2018-11-21     Janusza, Marii, Reginy     "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir

W niedzielę 11 listopada przypada 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Msza Św. o godz. 1000 będzie miała uroczystą oprawę; rozpocznie się montażem słowno–muzycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Marcinkowicach/kliknij strona Szkoły/.  Na Święto Niepodległości postarajmy się przystroić nasze domy flagami narodowymi / z ogłoszeń parafialnych/.

O godz. 13.00 w uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczęło się nabożeństwo żałobne przy grobach Legionistów.  Po procesji żałobnej została odprawiona  Msza Św. w kaplicy cmentarnej.

Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji Synodu i jeszcze większego zaangażowania się w prace Synodu i w związku z tym zamieszczamy na naszej stronie parafialnej materiały synodalne, które można przeczytać, a następnie najlepiej pisemnie wyrazić swoje przemyślenia i wrzucić je do skarbony św. Antoniego.

Czcigodny księże proboszczu!

W dniu dzisiejszym, jako wspólnota parafialna pragniemy serdecznie Ciebie powitać w naszej parafii, i życzyć błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha świętego oraz opieki Najświętszej Maryi Panny patronki naszej parafii. Życzymy Ci księże Proboszczu wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach