sanktuarium maryjne w miejscowości Litmanowa na Słowacji. Dzięki temu sanktuarium niewielka Litmanowa stała się jedną z najliczniej odwiedzanych miejscowości w północnej Słowacji. Udostępnione też dla Katolików.Warto się wybrać.

W dniu 17 września gościliśmy uczestników pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej z parfii św. Małgorzty oraz parafii św. Kazimierza.

W piątek, 26 VIII, Uroczystość MB. Częstochowskiej. W tym dniu oczy nasze zwracamy ku Jasnej Górze, duchowej stolicy Polski.

Młodzież z Nowego Sącza, Marcinkowic, Wielogłów, Świniarska na ŚDM w Krakowie w dniach od 25 - 31 lipca

Prezentujemy zdjęcia grupy pielgrzymów z Francji  przebywających w naszej parafii w czasie trwania tygodnia misyjnego ŚDM od 20 - 25 lipca

Tysiące pielgrzymów z całego świata zjechało w sobotę 23 lipca do Starego Sącza, była to młodzież przebywająca w diecezji tarnowskiej. O godz. 15-tej najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej uroczysta Msza św i zabawa w rytm muzyki z całego świata, poszczególne kraje i regiony prezentowały się na scenie.

Takiej eksplozji radości Stary Sącz do tej pory nie widział. Całość zakończył Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Biskupa.

W czwartek wieczorem o godz. 19-tej w Bazylice św. Małgorzaty odbyła się uroczysta Msza św. z adoracją Najświętszego sakramentu w której uczestniczyła młodzież z Francji przebywająca w Nowym Sączu i okolicach, również z naszej parafii.

2016-07-03 | 16 Parafiada 2016

W dniu  3 lipca na stadionie LKS "Zamczysko" odbyła się 16 Parafiada Parafii Marcinkowice. Było wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.Organizatorom należą się duże podziękowania za mile spędzony czas.

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach