2020-01-20     Fabioli, Miły, Sebastiana     "Czcesz być szczęśliwym? Naucz się przedtem cierpieć" - Iwan Turgieniew

Z okazji imienin życzymy Tobie, Wielebny Księże,
byś przez całe swoje życie podążał z ufnością i nadzieją za Panem.
Wszystko, co robisz, czyń z młodzieńczą pasją.
Ciesz się światem i spotykanymi ludźmi,
a Twoje serce niech przepełnia miłość,
którą podzielisz się z potrzebującymi. Pielęgnuj w sobie uśmiech,
nie zatracaj nigdy poczucia humoru.
Staraj się słuchać bardziej Boga niż ludzi,
a On pokaże Tobie Prawdę
i obdarzy Cię swoim błogosławieństwem.
życzą parafianie Parafii NSNMP

Marcinkowice

W domu Parafialnym w niedzielę 29.12.2019r. o godz. 17.00 Ruch Światło-Życie wystawił jasełka pt. O co naprawdę chodzi w Święta Bożego Narodzenia.

W dniu 06.01.2020r. na Mszy św. o godz. 10.00 wystąpił Zespół Pieśni i Tańca ze Świniarska. Po  Mszy św. odbył się koncertu kolęd.

Z racji Święta Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa w dniu 28.12.19r. w Kaplicy Dworskiej była sprawowana Msza św. o godz. 17.00. W tej Eucharystii uczestniczyła liczna Grupa Parafian.

2019-12-25 | Pasterka 2019

Pasterka to jedna z najważniejszych mszy w liturgii Kościoła katolickiego.
Kiedy się zaczyna, ile trwa i co oznacza? Obok wigilijnej wieczerzy jedna z
najważniejszych bożonarodzeniowych  tradycji.Mianem pasterki nazywamy uroczystą mszę świętą, która odbywa się w wigilijną noc. Przed pasterką nasza
młodzież z KSM-u przygotowała Jutrznię Adwentową o godz. 23.15.

W niedzielę 22.12.2019r.na Mszy św. o godz. 10.00 odbył się obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów

2019-12-23 | Roraty 2019r.

Rozpoczynamy okres Adwentu. Od jutra zapraszamy na Roraty. O godz. 6.00 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 6.30 Msza św. z krótką homilią. Młodsze dzieci z klas podstawowych i dzieci w wieku przedszkolnym prosimy, aby na Roraty przychodziły z lampionami i gromadziły się w przedsionku kościoła, skąd celebrans poprowadzi je przed stopnie ołtarza. Po każdych Roratach będzie losowanie żłóbka z Dzieciątkiem Jezus. Każdego dnia będą rozdawane naklejki, którymi trzeba uzupełnić adwentowy witraż.
Na zakończenie Rorat dla regularnie uczęszczających dzieci przewidziane są upominki. /z ogłoszenia parafialnego/

2019-12-22 | Jubileusz KSM

Byli i obecni członkowie oddziału stowarzyszenia oraz księża asystenci świętowali 25. rocznicę KSM w Marcinkowicach podczas Eucharystii i spotkania w domu parafialnym. /Kliknij link/

Młodzież z Zespołu Szkół w Marcinkowicach pod kierownictwem ks. Sebastiana oraz Pani Anety Pruchnickiej przygotowała spektakl Miałem sen…, śniłem o wolnej Polsce z okazji 105. rocznicy bitwy pod Marcinkowicami. Spektakl był przedstawiony w środę o 18.00 w sali gimnastycznej w Zespole Szkół. Organizatorzy dziękują za udział w spektaklu.

W niedzielę 17.11.2019r.nasz Chór Parafialny im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, obchodził 30-lecie swojego istnienia. Z tej racji o godz. 15.00. została sprawowana Msza. św. jubileuszowa, połączona z uroczystym koncertem Chóru

W poniedziałek 11 Listopada w naszej Ojczyźnie przeżywaliśmy 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej racji została odprawiona w Naszej Parafii Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 10.00, która została poprzedzona montażem słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Na tej Mszy św. wystąpił również Chór Parafialny.

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach

34 8804 0000 0080 0800 0770 0002 Bank Spółdzielczy w Limanowej.