2016-08-24     Bartosza, Jerzego, Maliny     "Zdrowy człowiek ma mnóstwo życzeń, chory - tylko jedno." - Przysłowie indyjskie

Młodzież z Nowego Sącza, Marcinkowic, Wielogłów, Świniarska na ŚDM w Krakowie w dniach od 25 - 31 lipca

Prezentujemy zdjęcia grupy pielgrzymów z Francji  przebywających w naszej parafii w czasie trwania tygodnia misyjnego ŚDM od 20 - 25 lipca

Tysiące pielgrzymów z całego świata zjechało w sobotę 23 lipca do Starego Sącza, była to młodzież przebywająca w diecezji tarnowskiej. O godz. 15-tej najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej uroczysta Msza św i zabawa w rytm muzyki z całego świata, poszczególne kraje i regiony prezentowały się na scenie.

Takiej eksplozji radości Stary Sącz do tej pory nie widział. Całość zakończył Apel Jasnogórski i błogosławieństwo Biskupa.

W czwartek wieczorem o godz. 19-tej w Bazylice św. Małgorzaty odbyła się uroczysta Msza św. z adoracją Najświętszego sakramentu w której uczestniczyła młodzież z Francji przebywająca w Nowym Sączu i okolicach, również z naszej parafii.

2016-07-03 | 16 Parafiada 2016

W dniu  3 lipca na stadionie LKS "Zamczysko" odbyła się 16 Parafiada Parafii Marcinkowice. Było wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.Organizatorom należą się duże podziękowania za mile spędzony czas.

W najbliższą niedzielę Odpust Parafialny ku czci Niepok. Serca NMP., który będzie połączony z prymicjami ks. Piotra Węża; ks. Piotr miał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Suma odpustowa i prymicyjna o godz. 1100!/ z ogłoszenia parafialnego/

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (łac. Sollemnitas Sanctissimi Corporis et Sanguinis Christi; pot. Boże Ciało, rzadziej Święto Ciała i Krwi Pańskiej) – w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu

p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

w Marcinkowicach